Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Didysis Kaunas (Kaunas Urban Area)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Manau viskas susiveda į pajamas, butai centre ir aplink jį vidutiniam tiek kauniečiui, tiek vilniečiui sunkiai įkandami, todėl jie tiek Vilniuje, tiek Kaune perka būstus už miesto, bet kadangi Vilniuje yra kur kas daugiau gerai apmokamų darbo vietų ir didesnė aukštesnė vidurinioji klasė, daug statoma ir perkama butų taip pat ir aplink centrą. Plius Vilniuje ir darbo vietų koncentracija gerokai didesnė centre, Kaune labiau po visą miestą išmėtyta, todėl iš rajono iki darbo vietos daug kam nėra didelė problema važinėti.
    Pagalvojau ir apie tai. Kapitalą reikia uždirbti, o dar kitur tas kapitalas gerokai didesnis sukauptas (V. Europa). Kol kas perspektyviausios vietos aukštesnes pajamas gaunantiems žmonėms atrodo yra Centras ir Žaliakalnis. Centras kaip ir tvarkosi, tai gal pritrauks daugiau uždirbančių žmonių. Žaliakalnyje daug lūšnų, tai truputi sudėtingesnė padėtis, bet po truputį statosi, bent jau arčiau Ąžuolyno tikrai jauku. Toliau rikiuojasi Žemieji Šančiai ir Freda. Nesutvarkyta infrastruktūra atrodo verčia net žemesnes pajamas uždirbančius žmones kraustytis į priemiesčius. Po truputį lieka tik tie, kas tam neturi jėgų (ar pinigų). Situacija gali ne tik negerėti, o netgi blogėti, potenciali vieta tam tikrų soc. sluoksnių getams formuotis.

    Dėl daugiabučių rajonų šiaip dvejopi jausmai. Geriausios perspektyvos šiandien atrodo Šilainiams. Kadangi pats naujausias rajonas, tai nei infrastruktūra labai nenusivažiavo, o ir kontingentas neatrodo labai prastas. Kuo rajonas senesnis, tuo labiau jis atrodo neprižiūrėtas, realiai ir dėl to, kad iš vis jokių rajonų netvarkė. Prasčiausiai, mano galva, atrodo Dainava. Ten ir infrastruktūros būklė (ar jos įgyvendinimas) pats prasčiausias, daug bendrabučių, labai daug senų žmonių, ten ir butai patys pigiausi iš miegamųjų rajonų (tiek bendrabučiai, tiek blokiniai namai). Palankiausiai vertinčiau tas Dainavos vietas, kurios atviros naujai statybai, tai kol kas man geriausiai man ten atrodo Partizanų g. (+ tai visai neblogai sutvarkyta gatvė apart 1,5+1,5 atkarpos su prastai išspręstu parkavimu), prasčiausiai atrodo Kovo 11-osios g.
    Paskutinis taisė PoDV; 2019.01.14, 16:10.

    Comment


      Šiap uždirbant mažai, gyvent Šilianiuose Kaune ar Vilniuj Pašiliačiuose (tik pavyzdys) manau jokio didelio skirtumo, netgi Kaune lengviau įpirktum butą ir paslaugas kai kurias. Šiap man apie labiausiai apleistus/nugyentus rajonius kalbant taipogi atrdodo, pati nepatraukliausia gyvenimui Dainava. Bet ir Vilniuje yra visokie Šeškai ir Koralai (su visa pagarba ten gyvenantiems).
      Kauno užmigimas man labai jausdavosi, kai iki 2018 rudens, 6:30 ryte iš Romainių važiuodavau į Girstučio baseiną, tuščiom gatvėm, kur didžioji dauguma transporto būdavo autobusai ir troleibusai, bei jų keleiviai perėjose. Vilniuje tuo tarpu jau pilnos gatvės, žmonių mašinų...

      Comment


        Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
        Šiap uždirbant mažai, gyvent Šilianiuose Kaune ar Vilniuj Pašiliačiuose (tik pavyzdys) manau jokio didelio skirtumo, netgi Kaune lengviau įpirktum butą ir paslaugas kai kurias. Šiap man apie labiausiai apleistus/nugyentus rajonius kalbant taipogi atrdodo, pati nepatraukliausia gyvenimui Dainava. Bet ir Vilniuje yra visokie Šeškai ir Koralai (su visa pagarba ten gyvenantiems).
        Kauno užmigimas man labai jausdavosi, kai iki 2018 rudens, 6:30 ryte iš Romainių važiuodavau į Girstučio baseiną, tuščiom gatvėm, kur didžioji dauguma transporto būdavo autobusai ir troleibusai, bei jų keleiviai perėjose. Vilniuje tuo tarpu jau pilnos gatvės, žmonių mašinų...
        Šeškinė yra daugiau mažiau Eigulių analogas, o Karoliniškės gal labiau tarpinis variantas tarp Eigulių ir Dainavos. Esu praeitą vasarą lankęsis Šeškinėje, tai palyginti dar visai nenugyventas rajonas, gal kokiose Koraluose ir prasčiau. Seniausias Vilniaus mikrorajonas, tuo pačiu analogiškas Dainavai, kiek žinau yra Žirmūnai, bet manau, kad jo perspektyvos palyginti geresnės dėl savo lokacijos. Sakyčiau, kad Vilniuje atokumo ir senumo santykį labiausiai atitinka Karoliniškės ir Lazdynai. Tuo tarpu Dainavą matau kaip prasčiausią rajoną Kaune pagal senumo ir atokumo santykį. Tarp kitko galima būtų pasakyti, kad Karoliniškės nors turi garsų landmark'ą - TV bokštą, o Lazdynų architektūra kažkiek nustebina retai Vilniuje besilankančius kauniečius, o Dainava neturi nieko, kuo galėtų pasigirti: nei landmark'ais, nei savo lokacija, nei sutvarkymu.

        Comment


          Šiap anksčiau Kaune Dainavą labai girdavo, kad yra žalumos, patogus susiekimas su miestu, daug troleibusų, ko aš niekada nesuprasdavau. O ant mano gimtųjų Šiliainių, pastoviai girdėdavau stumimų/bumbėjimų: visi namai vienodi, mažai žalumos, transportas neišvystytas, reikia važiuot pro Slabotkę ir t.t.

          P.S. Baisiai nukrypom.

          Comment


            Nezinau, bet man ir Šeškinė ir Šilainiai, ir Dainava ir Karoliniškės buvo ir yra kažkokie brutal soviet betoniniai getai. Kur jus juose matot skirtumą tai bbs žino. Ir diskutuot, kad fabai geriau nei eiguliai, minimum juikinga. Tv3 žinios, registrų centro duomenimis Lietuvoje 3 030 000. gyventojų. Ir topas -LSD komentaras, kas nedalyvavo 2011 m. Surašyme, tas statistikoje neegzistuoja. Alio, chebryte, niekad nebuvau išvykęs iš Lietuvos ilgiau nei dvi savaites, bet aš, LSD statistikoje neegzistuoju, nes tiksliai žinau, kad 2011 m. Surašyme nedalyvavau.
            Show must go von!

            Comment


              Gal aš ir klystu, bet man atrodo, kad Šilainiuose paslaugų kokybė (sporto klubai, galų gale kebabinės, etc.) yra aukštesnio lygio nei Dainavoje. Bendrai, rajonai skiriasi, ypač tiems, manau, kurie tokiuose gyvena.

              Comment


                Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                Šiap anksčiau Kaune Dainavą labai girdavo, kad yra žalumos, patogus susiekimas su miestu, daug troleibusų, ko aš niekada nesuprasdavau. O ant mano gimtųjų Šiliainių, pastoviai girdėdavau stumimų/bumbėjimų: visi namai vienodi, mažai žalumos, transportas neišvystytas, reikia važiuot pro Slabotkę ir t.t.
                Va ir aš girdėjau, kad Dainavą rinkosi/renkasi dėl žalumos. Dar pvz. girdėjau, tualeto ir vonios kambariai yra didesni nei Eiguliuose.

                Šilainių didžiausias trūkumas yra neišvystimas, atrodo, kad veidas iki galo nesuformuotas, bet pagaliau sovietinių daugiabučių era baigėsi ir rajoną galima išvystyti gražesne infrastruktūra. Antras didžiausias trūkumas yra važiavimas pro Slabotkę. Ten, kaip suprantu, sutvarkys gatves ir gal pusė bėdos nuims. Kitus trūkumus turbūt galima pritaikyti ir kitiems rajonams, ypač "visi namai vienodi", aišku Dainavos pliusas tas, kad bendrabučiai ir dvyliaukščiai yra geltonos spalvos, t.y. aplamai yra kažkokios spalvos Keletas daugiabučių palei Savanorių pr. turi raudonų plytų.
                Paskutinis taisė PoDV; 2019.01.14, 22:51.

                Comment


                  Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                  Greičiau jau tegul miestas pasidaro pakankamai patrauklus, kad tie mokiniai ir studentai, kurie vaikšto dabar į akropolius labiau norėtų pasilikti čia gyventi, nes atrodo, kad mieste be močiučių (ar šiaip sodrinių) ir mokinukų nelabai ko yra.
                  Nebūčiau linkęs sutikti su tokiu "pilku" paveikslu. Kaune yra to jaunimo (vien studentų kiekis ką duoda), gyvybės taip pat - jei tik oras geresnis, centre (gal daugiau senamiestyje) yra žmonių. Faktas - norisi, kad būtų daugiau, geriau. Tikiu, kad gali taip būti, nes potencialo ir privalumų yra, ir, bent man atrodo, kad pastaruoju metu einama tinkame linkme - infrastruktūra, pastatų fasadai, parkai gana sparčiai tvarkomi, o visa tai didina miesto patrauklumą. Aišku, dar labai labai daug dalykų reikia padaryti, kol kas tik pradžia.

                  Kalbant apie pasilikimą gyventi, tai paimsiu kaip pvz. mano komandą darbe - iš 12 žmonių, 7 yra ne kauniečiai (panaši situacija ir kitose komandose), o čia baigę studijas ir pasilikę gyventi. Manau, kad šitas procesas vyksta, tik viskas atsiremia į tai ką kiti minėjo - darbo galimybės. Tik po to eina visi kiti dalykai.

                  Tarp kitko, nemažai tokių, kątik pasilikusių gyventi po studijų, nėra čia deklaravę gyvenamos vietos. Tad manau, kad realių gyventojų yra daugiau, nei rodo statistika. O Vilniuje turbūt dar gerokai daugiau.

                  Comment


                    Taip, nėra blogai su tuo Kaunu, viskas keičias į gerą, reikia laiko, o laukti/pradėti nuo savęs niekas nenori. Taigi didžiausias praradimas - gabaus jaunimo emigracija į Vilnių ar užsienį, bet čia jau nieko nepadarysi, visam pasaulyje tas pats.

                    Comment


                      Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                      Taip, nėra blogai su tuo Kaunu, viskas keičias į gerą, reikia laiko, o laukti/pradėti nuo savęs niekas nenori. Taigi didžiausias praradimas - gabaus jaunimo emigracija į Vilnių ar užsienį, bet čia jau nieko nepadarysi, visam pasaulyje tas pats.
                      Centras tikrai rodo progresą. Atrodo, kad dar ir pati kartų kaita dar labiau pagerins atmosferą. Jei kalbėti apie Vytauto pr., kol kas labai daug nykumo priduoda Stoties turgus. Gal ir klystu, bet man atrodo, kad jaunoji karta turbūt neeis užsidirbt pinigų į tokius turgus, o turgus laikosi ant dabartinių 50 m.+

                      Prasčiausiai Centre mano akyse atrodo šiuo metu Kęstučio gatvė. Donelaičio g. sutvarkyta, daug visokių įstaigų, jaučiasi miestietiška gyvybė. Kęstučio g. nykesnė ir dar šaligatviai nesutvarkytiBendrai paėmus dar ir ne tokias svarbias gatves Centre, daugiau gyvybes reiktų įpūsti Karaliaus Mindaugo pr. priegose palei Nemuno senvagę ir Nemuno upę. Turiu omeny atkarpą tarp Vytauto Didžiojo tilto ir S. Daukanto g. tilto.

                      Tarp kitko Priemiesčių atmosfera, kaip retai ten besilankančiam... visai nebloga sakyčiau, nepaisant gatvių infrastruktūros netobulumų, teigiamai nuteikia spalvų gama, kurios itin trūksta visiems daugiabučių rajonams.

                      Matosi, kad ateities Kaunas bus Centras, Centro prieigos, nedideli daugiabučių kvartalai (tiek sovietiniai atrenovuoti, tiek šiuolaikiniai) ir priemiesčiai Didelio ploto Dainava, Eiguliai ir gal šiek tiek Šilainiai kol kas turi prastesnes tendencijas. Jei visgi bus labiau renovuojami namai, tai gaal irgi nepasidarys koks nors vaiduoklių ar šiaip neaišku koks miestelis. Turiu kitą baimę - ar jų reikės tiek daug?
                      Paskutinis taisė PoDV; 2019.01.15, 14:23.

                      Comment


                        Pirmą kartą per 23 metus Kaune padaugėjo gyventojų
                        https://kaunas.kasvyksta.lt/2019/02/...ejo-gyventoju/

                        Comment


                          Buvom praejusi sestadieni Kaune paturistaut, tai London grill vietu nebuvo, spurginej reikejo netrumpoj eilej laukt. Na pasirode visai gyvas miestas. Tik Britanika kraupokai atrodo O Vytis atrodo kaip cia stovejes 100m. Neisivaizduoju tos zonos be jo.

                          Comment


                            Parašė Gator Rodyti pranešimą
                            Pirmą kartą per 23 metus Kaune padaugėjo gyventojų
                            https://kaunas.kasvyksta.lt/2019/02/...ejo-gyventoju/
                            Reikia pripažinti, kad per pastaruosius kelis metus jūsų mieste labai ryškiai pastebimi teigiami pasikeitimai, dėl to supantama, kad išvažiuoti norinčių mažiau. Sveikinimai iš Vilniaus
                            Snowflakes will attack U <3

                            Comment


                              Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                              Reikia pripažinti, kad per pastaruosius kelis metus jūsų mieste labai ryškiai pastebimi teigiami pasikeitimai, dėl to supantama, kad išvažiuoti norinčių mažiau. Sveikinimai iš Vilniaus
                              Kaip tik vakar buvau Kaune. Keikiuosi, kad Vilnius atrodo kaip Magnitogorskas su savo duobėmis, purvynais ir betvarke. Bet tai Kaunas yra Magnitogorskas². Next level betvarkė ten. Man sunku suvokti, kas ten per "pokyčiai", kai miestas atrodo kaip Varšuva po WW2? Tai kaip ten anksčiau turėjo viskas būti, jeigu dabartinė tragiška Kauno būklė kažkam atrodo kaip pagerėjimas?

                              Comment


                                Tai sumažėjo ar padaugėjo gyventojų? https://www.delfi.lt/video/aktualijo...21841#cxrecs_s

                                Comment


                                  Parašė John Rodyti pranešimą
                                  Kaip tik vakar buvau Kaune. Keikiuosi, kad Vilnius atrodo kaip Magnitogorskas su savo duobėmis, purvynais ir betvarke. Bet tai Kaunas yra Magnitogorskas². Next level betvarkė ten. Man sunku suvokti, kas ten per "pokyčiai", kai miestas atrodo kaip Varšuva po WW2? Tai kaip ten anksčiau turėjo viskas būti, jeigu dabartinė tragiška Kauno būklė kažkam atrodo kaip pagerėjimas?
                                  Sovietiniuose rajonuose, didžiojoje miesto dalyje, niekas iš esmės nepasikeitė - toliau sensta atsilupęs sovietinis paveldas.

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Kaip tik vakar buvau Kaune. Keikiuosi, kad Vilnius atrodo kaip Magnitogorskas su savo duobėmis, purvynais ir betvarke. Bet tai Kaunas yra Magnitogorskas². Next level betvarkė ten. Man sunku suvokti, kas ten per "pokyčiai", kai miestas atrodo kaip Varšuva po WW2? Tai kaip ten anksčiau turėjo viskas būti, jeigu dabartinė tragiška Kauno būklė kažkam atrodo kaip pagerėjimas?
                                    Tai va, prie mero Kupčinsko buvo žymiai blogiau.
                                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                    Comment


                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Kaip tik vakar buvau Kaune. Keikiuosi, kad Vilnius atrodo kaip Magnitogorskas su savo duobėmis, purvynais ir betvarke. Bet tai Kaunas yra Magnitogorskas². Next level betvarkė ten. Man sunku suvokti, kas ten per "pokyčiai", kai miestas atrodo kaip Varšuva po WW2? Tai kaip ten anksčiau turėjo viskas būti, jeigu dabartinė tragiška Kauno būklė kažkam atrodo kaip pagerėjimas?
                                      Jonas? Bando trolinti kauniečius? Aš šoke.

                                      Aišku, "sovietiniai rajonai atrodo kaip sovietiniai rajonai" argumentas nėra žiauriai geras, bet it's the thought that matters.

                                      _____________________________________________


                                      Na, o dėl pačios temos, tai pakankamai aišku, kad čia yra rinkiminis triukas iš dabartinės valdžios. Ir aišku, kad žmonės nori iš mažų Magnitokorsko butų keltis į panašiai kainuojančius patogius namus užmiestyje. Susisiekimas su rajonais Kaune neblogas, tai kodėl ne? Miestui reikės dar nemažai infrastruktūros ir būsto projektų vystyti, kad kažkas matytų privalumus gyventi Vilijampolėje, o ne kokiuose nors Ringauduose.

                                      Comment


                                        Parašė Tomas Rodyti pranešimą

                                        Tai va, prie mero Kupčinsko buvo žymiai blogiau.
                                        Nu bet kad ten tiesiog fiziškai negali blogiau būti.

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą

                                          Nu bet kad ten tiesiog fiziškai negali blogiau būti.
                                          Nesvarbu, kiek ten tu bordiuru paklojo, svarbu zmoniu mentalitetas keiciasi.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X