Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Duomenų laikmenų apmokestinimas.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    /\ Ot vat čia dar labai sunku pasakyti. Gal kas pamenat, kaip prieš kelis metus neišdegė pabarangint interneto paslaugų dėl piratavimo. Tada autorių idiotizmo vertos idėjos taip ir liko už kažkurių sienų. Man tiesiog atrodo, kad užtenka palikt apmokestintus CD/DVD nes juose autorių kūriniai lieka ilgam. O visos USB laikmenos, HDD, nors realiai ir CD/DVD-RW diskai yra daukartinio panaudojimo, todėl įrodyti, kad ten visiada bus kažkokios YVOS tratatuškos yra neįmanoma. Kitas dalykas. Taip, tu teisus TV perkam retai, bet pasidomėjus kiek TV yra parduodama per mėn ir per metus, susidaro nemaža suma ir nuo tos sumos po 20-30lt sudarys nemažą skaičių. O kur dar HDD, TV priedėliai, MP3 grotuvai, Muzikiniai centrai, automobiliniai grotuvai ir t.t. Atlikėjai gyvens kitų sąsakaita, nors nesvarbu, kad daugumai net jie nepatinka. AŠ kaip ir sakiau, kad bėda kogero pačiuose atlikėjuose, o ne piratavime. Jūs nueikit į prekybos centrus, muzikos prekių parduotuves ir pamatysit, kad tų pačių daininykų cd po 1.99lt - 3.99lt originalius išparduoda ir tai niekas jų neperka. Įdomu kodėl? Tikrai ne dėl to, kad pas kažką kompiuteriai prikimšti kopijų. O dėl to, kad tokių nusidainavimų net provincijoj nelabai mėgsta.
    Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

    Comment


      #42
      Parašė artexs Rodyti pranešimą
      Tai yra civilizuotas būdas atlyginti autoriams padarytą žalą. Pasiūlyk geresnį.
      O gal įrašinėti kūrinius į tokias laikmenas, iš kurių kopijuoti neįmanoma? Tuo pačiu netransliuoti savo klipų per TV ar radiją, nes gali kas nors įsirašyti Pati idėja yra kvailoka, nes pagrindinius pinigus autoriai, o ypač atlikėjai uždirba iš koncertų. Pagaliau juk LATGA-A atstovauja ne tik muzikantus ar filmų kūrėjus. Kas sumokės dailininkui, jeigu jo darbas bus nufotografuotas ir saugomas apmokestintoje laikmenoje? Panaši situacija ir su fotografais. Ir kaip susirinkti mokesčius iš tų kūrinių, kurie bus ir yra platinami e-paštu ir Skype?
      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

      Comment


        #43
        Įdomu kur reikės užsirašyt į eilę gauti savo dalį nuo tų mokesčių? Aš pvz kartais su fotiku papyškinu, aš - kūrėjas, aš - mianinykas! Vadinasi visi kiti yra potencialūs mano meno vagys! Aš ir noriu savo dalies!

        Comment


          #44
          Parašė artexs Rodyti pranešimą
          Tai yra civilizuotas būdas atlyginti autoriams padarytą žalą. Pasiūlyk geresnį. Kaip jau citavau anksčiau:
          Kokią žalą? Nieko čia civilizuoto nėra iš visų surenkant pinigus kažkam paremti. Aš pvz. laikmenose jokios muzikos niekada nelaikau.
          Flickr

          Comment


            #45
            Parašė qwe Rodyti pranešimą
            Įdomu kur reikės užsirašyt į eilę gauti savo dalį nuo tų mokesčių? Aš pvz kartais su fotiku papyškinu, aš - kūrėjas, aš - mianinykas! Vadinasi visi kiti yra potencialūs mano meno vagys! Aš ir noriu savo dalies!
            Geras pastebėjimas, gal mano darytas nuotraukas iš interneto kas nors įsikelia pas save, įsirašo į CD ir t.t.
            Flickr

            Comment


              #46
              Parašė Wycka Rodyti pranešimą
              O gal įrašinėti kūrinius į tokias laikmenas, iš kurių kopijuoti neįmanoma? Tuo pačiu netransliuoti savo klipų per TV ar radiją, nes gali kas nors įsirašyti Pati idėja yra kvailoka, nes pagrindinius pinigus autoriai, o ypač atlikėjai uždirba iš koncertų. Pagaliau juk LATGA-A atstovauja ne tik muzikantus ar filmų kūrėjus. Kas sumokės dailininkui, jeigu jo darbas bus nufotografuotas ir saugomas apmokestintoje laikmenoje? Panaši situacija ir su fotografais. Ir kaip susirinkti mokesčius iš tų kūrinių, kurie bus ir yra platinami e-paštu ir Skype?
              Autoriai gauna pinigus už koncertus, už parduotas kopijas. Bet gal pats atlikėjas būna kaltas, kad jo albumų niekas neperka? Daug ką lemia darbo kokybė. O kaip žinia kokybiška muzika Lietuvoje yra daugiau pogrindinė arba labiau žinoma tik tam tikram ratui megėjų. Ir patys kūrėjai leidžia taip vaidinamas "limited" kopijas, o ir neretai patys gerbėjam įrašo savo muziką arba išvis dalina nemokamai. Geras to pvz. yra sutemos.net . Nors yra ir kitų pavyzdžių.

              Man nepatinka ir tai, kad prekybos ir paslaugų įmonės turi mokėti mėnėsinį mokėsį LATGAI už grojamus kūrinius, nes neva klientai juos girdi ir ta sfera yra siekianti komercinės naudos. Bet palaukim, picerija, tai uždirba iš picų, o ne iš muzikos. Nors yra yra ir didesnių kuriozų, kai agentūros asmenys apsilanko kirpyklose ir liepia mokėti mokestį už tai, kad radijas įjungtas. Čia jau yra absurdas. Juk radijas preinamas kiekvienam ir už transliuojamus kūrinius pats moka mėnesinį mokestį.
              Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

              Comment


                #47
                Šis mokestis man visai neaiškus. Imamas nuo tik tam tikros prekių grupės tam tikroje teritorijoje, bet paskirstomas velniai žino kam.
                Aš asmeniškai visus įrašus perku legaliai, o laikmenose saugau tik asmeninę, legaliai nemokamą arba jau apmokėtą informaciją. Išskyrus labai nedidelę dalį "pilkos". Lietuviškas popsas manęs visai nedomina.
                Klausimas - tai už ką ir kam turiu mokėti??

                Comment


                  #48
                  Nu nepadradėkit triesti, nesubiednėsime dėl tų kelių centų ar lito-dviejų už brangesnes laikmenas. Be to visokių HDD, USB atmintinių, flash'ų kainos ir taip krenta.

                  Comment


                    #49
                    Parašė artexs Rodyti pranešimą
                    Tai yra civilizuotas būdas atlyginti autoriams padarytą žalą. Pasiūlyk geresnį. Kaip jau citavau anksčiau:
                    Taigi Lietuvoje už CD ir juostas lygtais renkama?

                    Jokio mokesčio nėra Liuksemburge, Olandijoje berods už RAM irgi kol kas nerenkama.

                    Australijoje toks mokestis pripažintas antikonstituciniu (nes renka privati firma privatiems tikslams).

                    Comment


                      #50
                      Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                      Nu nepadradėkit triesti, nesubiednėsime dėl tų kelių centų ar lito-dviejų už brangesnes laikmenas. Be to visokių HDD, USB atmintinių, flash'ų kainos ir taip krenta.
                      Tai gal geriau pridedam 1% prie PVM "meno mokestį", ir dar 1% - "geresnės ateities" mokestį. Aš - už

                      Comment


                        #51
                        Parašė Sula Rodyti pranešimą
                        Taigi Lietuvoje už CD ir juostas lygtais renkama?

                        Jokio mokesčio nėra Liuksemburge, Olandijoje berods už RAM irgi kol kas nerenkama.

                        Australijoje toks mokestis pripažintas antikonstituciniu (nes renka privati firma privatiems tikslams).
                        Todėl mokestį turėtų rinkti ne privati asociacija LATGA-A, o mokesčių inspekcija į atskirą fondą, kurio lėšas valstybė skirtų muzikos, filmų, kito audiovizualinio meno, programų kūrėjams.

                        Comment


                          #52
                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                          Todėl mokestį turėtų rinkti ne privati asociacija LATGA-A, o mokesčių inspekcija į atskirą fondą, kurio lėšas valstybė skirtų muzikos, filmų, kito audiovizualinio meno, programų kūrėjams.
                          Kas dėl rinkimo administravimo, tai geras pasiūlymas. Palyginimui (nors neturiu šaltinio po ranka) kaip ir bankrutuojanti SoDra saviems reikalams (administracinėms išlaidoms) sunaudoja tik 2,5 proc., O LATGA-A — net 26 proc.
                          I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                          Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                          Comment


                            #53
                            Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                            Todėl mokestį turėtų rinkti ne privati asociacija LATGA-A, o mokesčių inspekcija į atskirą fondą, kurio lėšas valstybė skirtų muzikos, filmų, kito audiovizualinio meno, programų kūrėjams.
                            Pritarčiau, būtų daugiau aiškumo.

                            Ir nepradėkit visi tipo "aš neklausau nelegalios muzikos" ir "perku tik originalius albumus". Visi esam siuntę/klausę ar siųsim ar klauso/klausys mūsų giminės, vaikai, pažįstami ir t.t. Čia panašiai man skamba argumentai kaip ir su PSD mokesčiu - aš nesergu/nesirgau tai ir nenoriu mokėti.

                            Comment


                              #54
                              mdas, principas paprastas - sodinam visus vyrus uz prievartavima, irankius tai turim. kita medalio puse jeigu apmokestins, tai reiks kad as LEGALIAI galesiu siusti musika is visokiu linkomaniju, gi susimokejau.
                              *censored*

                              Comment


                                #55
                                Parašė PukiS Rodyti pranešimą
                                mdas, principas paprastas - sodinam visus vyrus uz prievartavima, irankius tai turim. kita medalio puse jeigu apmokestins, tai reiks kad as LEGALIAI galesiu siusti musika is visokiu linkomaniju, gi susimokejau.
                                Ir visas moteris už prostituciją Vyrams dar ir pedofiliją galima pripaišyti...

                                Comment


                                  #56
                                  Parašė artexs Rodyti pranešimą
                                  Ir nepradėkit visi tipo "aš neklausau nelegalios muzikos" ir "perku tik originalius albumus". Visi esam siuntę/klausę ar siųsim ar klauso/klausys mūsų giminės, vaikai, pažįstami ir t.t. Čia panašiai man skamba argumentai kaip ir su PSD mokesčiu - aš nesergu/nesirgau tai ir nenoriu mokėti.
                                  Gyvenime jokių nesąmonių nesisiunčiau
                                  Užtenka to ką su kaupu lietuviškos TV transliuoja.

                                  O jeigu sumokėjęs parsisiunčiau mėgstamos muzikos, tai kodėl dar turiu mokėti, ir dar nežinia kam?

                                  Comment


                                    #57
                                    Parašė artexs Rodyti pranešimą
                                    Pritarčiau, būtų daugiau aiškumo.

                                    Ir nepradėkit visi tipo "aš neklausau nelegalios muzikos" ir "perku tik originalius albumus". Visi esam siuntę/klausę ar siųsim ar klauso/klausys mūsų giminės, vaikai, pažįstami ir t.t. Čia panašiai man skamba argumentai kaip ir su PSD mokesčiu - aš nesergu/nesirgau tai ir nenoriu mokėti.
                                    PSD visai ne į temą. Čia juk draudimas, o čia pinigai tiesiog LATGAi už nieką. Plius dvigubas apmokestinimas gaunasi. Beje, tie patys kūrėjai daug metų apskritai nemokėjo mokesčių valstybei.
                                    Flickr

                                    Comment


                                      #58
                                      Pats kultūros ministras teigia, kad atlikėjai gauna honorarus vokeliuose! Prieš kurį laiką buvo atvejų, kai kažkurie atlikėjai nemokėjo PVM (PVM prievolė atsiranda, kai metinės pajamos pasiekia 100 tūkst.). Kai kurie atlikėjai garsiai piktinosi, kai autorinės sutartys buvo apdėtos tokiais mokesčiais, kaip ir standartinės darbo sutartys. Nes anksčiau autorinėms sutartims buvo taikomas tik 15 proc. mokestis. Nuo pajamų su penkiais nuliais mokėti tik 15 proc. mokesčių juk labai patrauklu . Ir jiems vis dar negana.
                                      Šiaip protingesni atlikėjai supranta, kad nelegaliai plintančios jų kūrinių kopijos kartu yra ir reklama - pasiklausęs mp3 formatu gerbėjas galbūt užsimanys pasiklausyti gyvai, ateis į koncertą ir susimokės už bilietą. Tuo tarpu mažiau protingi atlikėjai įsivaizduoja, kad jeigu iš interneto parsisiunčiama, tarkim, 100 nelegalių albumo kopijų, tai uždraudus piratavimą, tiek pat bus nupirkta legalių albumų. Čia tokia kubiliška-šimonytiška aritmetika – vyriausybė panašiu 2+2=4 principu skaičiuoja, kiek bus daugiau surinkta pajamų padidinus mokesčius.
                                      Na, bet atlikėjai turbūt suprato, kad piratavimo kol kas taip lengvai neišeis pažaboti, todėl nusprendė eiti kitu keliu - apmokestinti laikmenas. Tačiau kai kurie iš jų turėtų suprasti, kad jei ne piratavimas, tai jų niekas iš viso nesiklausytų! Gal net nežinotų, kad tokie atlikėjai iš viso egzistuoja . Klausomasi vien todėl, kad lengvai pasiekiama. Net jei už originalų albumą reikėtų mokėti tik simbolinį litą, kai kuriems atlikėjams vis tiek nepavyktų nieko parduoti .
                                      Apmokestinimo sumos kaip ir nedidelės, tačiau yra principo reikalas priešintis tokio pobūdžio mokesčiams, nes mokestis neetiškas - visi be išimties laikmenų pirkėjai laikomi piratais, nesvarbu, kad tų atlikėjų nei girdėję yra, nei ruošiasi kaip nors klausytis, o galbūt dėl kokios nors negalios muzika jiems apskritai neprieinama. Jei toks mokestis labai lengvai praeitų, po kiek laiko būtų sugalvota jį padidinti ir t. t. Neblogas pajamų šaltinis, kai kompiuteris praktiškai jau yra kiekvienuose namuose.

                                      Comment


                                        #59
                                        Parašė artexs Rodyti pranešimą
                                        Pritarčiau, būtų daugiau aiškumo.

                                        Ir nepradėkit visi tipo "aš neklausau nelegalios muzikos" ir "perku tik originalius albumus". Visi esam siuntę/klausę ar siųsim ar klauso/klausys mūsų giminės, vaikai, pažįstami ir t.t. Čia panašiai man skamba argumentai kaip ir su PSD mokesčiu - aš nesergu/nesirgau tai ir nenoriu mokėti.
                                        Nu tai kaip yra? Atlikėjai nebegali susimokėti patys, todėl dabar mes už juos dar ir PSD sumokėsim, nesvarbu, kad ir už save mokam. Ką čia reiškia, juokinga suma susidarys per metus nuo kiekvienos parduotos laikmenos Jie gi valstybinės "žvaigždės", juos turi paremti valstybė... Juokinga.
                                        Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                        Comment


                                          #60
                                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                          Todėl mokestį turėtų rinkti ne privati asociacija LATGA-A, o mokesčių inspekcija į atskirą fondą, kurio lėšas valstybė skirtų muzikos, filmų, kito audiovizualinio meno, programų kūrėjams.
                                          Čia kogero būtų teisingiausia. Bet kodėl mokėti daugiau turėtų asmenys/asmenų grupės (įmonės), kurios laikmenas naudoja kitiem tikslam? Ir išvis aš galbūt norėčiau, kad dalis nuo mano pirktos laikmenos atitetktų kokiam Stingui ar rodui Stewartui, negu kažkokiam Bžeskui su "kek..m" priešakyje...
                                          Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X