Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos informacinis karas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė balietis Rodyti pranešimą
    Nu gal Televizijos ir radijo komisijai atrodo, kad svarbiausia yra nuo rusiškos propagandos apsaugoti tuos žiūrovus, kurie nesugeba su pulteliu pasikeisti kalbos.
    O propaganda - tai rusiškai įgarsinti Discavery ir ypač Animal Planet.
    Paskutinis taisė Eisinas; 2016.01.21, 09:36.

    Comment


      Atisisiejant nuo propagandos, gal palikti transliuojamą pagrindinę kalbą - originalo?

      Comment


        Parašė Eisinas Rodyti pranešimą
        O propaganda, tai rusiškai įgarsinti Discavery ir ypač Animal Planet.
        Tai priemonė neleisti Lietuvos gyventojams "atsikabinti" nuo rusų kalbos. Aš anglų kalbą moku gerokai silpniau nei rusų, bet iš principo žiūriu įjungęs anglišką takelį.

        Comment


          Parašė J.U. Rodyti pranešimą
          Tai priemonė neleisti Lietuvos gyventojams "atsikabinti" nuo rusų kalbos. Aš anglų kalbą moku gerokai silpniau nei rusų, bet iš principo žiūriu įjungęs anglišką takelį.
          O aš TV išvis beveik nežiūriu (max 1-2 val./mėn). Nei rusiškos, nei lietuviškos, nei lenkiškos, nei angliškos.

          Comment


            Parašė J.U. Rodyti pranešimą
            Tai priemonė neleisti Lietuvos gyventojams "atsikabinti" nuo rusų kalbos. Aš anglų kalbą moku gerokai silpniau nei rusų, bet iš principo žiūriu įjungęs anglišką takelį.
            Tas "atkabinimas" vyksta savaime keičiantis kartoms. Mūsų paskutinė karta Lietuvoje laisvai mokanti rusų kalbą. Mūsų vaikai (23 - 30 metų amžiaus) nesupranta rusiškai iš vis.
            Įdomus Jūsų principas. Ar Jūs norite pamiršti savo rusų kalbos žinias? Negi iš principo nekalbėtumėt rusiškai, jeigu tektų proga pakalbėti Su Sergiejumi Kovalovu?
            Paskutinis taisė Eisinas; 2016.01.21, 12:09.

            Comment


              Parašė Eisinas Rodyti pranešimą
              Tas "atkabinimas" vyksta savaime keičiantis kartoms. Mūsų paskutinė karta Lietuvoje laisvai mokanti rusų kalbą. Mūsų vaikai (23 - 30 metų amžiaus) nesupranta rusiškai iš vis.
              Įdomus Jūsų principas. Ar Jūs norite pamiršti savo rusų kalbos žinias? Negi iš principo nekalbėtumėt rusiškai, jeigu tektu proga pakalbėti Su Sergiejumi Kovalovu?
              Nereikia perlenkinėti lazdos. Ką tik kitoje forumo šakoje rekomendavau knygą rusų kalba. Prie ko čia Kovaliovas? Aš ir su kaimynu pakalbu rusiškai, nes jam 80 metų ir jau nebeišmoks. Tiesiog nenoriu kad Lietuvoje ypač per kabelines būtų brukama rusų kalba "by default". Kabelinės atsisakiau ir po kurio laiko gaunu gražiai apiformintą mandagų laišką kur klausiama priežasties, dėl ko atsisakiau. Paaiškinau labai paprastai, kad man nepatinka jų "paketų" politika, kai privalai mokėti už brukamus kanalus kurių niekada nežiūri bei erzina Rusijos kanalų gausa.
              Mano jauniausias sūnus kuriam 33 metai puikiai kalba rusiškai ir dar 3-mis užsienio kalbomis. Nereikia visko kirpti vienu lygiu kaip gyvatvorės. Kad su laiku dauguma "atsikabins" nuo rusų kalbos tai faktas, nors Rusija deda dideles pastangas kad to nebūtų.

              Comment


                Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                Nereikia perlenkinėti lazdos. Ką tik kitoje forumo šakoje rekomendavau knygą rusų kalba. Prie ko čia Kovaliovas? Aš ir su kaimynu pakalbu rusiškai, nes jam 80 metų ir jau nebeišmoks. Tiesiog nenoriu kad Lietuvoje ypač per kabelines būtų brukama rusų kalba "by default". Kabelinės atsisakiau ir po kurio laiko gaunu gražiai apiformintą mandagų laišką kur klausiama priežasties, dėl ko atsisakiau. Paaiškinau labai paprastai, kad man nepatinka jų "paketų" politika, kai privalai mokėti už brukamus kanalus kurių niekada nežiūri bei erzina Rusijos kanalų gausa.
                Mano jauniausias sūnus kuriam 33 metai puikiai kalba rusiškai ir dar 3-mis užsienio kalbomis. Nereikia visko kirpti vienu lygiu kaip gyvatvorės. Kad su laiku dauguma "atsikabins" nuo rusų kalbos tai faktas, nors Rusija deda dideles pastangas kad to nebūtų.
                Esmė ta, kad šis Lietuvos Televizijos ir radijo komisijos sprendimas visiškai nieko nekeičia. Spusteli mygtuką ir toliau žiūri Animal Planet su rusišku vertimu. Su rusišku vertimu nebematys tik tie, pas kuriuos televizorius neturi kalbos keitimo funkcijos. Šiandien po darbo važiuojam pirkti kito televizoriaus. Neplanuotas, priverstinis pirkinys, nuostolis šeimos biudžetui.

                Mūsų žentas 26 metų amžiaus, laisvai mokantis anglų kalbą, dabar savarankiškai mokosi rusų kalbos. Tai turbūt blogai, nes kai ims suprasti rusiškai, ji ims veikti rusų propaganda. Na, bet jeigu nepaveikė lietuviškai ir angliškai skleidžiama rusų propaganda, tai kodėl turėtų paveikti tos pačios kalbos rusiškai.
                Paskutinis taisė Eisinas; 2016.01.21, 17:16.

                Comment


                  Daug kur yra supaprastinama, ir supainiojama. Pvz.: tolimame Pajūrio kaime dauguma jaunimo "už Putiną", nė bum-bum nemokėdami rusiškai. Liumpeno sielą suvokti įmanoma, bet tai niekam tiesiog neįdomu.

                  Comment


                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                    Daug kur yra supaprastinama, ir supainiojama. Pvz.: tolimame Pajūrio kaime dauguma jaunimo "už Putiną", nė bum-bum nemokėdami rusiškai. Liumpeno sielą suvokti įmanoma, bet tai niekam tiesiog neįdomu.
                    Kartais tenka pravažiuoti pro Pajūrį, jei čia tas pats, kur berods Šilalės rajone? o iš kur ten toks putino fanklubas?

                    Comment


                      Parašė Galis Rodyti pranešimą
                      Kartais tenka pravažiuoti pro Pajūrį, jei čia tas pats, kur berods Šilalės rajone? o iš kur ten toks putino fanklubas?
                      Angliškai nesupranta ir žiūri Rusijos TV.

                      Comment


                        Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                        Angliškai nesupranta ir žiūri Rusijos TV.
                        Nebent pažįstate vietinį jaunimą ir taip teigiate, nes realiai jaunimas elgiasi. Arba greičiausiai jaunimo nepažįstate. Nes manyčiau vyksta priešingai - jie nežiūri TV (tuo labiau rusiškos) ir supranta angliškai. O kad Putinas kietas bachūras, tai ir bet kuriam kaimo pijokėliui aišku. Tik kai nesidomi politika, sunku suvesti kad Putinas nėra sektinas pavyzdys ir vietos problemų neišspręs.

                        Comment


                          Parašė Gnoss Rodyti pranešimą
                          Nebent pažįstate vietinį jaunimą ir taip teigiate, nes realiai jaunimas elgiasi. Arba greičiausiai jaunimo nepažįstate. Nes manyčiau vyksta priešingai - jie nežiūri TV (tuo labiau rusiškos) ir supranta angliškai. O kad Putinas kietas bachūras, tai ir bet kuriam kaimo pijokėliui aišku. Tik kai nesidomi politika, sunku suvesti kad Putinas nėra sektinas pavyzdys ir vietos problemų neišspręs.
                          kiek žinau, ten yra profesinė mokykla, tai čia galbūt galima paaiškinti tokį kieto bachūro įvaizdžio palaikymą,(su visa pagarba profesinėms mokykloms) bet tiesą sakant tokie palaikytojai retai kada žino, kas Lt prezidentas, o kad žinotų tokį putiną ar kokį Obamą išvis sunku įsivaizduoti.

                          Comment


                            Neblogas spyris Putkei į užpakalį iš UK

                            BBC:
                            President Putin 'probably' approved Litvinenko murder

                            The murder of ex-Russian spy Alexander Litvinenko in 2006 in the UK was "probably" approved by President Vladimir Putin, an inquiry has found.
                            Jei jau atvirai ir oficialiai operuojama tokiomis frazėmis, tai, labai panašu, kad UK "nurašė" Putkę ir planuoja kad jis arba ilgai netemps arba bus izoliuotas.

                            Comment


                              Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                              Angliškai nesupranta ir žiūri Rusijos TV.
                              Nežiūri jaunimas Rusijos TV, nes nesupranta rusų kalbos. Mano duktė buvo gera mokinė, dabar yra studentė filologė. Rusų kalbos žino tik pavienius žodžius, televizoriaus rusiškai jokiu būdu negalėtų žiūrėti, nes nesuprastų nei temos apie ką kalbama. Šias laikais net dvejetukininkas geriau supranta angliškai, negu rusiškai.
                              Grįžtant prie Televizijos ir radijo komisijos sprendimo, kad pagrindinėmis TV kanalų kalbos gali būti tik Europos Sąjungos šalių kalbos, tai kaip ir rašė balietis, turbūt komisija mano, kad svarbiausiai nuo propagandos apsaugoti tuos kurie nesugeba televizoriuje paspausti kalbos pasirinkimo mygtuką. Na, o kadangi šis apsurdas galioja tokiems kanalams kaip Discavey ir Anima Planet, tai gali ne priešingai suveikti. Vietoje to, kad ramiai sau žiūrėti laidas apie gyvūnus eis gerti kobros alaus.

                              Comment


                                Parašė Eisinas Rodyti pranešimą
                                Grįžtant prie Televizijos ir radijo komisijos sprendimo, kad pagrindinėmis TV kanalų kalbos gali būti tik Europos Sąjungos šalių kalbos, tai kaip ir rašė balietis, turbūt komisija mano, kad svarbiausiai nuo propagandos apsaugoti tuos kurie nesugeba televizoriuje paspausti kalbos pasirinkimo mygtuką.
                                Yra tokių žmonių, kurie moka paspausti kalbos perjungimo mygtuką, bet neturi tokio televizoriaus. Ką jie daro? - jie perka naują televizorių su tokia funkcija. Nuo kiekvienos parduodamos prekės kainos į biudžetą sumokamas PVM.

                                Comment


                                  Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                  Yra tokių žmonių, kurie moka paspausti kalbos perjungimo mygtuką, bet neturi tokio televizoriaus. Ką jie daro? - jie perka naują televizorių su tokia funkcija. Nuo kiekvienos parduodamos prekės kainos į biudžetą sumokamas PVM.
                                  Tai čia aš toks žmogus. Tyčia pirksiu padėvėtą, kad negautų nei cento, veikdami iškreiptais būdais.

                                  Comment


                                    Parašė Eisinas Rodyti pranešimą
                                    Tai čia aš toks žmogus. Tyčia pirksiu padėvėtą, kad negautų nei cento, veikdami iškreiptais būdais.
                                    Tas kuris parduos tau seną kledarą, nusipirks naują gerą 60" įstrižainės su 3D ir sumokės ženkliai didesnį PVM nei sumokėtum už mažą.
                                    Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                                    Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                                    Comment


                                      Kadirovas papasakojo, kaip tapo Rusijos mokslų akademijos akademiku.

                                      Comment


                                        Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                                        Tas kuris parduos tau seną kledarą, nusipirks naują gerą 60" įstrižainės su 3D ir sumokės ženkliai didesnį PVM nei sumokėtum už mažą.
                                        Nebūtinai. Jis gali parduoti seną televizorių, bet naujo išvis nepirkti (nei didelio, nei mažo).

                                        Comment


                                          Nu tai vis tiek ką nors nusipirks. O jeigu pragers, tai sumokės ne tik PVM, bet dar ir akcizą.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X