Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Ukrainą ir ukrainiečius

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Dadis Rodyti pranešimą
    Čia jau iš kitų jo laiškų:
    Lvovo rusas? Šiaip, pagal leksiką ir gan taisyklingą rusų kalbą sprendžiu.

    Comment


      Parašė Dadis Rodyti pranešimą
      Ten rusiškai.
      Hmm. Keista. Kodėl ukrainiečiai rašo rusiškai, o ne ukrianietiškai ar angliškai? Bent iš pagarbos savo šaliai galėtų nerašyti okupantų-išsigimėlių šūdkalbe.

      Šiaip, pastebėjau, kad net jauni ir išsilavinę ukrianiečiai kažkodėl teikia preferencijas rusų kalbai. Kažkada (berods, pernai) dalyvavau kažkokiam mitinge prie Chuilostano ambasados Latvių g. "Už Ukrainos laisvę" (ar kažkas iš panašios serijos). Ten kalbėjo kažkokia, kaip suprantu, prominent aktyvistė iš Ukrainos ir ta proga sakė kalbą... rusiškai. Aš buvau visiškai apstulbęs ir geras 10 minučių negalėjau atsitokėti. Dafuq??? Mano draugas mane bandė raminti, kad nieko čia baisaus ir Ukrainoje tai norma.
      Paskutinis taisė John; 2015.07.17, 23:35.

      Comment


        Ziuret reikia i tai kaip airiai su anglais.. kalba viena kalba, bet iki siol draugai nesa.. kad ir ka ten jie bekalbetu
        "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


        - George W. Bush President of the USA

        Comment


          /\ arba kaip kauniečiai su vilniečiais, daugiabučio kaimynai su kaimynais, giminės su giminėmis, broliai su broliais, vyras su žmona, tėvas su vaiku.

          Comment


            Bet siaip tai taip Ukrainieciai beveik visiskai buvo surusinti...o apie Baltarusija ir siaures rusijos tauteles ypac Komius nera ka ir sneket.
            "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


            - George W. Bush President of the USA

            Comment


              Parašė John Rodyti pranešimą
              Hmm. Keista. Kodėl ukrainiečiai rašo rusiškai, o ne ukrianietiškai ar angliškai? Bent iš pagarbos savo šaliai galėtų nerašyti okupantų-išsigimėlių šūdkalbe.

              Šiaip, pastebėjau, kad net jauni ir išsilavinę ukrianiečiai kažkodėl teikia preferencijas rusų kalbai. Kažkada (berods, pernai) dalyvavau kažkokiam mitinge prie Chuilostano ambasados Latvių g. "Už Ukrainos laisvę" (ar kažkas iš panašios serijos). Ten kalbėjo kažkokia, kaip suprantu, prominent aktyvistė iš Ukrainos ir ta proga sakė kalbą... rusiškai. Aš buvau visiškai apstulbęs ir geras 10 minučių negalėjau atsitokėti. Dafuq??? Mano draugas mane bandė raminti, kad nieko čia baisaus ir Ukrainoje tai norma.
              Rusiškai kalbėjo paprasčiausiai matyt dėl to, kad lietuviai suprastų. Nes pati tikriausiai anglų nemoka, kaip ir dauguma pagyvenusių lietuvių.
              O be to, jei įvykis buvo prie RU ambasados, tai logiška.

              Šiaip, yra nemaža dalis rusakalbių ukrainiečių. Iš to nereikia daryti kažkokių fatalinių išvadų

              Comment


                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Lvovo rusas? Šiaip, pagal leksiką ir gan taisyklingą rusų kalbą sprendžiu.
                Lvovo ukrainietis, nors kaip supratau turi lemkiškų šaknų. Jei nori, galiu el. pašto paprašyt - galėsi išsiaiškint "akis į akį".
                Paskutinis taisė Dadis; 2015.07.19, 16:18.

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą
                  Hmm. Keista. Kodėl ukrainiečiai rašo rusiškai, o ne ukrianietiškai ar angliškai? Bent iš pagarbos savo šaliai galėtų nerašyti okupantų-išsigimėlių šūdkalbe.
                  Ukrainietiškai man būtų sunku, o jam kaip supratau angliškai irgi ne kažką, taigi bendraujam rusiškai.

                  Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Hmm. Keista. Kodėl ukrainiečiai rašo rusiškai, o ne ukrianietiškai ar angliškai? Bent iš pagarbos savo šaliai galėtų nerašyti okupantų-išsigimėlių šūdkalbe.

                    Šiaip, pastebėjau, kad net jauni ir išsilavinę ukrianiečiai kažkodėl teikia preferencijas rusų kalbai. Kažkada (berods, pernai) dalyvavau kažkokiam mitinge prie Chuilostano ambasados Latvių g. "Už Ukrainos laisvę" (ar kažkas iš panašios serijos). Ten kalbėjo kažkokia, kaip suprantu, prominent aktyvistė iš Ukrainos ir ta proga sakė kalbą... rusiškai. Aš buvau visiškai apstulbęs ir geras 10 minučių negalėjau atsitokėti. Dafuq??? Mano draugas mane bandė raminti, kad nieko čia baisaus ir Ukrainoje tai norma.
                    Nėra jokio skirtumo kokia kalba šneka. Bet yra didžiulis skirtumas, kuo save žmogus laiko, rusu ar ukrainiečiu. Airiai irgi kalba angliškai, bet niekas nepasakys jog jie anglai.
                    Ukrainiečiams žymiai svarbiau ne kokią jie kalbą vartoja, bet kokios šalies piliečiu save laiko. Kalba nesugriaus šalies, bet va korupcija, parsidavėliškumas, patriotizmo stoka tikrai gali sugriauti.

                    Comment


                      „Dešiniojo sektoriaus“ lyderis miniai paskelbė apie permainas
                      Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/world....d?id=68541790
                      Pirma, „Dešinysis sektorius“ inicijuoja referendumą, kuriame bus pateikti keli klausimai. Pirmasis klausiamas – dėl nepasitikėjimo valdžia. Antrasis – reikalaujame, kad Rusijos prieš Ukrainą vykdomas karas buvo pripažintas karu, o ne „Antiteroristine operacija“. Trečia, pasisakome už visišką okupuotų teritorijų blokadą. Ketvirta, prašome tautos paramos, kad pagal veikiančius įstatymus būtų legalizuotas Ukrainos savanorių korpusas ir kiti savanorių daliniai‘, - pareiškė D. Jarošas.

                      Comment


                        UKRAINOS ARMIJOS SAVANORIS: TEN KOVOJA IR PALEISTI RUSŲ KALINIAI

                        Comment


                          Okupuotas Krymas, realijos.
                          Vietinės merginos dienoraštis. Ypač gerai pabaigoje apie šiukšles...

                          Comment


                            /\ O ten yra kokios bedarbio pašalpos, ką jie veikia visi kai nėra darbo?

                            Comment


                              Parašė andyour Rodyti pranešimą
                              /\ O ten yra kokios bedarbio pašalpos, ką jie veikia visi kai nėra darbo?
                              Daugiau nei pusė žmonių ten dirbdavo tik nuo balandžio iki lapkričio. Pagrindinis darbas - nuomoti savo apšnerkštus kampus turistams...

                              Ką jie dabar veikia, nežinau. Turbūt laukia, kad putleris atsiųs kurortininkų...

                              Comment


                                /\ nenuomodami iš kur gauna pinigų?

                                Comment


                                  Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                  /\ nenuomodami iš kur gauna pinigų?
                                  Tai pagrinde iš to ir gauna. Ten baisiai daug pensininkų iš tikro...
                                  Dar kai kas dirba aptarnavimo sferoje, yra šioks toks žemės ūkis, bet žiemą ten nelabai yra ką dirbti...

                                  Čia gal kažkiek panašu į Palangą sovietmečiu - vasarą uždirbti žiemai pinigų pragyvenimui
                                  Paskutinis taisė oranger; 2015.07.24, 22:26.

                                  Comment


                                    /\ bet tai ten nėra turistų = nėra ką uždirbti. Tai vis tik iš kur jie gauna pinigų?

                                    Comment


                                      Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                      /\ bet tai ten nėra turistų = nėra ką uždirbti. Tai vis tik iš kur jie gauna pinigų?
                                      Ką aš žinau... Dabar dvės iš bado gal...
                                      Prieš du metus ten buvo pilni kurortai.

                                      Comment


                                        Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                        /\ bet tai ten nėra turistų = nėra ką uždirbti. Tai vis tik iš kur jie gauna pinigų?
                                        Rusija atsiunčia, kad vietinė banditų valdžia biški pasivogtų, o paskui kažkokiu būdu (pensijos, visokios pašalpos, matyt dar visokie valstybiniai darbai) padalintų gyventojams. Tiesa, atrodo, kad pasivogia jie truputi daugiau nei Rusija norėtų (bent jau taip rašo Bloomberg).

                                        http://www.bloomberg.com/news/articl...-problem-child

                                        Vėliau dar matyt išsiplėtos ginklų ir narkotikų kontrabandos verslas, kaip kokioje Padniestrėje.
                                        Post in English - fight censorship!

                                        Comment


                                          /\ Tai jei pavirs banditų zona, tai kažin kas ten bevažiuos daugiau net iš rusų, apart banditų. Nebus Krymo turizmui atia su visam?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X