Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Ukrainą ir ukrainiečius

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Apie tai jau kalbėjom, ekonominė gerovė ir "prie ruso" buvo geriau visiškai skirtingi dalykai. Visiškos nepriklausomybėms mums nereikia, todėl ir stojom į ES ir dar sutiktumėm daugiau valstybės galių ir funkcijų atiduoti Briuseliui, jei tik tai būtų naudinga ekonomiškai. Tačiau į Rusiją norinčių įstoti būtų nedaug.
    Flickr

    Comment


      Parašė Lettered Rodyti pranešimą
      Apie tai jau kalbėjom, ekonominė gerovė ir "prie ruso" buvo geriau visiškai skirtingi dalykai. Visiškos nepriklausomybėms mums nereikia, todėl ir stojom į ES ir dar sutiktumėm daugiau valstybės galių ir funkcijų atiduoti Briuseliui, jei tik tai būtų naudinga ekonomiškai. Tačiau į Rusiją norinčių įstoti būtų nedaug.
      To aš gi ir neteigiau. Taigi tą pačią ir dar kitą detalesnę apklausą citatavau apie nostaligiją sovietams. Tai Petrozilijus mane vis drausmina.
      Kažkokių apklausų dėl stojimo į Rusiją nebuvo ir, manau, nebus. Pernelyg provokacinis klausimas. Nebent galima būtų klausti apie V.Putino palaikymą.
      Ir iš vis ne apie tai norėjau diskutuoti...

      Comment


        Parašė Sula Rodyti pranešimą
        Tai ko gi jūs mane vis gaudote sudrausminti čia forume??? Patys taip pat išreikšdami subjektyvią nuomonę be faktų? Čia gi mes diskutuojame, o ne kažką bandome įpiršti. Čia kai kas tiek absurdo pavaro, bet jūsų drausmintojo pozicijos kažkaip nesimato.
        Prašome:
        http://www.spinter.lt/site/lt/vidini...h/MzM1Ozk7OzA=
        Vėl gi politikai, politologai ir net eiliniai piliečiai išreiškia nuomonę, kuri nebūtinai yra šventa tiesa. Bet kai mano pamainoje vos ne visi darbininkai palaiko Putiną dėl Krymo, Ukrainos, "šiek tiek neramina. Apie tą patį postringauja bobutės troleibuse - čia sūnus pasakoja, nes aš jais nevažinėju. Ir nieko tu joms nepasakysi. Čia gal Vilniuje situacija vienokia, gal kitur kitaip. Bet mūsų forumo kauniečiai kartais irgi ne itin didelį lojalumą Lietuvai išreiškia.
        Aš irgi savo močiutei į kamantinėjimą "už ką balsavai", kad atstotų, sakydavau "už Landsbergį" (su visa pagarba).
        Tik kad šitoj apklausoj nėra klausimo "ar prie ruso buvo geriau?" ir nei vienas klausimas net neveda į tokią išvadą, nes "prie ruso" nebuvo nei ekonominės gerovės, nei nepriklausomybės.

        Nesiimu ginčytis dėl darbininkų tamstos pamainoje, bet tai turbūt daugiau pasako apie tuos darbininkus nei apie nuotaikas Lietuvoje - aš štai asmeniškai nepažįstu nei vieno žmogaus, kuris bent jau atvirai palaikytų Putlerį. Aišku, asmeniškai Petrozilijaus pažįstami žmonės irgi nebūtinai visą Lietuvą atspindi, bet pasvarstyk, kiek paskutiniu metu ukrainietiškos simbolikos gatvėse ar renginiuose teko matyt ir kiek rusiškos.

        O kodėl tamstą čia "drausminu", o ne šiaip lobotomijos aukas... Man tiesiog atrodo, kad tarp nuoširdžiai patriotiškai nusiteikusių žmonių yra per daug tokių, kurie bijo ir kurie širdyje netiki, kad Lietuva gali būti nepriklausoma ir dėl to mano, kad dabartinė situacija yra kažkokia laikina, nenatūrali ir būtinai ateis rusas/lenkas/amerikožydas/vokietis ir mus pastatys į vietą niekam net necyptelėjus. Man toks požiūris visiškai nepriimtinas ir atrodo ne mažiau pavojingas nei atviras priešų teisinimas, kuriuo šitam forume užsiima visokie seninamai ir avienetai.
        Got sun in my face, sleeping rough on the road

        Comment


          Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
          Tik kad šitoj apklausoj nėra klausimo "ar prie ruso buvo geriau?" ir nei vienas klausimas net neveda į tokią išvadą, nes "prie ruso" nebuvo nei ekonominės gerovės, nei nepriklausomybės.

          Nesiimu ginčytis dėl darbininkų tamstos pamainoje, bet tai turbūt daugiau pasako apie tuos darbininkus nei apie nuotaikas Lietuvoje - aš štai asmeniškai nepažįstu nei vieno žmogaus, kuris bent jau atvirai palaikytų Putlerį. Aišku, asmeniškai Petrozilijaus pažįstami žmonės irgi nebūtinai visą Lietuvą atspindi, bet pasvarstyk, kiek paskutiniu metu ukrainietiškos simbolikos gatvėse ar renginiuose teko matyt ir kiek rusiškos.

          O kodėl tamstą čia "drausminu", o ne šiaip lobotomijos aukas... Man tiesiog atrodo, kad tarp nuoširdžiai patriotiškai nusiteikusių žmonių yra per daug tokių, kurie bijo ir kurie širdyje netiki, kad Lietuva gali būti nepriklausoma ir dėl to mano, kad dabartinė situacija yra kažkokia laikina, nenatūrali ir būtinai ateis rusas/lenkas/amerikožydas/vokietis ir mus pastatys į vietą niekam net necyptelėjus. Man toks požiūris visiškai nepriimtinas ir atrodo ne mažiau pavojingas nei atviras priešų teisinimas, kuriuo šitam forume užsiima visokie seninamai ir avienetai.
          Tai aš gi sakiau, kad pirmas imsiu ginklą į rankas, net jeigu tie bėgs su gėlemis sutikti tankų. Nors ta tikimybė ir minimali. Kodėl aš turiu ginčytis su tais Lietuvos putinistais, o ne įsitegti sau, kad to negali būti, nes to negali būti niekada?
          Drausminkite juos. Kažkodėl yra toks įprotis kovoti ne su tikrais priešais ir penktakoloninikais, o rietis tarp "patriotiškumo spalvų", užmirštant apie tikrą grėsmę. Ką iš dalies matome Ukrainoje dabar.
          Nebent jūs iš viso jokių grėsmių (nei išorinių, nei vidinių) Lietuvai nematote, apie tai galime padiskutuoti gal atskiroje temoje.
          Paskutinis taisė Sula; 2014.04.17, 08:30.

          Comment


            Labai savotiškas būdas ginčytis aiškinant, kad 70 procentų lietuvių nori į Rusiją. Ir apskritai, kiekvienas papezėjimas "po Ukrainos bus eilė Baltijos šalims" yra tik signalas, kad mes neva jaučiame, kad Rusija čia gali turėti kažkokių interesų ir kažkokį pagrindą čia lįsti. Tokiais bailiais pareiškimais (iš gan aukštų pareigūnų tame tarpe) mes tik paskatinsime bet kokias durnas mintis, kurios gali kilti Putlerio galvelėje. Ir kuom aiškesnė bus žinia, kad fašistinis Putlerio režimas jokių simpatijų Lietuvoje niekam nekelia, tuom saugiau bus visiems.

            O grėsmių yra, tik va bijoti jų nereikia. Bijoti Rusijos yra tas pats, kas bėgti nuo šuns. Jei tu nebėgi nuo šuns, jis gal ir los, bet neįkąs, jei bėgi - lauk bėdos.
            Got sun in my face, sleeping rough on the road

            Comment


              Feisbuke ukrainiečiai bamba, kad reikia vyt baptistus (Turčinovas - baptistas) iš valdžios, kol neatidavė visos Ukrainos koloradams.
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


                Stebuklas! Ukrainos desantininkai nepasidavė būreliui kaimiečių:
                http://lifenews.ru/news/131434
                It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                Comment


                  Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                  Stebuklas! Ukrainos desantininkai nepasidavė būreliui kaimiečių:
                  http://lifenews.ru/news/131434
                  Va čia tai mūšis! Toli keliaus Ukraina su tokia "kariuomene"
                  Show must go von!

                  Comment


                    Parašė VNS Rodyti pranešimą
                    Va čia tai mūšis! Toli keliaus Ukraina su tokia "kariuomene"
                    Nu ka ka. Gyveni ir mokaisi. Jeigu tie ukrainieciai butu bent afganistano misijose padalyvave, tai tokiu klaidu nebutu dare vakar ar uzvakar, kaip sustojimas prie zmoniu ir jie tada suspinta, arba tam paciam Kramatorske, vidury miesto leidosi apspieciami minios, ko pasekoje poto atejo rusu specukai ir pasiule lipt lauk.
                    .
                    Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

                    Comment


                      Čia iš serijos "ko nori žmonės":
                      „Dabar esame ginami kariškių, o ne vien civilių, – su palengvėjimu kalbėjo 53 metų Natalija Teslanko. – Ačiū dievui, armija atvyko mums padėti. Jeigu Kijevo kariai atvyks su jais kautis, mes, moterys, tapsime gyvaisiais skydais ir juos apsaugosime.“
                      Niekas tiksliai negali pasakyti, kas tie mįslingi kariai ir iš kur jie atvykę, tačiau ištisos šeimos neša jiems vandenį ir cigaretes, o merginos dėjo gėles ant jų dulkėtų šarvuočių.
                      http://www.delfi.lt/news/daily/world...#ixzz2z8RXQfkj
                      Jei tai ne pavieniai atvejai, o masinis reiškinys, tai apie kokį priešinimąsi galima kalbėti? Nereikia net rusų, vietiniai gyventojai patys nuginkluos savo karius. Panašus vaizdas turbūt būtų pasiuntus aukštaičius kovoti su žemaičiais. Įsakymas duotas, vykdyti kaip ir reikia, bet kariai nepasirengę nei taktiškai, nei morališkai. Manau, kad Ukrainai geresnis variantas būtų buvęs pasirašyti vasario 21 d. Janukovičiaus siūlytą variantą ir pokyčių siekti laipsniškai. Krymą dar tebeturėtų. Bet buvo fanatiškas užsispyrimas eiti iki galo. Tačiau niekam nepasiruošta, vyksta šoko terapija, rytinė dalis turbūt labiau gerbia Putiną nei Turčinovą, struktūros neaišku kam pavaldžios. Ką buvo galima įsivaizduoti blogiausia, tas ir vyksta. O Vakarai stebi, skaičiuoja savo pinigus ir sako: ginkitės, kariaukit patys, galim parduoti ginklų bei morališkai palaikyti. Juk galima buvo pasimokyti iš Irako ar Libijos, kas būna, kai nuverčiamas "blogas diktatorius".
                      Feisbuke ukrainiečiai bamba, kad reikia vyt baptistus (Turčinovas - baptistas) iš valdžios, kol neatidavė visos Ukrainos koloradams.
                      Esminis dalykas, ką reikėtų žinoti apie Ukrainos politiką - Jaceniuko motina yra žydė
                      Paskutinis taisė senasnamas; 2014.04.17, 12:28.

                      Comment


                        Esminis dalykas, ką reikėtų žinoti apie Ukrainos politiką - Jaceniuko motina yra žydė
                        Jei ukrainiečiai kariautų kaip žydai, tai dar žiemą šeimininkautų Kremliuje.

                        Comment


                          Tai kad būtent atstumas nuo dabartinės valdžios iki Rytų Ukrainos yra šviesmečiai (visom prasmėm). Valdžia norėtų kariauti, bet eiliniai žmonės nenori. Taip būna visada - karus sukelia politikai.
                          Paskutinis taisė senasnamas; 2014.04.17, 12:29.

                          Comment


                            Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                            Tai kad būtent atstumas nuo dabartinės valdžios iki Rytų Ukrainos yra šviesmečiai (visom prasmėm). Valdžia norėtų kariauti, bet eiliniai žmonės nenori. Taip būna visada - karus sukelia politikai, o ne eiliniai žmonės.
                            Na, kuo daugiau rašai, tuo daugiau nesąmonių prirašai, nors net matau, koks esi savim patenkintas, rašydamas šią rašliavą - tuo, kad ale gali iškilti aukščiau asmeniškumų ir subjektyvumų, kurie vyrauja šiame forume. Bet, patikėk, iš šono atrodo kvailokai

                            Comment


                              Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                              Tai kad būtent atstumas nuo dabartinės valdžios iki Rytų Ukrainos yra šviesmečiai (visom prasmėm). Valdžia norėtų kariauti, bet eiliniai žmonės nenori. Taip būna visada - karus sukelia politikai.
                              O ką tu darytum, jei Lietuvoje taip būtų? Žinai, esu ramaus būdo, bet pasižiūrėjus kelis reportažus...Matyt pasigailėjimo neparodyčiau (manau, visi lietuvaii turi ma-ą "barbariuką" savyje G.Beresnevičius).
                              Eiliniai gal ir nenori, kitą vertus, būtent kai kurie "eiliniai" ir provokuoja karą.
                              Ukraina laikosi ir tai tikrai nėra visiškai suprantama, bet būkime objektyvūs - valdžia negali žinoti, kas dedasi kai kuriu karių galvose. Viskas įvyko per greitai, nebuvo įmanoma prafiltruoti kariuomenės. O valdžia...Jei jie turi proto - nepralies krauja (daug kraujo).
                              Bet jei Lietuvoje taip būtų (separatistai, "moterys -skydai"), tai pats prisidėčiau prie tokių "skydų" likvidacijos ir nė žodžio nesakyčiau, jei ir moterys kristų. Karas yra karas. Paklausyk Putlerio kalbų.
                              Paskutinis taisė D.P; 2014.04.17, 12:40.

                              Comment


                                MikasRidikas: Na, kuo daugiau rašai, tuo daugiau nesąmonių prirašai, nors net matau, koks esi savim patenkintas, rašydamas šią rašliavą - tuo, kad ale gali iškilti aukščiau asmeniškumų ir subjektyvumų, kurie vyrauja šiame forume. Bet, patikėk, iš šono atrodo kvailokai
                                Gerai, kad tau pavyksta atrodyti protingam rašant ne į temą , o apie mane . Jei sunku palyginti tai, kas vyko maidane, su tuo, kas dabar vyksta Rytų Ukrainoje, ir pamatyti skirtumus, tai jau suvokimo problemos.
                                Paskutinis taisė senasnamas; 2014.04.17, 12:39.

                                Comment


                                  Ar kas nors gali paaiškinti, kodėl žmonėms, kurie lenda prie ginkluotų kareivių, gaudo/blokuoja BTRus ir šturmuoja dalinius, atrodo, kad jie nedalyvauja kariniuose veiksmuose? Ir išvis, ką apie tai sako visokios konvencijos?

                                  Comment


                                    2 klausimai

                                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                    Esminis dalykas, ką reikėtų žinoti apie Ukrainos politiką - Jaceniuko motina yra žydė
                                    kodėl esminis dalykas žmoguje yra jo tautybė? aš beveik 20 metų gyvenau su rusais, lenkais, vokiečiais ir netgi dzūkais - niekad nemaniau jog tai esminė tų žmonių savybė

                                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                    Valdžia norėtų kariauti, bet eiliniai žmonės nenori.
                                    Aš matau pateikiamuose video, jog eiliniai (nors jie gal visai ne eiliniai turbūt) žmonės su ginklais puola milicijos, "savivaldybes", ar tai tie žmonės - valdžia?

                                    jei Lietuvoje tokie fintai vyktų, norėčiau jog kuo skubiausiai būtų nukenksminti.

                                    Comment


                                      Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                      Gerai, kad tau pavyksta atrodyti protingam rašant ne į temą , o apie mane . Jei sunku palyginti tai, kas vyko maidane, su tuo, kas dabar vyksta Rytų Ukrainoje, ir pamatyti skirtumus, tai jau suvokimo problemos.
                                      Ai gal jau nustuok kliedeti. Betruko to, kad dar Kosova su Krymu lyginti pradetum...
                                      Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

                                      Comment


                                        Parašė balietis Rodyti pranešimą
                                        Ar kas nors gali paaiškinti, kodėl žmonėms, kurie lenda prie ginkluotų kareivių, gaudo/blokuoja BTRus ir šturmuoja dalinius, atrodo, kad jie nedalyvauja kariniuose veiksmuose? Ir išvis, ką apie tai sako visokios konvencijos?
                                        Žmonės be atpažinimo ženklų ir uniformų (tai ir "žalieji žmogeliukai") nėra laikomi kariais ir jiems tarptautinė karo teisė negalioja. Faktiškai jie yra nusikaltėliai/teroristai ir šalis su jais gali elgtis kaip tik nori pagal savo įstatymus.
                                        Post in English - fight censorship!

                                        Comment


                                          1 klausimas. Po sakinio buvo šypsena.
                                          2 klausimas. Valdžios pastatus Ukrainoje puldinėja Putino pasiųsti būriai (jei kam nors kyla abejonių).

                                          Comment

                                          Working...
                                          X