Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politkorektiškumas Lietuvoje ir pasaulyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė RokasLT Rodyti pranešimą

    Nu jau nepradėsiu aš apie teksto-konteksto suvokimą ir minčių-juokų kompleksiškumą. Jei nesuvoki paprasto dalyko kaip sarkazmas ir galvoji, kad aš skyriau šį juokelį ne tau, o kažkokiam mistiniam Detroito juodaodžiu, tai aš niekuo negaliu padėti.

    Man juokas ima, kai de... bandos vienas kitam daužo buožes, nes nesupranta, kad pasaulis ne tik juoda ir balta (kad yra ir potekstė, ne tik žodžiai).
    Ta prasme tarp saviakų negras tai batų tepalas, o oficialiai jau juodaodis?Tikrai, kad ne juoda balta.
    Show must go von!

    Comment


      Parašė VNS Rodyti pranešimą

      Ta prasme tarp saviakų negras tai batų tepalas?o oficialiai juodaodis?Tikrai, kad ne juoda balta.
      Aš apie juoką, but what ever...

      Ar SJW ar redneck'as, svarbu žodžiai, o ne kontekstas, nes sunku suvirškinti, o kai kreipi esmę į žodžius, ir neturi teksto suvokimo įgūdžių, tai ir tikroji reikšmė nereikalinga - susikuri savas išvadas.

      Comment


        Parašė RokasLT Rodyti pranešimą

        Aš apie juoką, but what ever...

        Ar SJW ar redneck'as, svarbu žodžiai, o ne kontekstas, nes sunku suvirškinti, o kai kreipi esmę į žodžius, ir neturi teksto suvokimo įgūdžių, tai ir tikroji reikšmė nereikalinga - susikuri savas išvadas.
        Tu ką tik politkorektiškumo temoj skėlėj bajerį apie batų tepalą, dabar vartaisi iš gaidžio, kad čia sarkazmas. Nusiramink, aiškus tas mokiklinuko bajeris. Klausimas ar pats supranti.
        Show must go von!

        Comment


          Parašė VNS Rodyti pranešimą

          Tu ką tik politkorektiškumo temoj skėlėj bajerį apie batų tepalą, dabar vartaisi iš gaidžio, kad čia sarkazmas. Nusiramink, aiškus tas mokiklinuko bajeris. Klausimas ar pats supranti.
          Tu pasakei apie tai kad negras nėra rasistinis išsireiškimas, aš atsakiau juokais, tai išsitepk veidą batų tepalu ir pasisveikink su juodaodžiu nigga ar nigger, kaip tau patogiau būtu.
          NEDAŠUNTA KONTEKSTAS.

          Comment


            Parašė RokasLT Rodyti pranešimą

            Tu pasakei apie tai kad negras nėra rasistinis išsireiškimas, aš atsakiau juokais, tai išsitepk veidą batų tepalu ir pasisveikink su juodaodžiu nigga ar nigger, kaip tau patogiau būtu.
            NEDAŠUNTA KONTEKSTAS.
            Bli, bet aš ir nestaugiu, kad nesu rasistas. O tu antirasistų antirasistas pist bajerį apie batų tepalą.
            Show must go von!

            Comment


              Parašė VNS Rodyti pranešimą

              Taip pat kaip man giliai šiknoj skakartvelo pavadinimas, nes visam pasauliui https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_(country)
              Ir apie ką su tokiu lopu diskutuot.
              (lopas - audinys dedamas prakiurusiai vietai uždengti)

              Comment


                Negras gal ir nėra lietuvių kalboje įžeidžiantis žodis, bet absoliučiai pasenęs ir išėjęs iš vartojimo, skamba panašiai kaip koks "paliuosuoti iš darbo". Be to, tai dar ir svetimybė. Yra normalūs rasių ar žmonių tipažų pavadinimai: baltaodis, juodaodis, arba pagal rasės pirminę paplitimo vietą - europiečių, afrikiečių, azijiečių kilmės (azijiečiais paprastai vadinami tik Rytų Azijos mongolidai). Arba moksliškai - kaukazoidai, mongolidai, afrikanoidai, australoidai.

                "Indėnai" yra kaip ir vartojamas žodis, bet siaubingai neteisingas, turint omenyje jo atsiradimo istoriją (klaidingai palaikyti Indijos gyventojais). Labiau tinka - pirmosios Amerikos tautos, ankstyvieji amerikiečiai, o moksliškai amerikanoidai (vieni išskiria kaip mongolidų šaką, kiti laiko savarankiška rase).
                Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.11.18, 22:53.
                Snowflakes will attack U <3

                Comment


                  Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
                  Tu pasakei apie tai kad negras nėra rasistinis išsireiškimas, aš atsakiau juokais, tai išsitepk veidą batų tepalu ir pasisveikink su juodaodžiu nigga ar nigger, kaip tau patogiau būtu.
                  NEDAŠUNTA KONTEKSTAS.
                  O keksas "negriukas" rasizmas ar ne? Ispaniškai juoda spalva gal irgi rasizmas?

                  Comment


                    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                    O keksas "negriukas" rasizmas ar ne? Ispaniškai juoda spalva gal irgi rasizmas?
                    DD dar pasakyk keksas negriukas pavadintas ne dėl jo spalvos.

                    Comment


                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                      Arba moksliškai - kaukazoidai, mongolidai, afrikanoidai, australoidai.
                      https://en.wiktionary.org/wiki/Africanoid

                      Comment


                        Parašė Evier Rodyti pranešimą

                        DD dar pasakyk keksas negriukas pavadintas ne dėl jo spalvos.
                        Dar pasakyk, kad žmogus negru pavadintas ne dėl jo spalvos

                        Comment


                          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                          Dar pasakyk, kad žmogus negru pavadintas ne dėl jo spalvos
                          Tame ir esmė. Visa diskusija tik dėl to.

                          Comment


                            Vadinkit juodaodžiukas, bile išliksit korektiški.
                            Show must go von!

                            Comment


                              Parašė VNS Rodyti pranešimą
                              Vadinkit juodaodžiukas, bile išliksit korektiški.
                              O tu nuvažiuok pareikšk sakartveliečiams, kad dėjai ant jų autentiško pavadinimo.

                              Comment


                                Parašė Evier Rodyti pranešimą

                                Ir apie ką su tokiu lopu diskutuot.
                                (lopas - audinys dedamas prakiurusiai vietai uždengti)
                                Dar vienas sarkazmo ekspertas. Nepamenu, kad diskutuočiau su tokiu š...
                                Show must go von!

                                Comment


                                  Parašė Evier Rodyti pranešimą

                                  O tu nuvažiuok pareikšk sakartveliečiams, kad dėjai ant jų autentiško pavadinimo.
                                  Px man jie. Kaip ir lenkams, rusams, juodaodžiams, kaukazoidams ir eilei kitų.
                                  Pavardink geriau kam ne px mūsų valstybės autentiškas pavadinimas.
                                  Paskutinis taisė VNS; 2019.11.18, 23:01.
                                  Show must go von!

                                  Comment


                                    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                    Dar pasakyk, kad žmogus negru pavadintas ne dėl jo spalvos
                                    Bet tai kam vartoti svetimos kalbos žodį, lyg lietuvių kalboje nėra žodžio apibūdinti tai spalvai?

                                    Kiek realiame gyvenime tenka išgirsti žodį "negrai", tai pagrinde iš beveik pensijinio ar jau pensijinio amžiaus žmonių. Nesakau kad jie blogesni (tai irgi būtų nepolitkorektiška), bet tiesiog aiški žodžio vartojimo tendencija - vartotas seniau ir dabar tik iš inercijos vartojamas vyresnių žmonių. Iš jaunų žmonių paprastai girdžiu "juodaodis" ar "afrikietis", na dar tenka išgirsti "nigeris" bet tai būna su akivaizdžia panieka ar pašaipa.
                                    Snowflakes will attack U <3

                                    Comment


                                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                      Bet tai kam vartoti svetimos kalbos žodį, lyg lietuvių kalboje nėra žodžio apibūdinti tai spalvai?

                                      Kiek realiame gyvenime tenka išgirsti žodį "negrai", tai pagrinde iš beveik pensijinio ar jau pensijinio amžiaus žmonių. Nesakau kad jie blogesni (tai irgi būtų nepolitkorektiška), bet tiesiog aiški žodžio vartojimo tendencija - vartotas seniau ir dabar tik iš inercijos vartojamas vyresnių žmonių. Iš jaunų žmonių paprastai girdžiu "juodaodis" ar "afrikietis", na dar tenka išgirsti "nigeris" bet tai būna su akivaizdžia panieka ar pašaipa.
                                      Kodėl tu sakai manitaras, o ne vaizduoklis? Negras retas, bet nigeris tarp jaunimo tikrai sukasi.
                                      Paskutinis taisė VNS; 2019.11.18, 23:07.
                                      Show must go von!

                                      Comment


                                        Parašė VNS Rodyti pranešimą

                                        Kodėl tu sakai manitaras, o ne vaizduoklis? Negras retas, bet nigeris tarp jaunimo tikrai sukasi.
                                        "Monitorius" nėra pasenęs ir šiais laikais keistai skambantis žodis, skirtingai nei "negras". Kalba yra kintantis dalykas. Juk šiais laikais nekalbame smetonine lietuvių kalba su visokiais "tamysta", "ministeris", "parėdymas", "bulves tarkuoti prietaisas" ir t. t.

                                        Kad vartoja visokius "nigerius" privačiuose pokalbiuose - tai tarpusavyje kalbėdami žmonės visko pasako. Bet virtuviniai pokalbiai gal skiriasi nuo viešos erdvės?
                                        Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.11.18, 23:21.
                                        Snowflakes will attack U <3

                                        Comment


                                          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                          "Monitorius" nėra pasenęs ir šiais laikais keistai skambantis žodis, skirtingai nei "negras". Kalba yra kintantis dalykas. Juk šiais laikais nekalbame smetonine lietuvių kalba su visokiais "tamysta", "ministeris", "parėdymas", "bulves tarkuoti prietaisas" ir t. t.
                                          Tai aš ir sakau. Negrą pakeitė nigeris. Kuris tikrai plačiau vartojamas. Tarp draugų emigrantų girdžiu dažnai vartojant žodį juodulys. 100 proc. lietuviškos kilmės.
                                          Show must go von!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X