Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rest in Peace

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    -ai
    Parašė Tikras architektas Rodyti pranešimą

    Nu va ir jau esi prigautas faktiškai blėniavojant. Ne visi. Gorbis ir išvedė armiją iš Afganistano. Čia buvo viena pirmų jo agendų.

    Beje, nepagalvokit, kad aš kažkaip ginu ar išaukštinu Gorbį. Jis buvo diktatorius vienu ar kitu atveju. Tiesiog aplink jį matau daug neprotingo lunatizmo, o tai mane vimdo.
    Apie jį pas mus dabar ne šiaip daug lunatizmo, bet ir net kažkokio "ura-patriotizmo". Pastebėjau vieną labai paplitusį naratyvą, kad SSRS būtų bet kokiu atveju sugriuvusi dėl ekonominės krizės ir Gorbio perestroika ir glasnost čia niekuo neprisidėjo, lietuviai būtų "ir taip sugriovę" ją, taikiu ar kruvinu būdu. Visiems taip manantiems siūlau prisiminti, kas darėsi Kinijoje 1989-aisiais ir pagalvoti, kas būtų atsitikę pas mus, jei sovietinė Deng Xiaoping ar Li Peng versija tada būtų valdžioje vietoj Gorbačiovo. Ta pati Šiaurės Korėja tada jau sėdėjo dar gilesnėje ekonominėje šiknoje negu sovietija, bet ten niekas net necyptelėjo, nes politinių reformų nė kvapelio ten nebuvo.

    Parašė Sapiensys Rodyti pranešimą
    P.S.
    Aš tik priminsiu, kad absoliučiai visi sovietijos teritorijoje užkurti "daugiamečiai konfliktai" prasidėjo tiksliai Gorbio despotizmo eroje. Jei kas įsivaizduoja, kad tai buvo tiesiog Gorbio "liberalizacijų" šalutinis produktas - tai aš jus sveikinu. Jūs neblogai reprodukuojat KGB legendas, kaip tik ir skirtas pridengti KGB vaidmeniui tų konfliktų genezėje. Čiers, Gorbi, pas tave daug "dvasinių anūkų"!!!
    Kalnų Karabacho parako statinė buvo pastatyta dar prie Stalino laikų sienų perbraižymo. Padniestrės nesąmones pats Gorbačiovas bandė stabdyti. Abchazija išvis prasidėjo kaip Sakartvelo vidinis konfliktas, vėliau jau prie Jelcino ten Rusija veikė. Drįsčiau teigti, kad Jelcinas daug daugiau prisidėjo prie tų visų konfliktų užkūrimo: Padniestrė, Abchazija, Tadžikistanas, Čečėnija, o galų gale ir Putino iškėlimas į valdžią. Gan ironiška, kad daug lietuvių jį prisimena šilčiau negu Gorbačiovą.

    Comment


      Parašė Sapiensys Rodyti pranešimą

      Pirma,
      jūs pradėjot nuo to, kad, matai, TSRS viena buvo tiesiog "įprasta", o Gorbio "draugiškumas" buvo stačiai "neįprastas". Aš, man atrodo, įtikinamai parodžiau, kad tai yra demagogija išvedžioti kas "įprasta" vienom aplinkybėm, o kas "neįprasta" kitomis.

      antra,
      iš kur Jūs sugalvojot, kad atvira karinė agresija prieštarauja pridengtoms provokacijos, spec.operacijoms "diversinėm miroprijatijom" ir kitoms "hibridinėms okupacijoms" ???

      Kodėl viena turėtų prieštarauti kitam, o ne būti viens kito kontinuume?Tokia logika besivadovaujant reikėtų įtikėti, jog Putinas kaip 2004-ųjų oranžinės revoliucijos užsimaskavęs smaugikas buvo absoliučiai kitas "sąlyginai humaniškas" asmuo, lyginant su visai kita personalija (galimai Putino antrininku ) Putinu-Nr.-2022, kuris traiško ukrainiečių kaulus dabar? Kodėl jūs tokie tikri, kad Gorbis nebūtų praėjęs tokios evoliucijos per daug trumpesnį laiko tarpą, jei jis nebūtų buvęs toks mudyla ir netekęs valdžios gerokai anksčiau nei to troško ???
      1. Aš kalbėjau TIK apie SSRS pasiprešinimą valstybės nepriklausomybei, kad įprastai tai būtų daugumoje atvejų tūkstančių aukų reikalaujantis konfliktas. Tad tu čia išvedžioji apie kažkokias kitas aplinkybes, kur aš nieko nesakiau ar įprastas, ar neįprasta Gorbis buvo tom visokiom kitom aplinkybėm.

      2. Tu čia sugalvojai kažkokį keistą teiginį ir sakai, kad aš taip galvoju. Nei tą sakiau, nei galvojau, vėl kažkoks fantazijos vaisius.

      Comment


        Parašė Tikras architektas Rodyti pranešimą
        Anąkart apie lenkus užvėmėte kažkokius kliedesius.
        Apropos dar klausimėlis: Jūs mane pasišovėt blaivinti, bet pačiam kažkokie tai lenkais vis vaidenasi, pats laikote Afganistaną Sovietų Sąjungos dalimi; nors dar net ne pietūs, o tamstos šnekos jau pagiringos.

        Comment


          Parašė Elis Rodyti pranešimą
          Kalnų Karabacho parako statinė buvo pastatyta dar prie Stalino laikų sienų perbraižymo. Padniestrės nesąmones pats Gorbačiovas bandė stabdyti. Abchazija išvis prasidėjo kaip Sakartvelo vidinis konfliktas,
          uoj, šitoj vietoj kažkokia tai programa "Vremia".

          Comment


            Parašė Tikras architektas Rodyti pranešimą

            Jelcinas būtų vakarą prieš užgėręs ir pamiršęs kitą dieną komandą duot.
            aš galvoju, ko čia pas Tamsta vis tas "gėrė pasigėrė..." dabar matau, kad čia kažkas autobiografiška.

            Comment


              Parašė Gator Rodyti pranešimą
              Tu čia sugalvojai kažkokį keistą teiginį ir sakai, kad aš taip galvoju. Nei tą sakiau, nei galvojau, vėl kažkoks fantazijos vaisius.
              tai ne tiek teiginys, kiek tamstelės prielaidų abstrahavimas. Jei nepajėgiat, aš galiu Jūsų paties nepagrįstas prielaidas sukonspektuoti už Jūs:


              toks atrodo išvis mininaliai simbolinis koks tik galėjo būt lyginant
              Būtų kas pasakės, kad Lt meta iššūkį Maskvai, dauguma butų neabejoję, kad bus milžiniška karinė mašina atriedėjus
              dar kartą pakartosiu, jog agresijos formos lengvai perauga iš vienos į kitą, ir jeigu Grobis buvo kiaurai priklausomas nuo Kapitalistinio pasaulio kreditų, ir vieną agresijos formą delsė keisti kita, dar nereiškia, jog jis buvo "draugiškesnis" Lietuvai negu "įprastai"

              Comment


                Sapiensys Kur mano prielaida? Mano teiginys yra, kad SSRS (ir net vėlesniais "šviesesniais" laikais Rusija) priešiškas valstybes malšindavo brutalia jėga. Čečėnija, ir dabar Ukraina pvz. Miestai grūdavo, aukų tūkstančiais ir dešimtimis tūkstančių.
                Kurioj čia vietoj tau neaišku, kad Lietuvos atveju galima džiaugtis, kad aukų buvo šimtus kartų mažiau ir nebuvo pasiųstos ordos griauti miestų?
                Na jei jau apie prielaidas kaltinimas, tai padarysiu dabar pirmąją prielaidą - jei vietoj Gorbio būtų buves koks putinas tai daug šansų, kad ordos būtų buvusios pasiųstos.
                Paskutinis taisė Gator; 2022.09.01, 13:16.

                Comment


                  Parašė Gator Rodyti pranešimą
                  [USER="25470"]tai padarysiu dabar pirmąją prielaidą - jei vietoj Gorbio būtų buves koks putinas tai daug šansų, kad ordos būtų buvusios pasiųstos.
                  tai būkite savo prielaidose nuoseklus iki galo, ir neapsiribokite tik "vos ne draugiškas Lietuvai vadovas". Juk Gorbis ne šiaip nepasiuntė ordų į Lietuvą. Juk Gorbis ne šiaip jų nepasiuntė į Ukrainą. Juk Gorbis faktiškai būdamas Imperijos prezidentu buvo tikriausias užsikonspiravęs Ukrainos patriotas. Kaip gi kitaip paaiškinti, jog Gorbačiovas sutiko, kad visi kariniai daliniai 1991-ais metais dislokuoti Ukrainoje prisiektų pirmajam Ukrainos prezidentui Kravčiukui. Taip galėjo pasielgti tik tikras ukrainiečių tautos Konradas Valenrodas - Gorbačiovas. Priešingu atveju pakaktų tiesiog konstatuoti, jog tai buvo įprastas įprasčiausias rusiškas Gorbio klastingumas. Bet kas gi sveikam prote įtartų rusų tautoje bent mažiausią klastą, ane?

                  Comment


                    Parašė Sapiensys Rodyti pranešimą

                    tai būkite savo prielaidose nuoseklus iki galo, ir neapsiribokite tik "vos ne draugiškas Lietuvai vadovas". Juk Gorbis ne šiaip nepasiuntė ordų į Lietuvą. Juk Gorbis ne šiaip jų nepasiuntė į Ukrainą. Juk Gorbis faktiškai būdamas Imperijos prezidentu buvo tikriausias užsikonspiravęs Ukrainos patriotas. Kaip gi kitaip paaiškinti, jog Gorbačiovas sutiko, kad visi kariniai daliniai 1991-ais metais dislokuoti Ukrainoje prisiektų pirmajam Ukrainos prezidentui Kravčiukui. Taip galėjo pasielgti tik tikras ukrainiečių tautos Konradas Valenrodas - Gorbačiovas. Priešingu atveju pakaktų tiesiog konstatuoti, jog tai buvo įprastas įprasčiausias rusiškas Gorbio klastingumas. Bet kas gi sveikam prote įtartų rusų tautoje bent mažiausią klastą, ane?
                    Nelabai suvoki konteksto.
                    Draugiškas vadovas tai nereiškia draugiškas kaip pvz dabar mums draugiškas kokios Latvijos vadovas, o draugiškas blogio imperijos - okupanto - karinio priešininko vaidmenyje.
                    Ta prasme yra ribos kiek maksimaliai galėtų būti "draugiškas" okupantų-karinių priešininkų (kurie įprastai ordas siunčia ir tūkstančius aukų palieka) vadovas. Tai nieko panašau į draugiškos valstybės draugišką vadovą.

                    Jei būtų dar draugišjkesnis ir tarkim išvis lengvai paleidęs Lietuvą be jokių aukų, tai gal ir pats būtų nuimtas ten savų už išdavystę ar dar kažkas...
                    Kontetskas, supranti?
                    Paskutinis taisė Gator; 2022.09.01, 14:32.

                    Comment


                      Parašė digital Rodyti pranešimą
                      Babčenko irgi
                      čia ironija?
                      https://starshinazapasa.livejournal....ments#comments

                      Comment


                        Pabaigai galiu tik konstatuoti, jog visa šita diskusija yra tiesiog laukinė ir neblogai atspindi kolonijinį "paveldą" nekurių mūsų bendraforumiečių smegenyse. Kas antras čia šneka apie kažkokį Gorbio incijuotą "Lietuvos paleidimą", nors po 30-ies metų (o ypač 2022-ais) aiškiau negu aišku, kad niekas nieko nepaleido, tik protingesni (kurių labai labai mažai iš tų 15-os tarpo) patys sugebėjo pabėgti. Visa šita diskusija (nors ir reali) bet visiškai logiškai neįmanoma, kaip ir situacija, kada kokias nors 1938-ais metais lietuvaičiai (gimę ir užaugę laisvoj Lietuvoj) paskutiniojo caro mirties 20-imtmečiui postringautų, koks visgi šviesus caras buvo tas Nikolaška: čia tau ne Muravjovas; ir graždanką panaikino, ir laikraščius įsteigti leido, ir "akrainomis rūpinosi"... kur o kurgi būtų dabar mūsų vyžota tautelė, jei ne caras-išvaduotojas Nikolaška antrasis, vizionieriškai atsistatydinęs iš caro posto...

                        viens prie vieno dabartinė diskusija

                        Comment


                          Normali diskusija, viskas čia OK.

                          Comment


                            Mire Karaliene

                            Comment


                              Gorbačiovas, karalienė, kas sekantis?

                              Comment



                                Mirė karalienė Ežbieta II (1926-2022)

                                https://www.15min.lt/zmones/naujiena...i-1052-1689884
                                https://www.delfi.lt/veidai/uzsienio....d?id=75820219

                                Comment


                                  Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                                  Gorbačiovas, karalienė, kas sekantis?
                                  Jimmy Carter
                                  If a lion could speak, we could not understand him.

                                  Comment


                                    Queen Elizabeth II: a royal life in pictures



                                    https://www.theguardian.com/uk-news/...fe-in-pictures

                                    Comment


                                      Ji buvo visų močiutė... Viso gero, Jūsų Didenybe !
                                      Русский военный корабль, иди нахуй!

                                      Comment


                                        Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                                        Gorbačiovas, karalienė, kas sekantis?
                                        Putinas

                                        Comment


                                          Karalienė Elžbieta II 2006 lankėsi ir Vilniuje

                                          https://www.lrt.lt/naujienos/veidai/...u-dzentelmenas

                                          Comment

                                          Working...
                                          X