Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos ekonomikos aktualijos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    O kas daugiausia pasiekė tai tu kalbi būtent apie visokius septintukininkus aštuntukininkus, o ne kuolininkus ar dvejetukininkus. Reikia ypatingų bukumo sugebėjimų, kad tokius pažymius rinkti, čia jau didele dalimi ir tiesiog kvailumas, kuris gyvenime stebuklingai nedings po mokyklos. Na tikrai sunku įsivaizduoti bent kažkiek košės turintį žmogų, kuris mokykoj nesugebėtų net 4 ar 5 balų turėt

    Comment


      Suabsoliutinti nieko nereikia. Tam tikros tendencijos egzistuoja, nors ... Nuo pirmos klasės turėjau klasioką "siauba": jis jau mus pasitiko būdamas antramečiu, mokytis nieko nesimokė, be to kilęs iš sunkios šeimos, aš po penkių klasių perėjau į kitą mokyklą, jis po aštuonių buvo išgrūstas į profkę, kontaktus praradau. Ir tik prieš porą metų didžiai nustebęs sužinojau, kad daugybę metų jis yra sėkmingas verslininkas besisukantis šou versle, prodiuseris, renginių organizatorius, gyvena name , kokiame nė vienas iš klasiokų negyvena Ir beje penkių padorių vaikų tėvas....
      Mano kotedžo kaimynas dar gan jaunas (apie 40 metų) verslininkas, statybinės įmonės savininkas ir vadovas. Visos eilės sėkmingų projektų vystytojas, Man pats prisipažino, kad 15 metų metė mokyklą, kurios visai nebaigė, 18 išvažiavo į Angliją arti statybose, 25 suprato, kad visą gyvenimą taip negyvens, bet daug ką išmoko, šiaip taip priešokiais baigė vakarinę mokyklą, virš 30 būdamas grįžo į Lietuvą, įkūrė savo įmonę, šiuo metu yra pastatęs virš 30 objektų, kartu pabaigė statybą universitet ("teorinių žinių gavau, bet beveik viską jau ir taip mokėjau" sake).
      Tokių pavyzdžių žinau ne vieną, nors tai ko gero nėra tipiniai atvejai. O kitas rimtas ir tikras dalykas (girdėjau iš labai patikimų šaltinių): prieš kokius 3 metus vieno didžiausių Lietuvos universitetų vieno didžiausių fakultetų dekanas pats asmeniškai išegzaminavo visus iki vieno fakulteto pirmakursius. Apie 300 - 350 studentų. Norėjo pats įvertinti studentų mastymo lygį, Klausimus suformulavo gudriai, studentai patys turėjo parodyti ne tik žinias, bet ir mastymo gabumus. Po to priėjo išvados, kad geriausi studentai tie, kurie mokykloje buvo aštuntukininkai: jie kaip taisyklė yra savarankiškesni ir originaliau mastantys negu tie dešimtukininkai, kurie dažnai tiesiog kalikai.

      Comment


        8 ar 10 tai jau visai kitas reikalas nei 1 ar 2, max 3. Tai absoliutus bukumas už kitų lėšas, nes tuos 7200 už mokinį ne jų tėvai uždirba, o tų, kuriems skiriama 1600. Kokioje nors šiknaskylėje gyvena už pašalpas ar šiaip šūdą maldami. Valstybei yra per brangu toleruoti tokius atvejus, o kartu ir beprasmis, nes kokybės ten nei kvapo. Kaip rašė straipsnyje pigiau būtų su taksi vežioti mokinius iki didesnės mokyklos.
        Paskutinis taisė Arunasx; 2019.05.09, 06:31.
        Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
        Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

        Comment


          Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
          8 ar 10 tai jau visai kitas reikalas nei 1 ar 2, max 3. Tai absoliutus bukumas už kitų lėšas, nes tuos 7200 už mokinį ne jų tėvai uždirba, o tų, kuriems skiriama 1600. Kokioje nors šiknaskylėje gyvena už pašalpas ar šiaip šūdą maldami. Valstybei yra per brangu toleruoti tokius atvejus, o kartu ir beprasmis, nes kokybės ten nei kvapo. Kaip rašė straipsnyje pigiau būtų su taksi vežioti mokinius iki didesnės mokyklos.
          Šiaip tai iš viso neįsivaizduoju, kaip mokinys gali "mokytis" 1-2 balais. Senesniais laikais dar penkiabalėje sistemoje "kuolą" rašė piktybiškai nesimokantiems (jei kažką dar darei tai gaudavai "du"), ir tai reiškė pašalinimą į pagalbines programas (kas dar tuomet nebuvo išvystyta). Net turinčius dvejetą nebuvo galimybės kelti į kitą klasę. Tai mokyklos "kombinuodavo" pritraukti bent iki silpno trejetuko. O dabar tiesiog nesigėdijama net "kuolų" metiniuose rezultatuose: "nesimokom, dedam skersą - ruošiam žymius verslininkus arba mokslininkus"??? 100-kais baigia tik niekam gyvenime nereikalingi "slabakai" kalikai? Reikia apie tai pakalbėti su Licėjų direktoriais.

          Comment


            Parašė Sula Rodyti pranešimą
            100-kais baigia tik niekam gyvenime nereikalingi "slabakai" kalikai? Reikia apie tai pakalbėti su Licėjų direktoriais.
            Nesako, kad 100ukininkai-10ukininkai yra slabakai. Tiesiog nemažai besimokančių vidutiniais pažymiais yra savarankiškesni, originalesni ir praktiškai gabesni nei tik į formalius pažymius orientuoti bendramoksliai. Aišku ir tarp 100ukininkų-10ukininkų yra nemažai savarankiškų, originalių ir gabių.

            suoliuojantis tikiuosi su tais duomenim bus (yra?) parengta kokia rimta studija ir bus galima paskaityti ir platesnei publikai.

            Comment


              Parašė mantasm Rodyti pranešimą

              Nesako, kad 100ukininkai-10ukininkai yra slabakai. Tiesiog nemažai besimokančių vidutiniais pažymiais yra savarankiškesni, originalesni ir praktiškai gabesni nei tik į formalius pažymius orientuoti bendramoksliai. Aišku ir tarp 100ukininkų-10ukininkų yra nemažai savarankiškų, originalių ir gabių.
              Kalbama buvo būtent apie besimokančius 1-4 balais. Tai jūsų manymu yra "vidutiniai pažymiai"??

              Comment


                Parašė mantasm Rodyti pranešimą


                suoliuojantis tikiuosi su tais duomenim bus (yra?) parengta kokia rimta studija ir bus galima paskaityti ir platesnei publikai.
                Vidinė tikrai yra, bet ar galima pamatyti, ir ar bus plačiau publikuojama nežinau. Pabandysiu sužinoti

                Comment


                  Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                  8 ar 10 tai jau visai kitas reikalas nei 1 ar 2, max 3. Tai absoliutus bukumas už kitų lėšas, nes tuos 7200 už mokinį ne jų tėvai uždirba, o tų, kuriems skiriama 1600. Kokioje nors šiknaskylėje gyvena už pašalpas ar šiaip šūdą maldami. Valstybei yra per brangu toleruoti tokius atvejus, o kartu ir beprasmis, nes kokybės ten nei kvapo. Kaip rašė straipsnyje pigiau būtų su taksi vežioti mokinius iki didesnės mokyklos.
                  Bet niekas tų mokinių taksi nevežioja ir nevežios, vežioja labdariniais geltonais trantobusais. Žmonės realiai nieko gero negauna už tuos tūkstančius, kuriuos jiems rašo. Norėdami gauti, turi važinėti į miestą, kur iš jų tyčiojasi vien dėl to, kad kaimiečiai.
                  ПТН ПНХ
                  «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                  Comment


                    Nereikia būti matematiku dešimtukininku kad žinoti elementarius statistikos pagrindus, kaip kad sample size ir probability distribution.

                    Iš 100 mokinių sakykim kokie 5 yra dvejetukininkai, 5 dešimtukininkai, ir likę 90 vidutiniokai.

                    Tarkime iš dvejetukininkų tarpo vienas iš 1000 kažko pasiekia gyvenime,

                    iš vidutiniokų - vienas iš 30

                    iš dešimtukinikų - vienas iš 5 turi gerą darbą arba sėkmingą verslą.

                    Tai iš mūsų sample size bus 3 sėkmingi vidutiniokai, ir 1 sėkmingas dešimtukininkas. Kas daugeliui implikuoja kad buvimas vidutinioku visai nereiškia kad tau mažiau pasiseks gyvenime nei dešimtukininkui.



                    Čia labai dažnai pasitaikanti statistinė klaida, dar vadinama - Base Rate fallacy.
                    If a lion could speak, we could not understand him.

                    Comment


                      Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                      Čia labai dažnai pasitaikanti statistinė klaida, dar vadinama - Base Rate fallacy.
                      Pats svarbiausias dalykas ką laikyti sėkme gyvenime. Tarp padariusių sėkmingas mokslines karjeras dauguma bus dešimtukininkai (kiek žinau ir tokie tyrimai buvo atlikti). Bet kuriai daliai visuomenės mokslinė karjera atrodys kaip kažkas ypač vertingo ? Esu beveik įsitikinęs, kad didesnei visuomenės daliai sėkminga karjera meno srityje - aktoriaus, atlikėjo ar net dailininko - atrodys didesnė vertybė negu sėkminga mokslinė karjera. O kokį ryšį turi pažymiai mokykloje su sėkminga karjera šioje srityje ? Kažkaip įtariu, kad nelabai turi, nes reikalingi įgūdžiai ir kompetencijos kuriu klasikinė mokykla ne itin lavina ir vertina (ir teisingai - o kiek vaikų darys karjerą meno srityje ?). Daugumai ko gero įspūdingiausia karjera atrodys verslo srityje. Čia jau įdomybės prasideda: didžiųjų verslo žvaigždžių sėkmė beveik nekoreliuoja su formaliu išsilavinimu (būtent formaliu, nes tai be abejo labai gabūs žmonės. Iš 10 didžiausių XX a. JAV verslininkų 8 neturėjo jokio aukštojo išsilavinimo - nuo Henrio Fordo iki Bilo Gateso ir Steve Jobso. Šiaip tai buvo ir yra super gabūs žmonės, tik tiek kad nesistengė formalizuoti išsilavinimo). Ir dabartiniai kuolininkai ar dvejetukinkai daugiausia nėra kažkokie ypatingai buki, bet demonstratyviai nesistengiantys mokytis jaunuoliai. Čia jau ko gero galima galvoti kodėl jie taip elgiasi. Priežasčių matyt yra labai daug.
                      Šiaip aišku vienareikšmiškai parodyta, kad aukštesnis išsilavinimas ir geresnis mokymasis sąlygoja aukštesnes vidutines pajamas. Ginčijamasi tik kiek: 10, 20 ar 30 proc.

                      Comment


                        Aš nesportuoju ir man tai neįdomu, tai nemanau, kad fizinį darbą galėčiau padirbt normaliai: grūščiku, strojkiniu, etc. Galvoju, kad gerai būtų gaut diplomą, kad bent pasididint tikimybes, kad vapšie turėsiu normalesnį pajamų šaltinį... o būti reikalingu visuomenėje norisi.

                        Nemėgau ir nemėgstu tų 10-ukų, kai gali būt ramus su 7, 8, 9. Svarbiausia būt grupės vidurkis arba šiek tiek geriau. Geriausiai jaučiuosi gavęs 8-10, priklausomai nuo grupės vidurkio, 5-7 smagu gaut iš bėdos, kai grupėje irgi panašūs pažymiai vyrauja, neigiami aišku visada tik blogas emocijas neša Esu kažkur overall vidutiniškai geresnis studentas (ar kažkada mokinys), bet ne geras ar puikus studentas/mokinys. Kartais pasitaiko, kad būnu vidutinis, bet čia tik kol kas 9-11 kl. pasitaikė, kiek prisimenu, gal dar galėjau kokioj 5 kl. kartais. Aišku, turbūt priklauso į kokią grupę papulsi.
                        Paskutinis taisė PoDV; 2019.05.09, 14:23.

                        Comment


                          Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                          Aš nesportuoju ir man tai neįdomu, tai nemanau, kad fizinį darbą galėčiau padirbt normaliai: grūščiku, strojkiniu, etc.
                          O tai tu galvoji tie žmonės, kurie aktyviai sportuoja, daro tai su viltimi kad galės tapti grūščikais?

                          Aš esu sportavęs profesonaliai, bet fizinio darbo dirbti tikrai nenorėčiau.
                          If a lion could speak, we could not understand him.

                          Comment


                            Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                            Aš nesportuoju ir man tai neįdomu, tai nemanau, kad fizinį darbą galėčiau padirbt normaliai: grūščiku, strojkiniu, etc. Galvoju, kad gerai būtų gaut diplomą, kad bent pasididint tikimybes, kad vapšie turėsiu normalesnį pajamų šaltinį... o būti reikalingu visuomenėje norisi.
                            Sportas ugdo ir visokias charakterio savybes bei sugebėjimus (pvz lyderystės) kurių reikia kasdienybėje. Tuo tarpu mokėdamas idealiai parašyti lietuvių kalbos interpretaciją vargu ar atneši daug naudos visuomenei.

                            Comment


                              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                              O tai tu galvoji tie žmonės, kurie aktyviai sportuoja, daro tai su viltimi kad galės tapti grūščikais?

                              Aš esu sportavęs profesonaliai, bet fizinio darbo dirbti tikrai nenorėčiau.
                              Ne, bet jei yra emergency tas fizinis darbas turbūt reikalaus mažiau subjektyvios ištvermės fiziškai stipresniems. Aišku, bėda yra ta, kad tokie darbai kažkiek protiškai bukina (kiek supratau).

                              Aš nesugebėjau išdirbti krovėju bent mėnesio, o sportuojantis, manau, būtų sugebėjęs, bet čia tik mano prielaida. Didžiausia tikimybė, kad man tiesiog trūko motyvacijos dėl per mažo atlyginimo ir neaiškių galimybių, kas man pagerės nuo tokio darbo.

                              O dėl sportuojančių (ypač profesionaliai), intelektualių žmonių aš keliu kepurę. Kažkada maniau (o taip), kad tie, kurie blogiau mokosi varo sportuot, o tie kurie geriau mokosi yra nerd'ai. Perėjau į gimnaziją ir viskas apsivertė visiems laikams.
                              Paskutinis taisė PoDV; 2019.05.09, 14:33.

                              Comment


                                aš už sveiką kūną, bet visgi
                                https://www.youtube.com/watch?v=Z_gEXpcVHHc
                                35:13

                                Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                Sportas ugdo ir visokias charakterio savybes bei sugebėjimus (pvz lyderystės) kurių reikia kasdienybėje. Tuo tarpu mokėdamas idealiai parašyti lietuvių kalbos interpretaciją vargu ar atneši daug naudos visuomenei.
                                galiu pasiginčyt, pasitelksiu Arvydą:

                                https://www.youtube.com/watch?v=bcG3PcVHOwE&t

                                nuo 1:30

                                Comment


                                  Vaikystėje dar turėjau tokią patirtį, kad tie kurie labiau sportuoja mokykloje labiau linkę pasip***ot (a.c.a. pasityčiot), tokie "klasės šūstriakai". Labai prakarpė jie man tuometinio gyvenimo komfortą, mano kuklia nuomone. Nors prisipažįstu ir man buvo/yra sunku įsiklausyt į kitą, kad aš kažkam rūpėčiau ir aš labai patikčiau

                                  Gimnazijoj sutikau tokių, kurie neatrodė, kad tokie iš paikumo/durnumo/kompleksų būtų linkę taip elgtis.
                                  Paskutinis taisė PoDV; 2019.05.09, 14:45.

                                  Comment


                                    O kas sportuoja, tai džiaugiuosi, kad gyvenimą kokybiškiau išnaudoja. Nesakau, kad sportas blogai ar kad jis tik marozams.

                                    Comment


                                      [QUOTE=Eikantas X;n1720814]aš už sveiką kūną, bet visgi
                                      https://www.youtube.com/watch?v=Z_gEXpcVHHc
                                      35:13


                                      Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą
                                      galiu pasiginčyt, pasitelksiu Arvydą:

                                      https://www.youtube.com/watch?v=bcG3PcVHOwE&t

                                      nuo 1:30
                                      Mes šnekam apie sportą ar XYZ stebėjimą nuo sofos ar iš ketvirtos tribūnos?

                                      Visiškai pritariu Arvydui. Bet nemanau, kad interpretacijos rašymas bandant pataikyti į mokytojo knygos reikalavimus ir prisiminti mintinai iškaltas įžangas turi daugiau bendro su kalbos įvaldymu.

                                      Comment


                                        Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                        Sportas ugdo ir visokias charakterio savybes bei sugebėjimus (pvz lyderystės) kurių reikia kasdienybėje. Tuo tarpu mokėdamas idealiai parašyti lietuvių kalbos interpretaciją vargu ar atneši daug naudos visuomenei.
                                        Charakterio savybės puikiai išsiugdo, kai bandai parašyti lietuvių kalbos interpretaciją, kai ta sritis visiškai ne prie širdies. Šiaip manau, žmogus mokantis puikiai dėlioti mintis raštu/žodžiu daug vertingesnis negu sportininkas, puikiai atliekantis kažkokį tai fizinį veiksmą.
                                        AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

                                        Comment


                                          Sportas toli gražu ne tik "kažkokis tai fizinis veiksmas". Net ir elementariausiose sporto šakose, norint kažko pasiekti, teks toli gražu ne tik bukai treniruoti vieną raumenį. Ką jau kalbėti apie komandinį sportą.

                                          Interpretacijos rašymas labiausiai ugdo atmintį kai reikia išmokti standartinius įvadus ir įsiminti mokytojos nurodymus kaip rašyti. Norint būti žemos grandies ofiso planktonu į naudą. Bet daugiau - vargu.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X