Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos ekonomikos aktualijos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
    Gal nominalus BVP reiškia pačios šalies gebėjimą užtikrinti savo sektoriaus kokybę? ...nes gerą kokybę visada reikia pirkti (+resursai, kurios irgi reiškia paruošti).

    BVP PPP toks daugiau (pigi mėsa/pienas/agurkai + mažesnės algos = vis tiek gyvenam "kaip Europoje") turbūt nepasako apie šalies kokybę. Tai gal ir paaiškina kodėl pvz. Vilniuje (galima ir kitus miestus paminėt) labiau praeina pigesnio/mažiau kokybiško NT statyba, nei Taline (aišku dar galima įkišti mentaliteto dalykus, bet mentalitetas, deja, nelabai pamatuotinas matavimo vienetais...)
    Viskas yra svarbu. Ir PPP svarbu, ir nominalas svarbu. Jei PPP nesvarbu, norėčiau paklausti ar sutiktum pakeisti pvz. 1500 EUR atlyginimą Kaune į 2500 EUR atlyginimą Osle Juk vos ne dvigubai daugiau uždirbtum Ar 3000 EUR uždirbantis norvegas perka dvigubai kokybiškesnes pasaugas nei 1500 EUR uždirbantis lietuvis ? O gal kaip tik: 3000 EUR uždirbantis norvegas dažnai turi tenkintis prastesnėmis paslaugomis nei 1500 EUR uždirbantis lietuvis ? Jei šiemet EUR kursas USD atžvilgiu pakilo 10 proc. ar tai reiškia, kad nuo to europiečiai pradėjo gauti 10 proc. geresnes ar 10 proc. daugaiu paslaugų nei amerikiečiai ? Nors ir nominalas be abejo labai svarbus. Sunkiausias dalykas kaip įvertinti kokybę ir kainų skirtumus. Jei aš važinėju su 2019 Toyota Corolla , o koks nors vokietis sau leidžia įsigyti BMW 5 klasės už 90 tūkst. EUR, ar tai reiškia, kad jis gavo vos ne 4 kartus geresnę kokybę ? . (Aš aplamai prieš BMW iš principo nusistatęs) Mano pajamos pinigine iįraiška yra gerokai didesnės nei Lietuvos vidurkis, bet vis tiek mažesnės nei apie 50 proc. olandų, ir 95 proc. olandų , dirbančių panašų darbą ir panašiose pareigose. Bet kaip ne keista aš gyvenu erdvesniame būste (2017 metų statybos) negu dauguma tų olandų, įskaitant ir daugelį tų, kurie dirba panašiose pareigose. O tai man yra svarbesnis faktorius negu tai, kad jie gali sau leisti kasmet važiuoti pailsėti į Tailandą ar Balį (ką jie labai intensyviai daro), o aš ne. Aš bet kuriuo atveju ten taip dažnai važinėti nenoriu. Palyginimas yra žvėriškai sudėtingas dalykas ...

    Comment


      Na jeigu Corollos nuo BMW 5er neskiri, tai čia... net nežinau. Ir tai, kad vid. naujai statomo busto plotas Lietuvoje didesnis už EU...
      Tai čia kaip ir rašiau, kai kam ir dešra už 99 ct iš Norfos gerai ir Minsk slimai pats tas parūkyt.
      Paskutinis taisė VNS; 2020.10.24, 17:31.
      Show must go von!

      Comment


        Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą

        Tai kad... Aplenkėm. Kai kurie pasiryžę padaryti viską, kad tik galima būtų pasijusti nors truputį blogiau.
        Geriau jaučiuosi, kai matau realų paveikslą.

        ПТН ПНХ
        «Русский военный корабль, иди нахуй!»

        Comment


          Parašė VNS Rodyti pranešimą
          Na jeigu Corollos nuo BMW 5er neskiri, tai čia... net nežinau. Ir tai, kad vid. naujai statomo busto plotas Lietuvoje didesnis už EU...
          Aš klausiu apie 4 kartus ? O šiaip kaip sakiau: man bmwistas, tai ... žinai kas. Girsi BMW krisi žemiau plintuso )))) Dėl būstų: ES vidurkis taip. Bet tu pažiūrėk konkrečiai į Olandiją. Ir pav, palygnink su tuo kas darosi toje pačioje Ispanijoje: biednesni nominaliai ispanai statosi didesnius būstus nei olandai.

          Comment


            Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą

            Aš klausiu apie 4 kartus ? O šiaip kaip sakiau: man bmwistas, tai ... žinai kas. Girsi BMW krisi žemiau plintuso )))) Dėl būstų: ES vidurkis taip. Bet tu pažiūrėk konkrečiai į Olandiją. Ir pav, palygnink su tuo kas darosi toje pačioje Ispanijoje: biednesni nominaliai ispanai statosi didesnius būstus nei olandai.
            Olandijoje statybos yra sudėtingas reikalas. Ir ten ne iš skurdumo taip yra, Turėtų tokias neparėpiamas ganyklas kaip prie Vilniaus, tai jie ten ne tokių chatų prisistatytų
            O dėl BMW tai pats parašei. Net nėra tikslo gilintis toliau. Bet prie progos sėsk, pačiupink ir pralėk su tais dviem modeliais. Gali būt, kad pajusi ir 10 kartų skirtumą
            Juk neperki vietoj Qled ar Oled teliko kokio nors KeuKeu, bo pigiau.
            Show must go von!

            Comment


              Parašė VNS Rodyti pranešimą

              Olandijoje statybos yra sudėtingas reikalas. Ir ten ne iš skurdumo taip yra, Turėtų tokias neparėpiamas ganyklas kaip prie Vilniaus, tai jie ten ne tokių chatų prisistatytų
              O dėl BMW tai pats parašei. Net nėra tikslo gilintis toliau. Bet prie progos sėsk, pačiupink ir pralėk su tais dviem modeliais. Gali būt, kad pajusi ir 10 kartų skirtumą
              Juk neperki vietoj Qled ar Oled teliko kokio nors KeuKeu, bo pigiau.
              Taip, ne iš skurdumo. Bet kieno gyvenimo kokybė tada geresnė ? (Apie japonus net nekalbu, jų būstai išvis košmaras: ir kas iš to tada, kad Tokijuje uždirbi 8000 EUR, bet grįžti į silkių dėžutę, už kurią dar ir moki kosminius pinigus. Juk nominaliai daugiau uždirbantys japonai turėtų pirkti kokybiškesnį produktą, bet čia kaip tik tas atvejis kai už daugiau perka prasčiau).

              Dėl mašinų : vairavau, vairavau Naujas BMW yra geresnis negu nauja Corolla, taip, bet tikrai ne 4 kartus, Beje 2020 Corolla mano potyriais yra geriau nei 2012 BMW 5 vienareikšmiškai

              Comment


                Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą

                Viskas yra svarbu. Ir PPP svarbu, ir nominalas svarbu. Jei PPP nesvarbu, norėčiau paklausti ar sutiktum pakeisti pvz. 1500 EUR atlyginimą Kaune į 2500 EUR atlyginimą Osle Juk vos ne dvigubai daugiau uždirbtum Ar 3000 EUR uždirbantis norvegas perka dvigubai kokybiškesnes pasaugas nei 1500 EUR uždirbantis lietuvis ? O gal kaip tik: 3000 EUR uždirbantis norvegas dažnai turi tenkintis prastesnėmis paslaugomis nei 1500 EUR uždirbantis lietuvis ? ...
                Kai kuriais atžvilgiais gyvenimas Norvegijoje yra kokybiškesnis turbūt nepriklausomai nuo to, kiek tu ten uždirbi. Pvz., gali naudotis kokybiškesne infrastruktūra, t. y. mažesnė tikimybė nusilaužti koją dėl dešimtmečiais nekeistų šaligatvio plytelių ar pamesti ratą dėl duobėtos gatvės. Turiu omenyje tokius universalius dalykus, kuriuos lemia ir bendras šalies biudžetas, ir visuomenės mentalitetas. Todėl Norvegijoje taip pat mažesnė tikimybė papulti į eismo įvykį ar kentėti triukšmingus kaimynus, nes visuomenė turi didesnį nepakantumą necivilizuotam elgesiui.

                Aš tik norėjau pastebėti, kad ir Lietuvoje gali uždirbti kaip norvegas, bet negyvensi taip, kaip norvegas, nes norvego gyvenimą kokybišku iš dalies padaro ir būtent tokie universalūs dalykai, kuriuos lemia gerai funkcionuojanti valstybė ir visuomenė.

                Comment


                  Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                  o koks nors vokietis sau leidžia įsigyti BMW 5 klasės už 90 tūkst. EUR,
                  Vidutinis vokietis tikrai negali sau leisti važinėti su BNV 5er, ar tuo labiau ją pirkti. Aš aišku tingiu žiūrėti statistiką www.kba.de (ir apskritai nuo vokiško rašto man skauda akis), bet absoliuti dauguma visų tų bnv 5er, 7er, audi A4 ir didesnių, mersedesų ir kitų premiumų yra perkami "ant įmonės", lygiai kaip ir pas mus. Ir jais važinėja verslų savininkai ar samdyti vadovaujantys darbuotojai.
                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                  Comment


                    Parašė VNS Rodyti pranešimą
                    Gali būt, kad ispanus sunkiau suviliot dešros šliosu Norfoje už devym devynis centų, "Minks slims" cigarėtėmis ir nemokama Netflix produkcija Rutrackeryje. Mokėtų suktis kaip lietuviai, ispanai nupustų visas korėjas šiame rodiklyje. Bet kaip bebūtų, niekaip neneigiu, kad kylam į viršų, tiesiog noriu pasakyt, kad ne visi rodikliai vienodai tinkami tam parodyti.
                    Pagal ką sprendžiat, kad nemoka suktis? Jei net karalius taip sukasi, tai manau ir eiliniai piliečiai ne prasčiau.
                    Beje, korupcijos indeksas Ispanijoje irgi blogesnis nei Lietuvoje.

                    Buvęs Ispanijos monarchas Juanas Carlosas I, figūruojantis 100 mln. JAV dolerių korupcijos skandale, išvyko į Dominikos Respubliką, pirmadienį netikėtai paskelbęs, kad palieka savo šalį, praneša žiniasklaida.

                    Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/vardai/naujiena...1356860?copied
                    https://web.archive.org/web/20190130...pi2018/results
                    Flickr

                    Comment


                      Bet žiūriu, kai kuriems kad tik prisiknisti. Yra aiškūs skaičiau, kad Lietuva lenkia Ispaniją, kad jau labai mažai liko iki Italijos - tai ne, vis tiek reikia pradėti kažką krapštytis, ieškoti sliekų ten, kur jų nėra. Tarsi tai kažkokia baisiai didelė naujiena. Juk jau seniai, prieš gerus 5 metus pagal tendencijas matėsi, kad Lietuva panašiu laiku pralenks stagnuojančias Pietų Europos šalis. Nebuvau Italijoje ar Ispanijoje, bet man užteko prieš keletą metų pamatyti Prancūziją, kaip šalis prastai atrodo infrastruktūros, tvarkingumo ir t. t. prasmėmis, tai tapo labai akivaizdžiai aišku, kad Lietuva menkinama be jokio reikalo.

                      O Latvija čia kai kurie stebėjosi - tai jūs nuvažiuokit, pavažinėkit po mūsų kaimyninę šalį. Labai akivaizdus kontrastas, krentatntis į akis vos pervažiavus sieną ir kiekviename miestelyje, ar netgi Rygoje dar labiau išryškėjantis. Po Latvijos, grįžti į Lietuvą kaip tikrai į visai kitokią šalį.
                      Snowflakes will attack U <3

                      Comment


                        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                        Nebuvau Italijoje ar Ispanijoje, bet man užteko prieš keletą metų pamatyti Prancūziją, kaip šalis prastai atrodo infrastruktūros, tvarkingumo ir t. t. prasmėmis, tai tapo labai akivaizdžiai aišku, kad Lietuva menkinama be jokio reikalo.
                        Ispanijoje ar Graikijoje dar prasčiau nei Prancūzijoje. Italijos negaliu komentuoti, irgi nebuvau.

                        Comment


                          Infrastruktūra ten aukštumoj. Neprižiūrima - tokios tradicijos, todėl tiltai ir griūna. Toli mums dar su Kaunas -Prienai keliu eiti link tos pačios Graikijos infra. Net nesuprantu kur jus buvot.
                          Show must go von!

                          Comment


                            Parašė VNS Rodyti pranešimą
                            Infrastruktūra ten aukštumoj. Neprižiūrima - tokios tradicijos, todėl tiltai ir griūna. Toli mums dar su Kaunas -Prienai keliu eiti link tos pačios Graikijos infra. Net nesuprantu kur jus buvot.
                            Paryžius ir Barselona turi prastesnę infrstruktūrą nei vilnius - mano patirtimi.

                            Comment


                              Mano patirtimi, tai jie tiesiog tos infra neprižiūri. Pastato ir tada kaip Dzeusas duos.
                              Show must go von!

                              Comment


                                Mano pastebėjimais pvz. tos biednesnės pietinės Ispanijos infrastruktūra geresnė negu tos biednesnės pietinės Italijos. Nors gal ko ir nepastebėjau. Bet pvz. palyginus pietinės Italijos infra su Lietuvos drįsčiau teigti, kad Lietuva sumoj duoda forų. Kas ten tikrai geriau, tai keliai, ypač tarpmiestiniai. Taip. daug geresni nei Lietuvoje. Vėl nežinau kiek tam turi įtakos klimatas, bet ten prieš 20-30, o kartais ir seniau pastatyti keliai dar visai gerai laiko, kuomet Lietuvoj jau senai iš jų ieko nebūtų likę. Bet infrastruktūra platesnė sąvoka. Pvz. elektros tiekimo infrastruktūra ten net arti Lietuvos nestovi. Krūvos namų daugiabučių turinčių 15 kW įvadą ant viso namo, t.y. ant kokių 20 butų. Aš net nežinau ar Lietuvoje iš viso tokių yra. Vandentiekis ar kanalizacija mistuose ant tiek nudrengti, kad grįžus namo ir pastebėjus, kad nėra vandens , nes kas nors vandentiekyje ar kanalizacijoje sugedo, tai jei ne kasdienybė, bet bent jau nepalyginamai labiau įprastas reiškinys nei pas mus. Na ir švietimo ar sveikatos apsaugos infrastruktūra ir tų pačių paslaugų kokybė švelniai tariant neblizga. Taip ir nesupratau rimtai ar ne jie ten naudoja tą savo priežodį: mes čia visko mokomės, bet nieko neišmokstam

                                Comment


                                  Parašė VNS Rodyti pranešimą
                                  Mano patirtimi, tai jie tiesiog tos infra neprižiūri. Pastato ir tada kaip Dzeusas duos.
                                  Visai kaip Lietuvos didieji miestai (išskyrus gal dalinai Klaipėdą, kuri kažkiek santykinai tvarkėsi iš anksčiau) iki daugmaž kokių 2015 metų Pastatė 70-aisiais ir iki šiandien gali praeit tom pačiom plytelėm, kuriomis jau nebeįmanoma eit Tiesa, dabar santykinės tvarkos ir priežiūros daugiau nei buvo 2010-aisiais. Manau ir Lenkijos įtaka galėjo prisidėt, nes man pasirodė, kad ten anksčiau miestai apsitvarkyt pradėjo.

                                  Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                  Mano pastebėjimais pvz. tos biednesnės pietinės Ispanijos infrastruktūra geresnė negu tos biednesnės pietinės Italijos. Nors gal ko ir nepastebėjau. Bet pvz. palyginus pietinės Italijos infra su Lietuvos drįsčiau teigti, kad Lietuva sumoj duoda forų. Kas ten tikrai geriau, tai keliai, ypač tarpmiestiniai. Taip. daug geresni nei Lietuvoje. Vėl nežinau kiek tam turi įtakos klimatas, bet ten prieš 20-30, o kartais ir seniau pastatyti keliai dar visai gerai laiko, kuomet Lietuvoj jau senai iš jų ieko nebūtų likę. Bet infrastruktūra platesnė sąvoka. Pvz. elektros tiekimo infrastruktūra ten net arti Lietuvos nestovi. Krūvos namų daugiabučių turinčių 15 kW įvadą ant viso namo, t.y. ant kokių 20 butų. Aš net nežinau ar Lietuvoje iš viso tokių yra. Vandentiekis ar kanalizacija mistuose ant tiek nudrengti, kad grįžus namo ir pastebėjus, kad nėra vandens , nes kas nors vandentiekyje ar kanalizacijoje sugedo, tai jei ne kasdienybė, bet bent jau nepalyginamai labiau įprastas reiškinys nei pas mus. Na ir švietimo ar sveikatos apsaugos infrastruktūra ir tų pačių paslaugų kokybė švelniai tariant neblizga. Taip ir nesupratau rimtai ar ne jie ten naudoja tą savo priežodį: mes čia visko mokomės, bet nieko neišmokstam
                                  Nu jo, tarpmiestiniai keliai Lietuvoje (ypač autostrados ir kai kurie kiti svarbesni keliai) eina šiuo metu dugnan, kai pavažinėji po Europą. Turiu omeny, ženklinimas, remontų priežiūra, aplamai noras palaikyti kokybę. Kyla legendos, kad Lenkija kažkokia autobanų ir triukšmo sienučių ir iš to eiančio geresnio ir teisingesnio gyvenimo (nes biedronkoj pigiau) utopija kuriai Lietuva turi klauptis ant kelių, kai išvažiavus iš pagrindinių kelių vaizdelis gana įvairus, vietom pavydu (ypač didmiesčiai), vietom nėra ką pavydėt (ypač kaimai).
                                  Paskutinis taisė PoDV; 2020.10.26, 12:30.

                                  Comment


                                    Parašė VNS Rodyti pranešimą
                                    Mano patirtimi, tai jie tiesiog tos infra neprižiūri. Pastato ir tada kaip Dzeusas duos.
                                    Tai jeigu infrastruktūra neprižiūrima, kaip ji gali būti gera? Kažkodėl Vilniuje nemačiau tokio dalyko kaip Triumfo arkos žiede, kur daugybė juostų ir net nėra linijų, kaip važiuoti absoliučiai neaišku. Linijos arba nusitrynusios, arba jų net nebuvo. Lietuvoje kažkodėl kai važiuoji, visada viskas aiškiai subraižyta ir aiškiai matai kaip iš kur pasukti, o Paryžiuje tada prasikeikėm. O kur dar išvartyti kelio ženklai, purvini istoriniai pastatai, šiukšlių kiekis...
                                    Snowflakes will attack U <3

                                    Comment


                                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                      Tai jeigu infrastruktūra neprižiūrima, kaip ji gali būti gera? Kažkodėl Vilniuje nemačiau tokio dalyko kaip Triumfo arkos žiede, kur daugybė juostų ir net nėra linijų, kaip važiuoti absoliučiai neaišku. Linijos arba nusitrynusios, arba jų net nebuvo. Lietuvoje kažkodėl kai važiuoji, visada viskas aiškiai subraižyta ir aiškiai matai kaip iš kur pasukti, o Paryžiuje tada prasikeikėm. O kur dar išvartyti kelio ženklai, purvini istoriniai pastatai, šiukšlių kiekis...
                                      Vilniaus stoties rajono žiedas kažkada buvo organizuojamas kaip Triumfo arkos žiedas Tik dar pėsčiųjų perėjos buvo pravestos, tai jaučiausi, kad turbūt taip Indijoje ar Pietryčių Azijoje panašiai pereinama gatvė Dabar ten jau santykinai tvarkinga, tik atmosfera dar tokia man, kaip kauniečiui, egzotiška

                                      Comment


                                        Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                        Mano pastebėjimais pvz. tos biednesnės pietinės Ispanijos infrastruktūra geresnė negu tos biednesnės pietinės Italijos. Nors gal ko ir nepastebėjau. Bet pvz. palyginus pietinės Italijos infra su Lietuvos drįsčiau teigti, kad Lietuva sumoj duoda forų. Kas ten tikrai geriau, tai keliai, ypač tarpmiestiniai. Taip. daug geresni nei Lietuvoje. Vėl nežinau kiek tam turi įtakos klimatas, bet ten prieš 20-30, o kartais ir seniau pastatyti keliai dar visai gerai laiko, kuomet Lietuvoj jau senai iš jų ieko nebūtų likę. Bet infrastruktūra platesnė sąvoka. Pvz. elektros tiekimo infrastruktūra ten net arti Lietuvos nestovi. Krūvos namų daugiabučių turinčių 15 kW įvadą ant viso namo, t.y. ant kokių 20 butų. Aš net nežinau ar Lietuvoje iš viso tokių yra. Vandentiekis ar kanalizacija mistuose ant tiek nudrengti, kad grįžus namo ir pastebėjus, kad nėra vandens , nes kas nors vandentiekyje ar kanalizacijoje sugedo, tai jei ne kasdienybė, bet bent jau nepalyginamai labiau įprastas reiškinys nei pas mus. Na ir švietimo ar sveikatos apsaugos infrastruktūra ir tų pačių paslaugų kokybė švelniai tariant neblizga. Taip ir nesupratau rimtai ar ne jie ten naudoja tą savo priežodį: mes čia visko mokomės, bet nieko neišmokstam
                                        Ten vanduo ir nuotekos turi visai kitą vertę (piniginę). Mums bepigu lygint kai sėdim ant puikaus gruntinio, kai daug kur Europoje net negali apie tai pasvajot. Apie nuotekas dar paprasčiau. Dar visai neseniai ištisi kavarskai tri****vo į lauko tulikus, o ir visokias gamybines atliekas leisdavo į šventasias ir nevėžius ir tai buvo norma. Jau gal kas nepamena, bet tik įstojus į EU, iškart buvo rengiami didžiuliai vandentvarkos projektai.
                                        Show must go von!

                                        Comment


                                          Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                          Vilniaus stoties rajono žiedas kažkada buvo organizuojamas kaip Triumfo arkos žiedas Tik dar pėsčiųjų perėjos buvo pravestos, tai jaučiausi, kad turbūt taip Indijoje ar Pietryčių Azijoje panašiai pereinama gatvė Dabar ten jau santykinai tvarkinga, tik atmosfera dar tokia man, kaip kauniečiui, egzotiška
                                          Na tokie dalykai Indijoje yra (kol kas) vis dar suprantami, bet vienoje turtingesnių pasaulyje ES šalių... Net iš Rytų Europos atvažiavus atrodo nesuprantama.

                                          Prancūzija visumoje tuo chaotiškumu ir tvarkos trūkumu labai susišaukia su Latvija. Kai tuo tarpu Lietuvoje vaizdas miestuose ir net rajoniniuose miesteliuose (paskutiniu metu labai pagražėjusiuose), aišku dar anksti lyginti su Vokietija, bet yra tendencija ir greitas judėjimas būtent ta kryptimi - vokiško ordnungo.
                                          Snowflakes will attack U <3

                                          Comment

                                          Working...
                                          X