Parašė Carl di Ortus
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
O pagalvok, jeigu tu investuotum labai daug laiko ir pinigų į mokslus, kad po to gautum gerą darbą ir galėtum išlaikyti žmoną, kuri turės namie sedėti ir prižiūrėti tris vaikus. Gauni darbą už 1100eur ir tada Sysas pasirodo su savo progresiniais mokesčiais ir tave nuskausmina - pats kaltas, kad mokslus baigei, pats kaltas, kad sunkiau ir daugiau dirbi norėdamas išlaikyti didelę šeimą, pats kaltas, kai vaikų prisidirbai ir dabar žmona turi namie sedėti.Parašė Carl di Ortus Rodyti pranešimąAš nebestudentas, dirbu Vilniuje, gyvenu su drauge, be vaikų ir sumoje uždirbam 1100€
Ištiesų galvojant apie progresinius mokesčius, nereikėtų visko taip tiesiogiai vertinti iš savo varpinės. Jeigu esi dar pakankamai jaunas, tai nesunku nuspėti, kad yra galimybių kilti karjeros laiptais, susirasti geresnį darbą ar pan., o tada jau ir dainelė apie progresinius mokesčius pasikeis, tik jau bus vėlu. O ateity išviso visokie imigrantai, kurie gaus mažiausias algas, beveik nemokės mokesčių, o visus mokesčius valstybei uždirbinėsim mes visi.
Comment
-
Aš nesakau, kad išgyventi negalima, išgyventi galima ir iš MMA. Turėjau omenyje, kad su Vilniaus kainomis šeimai su 2 vaikais, neturinčiai NT ir kito kapitalo, 1600 yra minimumas normalaus gyvenimo (ne išgyvenimo) neleidžiant pinigų visokiems brangiems niekams ir blizgučiams, tik būtinoms išlaidoms ir šokiam tokiam laisvalaikiui, kultūrai, atostogoms.Parašė Carl di Ortus Rodyti pranešimąBet, pagal Lettered et al., uždirbti 500€ daugiau ir nesugebėti gyventi? Negi tas vaikas šitiek daug suvalgo?
Vaikas ne tik valgo, jam reikia apsirengti, žaislų ir svarbiausia kažką veikti, lankyti muzikos ar sporto būrelius, pasidomėkit, kiek kainuoja pvz. vaikų teniso treniruotės net minimaliu grafiku po 2 kartus per savaitę ir didesnėje grupėje, tai labai greit tų 500 neliks.
Comment
-
Su vaikais išlaidos labai greitai pasidaro. Darželis mokamas, būreliai daugumoj taip pat. O pabaigus darželį dar brangiau: prailginta grupė mokama (40 EUR/mėn.), 7 metų vaiko vieno namuose lyg ir nepaliksi, o ypač jei pradinė mokykla ne šalia namų, o kartu su darželiu, kurį lanko kitas vaikas, pietūs mokykloje (45 EUR/mėn.), keletas būrelių (apie 100 EUR/mėn.). Plius visos mokymosi priemonės, knygos, klasės rinkliavos ir t.t. Per mėnesį vienam vaikui vien tik išsilavinimui +200 EUR gaunasi. Maistas ir drabužiai - papildomai. Vasaros stovykla - apie 150-250 EUR/savaitei (Lietuvoje moksleivių atostogos trunka 3 mėn, tėvų - tik 1 mėn.) Skaičiuokite. Apie 500 EUR/vaikui, jei du - apie 900 EUR (masto ekonomija, kai kas persinaudoja).Parašė Sula Rodyti pranešimąStebiusi, kaip kiekvienas vertina grynai iš savo varpinės. Gaila, kad čia forume nėra tikrai turtuolių ar visiškų ubagų būtų įdomu sužinoti jų požiūrį į mokestinę politiką
Kaip nekeista, bet vaikai suvalgo. O brangiausia yra rūbai, kurie net brangesni nei suaugusiųjų, ir išaugami sparčiai. Toliau renginiai ir priemonės. Gaila sunkiai besiverčiančių šeimų, kai negali sau leisti nusiųsti vaiko net į teatrą (nors jis dar nelabai brangus). Tik nereikia aiškinti, kad senoliai mokėsi prie balanos.
Čia neįvertinant tokių "nebūtinų" dalykų kaip pramogų, vaikų gimtadienių, kirpyklos, vizitų pas gydytojus, vaistų ir t.t.
Comment
-
/\ nuperki pigiausią naudotą kompiuterį ir nebereikia lankyti burelių ir vasaros stovyklų. Ryte išeini į darbą, vakare grįžti, vaikas yra ten kur ryte palikai - prie kompiuterio. Gal išaugs koks programuotojas, tie žaidimai gi labai ten sudėtingi, lavina strategiją ir t.t. Ir šiaip, vis tiek pas ką nors yra bubučių ar dėdukų, kurie pažiūrėtų. Vietoje kirpyklos pats nuskuti su mašinėle ir pasakai, kad taip pykčiau atrodys ir visi tavęs bijos, nemuš. Rubų neperki, nes tikriausiai turi giminių, kurie mielai tau perleis savo užaugusių vaikų rūbus. Mokykloje nieko finansiškai neprisidedi, nes ten vis tiek nieko gero neišmokina. Ir tada pratini vaiką, kad kai sulauks 18 metų, eis į pasaulį gyventi pats, su pilnametystės gimtadienio pirma diena. Nu tipo išsiunti į profkę ar univerą be bilieto atgal, ten vis tiek bendrabučių yra.Paskutinis taisė andyour; 2015.10.29, 20:52.
Comment
-
Man keista, kad visi labai aršūs kai maisto kainos padidėja. Tačiau, kad NT kainos užkeltos, tai visiems kažkaip labai normalu, nors NT kainuoja tūkstančius kartų daugiau nei maistas ir neįmanoma sukaupti tokio kapitalo. NT kainos turėtų būti vienas iš prioritetų.Parašė Lettered Rodyti pranešimąAš nesakau, kad išgyventi negalima, išgyventi galima ir iš MMA. Turėjau omenyje, kad su Vilniaus kainomis šeimai su 2 vaikais, neturinčiai NT ir kito kapitalo, 1600 yra minimumas normalaus gyvenimo (ne išgyvenimo) neleidžiant pinigų visokiems brangiems niekams ir blizgučiams, tik būtinoms išlaidoms ir šokiam tokiam laisvalaikiui, kultūrai, atostogoms.
Persiprašau
NT gi buržujų prekė, vargšai neperka butų, jie gi vos maistą įperka.
Paskutinis taisė andyour; 2015.10.29, 21:17.
Comment
-
Tai vat, vidurinė klasė neturi tiesioginio ryšio su vidutinėmis pajamomis, bet politikai to nesupranta:Parašė index Rodyti pranešimąNei viena, nei kita, nei trečia. Vidurinė klasė yra gerai gyvenantis žmogus, bet ne turtuolis. Tai žmogus su būsto paskola naujam butui ar namui, nauju ar mažai naudotu automobiliu, greičiausiai net dviem (esant šeimai), normaliu gyvenimu nesirūpinant kad šaldytuvas sugedo ir ką reiks daryt, pramogomis (galėjimu pietauti, vakarieniauti restorane, nueiti į kiną, parodą, koncertą, teatrą), bent kartą per metus atostogaujantis kur nors pietų Europoje ir pan.
O lyginti su vidutiniu Lietuvos žmogumi nereikia, nes vidutinis Lietuvos žmogus nėra vidurinė klasė, o skurdžiai gyvenantis žmogus. Vidurinės klasės Lietuvoje labai nedaug. Labai daug neturtingų žmonių, vos vos vidurinės klasės, o toliau jau labai turtingi.
Paklaustas, kas yra vidurinė klasė, G. Nausėdos nuomone, jos nariais yra tie, kai šeimos nariui tenka bent daugiau nei 1,5 tūkst. eurų, atskaičius mokesčius. „Tokią šeimą jau galima vadinti vidutiniškai gyvenančia, kuri jau gali leisti sau nuvykti bent kartą- du atostogų į užsienį. Bet klausimas, o tokiai vidurinei klasei jau irgi reikėtų aukštesnių tarifų? Jie jau per daug privalgė, per daug gerai gyvena? Juos jau reikia pradėti skalpuoti? Ar tai tas kelias, kuriuo mes turėtume eiti?“, - svarstė G. Nausėda.
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/mano-eur....d?id=69429866
Comment
-
/\ Tik keista, kad visur minima - "nuvykti bent kartą- du atostogų į užsienį". Čia tik pateikia spekuliacijas tiems, kurie "negali" nuvykti. Nors lektuvo bilietas kainuoja tiek, kiek su taksi pravažiuoti iš vieno Vilniaus galo į kitą. Nemanau, kad čia problema nenuvykti į užsienį. Kai vaikus augini, nelabai ir yra laiko kažkur nuvykti, reikia gi su jais būti. Daugiausiai kainuoja ne 10eur lektuvo bilietas, o NT už 50 tūkstančių eurų. 3 vaikus užauginti taip pat kainuoja ne vieną ir ne 100 kelionių į užsienį.
Comment
-
O kad nezirztų, tai nuperki pigesnio alaus bambalį - pakeis būrelius ir teatrus. Tegu pratinasi iš minimumo gyventi, ne buožė jug.Parašė andyour Rodyti pranešimą/\ nuperki pigiausią naudotą kompiuterį ir nebereikia lankyti burelių ir vasaros stovyklų.
Tai jug gyvena kažkur. Gal pas tėvus - mirs - liks būstas. Jei kaime - nėr ko į Vilnių - ten buožės gyvenaParašė andyour Rodyti pranešimąPersiprašau
NT gi buržujų prekė, vargšai neperka butų, jie gi vos maistą įperka.
Galima Didžiasaly butuką įsirengti pusvelčiui, savartyne linoleumo, išmestų baldų pasirinkti.
Ir kas pasakė, kad uždirbantys 500 EUR ne buožės?Paskutinis taisė Sula; 2015.10.29, 21:32.
Comment
-
Atostogos - tai ne tik bilietai, bet ir viešbučiai, ekskursijos ir pan.Parašė andyour Rodyti pranešimą/\ Tik keista, kad visur minima - "nuvykti bent kartą- du atostogų į užsienį". Čia tik pateikia spekuliacijas tiems, kurie "negali" nuvykti. Nors lektuvo bilietas kainuoja tiek, kiek su taksi pravažiuoti iš vieno Vilniaus galo į kitą.
Comment
-
Lėktuvo bilietas dabar mažiausia kelionės išlaidų dalis, daugiausia kainuoja viešbutis, po to maistas, VT bilietai arba auto nuoma, bilietai į muziejus ir pan. pramogos. Todėl norint keliauti, ypač su vaikais, neužtenka vidutinių lietuviškų pajamų.Parašė andyour Rodyti pranešimą/\ Tik keista, kad visur minima - "nuvykti bent kartą- du atostogų į užsienį". Čia tik pateikia spekuliacijas tiems, kurie "negali" nuvykti. Nors lektuvo bilietas kainuoja tiek, kiek su taksi pravažiuoti iš vieno Vilniaus galo į kitą. Nemanau, kad čia problema nenuvykti į užsienį. Kai vaikus augini, nelabai ir yra laiko kažkur nuvykti, reikia gi su jais būti. Daugiausiai kainuoja ne 10eur lektuvo bilietas, o NT už 50 tūkstančių eurų. 3 vaikus užauginti taip pat kainuoja ne vieną ir ne 100 kelionių į užsienį.
Comment
-
Kai užaugs, patys galės keliauti. Kuo ta keliavimo po užsienius patirtis, jiems gali padėti išaugti geresniais?Parašė Lettered Rodyti pranešimąLėktuvo bilietas dabar mažiausia kelionės išlaidų dalis, daugiausia kainuoja viešbutis, po to maistas, VT bilietai arba auto nuoma, bilietai į muziejus ir pan. pramogos. Todėl norint keliauti, ypač su vaikais, neužtenka vidutinių lietuviškų pajamų.
Comment
-
1. Patys tėvai nori keliauti, negi paliksi vaikus net jei yra kam?Parašė andyour Rodyti pranešimąKai užaugs, patys galės keliauti. Kuo ta keliavimo po užsienius patirtis, jiems gali padėti išaugti geresniais?
2. Vaikų tarpe ypač negerai būti "lūzeriu", kuris niekur nebuvoNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
come on.. kas gi vaziuoja ir ta pacia diena skrenda atgal? zmones paprastai bent savaitei vaziuoja atostogauti, o dazniausiai ir daugiau.Parašė andyour Rodyti pranešimą/\ Tik keista, kad visur minima - "nuvykti bent kartą- du atostogų į užsienį". Čia tik pateikia spekuliacijas tiems, kurie "negali" nuvykti. Nors lektuvo bilietas kainuoja tiek, kiek su taksi pravažiuoti iš vieno Vilniaus galo į kitą. Nemanau, kad čia problema nenuvykti į užsienį. Kai vaikus augini, nelabai ir yra laiko kažkur nuvykti, reikia gi su jais būti. Daugiausiai kainuoja ne 10eur lektuvo bilietas, o NT už 50 tūkstančių eurų. 3 vaikus užauginti taip pat kainuoja ne vieną ir ne 100 kelionių į užsienį.
Comment
-
Dėl to sutinku, keliauti reikėtų kol neturi vaikų arba kai jau vaikai savarankiškai gyvena. Nes tai yra ne kas daugiau kaip lepinimas. Paskui vaikai užaugę nežinos kur keliauti, o gal net ir visai nenorės, nes juos tėvai per prievartą visur vežėsi.Parašė andyour Rodyti pranešimąKai užaugs, patys galės keliauti. Kuo ta keliavimo po užsienius patirtis, jiems gali padėti išaugti geresniais?AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba
Comment
-
Šįkart jie netikėtai pasiūlė gerą dalyką.Parašė booraz Rodyti pranešimąGraužinienė su darbo partija siūlo neapmokestinti minimalaus pajamų dydžio nuo 2017 metų. Siūlo tokią alternatyvą Syso progresiniam pajamų apmokestinimui.
Post in English - fight censorship!
Comment
-
Jakilaitis gyrese suskaiciaves kad tai biudzetui kainuos 200-300 mln. euru, o is Grauzinienes atsakymu tapo labiau aisku, kad cia paraiska i konkursa "kas labiausiai paprasta zmuogu myli".Parašė booraz Rodyti pranešimąGraužinienė su darbo partija siūlo neapmokestinti minimalaus pajamų dydžio nuo 2017 metų. Siūlo tokią alternatyvą Syso progresiniam pajamų apmokestinimui.
Comment
-
Turi įmonę, kurioje apsiforminęs ant minimumo?Parašė index Rodyti pranešimąŠįkart jie netikėtai pasiūlė gerą dalyką.
Kažkada čia buvai užsiminęs apie individualią veiklą
Dauguma dirbančių už minimumą, papildomai gauna vokeliais arba turi įmones. Tokių, kur gyvena vien iš minimo - realiai yra labai mažai.Paskutinis taisė andyour; 2015.10.29, 23:40.
Comment
Comment