Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politkorektiškumas Lietuvoje ir pasaulyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Ne žioplas. Bet gauna tokią algą, kokios yra vertas.
    Vertę parodo atliekamo darbo kokybė, ar sugebėjimas išsireikalauti? Jeigu žmogus kuklus, jam eiti kažko prašyti yra baisus iššūkis ir prieš tai jis gal net pora dienų jaučia didelį diskomfortą - tai jis nevertas?
    Snowflakes will attack U <3

    Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

      Vertę parodo atliekamo darbo kokybė, ar sugebėjimas išsireikalauti? Jeigu žmogus kuklus, jam eiti kažko prašyti yra baisus iššūkis ir prieš tai jis gal net pora dienų jaučia didelį diskomfortą - tai jis nevertas?
      Vertė yra tai kiek kiti sutinka sumokėti. Daugiau moka dviem atvejais - kokybė ir reklama...

      Comment


        Parašė Kristisz Rodyti pranešimą

        Tame ir yra problema, kurią reikia spręsti - kad pagal statistiką matuojant vienodas pareigas ir vienodą kvalifikaciją turinčius asmenis - moterys uždirba mažiau. Gal valstybiniame sektoriuje, kur yra vidurkiai pagal pareigybes viešai skelbiami, tai yra šiek tiek mažesnė problema, bet versle atlyginimai vis dar skiriasi.
        Tai kad neuždirba mažiau. Jeigu pasižiūri tyrimus kurie pasvėrė atlyginimus pagal pareigas/seniority/dirbtas valandas tai moterys ne tik kad neuždirba mažiau bet jaunimo tarpe - netgi daugiau. O jeigu vadovaujasi ta studija kur pati studijos autorė pasakė, kad to nerodo, bet labai mėgsta feministai nes gi "13% skirtumas" tai tada ir išvados klaidingos.

        P.S. mokėjimas moterims mažiau išvis yra nesąmonė. Jeigu aš galėčiau moteris mokėti mažiau ir gauti tą patį rezultatą kam aš išvis vyrus samdyčiau?

        Parašė Kristisz Rodyti pranešimą

        Kalbant apie "knowledge work" - darbą su informacija - tokios profesijos kaip administravimas, apskaita, programavimas ir visi kiti, beveik niekur nėra valandinio atlyginimo, yra mėnesinis atlyginimas. Nėra vienodo tarifo visiems darbuotojams - yra tik slaptas susitarimas tarp darbuotojo ir įmonės. Ir nelygybė yra šitoje vietoje.
        Bet tokios profesijos kaip administravimas ar apskaita yra dominuojamos būtent moterų (didžioji darbuotojų dalis) tai pagal tave jos vis tiek gauna mažiau? Kur čia matai nelygybę?


        Parašė Kristisz Rodyti pranešimą
        Aišku, kad niekas nedraudžia. Bet aš esu programuotojas ir mano praeitame darbe iš 30 programuotojų buvo viena moteris, dabartiniame darbe iš 13 programuotojų yra viena moteris. Jeigu nebūtų jokių lytinių stereotipų, santykis būtų žymiai lygesnis.
        Na kad ne stereotipai tai lemia. Tokiose šalyse kaip Norwegija ar Švedija kur lyčių lygybė galima sakyti geriausia pasaulyje darbo pasiskirstymas yra dar "blogesnis". Tiesiog skirtingi žmones renkasi skirtingas profesijas ir esant daugiau laisvių jie labiau rinksis tas profesijas kurios jiems patinka.

        Parašė Kristisz Rodyti pranešimą

        Labiau noriu pasakyti tai, kad jeigu bus du identiški CV, bet viename vardas moteriškas, kitame vyriškas, tai daugiau šansų kad viršininkas galvos kad vyras atneš įmonei daugiau pelno.
        Bet realybė yra kitokia: https://www.npr.org/sections/ed/2015...t-favors-women

        Parašė index Rodyti pranešimą
        Na, spėju, kad padėtų net ne radikalus, o tik pradėti toleruoti ne intravertus geekus t.y. nelaikyti iškrypimu jei laisvu laiku ofiso moterys eis ne į žaidimų kambarį pašaudyti, o kartu pabendrauti kavą gerdamos.
        Ir dabar eina pagerti kavos.

        Parašė rmss Rodyti pranešimą

        Ar jau panaikino klases? Kiek pamenu būdavo 3-4 klasės, priklausomai nuo pozicijos.
        Klasės jau kurį laiką panaikintos įstatyme jeigu apie VT kalbame. Dabar yra koeficiento žirklės (tavo atlyginimas gali būti nuo x iki y koeficiento dydžio)

        Comment


          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

          Praktiškai visada grupė naudojama tik kaip paprastesnis būdas apibūdinti labiausiai toje grupėje matančius žmones. Lengviau pasakyti „žydai negražiai elgiasi su palestiniečiais“ nei „tam tikros žydų grupės, kurios šiuo metu formuoja Izraelio politiką, negražiai elgiasi su vienais ar kitais palestiniečiais“.

          Man kartais politkorektiškumas labai primena 1984 naujakalbės kūrimą. Nenori, kad žmonės kažką sakytų? Padaryk, kad būtų sudėtinga tai pasakyti
          Na, iš tikrųjų visada reikia įterpti "kai kurie, tam tikros grupės ir t. t." nes to nepadarius ir tarkim emocingai pasakius "tie lietuviai homofobai ir nekenčia gėjų" (čia tik kaip pavyzdys) tai visada atsiranda pasipiktinusių "nesąmonė, aš irgi lietuvis bet aš myliu gėjus" ir netgi rimčiau - visą tautą kaip nors išvadinus, tai gali traukti net iki tam tikro straipsnio. Taip kad, nepatartina rizikuoti.

          Be to, šitie apibendrinimai ir šiaip yra kvaila ir bjauru. Man kartais irgi internete pasišlykštėjimą sukelia, kai kokia dama parašo "tie vyrai tokie ir anokie". Tarkim "jūs vyrai išmėtot savo vaikus, o paskui nenorit imti į žmonas vienišos su vaikais". Bet tai pala pala! Taip, aš žmonos su svetimais vaikais tikrai nenorėčiau, bet tikrai esu 100% garantuotas, kad nesu niekur palikęs savo vaikų. Tai už ką čia ir man, ir kitiems to nepadariusiems tokie įžeidinėjimai?
          Snowflakes will attack U <3

          Comment


            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

            Na, iš tikrųjų visada reikia įterpti "kai kurie, tam tikros grupės ir t. t." nes to nepadarius ir tarkim emocingai pasakius "tie lietuviai homofobai ir nekenčia gėjų" (čia tik kaip pavyzdys) tai visada atsiranda pasipiktinusių "nesąmonė, aš irgi lietuvis bet aš myliu gėjus" ir netgi rimčiau - visą tautą kaip nors išvadinus, tai gali traukti net iki tam tikro straipsnio. Taip kad, nepatartina rizikuoti.
            Na tai čia ir problema - kad neturėtu galėti traukti iki jokio straipsnio vien todėl kad kažkas įsižeidė.

            Comment


              Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

              Kai tu bandai ginti ir padėti grupei kurios tikslas yra įgyti galias prieš tave ir tave valdyti, tu sau kenki ar ne? Tu bent supranti kas yra feminizmas? Tai ne lygios teisės ir niekada to nebuvo.
              Na moterys tikrai manęs valdyti nesiekia. Nebent laikai, kad prarastos galimybės engti ir valdyti yra kitos pusės galių įgijimas.

              O feminizmas būtent yra už lygias teises ir prasidėjo nuo siekių gauti galimybę balsuoti rinkimuose.
              Post in English - fight censorship!

              Comment


                Parašė index Rodyti pranešimą

                Na moterys tikrai manęs valdyti nesiekia. Nebent laikai, kad prarastos galimybės engti ir valdyti yra kitos pusės galių įgijimas.

                O feminizmas būtent yra už lygias teises ir prasidėjo nuo siekių gauti galimybę balsuoti rinkimuose.
                Gal diskusija pratęsim kai nustosi būti toks naivus.

                Šiaip tai feministės ir sufrogettes buvo skirtingos grupės nors jos vieną kitą palaikė. Feminizmas yra ir visada buvo apie moterų galias. Senasis feminizmas siekė įgauti galių kurias turėjo ir vyrai ir tai buvo normalus lygybės siekimas (nors ten irgi linksmų dalyku buvo, pvz noras gauti teises tik baltaodėms), bet kai tai buvo pasiekta feminizmas turėjo sustoti. Tačiau vietoj to jis ir toliau bando gauti dar daugiau teisių kurių vyrai niekada ir neturėjo. Pvz wage parity, hiring quotas ir pan. Na bet ką čia kalbėti su žmogum kuris vis dar mano kad feminizmas yra apie lygias teises.

                Comment


                  Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                  Gal diskusija pratęsim kai nustosi būti toks naivus.

                  Šiaip tai feministės ir sufrogettes buvo skirtingos grupės nors jos vieną kitą palaikė. Feminizmas yra ir visada buvo apie moterų galias. Senasis feminizmas siekė įgauti galių kurias turėjo ir vyrai ir tai buvo normalus lygybės siekimas (nors ten irgi linksmų dalyku buvo, pvz noras gauti teises tik baltaodėms), bet kai tai buvo pasiekta feminizmas turėjo sustoti. Tačiau vietoj to jis ir toliau bando gauti dar daugiau teisių kurių vyrai niekada ir neturėjo. Pvz wage parity, hiring quotas ir pan. Na bet ką čia kalbėti su žmogum kuris vis dar mano kad feminizmas yra apie lygias teises.
                  O kuo vienodi atlyginimai yra ne apie lygias teises, o apie vyrų valdymą? Ar jautiesi nusipelnęs uždirbti daugiau už kolegę tik dėl savo lyties?
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                    Parašė index Rodyti pranešimą

                    O kuo vienodi atlyginimai yra ne apie lygias teises, o apie vyrų valdymą? Ar jautiesi nusipelnęs uždirbti daugiau už kolegę tik dėl savo lyties?
                    Na matosi kad šia tema nesidomėjai, nes atlyginimai dabar didesni yra pas moteris, jeigu atsižvelgsi į darbą ir valandų kiekį, bet jos nori net ir dirbdamos mažiau valandų ir prastesnėse profesijose gauti tiek pat. Ar jautiesi lygus jeigu tu dirbdamas 8 valandas per diena uždirbi tiek pat kiek tavo kolegė 4 valandas per dieną nors dirbat tą patį darbą?

                    Comment


                      Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                      Na matosi kad šia tema nesidomėjai, nes atlyginimai dabar didesni yra pas moteris, jeigu atsižvelgsi į darbą ir valandų kiekį, bet jos nori net ir dirbdamos mažiau valandų ir prastesnėse profesijose gauti tiek pat. Ar jautiesi lygus jeigu tu dirbdamas 8 valandas per diena uždirbi tiek pat kiek tavo kolegė 4 valandas per dieną nors dirbat tą patį darbą?
                      Šiaip tai niekas to nenori, o gender wage gap yra išvis skaičiuojamas panašioms pareigų grupėms.
                      Post in English - fight censorship!

                      Comment


                        Parašė index Rodyti pranešimą

                        Šiaip tai niekas to nenori, o gender wage gap yra išvis skaičiuojamas panašioms pareigų grupėms.
                        Kai skaičiuojamas toms pačioms pareigoms tai gender wage gap rodo kad vyrams mokama mažiau šiaip. Tie 15 procentų kur feministės mėgsta cituoti buvo neatsižvelgiant į pareigas ir net tyrimo autorė pati sako, kad negalima taip interpretuoti.

                        Comment


                          Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                          Kai skaičiuojamas toms pačioms pareigoms tai gender wage gap rodo kad vyrams mokama mažiau šiaip. Tie 15 procentų kur feministės mėgsta cituoti buvo neatsižvelgiant į pareigas ir net tyrimo autorė pati sako, kad negalima taip interpretuoti.
                          Tai, kad ne. Meluoji čia šiaip.

                          Paskaityk oficialią Eurostato (ne kokių ten tyrėjų) gender wage gap metodiką.
                          Post in English - fight censorship!

                          Comment


                            Parašė index Rodyti pranešimą

                            Na moterys tikrai manęs valdyti nesiekia.
                            O tai žmona su uošviene ką daro?
                            If a lion could speak, we could not understand him.

                            Comment


                              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                              O tai žmona su uošviene ką daro?
                              Na, partnerės atveju laikau, kad kažkiek valdymo dažniausiai yra tik į gerą.
                              Post in English - fight censorship!

                              Comment


                                Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą


                                O, prikėliau tave iš numirusiųjų

                                Eik dar karta paskaityti mano posto - nejaučia jie jokios baimės. Jie pasišlykštėjimą jaučia.
                                Mane prikėlė iš numirusių Kaunoramos projektas, turiu ten interesą. Tu su savo baimėmis esi tik kaip desertas
                                If a lion could speak, we could not understand him.

                                Comment


                                  Parašė index Rodyti pranešimą

                                  Na, partnerės atveju laikau, kad kažkiek valdymo dažniausiai yra tik į gerą.
                                  Spėju kad medinis strazdas neturi moters gyvenime. Todėl taip bijo gėjų ir priešinasi moterų teisėms.
                                  If a lion could speak, we could not understand him.

                                  Comment


                                    Parašė index Rodyti pranešimą

                                    Tai, kad ne. Meluoji čia šiaip.

                                    Paskaityk oficialią Eurostato (ne kokių ten tyrėjų) gender wage gap metodiką.
                                    Paskaičiau, gal reikėtu ir tau. Ypač informatyvi lentelė 16 puslapyje: https://ec.europa.eu/eurostat/docume...=1528790952000

                                    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                                    Spėju kad medinis strazdas neturi moters gyvenime. Todėl taip bijo gėjų ir priešinasi moterų teisėms.
                                    Aš esu už lygias teises. Šiuo metu moterys turi daugiau teisių, ir tai yra blogai.

                                    Comment


                                      Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                                      Paskaičiau, gal reikėtu ir tau. Ypač informatyvi lentelė 16 puslapyje: https://ec.europa.eu/eurostat/docume...=1528790952000
                                      Na, kai pasirenki patogų indikatorių tai gali rasti ką nori. Bet jie skaičiuoja ir gender pay gap pagal profesijų grupes ir tem moterys irgi uždirba mažiau.
                                      Post in English - fight censorship!

                                      Comment


                                        Parašė index Rodyti pranešimą

                                        Na, kai pasirenki patogų indikatorių tai gali rasti ką nori. Bet jie skaičiuoja ir gender pay gap pagal profesijų grupes ir tem moterys irgi uždirba mažiau.
                                        Pagal profesijų grupes švelniai tariant plačiai ima. Kaip sakai, patogus indikatorius padedantis rasti ką nori.

                                        Čia kaip imant pagal sektorius. Statybų sektoriuje moterys uždirba ryškiai daugiau nei vyrai

                                        Comment


                                          Parašė index Rodyti pranešimą

                                          Na, kai pasirenki patogų indikatorių tai gali rasti ką nori. Bet jie skaičiuoja ir gender pay gap pagal profesijų grupes ir tem moterys irgi uždirba mažiau.
                                          Na tai pasirinkai tu patogų indikatorių bet metodologijoje rodo kad būtentent veiklos srityje tas gapas atsiranda. Pagal Occupation tai labai ivairiai miksuoja šalyse bet Lietuvoje yra riebus minusas - vyrai uždirba mažiau.

                                          Jeigu turi nuoroda kur eurostatas skaičiuoja pagal profesijų grupes prašau, nes tokios neradau, radau tik pagal veiklos rūšis:

                                          Bet čia yra unadjusted, t.y. nėra atsižvelgta į jokius faktorius ir imamas tik valandinis užmokestis nepriklausomai nuo toje srityje esančios profesijos, dirbtų valandų, patirties, etc. Atkreipk dėmesį kad kai kur net tokiu atveju matomas neigiamas. Lietuvoje - statybos sektoriuje.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X