Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos vidaus politika. Putino režimo griežtėjimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Gali būti ir greičiausiai taip ir yra, kad ne visi Dožd kanale dirba kremliui arba rusijos imperijai. Bet kai kurie dirba. Latvijos rusams toks kanalas darytų mažesnę neigiamą ir didesnę teigiamą įtaką negu visiškas pervyj baltijskij, bet dar geriau, manyčiau, būtų, jeigu Latvijoje būtų tik pačių Latvijos piliečių kuriami kanalai.
    Dožd dar tik ketino kažkokią paramą, gal tik informacinę, mobikams teikti, pirmiausia rinkti ir rodyti informaciją apie jų bėdas. Tai dar galėjo ir išsivartyti iš gaidžio, kai buvo pagauti už liežuvio. Gal tas Karasteliovas pakišo kanalui kiaulę, įterpdamas frazę apie viltį padėti mobikams būtent aprūpinimu ar ekipuote, ar įranga.
    ПТН ПНХ
    «Русский военный корабль, иди нахуй!»

    Comment


      Rusai dar sykį parodė savo aroganciją. Išmetei iš savo mažos šalies konkretų Rusijos kanalą už konkrečius poelgius – tai beveik visiška šalies (aišku, Latvijos, ne Rusijos) saviizoliacija dėl provincialumo, taip, taip, neabejotinai.
      Paskutinis taisė manometras; 2022.12.06, 19:22.
      ПТН ПНХ
      «Русский военный корабль, иди нахуй!»

      Comment


        Dožd gendirė jau atsiprašinėja to išmesto ir kitų 2 išėjusių už atseit nepagrįstą atleidimą https://charter97.org/ru/news/2022/12/6/527148/
        Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
        Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

        Comment


          Slidžių šliužų krūva. Dabar, matyt, visi dirbs Amsterdame. Bus įdomu.
          ПТН ПНХ
          «Русский военный корабль, иди нахуй!»

          Comment


            Parašė Kaimai
            Rusijos liberalioji šviesuomenė reaguoja - vadina latvius urviniais provincialiais nacionalistais kuriems nevieta Europos Sąjungoje:



            Šiaip nėra ką ir pridėt. Forumo narys Saliamonas prieš kelias dienas viską labai teisingai sudėliojo.
            Toks jausmas, lyg Latvija jiems kažką privalo. Čia šitie vadinasi opozicija? Oi ne, tokie netinka. Ir iš viso, ar ne per daug naivus yra tas paplitęs įsitikinimas, kad rusija, net jeigu vieną dieną ir taps demokratiška, staiga pradės normaliai elgtis su kaimynais? Prie Jelcino jau buvo +/- demokratiška. Ką apie tai gali pasakyti Moldova, Sakartvelas, Azerbaidžanas? Patiko jiems tokia demokratija pas kaimyną? O čečėnams, įdomu, lengviau buvo nuo to, kad jų nepriklausomybės siekį brutaliai užgniaužė ne režimas, o demokratija?

            Gal kažkas rimtai galvoja, kad demokratiška rusija Krymą atiduos? Savo tautinėms mažumoms suteiks nepriklausomybę?
            Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.12.06, 23:05.
            Snowflakes will attack U <3

            Comment


              Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
              Rimtai, Latvijoje ir Estijoje rusų procentas dabar yra pats didžiausias iš visų buvusių TSRS "respublikų". Jau netgi Kazachstane tik 19%. Tai kaip dar Latvijoje ir Estijoje ne 3%? Taigi fašistai, naciai, NATA padstylkos, degradavusios nedagosudarstvos, kuriose vyksta rusų apartheidas ir diskriminacija!!! Galimai net genocidas!!!
              Turėk omeny, kad visokiuose Kazachstanuose, Kirgizijose kasmet padaugėjo gyventojų dešimtimis ir šimtais tūkstančių. Vietiniai rusai turi mažą gimstamumą, 1,5 ar mažesnį, o kazachai, kirgizai, tadžikai, turkmėnai, uzbekai ir kiti - 2,5-3,0 ar didesnį. Uzbekija buvo 18 mln. prieš 30 metų, o dabar 35. Čia tas pats jei Lietuva, buvusi 3,7 mln. 1991, dabar būtų 7,5 mln. Jei latviai turėtų dvigubai didesnį gimstamumą nei Latvijos krievisai, ten irgi būtų 10 proc. telikę ir latvių jau 3-4 milijonai.

              Comment


                Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                Toks jausmas, lyg Latvija jiems kažką privalo. Čia šitie vadinasi opozicija? Oi ne, tokie netinka. Ir iš viso, ar ne per daug naivus yra tas paplitęs įsitikinimas, kad rusija, net jeigu vieną dieną ir taps demokratiška, staiga pradės normaliai elgtis su kaimynais? Prie Jelcino jau buvo +/- demokratiška. Ką apie tai gali pasakyti Moldova, Sakartvelas, Azerbaidžanas? Patiko jiems tokia demokratija pas kaimyną? O čečėnams, įdomu, lengviau buvo nuo to, kad jų nepriklausomybės siekį brutaliai užgniaužė ne režimas, o demokratija?

                Gal kažkas rimtai galvoja, kad demokratiška rusija Krymą atiduos? Savo tautinėms mažumoms suteiks nepriklausomybę?
                Labai gerai. Dabar didelė eilė kvailių norinčių užsirašyt į eilę. Reik tik viską sudokumentuot, užfiksuot, kurie dabar isteriją kelia didžiausią ir, kuriems rūpinimasis rusų "malčikais" sėdint Latvijoje yra normalus dalykas. Nemažai ten "susirūpininusių" Dožd likimu ir varymu ant Latvijos užsiimančių. Ir Latynina, ir Kacas čia minimas, ir Varlamovas, kas tik įdomų, kad į šitą eilę ir Rasa Juknevičienė užsirašė, nors turbūt stebint neturėtų. Nors yra ir žinomesnių rusų opozicionierių, kurie toli gražu neteisina Dozhd. Visai norm A.Babčenko(na tas, kurio nužudymas buvo inscenizuotas) parašė apie Dožd twitteryje.

                Comment


                  Joa, dabar meldžiuosi, kad tik Lietuva neperimtų tvRain iš Latvijos. Juknevičienė skubiai duos jiems interviu.
                  ПТН ПНХ
                  «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                  Comment


                    Tiesą sakant aš nelabai suprantu iš kur tiek neapykantos tam Dožd. Aš pažiūrėjau to vedėjo pasisakymą, kuris tiesą sakant visiškai nusišnekėjo, kalbėdamas, kad jiems rūpi rusų mobikai. Bet aš čia neįžvelgiu jokios konspirologijos. 99.99% Dožd turinio yra nukreipta prieš Putino sukeltą karą ir vienareikšmiškai yra palaikoma Ukraina. Tame nėra jokių abejonių. Prieš kiek tai laiko vienas forumietis turbūt net šitoje temoje bandė įtikinti, kad 2014 m. karas Donbase buvo visai ne Rusijos sukeltas, o kad ten buvo 'separatistai' ir kaip to įrodymą pateikė straipsnius iš BBC, kur iš tiesų tai buvo vadinama separatizmu, o ne Rusijos okupacija. Tai buvo BBC ir tai buvo straipsnis, o ne tiesioginis eteris. Ar dėl to man kilo įtarimų, kad BBC yra Kremliaus papirkta žiniasklaida? Žinoma ne, nes klysta visi. Užėjau į Dožd youtube kanalą ir štai vakar dienos video, kurį jau pažiūrėjo puse milijono, t.y. turi trendinti plačiojoje Rusijos visuomenėje ir yra apie tai, koks Putino režimas yra panašus į Hitlerio režimą. Ir tokie yra 99.99% jų video, išskyrus kelis epizodus. Šovinistais, imperelistais ir vergais nėra gimstama, jais yra tampama ir aš sutinku su tais, kurie sako, kad Rusijoje demokratija sunkiai įmanoma, bet ji tenais neįmanoma ne dėl to, kad jie turi kažkokį unikalų geną, o dėl to, kad nuo mažens yra taip auklėjami. Auklėjama daugiausiai per televizorių, kurį Putinas yra visiškai užgrobęs. Bet youtube jis užgrobti nesugebėjo. Apklausos rodo, kad karą prieš Ukrainą Rusijoje palaiko ~75% visyuomenės, bet tai pagrinde pagyvenę žmonės. Kuo jaunesnis žmogus - tuo jis yra mažiau linkęs palaikyti karą ir visų pirma dėl to, kad jis televizoriaus beveik nežiūri. Tendencija ta, kad netgi Rusijoje žmonės pereina į Youtūbę, o Youtūbėje Putinas neturi monopolijos. Ten jis kovoja mesdamas didžiulius pinigus ir represijas visokiems youtūbėriams. Būtent dėl to absoliuti dauguma tų, kurie kritikavo Putino režimą Youtūbėj, prasidėjus karui paliko Rusiją. Raginimai su jais susidoroti, man panašūs į raginimus padėti Putinui susidoroti su jo didžiausiais priešais, jis su jais lengvai susidorojo Rusijoje, bet to padaryti už Rusijos ribų nelabai turi galimybių. Ir aš to nesuprantu - dėl ko mes turėtumėm Putinui padėti susidoroti su jo didžiausiais priešais? Aš suprantu, kad mes norėtumėm, kad Dožd savo eteryje ragintų žudyti orkus ir su šypsena pranešinėtų apie stichines nelaimes Rusijoje ar teroro išpuolius. Bet tokiu atveju tą Dožd žiūrėtumėm mes, o ne Rusijos gyventojai. Mes reikalaujame, kad Rusijos žiniasklaidos priemonė būtų tokia pati, kaip ukrainiečių, kurie iš esmės trokšta Rusijos susinaikinimo. Tas neįmanoma. Dėl to yra du variantai - mes galime ne tai kad pagelbėti, bet tiesiog netrukdyti veikti Rusijos opozicinei žiniasklaidai, tokiai kaip Dožd, arba mes galime kovoti ne su Putino režimu, o su jo didžiausiais priešais ir daryti jam paslaugą - žlugdyti bet kokią Rusijos laisvą žiniasklaidą, kad Putinas turėtų informacinį monopolį ne tik televizijoje, bet ir internete. Putinas nori sukurti Šiaurės Korėją mūsų pašonėje ir aš nesuprantu dėl ko kai kuriems tokia idėja visai patinka. Lietuvos interesas yra visai kitas - kad Rusija taptų arba civilizuota demokratija, arba subyrėtų, arba atsirastų nuosaikus draugystės siekiantis režimas. Nuo to priklauso Lietuvos ateitis, nes jei vienas iš tų trijų variantų išsipildytų, tai reikštų milžinišką ekonominę naudą Lietuvai. Tai ir pigiausi energetiniai resursai, nes laisvos rinkos sąlygomis nafta ir dujos Lietuvoje būtų vienos pigiausių Europoje, o tai kartu suteiktų didelį impulsą mūsų ekonomikai. Tai ir šalies gynyba, kada galėtumėm sutaupyti milijardus dėl sumažėjusios grėsmės. Tai ir didžiulė ekonominė nauda iš tranzito, nes pats ekonomiškiausias maršrutas vakarai-Maskva yra per Lietuvą. Jei Rusija taptų normalia šalimi - Lietuvai tai būtų milžiniška ekonominė nauda. Aš suprantu, kad šansai maži, bet kodėl gi nesužaisti loterijoje, jeigu ji nemokama. Dėl to aš nesuprantu tų, kurie nori sunaikinti didžiausius Putino režimo kritikus. Mano supratimu jie veikia Putino, o ne Lietuvos naudai.

                    Comment


                      Parašė manometras Rodyti pranešimą
                      Joa, dabar meldžiuosi, kad tik Lietuva neperimtų tvRain iš Latvijos. Juknevičienė skubiai duos jiems interviu.
                      Latvijos reguliuotojui dėl grėsmės nacionaliniam saugumui panaikinus televizijos „Dožd“ transliavimo licenciją, kanalas bus nepasiekiamas ir Lietuvoje, antradienį informavo Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK).

                      Šiaip gal iš bėdos ir būtų dar kažkaip galima nuleist šito vieno žurnalisto pasakymą kaip nusikalbėjimą, ar neskalpuot pačios TV dėl vieno veikėjo. Bet po to dar jis pats aiškindamas kas kaip prisimetė "kvailiu", kad argi čia pagalba skleist informaciją apie prastas sąlygas mobilizuotųjų ir pridurė, kad ir toliau stengsis padėt jiems. Gaila neberandu jo fb ar twitteryje paskyros. O kanalo atstovai ir toliau pjauna grybą vienu pareiškimu po kito, nieko stebėtino, kad jie nieko ir nesugebėjo pasiekt per visą šitą laiką kiek buvo.
                      Paskutinis taisė mag; 2022.12.07, 14:43.

                      Comment


                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                        Tiesą sakant aš nelabai suprantu iš kur tiek neapykantos tam Dožd.
                        Na dabar kolegos užmėtys taburetėmis.
                        Aš irgi manau, kad galėjo apsiriboti "paskuitiniu kinietišku įspėjimu".
                        Bet, suvokdamas, Dožd savininkų metalitetą, įtariu, kad jie vis vieną vėl liptų ant grėblio.
                        Esmė tame, kad jie bent jau dalinai turėjo keisti savo koncepciją.

                        Comment


                          Parašė Sula Rodyti pranešimą
                          Na dabar kolegos užmėtys taburetėmis.
                          Jei rinktis tarp taburečių ir principų - renkuosi principus. O principas tas, kad nesuprantu logikos, dėl ko reikia žlugdyti antiputinišką žiniasklaidą.

                          Comment


                            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                            Tiesą sakant aš nelabai suprantu iš kur tiek neapykantos tam Dožd. Aš pažiūrėjau to vedėjo pasisakymą, kuris tiesą sakant visiškai nusišnekėjo, kalbėdamas, kad jiems rūpi rusų mobikai. Bet aš čia neįžvelgiu jokios konspirologijos. 99.99% Dožd turinio yra nukreipta prieš Putino sukeltą karą ir vienareikšmiškai yra palaikoma Ukraina. Tame nėra jokių abejonių. Prieš kiek tai laiko vienas forumietis turbūt net šitoje temoje bandė įtikinti, kad 2014 m. karas Donbase buvo visai ne Rusijos sukeltas, o kad ten buvo 'separatistai' ir kaip to įrodymą pateikė straipsnius iš BBC, kur iš tiesų tai buvo vadinama separatizmu, o ne Rusijos okupacija. Tai buvo BBC ir tai buvo straipsnis, o ne tiesioginis eteris. Ar dėl to man kilo įtarimų, kad BBC yra Kremliaus papirkta žiniasklaida? Žinoma ne, nes klysta visi. Užėjau į Dožd youtube kanalą ir štai vakar dienos video, kurį jau pažiūrėjo puse milijono, t.y. turi trendinti plačiojoje Rusijos visuomenėje ir yra apie tai, koks Putino režimas yra panašus į Hitlerio režimą. Ir tokie yra 99.99% jų video, išskyrus kelis epizodus. Šovinistais, imperelistais ir vergais nėra gimstama, jais yra tampama ir aš sutinku su tais, kurie sako, kad Rusijoje demokratija sunkiai įmanoma, bet ji tenais neįmanoma ne dėl to, kad jie turi kažkokį unikalų geną, o dėl to, kad nuo mažens yra taip auklėjami. Auklėjama daugiausiai per televizorių, kurį Putinas yra visiškai užgrobęs. Bet youtube jis užgrobti nesugebėjo. Apklausos rodo, kad karą prieš Ukrainą Rusijoje palaiko ~75% visyuomenės, bet tai pagrinde pagyvenę žmonės. Kuo jaunesnis žmogus - tuo jis yra mažiau linkęs palaikyti karą ir visų pirma dėl to, kad jis televizoriaus beveik nežiūri. Tendencija ta, kad netgi Rusijoje žmonės pereina į Youtūbę, o Youtūbėje Putinas neturi monopolijos. Ten jis kovoja mesdamas didžiulius pinigus ir represijas visokiems youtūbėriams. Būtent dėl to absoliuti dauguma tų, kurie kritikavo Putino režimą Youtūbėj, prasidėjus karui paliko Rusiją. Raginimai su jais susidoroti, man panašūs į raginimus padėti Putinui susidoroti su jo didžiausiais priešais, jis su jais lengvai susidorojo Rusijoje, bet to padaryti už Rusijos ribų nelabai turi galimybių. Ir aš to nesuprantu - dėl ko mes turėtumėm Putinui padėti susidoroti su jo didžiausiais priešais? Aš suprantu, kad mes norėtumėm, kad Dožd savo eteryje ragintų žudyti orkus ir su šypsena pranešinėtų apie stichines nelaimes Rusijoje ar teroro išpuolius. Bet tokiu atveju tą Dožd žiūrėtumėm mes, o ne Rusijos gyventojai. Mes reikalaujame, kad Rusijos žiniasklaidos priemonė būtų tokia pati, kaip ukrainiečių, kurie iš esmės trokšta Rusijos susinaikinimo. Tas neįmanoma. Dėl to yra du variantai - mes galime ne tai kad pagelbėti, bet tiesiog netrukdyti veikti Rusijos opozicinei žiniasklaidai, tokiai kaip Dožd, arba mes galime kovoti ne su Putino režimu, o su jo didžiausiais priešais ir daryti jam paslaugą - žlugdyti bet kokią Rusijos laisvą žiniasklaidą, kad Putinas turėtų informacinį monopolį ne tik televizijoje, bet ir internete. Putinas nori sukurti Šiaurės Korėją mūsų pašonėje ir aš nesuprantu dėl ko kai kuriems tokia idėja visai patinka. Lietuvos interesas yra visai kitas - kad Rusija taptų arba civilizuota demokratija, arba subyrėtų, arba atsirastų nuosaikus draugystės siekiantis režimas. Nuo to priklauso Lietuvos ateitis, nes jei vienas iš tų trijų variantų išsipildytų, tai reikštų milžinišką ekonominę naudą Lietuvai. Tai ir pigiausi energetiniai resursai, nes laisvos rinkos sąlygomis nafta ir dujos Lietuvoje būtų vienos pigiausių Europoje, o tai kartu suteiktų didelį impulsą mūsų ekonomikai. Tai ir šalies gynyba, kada galėtumėm sutaupyti milijardus dėl sumažėjusios grėsmės. Tai ir didžiulė ekonominė nauda iš tranzito, nes pats ekonomiškiausias maršrutas vakarai-Maskva yra per Lietuvą. Jei Rusija taptų normalia šalimi - Lietuvai tai būtų milžiniška ekonominė nauda. Aš suprantu, kad šansai maži, bet kodėl gi nesužaisti loterijoje, jeigu ji nemokama. Dėl to aš nesuprantu tų, kurie nori sunaikinti didžiausius Putino režimo kritikus. Mano supratimu jie veikia Putino, o ne Lietuvos naudai.
                            IMHO sutinku
                            a) Kad turi pasikeisti kartos Rusijoje, kad atsisakytų savo imperinių idėjų, IMHO iš dalies ir buvo "spec. operacijos" priežastis, todėl kad vėliau bus sunkiau, nes keičiasi viešoji nuomonė ir galbūt taip režimas tikisi sustabdyti jaunos kartos liberalėjima
                            b) Turi būti kažkokios tribūnos tai opozcijai
                            Bet
                            a) Dažna rusų opozija, tai tik Putinui režimui opozicija, su gyvom imperinėm idėjom ir jie galvoja savimi pakeisti Putino režimą ir švelnesniais metodais vykdyti tą pačia ekspansiją, o po to kai jiems nepavyks turi realius šansus pakelti "spec operacija #2", tiesiog tu pačių tikslų siekimas kitais metodais.
                            b) Rusai turi suprasti kad Baltijos šalys ne Pribaltika, o šalys, nes dabar lik iš dalies yra toks supratimas, bet toli gražu ne iki galo, juolab dabarinis režimas mini visokiais terminais nedogosudarstava ir tt, kaip ir ta pati opozicija ty jei tu esi svetimoje šalyje turi groti pagal tos šalies taisykles. Ty turi pradėti mus priimti kaip Suomiją ar kokia Slovakiją, čia dar problema Baltijos šalys mažos ir labai šalia.

                            Beigi egzistuoja tox mūsų valdžios bendros linijos dylipiškumas, nes mes gana taip netoli karo padėties su Rusija, mus stipriai pasiekia ukrainiečių propaganda, liaudis dehumizuoja rusus ir rusų kariuomenę ty teigiamas kone veiksmas, jei netyčia reikės tikros mobilizacijos ir šiap šita linija nestabdoma ir nežinau ar reikia ja stabdyti, tik kad per toli nenueitų, nes būna užneša ant posūkių.
                            Ty ponia Juknevičienė nori, kad avis būtų sveika ir vilkas sotus.

                            Ir IMHO rusų samonėje Baltijos šalys ir Ukraina kuo toliau tuo labiau bus priimamos kaip savarankiškos šalys, bet tam reikia, kad kartos pasikeistu ty 15-60 metų, bet vat Rusija liks kokia yra, nepasikeis, ty autokratinis-kleptokratinis-resursinis režimas su imperinėm idėjom, vėliau gal sugalvos kaip išvalyti/apvalyti savo internetą nuo visokių svetimų erezijų ir toliau spec.operuos. Kad gyventumėme ramiai Rusija turi iširti, tada jos likučiai bus per maži, kad kažką imperijuotis, prie mūsų esačios teritorijos neturi gamtinių resursų, teks normaliai dirbti, kurti daug įvairių ekonomikos šakų, viena elito grupuotė nebegalės konsoliduoti valdžios sava rankose, vat tada atsiras kažkas panašaus į demokratijas ir tt. IMHO tas vėliau ar anksčiau ivyks, gal būt po pusės gal po 60 metų.


                            Comment


                              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                              Tiesą sakant aš nelabai suprantu iš kur tiek neapykantos tam Dožd.
                              Ačiū, tokios pat mintys buvo kilusios. Vis bandžiau įžiūrėti, ką tokio blogo padarė, bet taip ir nesupratau, atrodo rimtai atėmė licenciją dėl vieno nusišnekėjimo, kas man atrodo visai neteisinga kai pagrindinė jų linija - prieš karą ir už Ukrainą, vienas ar du marginalai, net ne pasisakymai, manęs absoliučiai neglumina, ypač kad Lietuvoje kaip ir Latvijoje turime atvirai vatinių laikraščių ir "už taiką" verslininkų/politikų iki šiol

                              Comment


                                Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą

                                IMHO sutinku
                                a) Kad turi pasikeisti kartos Rusijoje, kad atsisakytų savo imperinių idėjų, IMHO iš dalies ir buvo "spec. operacijos" priežastis, todėl kad vėliau bus sunkiau, nes keičiasi viešoji nuomonė ir galbūt taip režimas tikisi sustabdyti jaunos kartos liberalėjima
                                b) Turi būti kažkokios tribūnos tai opozcijai
                                Bet
                                a) Dažna rusų opozija, tai tik Putinui režimui opozicija, su gyvom imperinėm idėjom ir jie galvoja savimi pakeisti Putino režimą ir švelnesniais metodais vykdyti tą pačia ekspansiją, o po to kai jiems nepavyks turi realius šansus pakelti "spec operacija #2", tiesiog tu pačių tikslų siekimas kitais metodais.
                                b) Rusai turi suprasti kad Baltijos šalys ne Pribaltika, o šalys, nes dabar lik iš dalies yra toks supratimas, bet toli gražu ne iki galo, juolab dabarinis režimas mini visokiais terminais nedogosudarstava ir tt, kaip ir ta pati opozicija ty jei tu esi svetimoje šalyje turi groti pagal tos šalies taisykles. Ty turi pradėti mus priimti kaip Suomiją ar kokia Slovakiją, čia dar problema Baltijos šalys mažos ir labai šalia.

                                Beigi egzistuoja tox mūsų valdžios bendros linijos dylipiškumas, nes mes gana taip netoli karo padėties su Rusija, mus stipriai pasiekia ukrainiečių propaganda, liaudis dehumizuoja rusus ir rusų kariuomenę ty teigiamas kone veiksmas, jei netyčia reikės tikros mobilizacijos ir šiap šita linija nestabdoma ir nežinau ar reikia ja stabdyti, tik kad per toli nenueitų, nes būna užneša ant posūkių.
                                Ty ponia Juknevičienė nori, kad avis būtų sveika ir vilkas sotus.

                                Ir IMHO rusų samonėje Baltijos šalys ir Ukraina kuo toliau tuo labiau bus priimamos kaip savarankiškos šalys, bet tam reikia, kad kartos pasikeistu ty 15-60 metų, bet vat Rusija liks kokia yra, nepasikeis, ty autokratinis-kleptokratinis-resursinis režimas su imperinėm idėjom, vėliau gal sugalvos kaip išvalyti/apvalyti savo internetą nuo visokių svetimų erezijų ir toliau spec.operuos. Kad gyventumėme ramiai Rusija turi iširti, tada jos likučiai bus per maži, kad kažką imperijuotis, prie mūsų esačios teritorijos neturi gamtinių resursų, teks normaliai dirbti, kurti daug įvairių ekonomikos šakų, viena elito grupuotė nebegalės konsoliduoti valdžios sava rankose, vat tada atsiras kažkas panašaus į demokratijas ir tt. IMHO tas vėliau ar anksčiau ivyks, gal būt po pusės gal po 60 metų.
                                Stipriai sutinku.
                                Nedehumanizuoju rusų, nėra niekam dabar lengva, tiesiog anksčiau ar vėliau reikės gyvent pasikeitusiam pasaulyje, nes kitaip Damoklo kardas kabės ne tik virš Baltijos šalių, bet gal net virš viso likusio pasaulio.
                                Jokių Šiaurės Korėjų vietoj Rusijos neturės būt, bet ir esama Rusijos imperija kelia klausimų. Jau esu kėlęs mintį, kad Euroazijoje saugiausia turėt šalis iki keliasdešimt milijonų žmonių. Išimtis būtų toms šalims, kurios kaip nors gamtiškai izoliuotos ir neturi tokių gerų ekspansijos pajėgumų kaip kokios nors žemyninės šimtamilijoninės valstybės.

                                Reikės gydyti ne tik Rusijai postimperinį sindromą, bet ir Serbijai, Vengrijai ir gal net Anglijai, nes panašu, kad ta praeitis atsiliepia tų šalių politikoms, tik nepasakysiu kad žinau kaip tai padaryti, reikia elgtis protingai.
                                Paskutinis taisė PoDV; 2022.12.07, 16:34.

                                Comment


                                  Parašė neamos Rodyti pranešimą

                                  Ačiū, tokios pat mintys buvo kilusios. Vis bandžiau įžiūrėti, ką tokio blogo padarė, bet taip ir nesupratau, atrodo rimtai atėmė licenciją dėl vieno nusišnekėjimo, kas man atrodo visai neteisinga kai pagrindinė jų linija - prieš karą ir už Ukrainą, vienas ar du marginalai, net ne pasisakymai, manęs absoliučiai neglumina, ypač kad Lietuvoje kaip ir Latvijoje turime atvirai vatinių laikraščių ir "už taiką" verslininkų/politikų iki šiol
                                  Ar nebus tai tų veikėjų "remėjų" migla leidžiama. Kažkaip pas mus "lietuviakalbis rusas" net sugeba sustabdyti VMS sprendimus, remia rusofašistus įvairiuose renginiuose Lietuvos vardu, kitas BackaTV "korespondentas" atvirai prisipažįsta meile Puitnui, kita madam važiuoja "stebėtoja" į teroristines valstybes. Įžymus nuteistasis už špionažą iš kalėjimo steigia "Forumus" ir skambinėja iš kameros KGB kuratoriui. Viskas ramu LT.

                                  Comment


                                    Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
                                    Beigi egzistuoja tox mūsų valdžios bendros linijos dylipiškumas, nes mes gana taip netoli karo padėties su Rusija, mus stipriai pasiekia ukrainiečių propaganda, liaudis dehumizuoja rusus ir rusų kariuomenę ty teigiamas kone veiksmas, jei netyčia reikės tikros mobilizacijos ir šiap šita linija nestabdoma ir nežinau ar reikia ja stabdyti, tik kad per toli nenueitų, nes būna užneša ant posūkių.
                                    Negalima dehumanizuoti to, kas 500 metų nebuvo žmogus.

                                    Comment


                                      Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                                      Negalima dehumanizuoti to, kas 500 metų nebuvo žmogus.
                                      Žmonės, bet dehumanizuoti baudžiavos, obščinos, sovietmečio, o ne kažkokių latvių ar lietuvių nuotaikų.

                                      Tik kaip rehumanizuot tokius kiekius žmonių, nežinau, nes bijau ne tik Rusija eilėj būtų.

                                      Comment


                                        Parašė Sula Rodyti pranešimą
                                        Ar nebus tai tų veikėjų "remėjų" migla leidžiama.
                                        Tas tiesa, veikėjai ne patys skaidriausi
                                        Latvių NEPLP vadovas atsiprašo už pagyrimus Putinui twiteryje

                                        Comment


                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                          Putinas nori sukurti Šiaurės Korėją mūsų pašonėje ir aš nesuprantu dėl ko kai kuriems tokia idėja visai patinka.
                                          Šiaurės Korėja už 10 metrų aukščio tvoros - kodėl gi ne?
                                          Lietuvos interesas yra visai kitas - kad Rusija taptų arba civilizuota demokratija, arba subyrėtų, arba atsirastų nuosaikus draugystės siekiantis režimas.
                                          Lietuvos interesas - kuo mažiau turėti kažko bendro su rusija. Netaps jie niekaip artimiausiu metu demokratija, todėl nereikia svajoti apie tokius dalykus:
                                          Nuo to priklauso Lietuvos ateitis, nes jei vienas iš tų trijų variantų išsipildytų, tai reikštų milžinišką ekonominę naudą Lietuvai. Tai ir pigiausi energetiniai resursai, nes laisvos rinkos sąlygomis nafta ir dujos Lietuvoje būtų vienos pigiausių Europoje, o tai kartu suteiktų didelį impulsą mūsų ekonomikai. Tai ir šalies gynyba, kada galėtumėm sutaupyti milijardus dėl sumažėjusios grėsmės. Tai ir didžiulė ekonominė nauda iš tranzito, nes pats ekonomiškiausias maršrutas vakarai-Maskva yra per Lietuvą.
                                          Jei Rusija taptų normalia šalimi - Lietuvai tai būtų milžiniška ekonominė nauda. Aš suprantu, kad šansai maži
                                          Ne tai, kad maži, bet jų dabar iš viso nėra. Galbūt po kokių 50 ar 100 metų bus galima pabandyti pažiūrėti, bet iki tol nereikia svaigti nei apie pigią naftą, nei apie gynybos finansavimo mažinimą, nei apie tranzitus. Neturim mes būti jokiu tiltu tarp Rytų ir Vakarų, kaip buvo populiaru sakyti prieš 20-30 metų.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X