Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Korupcija Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Korupcija Lietuvoje

  Peržvelgiau sklitis, lyg ir neradau tokios temos, tad sukūriau.
  Juozapavičius: Kirkilas užbraukė save storu brūkšniu:

  Gedimino Kirkilo, kaip kovotojo su korupcija, veikla yra ydinga, tvirtina „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) vadovas Rytis Juozapavičius. Jo teigimu, dabartinis VSD generalinis direktorius Povilas Malakauskas, anksčiau vadovavęs STT, su korupcija geriau būtų tvarkęsis dirbdamas „Transparency International“ projektų vadovu: jam pasitraukus iš STT, šios spec. tarnybos veikla suaktyvėjo.

  Dienraščio „Lietuvos rytas“ mėginimas nuosavais gandais juodinti kai kuriems VSD skandalo herojams ramybę trikdžiusią konservatorę Rasą Juknevičienę, Juozapavičiaus teigimu, dar kartą byloja apie „Lietuvos ryto“ reputaciją. „Mano akimis, „Lietuvos rytas“ seniai prarado žiniasklaidos priemonės vardą. Tai – ne žurnalistika“, - teigia daug metų žurnalistu dirbęs TILS vadovas.  Kaip sekasi, Jūsų nuomone, premjerui Kirkilui kovoti su korupcija?

  Dabar jie rengia Nacionalinę kovos su korupcija programą. Yra Valstybės kontrolės išvados, kuriomis vertinama valstybinio audito ataskaita apie tą programą.

  Ataskaitoje sakoma, jog neapibrėžtos sprendžiamos problemos, kad programoje nenustatyti jos tikslų, pasiekimų ir uždavinių įgyvendinimo vertinimo kriterijai. O juk reikėtų nustatyti problemas, pagrįsti, tada taikyti reikiamas priemones ir žiūrėti, ar sekasi.

  Tuo metu Nacionalinė kovos su korupcija programa buvo įgyvendinama daug šnekant, mažai vertinant, mažai užsiimant stebėsena. Dabar rengiama nauja Nacionalinė kovos su korupcija programa. Neseniai apie ją diskutavome, pateikėme savo pastabas.

  Mūsų nuomone, kovos su korupcija sistema turėtų būti aiškesnė, detaliau aprašyta. Labai svarbus dalykas – pareiškėjo apsauga. Žmonės, kurie praneša apie nusikaltimus, turėtų būti ne tik ginami, bet, tikiu, jie turėtų būti skatinami pinigais, skiriant jiems dalį sumos, kurią valstybė išieškotų iš nusikaltėlių sėkmingo pranešimo atveju.

  Europos Sąjungoje ir JAV aktyviai skatinama pinigais – pareiškėjui skiriama nuo 5-10 iki 33 proc. išieškotos sumos. Lietuvoje yra toks Vyriausybės nutarimas, bet, pagal jį, išmokamų pinigų suma negali viršyti maždaug 100 tūkst. Lt sumos.

  Nepažabosi korupcijos visuomenėje, kurioje žmonės, pranešę apie nusikaltimą, laikomi pavlikais morozovais ar „ožiais“.

  Turėtų būti aiškesnės sąvokos – kas yra korupcija, su kokiu blogiu mes kovojame. Mano supratimu, daug korupcijos yra privačiame sektoriuje. Svarbus taip pat politinės korupcijos pažabojimas. Tikime, kad nemokama politinė reklama per TV padėtų atpiginti dalyvavimą politikoje. Antai Didžiojoje Britanijoje praktika yra tokia, kad licencijuoti transliuotojai yra įpareigoti nemokamai transliuoti politinę reklamą. Vadinasi, galima sakyti, kad Lietuvoje jie subsidijuotų politinį gyvenimą. Jei turi licenciją, turi ir pasitarnauti visuomenei.

  Kaip dėl juridinių asmenų paramos politinėms partijoms?

  Transparency International tiki, kad juridiniams asmenims reikėtų uždrausti remti politines partijas. Man atrodo nenuoširdu, kai didelės statybos bendrovės remia politines partijas.

  Tačiau kalbant apie korupciją, visada reikia prisiminti gerą korėjiečių patarlę: jei karvė geria vandenį, jis virsta pienu, bet kai gyvatė geria vandenį, jis virsta nuodais. Korumpuotas protas apeis bet kurią sistemą.

  Kaip skelbta žiniasklaidoje, Valdui Adamkui grąžinti rinkimų kampanijos skolą padėjo fiziniai asmenys, dirbę Viktoro Uspaskicho įmonėse.

  Būta aiškinimų, kad Prezidentas net nelabai domėjosi, kas jį rėmė. Man politikas, sakantis, jog nežino, kas jį remia, atrodo mažų mažiausiai nešiuolaikiškas. Visuomenėje pilna įtarimų. Reikia žinoti kiekvieną asmenį, kuris davė pinigų ir pasistengti suprasti jo intenciją – kodėl jis tų pinigų duoda. Nes paskui jis gali apsireiškęs pareikalauti, kad būtų padėta sutvarkyti jo reikalus.

  Vadinasi, kaip lyderis Prezidentas elgiasi neetiškai. Negali lyderis nepažinti savo gerbėjų – žmonių, kurie duoda pinigų. Tai nėra tarnaujantis lyderis. Nes jei žmogus duoda pinigų, reikia įsiklausyti, už ką jų duoda ir žinoti, ko jis nori.

  Tęsiant apie priemones kovai su korupcija – turėtų būti akcininkų registras. Duomenys apie akcininkus turi būti žinomi viešai. Reikia, kad informacija apie akcininkus, valdančius daugiau nei 5 proc. akcijų, būtų nemokama ir nesunkiai prieinama.

  Korupciją teismuose galima pažaboti įvedant „dvigubai aklo“ bylų paskirstymo principą. Kai veikia „aklas“ bylų paskirstymas, teisėjas nežino, kokią bylą jam parinks sistema; esant „dvigubai aklam“ paskirstymui, bylų paketas sistemai taip pat pateikiamas „aklai“.

  Svarbu taip pat, kad atsirastų nepriklausomi viešųjų pirkimų ekspertai. Šiuo atžvilgiu Kirkilo, kaip kovotojo su korupcija, veikla yra ydinga. Stumdamas „Leo LT“ projektą, jis sukūrė neįtikėtinai neigiamą precedentą. Jis ignoravo gerą viešą administravimą, leido tokiam projektui atsirasti be normalios kaštų ir naudos analizės. Be plano, kuriame būtų aiškiai parašyta, kaip sprendžiamos bendruomenės energetinės problemos, svarstomo įvairios alternatyvos.

  Jei reikėjo privataus investuotojo, jį reikėjo rinktis skaidriai, lygiomis teisėmis atvirame konkurse. Pinigų Europos Sąjungoje turi ne tik „Maxima“, o „know how“ – ne tik VST.

  Ekonomistai perspėja, kad dėl neskaidrių barterinių akcijų mainų Lietuva gali prarasti nuo 1 iki 3 mlrd. Lt. Premjero ir jo partijos atstovų pasiūlytas viešosios politikos modelis – po viso ta, kas buvo kalbama apie viešąją politiką, skubotų sprendimų ydingumą – sumuša neigiamos ekonominės išraiškos rekordus.

  Vien brutalus „Leo LT“ projekto stūmimas Kirkilą kaip politiką, mėginantį praskaidrinti mūsų viešąją politiką, užbraukia storu brūkšniu.

  Ar bent kiek gerėja STT veiklos rezultatai?

  Į šį klausimą galėsime atsakyti, kai matysime teismų sprendimus. Žinoma, net ir nesėkmės atveju STT galėtų versti atsakomybę teisėjams.

  STT aktyvumas, pasitraukus Povilui Malakauskui, padidėjo. Padaugėjo pranešimų apie pareikštus įtarimus. Vadovaujant Malakauskui, STT buvo panaši į „Transparency International“: jos vadovas daug kalbėjo apie korupciją, kėlė klausimus, protingai atsakinėjo. Jis būtų puikus projektų vadovas TILS – bet ne ginkluotų agentų armados vadas. Viliuosi, kad padidėjęs STT aktyvumas, jam pasitraukus į VSD, yra teigiamas ženklas.

  Kaip vertinate Artūro Zuoko bylos baigtį?

  Manau, tam žmogui – didelė nelaimė. Iki šiol jis laikėsi oriai, sakydamas, kad jo nenuteisė. Ir kai teismas priima apkaltinamąjį nuosprendį, kai Zuokas prižįstamas esąs kaltas byloje, kurioje kalbama apie žmogaus grobimą, jo reputacijai padaroma milžiniška žala.

  Teismui priėmus sprendimą, su juo jau bus paprasčiau kalbėti. Nes jo gynybos būdas buvo sakyti, kad jis ne tik nieko bloga nepadarė, bet dargi esąs vienas moraliausių Lietuvos politikų.

  Žmogus, kuris sako esąs pats geriausias ir moraliausias, lygindamasis su kitais, verčia abejoti jo moralumu. Kiek pažįstu moralių žmonių, jie sako, kad yra menki, blogi, niekam tikę. Mano pažįstami – moralūs žmonės – labai kukliai save vertindavo. Bet kai visiems sakai „aš – moraliausias“, kažkas yra negerai.

  Galbūt po teismo sprendimo Zuoko pozicija, kad jis yra gėrio įsikūnijimas, kažkiek sušvelnės. Žmogus, kuris nepripažįsta savo klaidų, yra arba nenuoširdus, arba pavojingas.

  Kaip atrodo Seimo Pirmininko Viktoro Muntiano reakcija į įtarimus dėl kyšio davimo?

  Kalbame apie ikiteisminio tyrimo medžiagą. Graudu, kad agentai vėl praranda tą medžiagą ir mes ją vėl turime aptarinėti. Juk tai – medžiaga, surinkta tiriant galimą nusikaltimą.

  Muntiano pasiaiškinimai – įdomūs, bet, manau, jie bus daug įdomesni teisme. Kalbėdamas apie jį kaip apie lyderį, nepamirštu, jog kadaise jis priklausė Darbo partijai. O Darbo partija, mano akimis, yra vienas juodžiausių politinių darinių, su kokiais man yra tekę susidurti kaip Lietuvos piliečiui.

  Gal Muntianui derėjo pasitraukti iš Seimo Pirmininko pareigų, kol įtarimai nepaneigti?

  Manau, tarnaujantis lyderis turėtų atsistatydinti. Seimo Pirmininkas turi tam tikrų galios svertų. Bylą tiriantys žmonės yra susaistyti įvairiais ryšiais, o būdamas svarbiame poste asmuo gali daryti poveikį savo bylos tyrimui. Jis turėtų atsistatydinti ir laukti išvadų.

  Žinoma, labai nemalonu, kai tave įtaria padarius nusikaltimą ir aiškinimasis trunka metus ar ilgiau. Bet reikia gerbti ir pareigūnus, matyt, turėjusius pagrindo imtis veiksmų. Jei kaskart, pareigūnams ėmus tirti politikų galimus nusižengimus, bus sakoma, jog tai – kitų politikų užsakymas, į ką tai bus panašu?

  „Lietuvos rytas“, nežinia, kieno sapnais remdamasis, į Muntiano istoriją įpainiojo ir konservatorę Rasą Juknevičienę. Esą ir jai gali būti panaikinta Seimo nario neliečiamybė.

  Mano akimis, „Lietuvos rytas“ seniai prarado žiniasklaidos priemonės vardą. Tai – ne žurnalistika. Man tai panašu ne į žurnalistiką, bet į reklamos kūrėjų darbą. Jie haliucinuoja tikrovę, skelbia gandus, kurie leidžia taip pat parašyti: „Sklinda gandai, kad „Lietuvos rytas“ yra ateiviai“. Žurnalistikos esmė – surinkti tikras žinias, tikras nuomones ir patikrinti informaciją. O kokia prasmė skleisti gandus?

  To straipsnio antraštėje, po nuotrauka ar paantraštėje skelbiama, kad prokuroras iš Seimo tribūnos reikalauja panaikinti tų dviejų politikų neliečiamybę, ir po brūkšnio – „tokią viziją regėjo...“. Tai – žaidimas kalba. Ar galima sakyti – „„Lietuvos ryto“ redakcija yra nusikaltėlių gauja – tokią viziją sekmadienio vakarą matė vienas Seimo narys prieš užmigdamas“?

  Tai tik naivus haliucinavimas ar politinė kova?

  Arba tuo užsiima naivūs, jauni ir nesubrendę, norintys greitų pinigų žmogeliai, arba, jei jie turi kompetencijos ir išmonės, tai panašu į šaltą cinišką apskaičiavimą. Toks apskaičiuotas veiksmas atsiranda norint paveikti žmones, daryti įtaką politikai. Žiniasklaidos vaidmuo yra informuoti, padėti žmonėms atsirinkti, o dalies Lietuvos žiniasklaidos didžiausia yda yra tai, kad ji nori, užuot informavusi, daryti įtaką ir valdyti.

  Tai Lietuvos problema?

  Tai posovietinės žiniasklaidos problema.
  Paskutinis taisė jasha; 2008.03.25, 13:28.
  Prof. Vytautas Landsbergis: "Kaunas yra lietuviškiausias miestas, tačiau įvairiais būdais jį bandoma sužlugdyti. Viskas koncentruojama sostinėje. Lietuva tampa vieno miesto valstybe"

  #2
  Savivaldybės neskiria dėmesio korupcijai
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vis aktyviau kviečia kovoje su kyšininkavimu dalyvauti visuomenės atstovus.
  Tačiau realiai korupcijos rūdims pašalinti trūksta ir politinių, ir teisinių instrumentų, kalbėta Kretingoje surengtoje konferencijoje, rašoma „Vakarų eksprese“.

  „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) direktorius Rytis Juozapavičius teigė, kad pagal naujausius Lietuvos korupcijos žemėlapio rezultatus, situacija nesikeičia.

  „Tie, kurie nori įžvelgti teigiamų dalykų, ras du. Šiek tiek mažiau žmonių mano, kad korupcija auga, bei kai kuriose institucijose žmonės pajuto, kad mažiau prievartaujama duoti kyšį. Tai 2007 metų rezultatai ir, palyginti su 2005-aisiais, matome, kad duomenys – beveik tokie patys“, – sakė jis.

  STT atstovė Nendrė Černiauskienė informavo, kad Lietuvos savivaldybėse dėmesys korupcijos prevencijai yra labai nedidelis. Ji tikino, kad kai kurios savivaldybės apskritai pirmą kartą išgirsta, kad teisės aktus reikia vertinti antikorupciniu atžvilgiu.

  „Prevenciškai savivaldybės pernai paprašė STT patikrinti tik 52 asmenis, kurie pretendavo į vadovų postus, o STT patikrino per 600 žmonių. Tad savivaldybių poreikis vykdyti antikorupcinę programą matyti iš šių skaičių“, – teigė N. Černiauskienė.

  Konferencijoje pranešimą skaičiusi Neringos savivaldybės administracijos vyriausioji auditorė Vida Baltokienė pažymėjo, kad dėl netobulos įstatymų bazės auditoriai tikrina savo pačių veiksmus.

  Auditorės manymu, turi būti konkrečiai įvardyta, kas vykdo antikorupcinę programą savivaldybėse, nes politikai tai paveda daryti kam tik nori.
  Prof. Vytautas Landsbergis: "Kaunas yra lietuviškiausias miestas, tačiau įvairiais būdais jį bandoma sužlugdyti. Viskas koncentruojama sostinėje. Lietuva tampa vieno miesto valstybe"

  Comment


   #3
   Lietuvoje ruošiami nauji ginklai kovai su korupcija
   Vyriausybei teikiami tvirtinti atnaujinta Nacionalinė kovos su korupcija programa bei jos įgyvendinimo priemonių planas.

   Iki šiol kas dveji metai buvo atnaujinamas tik programos priemonių planas, o šįkart peržiūrėta ir pati programa.

   Pasak vidaus reikalų ministro Regimanto Čiupailos, naujoji programa nuo senosios skiriasi iš esmės.

   Naujame dokumente numatytos 4 pagrindinės kovos su korupcija sritys, kuriose „nedelsiant“ turi būti imamasi priemonių.

   Šios sritys – tai politinė, administracinė, teismų veikla bei antikorupcinio požiūrio visuomenėje diegimas.

   Ypač griežtos priemonės numatytos prižiūrint Europos Sąjungos paramos skirstymą, leidimų statyboms išdavimą, politinių partijų finansavimą bei lobistinę veiklą.

   Išskirtinis dėmesys bus skiriamas korupcijos kontrolei viešųjų pirkimų, žemės grąžinimo, teismų bei sveikatos apsaugos veiklos srityse.

   Priemonių plane taip pat numatyta griežtinti bausmes už korupcinius nusikaltimus.

   „Senoji programa neatitiko laikmečio dvasios. Dauguma numatytų priemonių buvo neaiškios, nekonkrečios ir neveiksmingos. Naujoji programa parengta atsižvelgiant į gyvenimo diktuojamas realijas“, – teigia R. Čiupaila.

   Programą rengę Specialiųjų tyrimų tarnybos specialistai tikina, kad ji paruošta išanalizavus korupcijos žemėlapį ir atsižvelgus į Valstybės kontrolės bei Seimo Audito komiteto pastabas.

   Atnaujinta programa birželį bus pateikta Vyriausybei. Vėliau jai dar turės pritarti Seimas.
   iš lrt.lt
   Prof. Vytautas Landsbergis: "Kaunas yra lietuviškiausias miestas, tačiau įvairiais būdais jį bandoma sužlugdyti. Viskas koncentruojama sostinėje. Lietuva tampa vieno miesto valstybe"

   Comment


    #4

    Ne kas kita, kaip akivaizdus bandymas susidoroti su Tvarka & Teisingumas ir Darba Parcyja!!!

    Comment


     #5
     Bandymas papirkti policijos pareigūnus Anykščių rajono Svėdasų miestelio gyventojai D. L. baigėsi rajono apylinkės prokurorės Ritos Čepienės pateiktu kaltinimu baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimo valstybės tarnybai, kurią pagal prokurorės pareiškimą pagreitinta tvarka išnagrinėjęs rajono apylinkės teismas pripažino kalta ir paskyrė 15 MGL (1950 litų) baudą.

     Valstybės kaltintoja pasikėsinusiai papirkti pareigūną teisiamajai siūlė skirti vienerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas būtų atidėtas vieneriems metams, nes įstatymas už tokią nusikalstamą veiką nurodo skirti tik laisvės atėmimo bausmę, tačiau teismas, atsižvelgęs į aplinkybes, paskyrė baudą. Teismas patenkino prokurorės siūlymą konfiskuoti darant nusikalstamą veiką panaudotus 200 litų ir juos, kaip nusikaltimo priemonę, perduoti valstybės nuosavybėn.

     Svėdasiškė, vairavusi būdama neblaivi, neteko teisių dvejiems metams, taip pat jai buvo paskirta dar viena – 2 tūkstančių litų bauda administracine tvarka.
     Delfi.lt.


     Pagirtina.

     Mano siūlymas būtų iš tų 1 950 Lt kyšininkavimo nuobaudos po 200 Lt skirti šį įvykį užfiksavusiems pareigūnams (greičiausiai jų buvo du, todėl tai atsieitų 400 Lt). Likusius >1 500 Lt valstybė tegul naudoja pagal poreikius.

     Juk, jei ne pareigūnai, valstybė ne tik būtų apturėjusi dar vieną korupcijos, su kuria kovojama, atvejį, bet ir netekusi tų pačių >1 500 Lt bei 2 000 Lt už vairavimą išgėrus.

     Šių pareigūnų veiksmai tuos pinigus „uždirbo“, todėl būtų labai logiška juos paskatinti, jei atmesim piniginę naudą, tai bent jau už sąžiningumą. Tokiu atveju pareigūnai gautų dar daugiau, ne 200 Lt bendrai, bet kiekvienas po 200 Lt. Tai akivaizdus jų suinteresuotumas fiksuoti korupcijos apraiškas, keleriopa nauda valstybei bei visuomenės auklėjimas - prieš korupciją, kurią pati ir skatina, už tvarkos laikymąsi ir atsakingumą.

     Galbūt galima parinkti kitą paskatinimo sumą ar jo formą (tik atminkim, kad už ačiū duonos parduotuvėse neduoda, aišku, ne vien materialiniai dalykai turi skatinti pareigūnus atlikti savo pareigą bei atsirinkti vertybes). Tačiau esu įsitikinęs, kad, jei valstybė į tokius atvejus reaguotų ir parodytų dėkingumą, visiems mums būtų naudingiau. Išskyrus nelabuosius (taip jiems ir reikia).
     Įžvalgos.lt - FB - G+

     Comment


      #6
      Ir vel Kremliaus ausys uz TT

      „Tvarka ir Teisingumas“ įtariama neteisėtu finansavimu iš Rusijos
      http://www.balsas.lt/naujiena/199685

      Lietuvos specialiosios tarnybos imasi tirti, ar Rusijos dujų bendrovė „Gazprom“ per tarpininkę iš Ukrainos nebus perdavusi partijai „Tvarka ir teisingumas“ pinigų, skirtų politinei kampanijai finansuoti.

      Kaip rašo „Vilniaus diena“, R. Pakso vadovaujamos partijos štabe konsultante dirba buvusi žurnalistė Marina Jasinskaja. Nors ji yra atsakinga už televizijos vaizdo klipų apie partiją kūrimą ir derina jų transliavimą per įvairias Lietuvos televizijas, Lietuvos specialiosios tarnybos (STT) įtaria, kad M. Jasinskaja gali būti vienas tų asmenų, per kuriuos ši partija gali būti neteisėtai finansuojama.

      Comment


       #7
       Man dažnai atrodo, kad STT veikla nėra kompleksinė, neturi ilgalaikio veiksmų plano. O kas būtų blogiausia, kad STT tikriausiai yra kaip įrankis atitinkamiems asmenims bandant susidoroti su kitomis partijomis/asmenimis....
       Prof. Vytautas Landsbergis: "Kaunas yra lietuviškiausias miestas, tačiau įvairiais būdais jį bandoma sužlugdyti. Viskas koncentruojama sostinėje. Lietuva tampa vieno miesto valstybe"

       Comment


        #8
        Parašė jasha Rodyti pranešimą
        Man dažnai atrodo, kad STT veikla nėra kompleksinė, neturi ilgalaikio veiksmų plano. O kas būtų blogiausia, kad STT tikriausiai yra kaip įrankis atitinkamiems asmenims bandant susidoroti su kitomis partijomis/asmenimis....
        Tai gana pavojingas kaltinimas ta prasme, kad galima (ir visada bus bandoma) prisiuti net ir idealiai skaidriai dirbanciai organizacijai (visai neteigiu kad STT butent tokia ir yra).

        Uzkabinta puse visada klyks, kad tai yra bandymas su ja susidorot. Ir kaip bebutu keista, bus visiskai teisi. Skirtingu politiniu jegu tarpusavio konkurencija ir yra demokratijos pagrindas. Zinojimas, kad konkurentai ir uz menkiausia demele nepraleis progos uzsiundyti tesesauga. Tai vercia islikti saziningais. Ir teisesauga yra butent tokiu munduro demiu valymo irankis.

        Problemos prasideda tada, kai pradedama kabinetis be pagrindo.

        Comment


         #9
         Parašė a_p Rodyti pranešimą
         Problemos prasideda tada, kai pradedama kabinetis be pagrindo.
         Arba kai esant pagrindui prisikabint prie dviejų prisikabinama tik prie vieno. Prie to, prie kurio reikia.
         Got sun in my face, sleeping rough on the road

         Comment


          #10
          Manau, kad STT veikla kaip tik skaidriausia iš visų tvarką ir teisingumą užtikrinančių organizacijų. O jeigu kažkokie veikėjai pastoviai sugeba apsitapšnot per savo bukumą, tai patys ir kalti.

          Comment


           #11
           Parašė a_p Rodyti pranešimą
           Uzkabinta puse visada klyks, kad tai yra bandymas su ja susidorot. Ir kaip bebutu keista, bus visiskai teisi.
           Na, manęs STT dar nekabina, tačiau man būtent taip man atrodo, kad kabina tik tuos, kuriuos "kažkam" reikia užkabinti.. Man neimponuoja nei paksininkai, nei tuo labiau Darbo partija, bet jie lyg atpirkimo ožiais tampa. Beje, kaip tik šios dvi partijos nepritarė Seimo nutarimui uždrausi politinę reklamą per TV.. nuskriaustieji Neabejoju, kad pažeidimų yra ir kitose partijose, tačiau joms kolkas šilta vieta po saule.. ar ilgai?
           Prof. Vytautas Landsbergis: "Kaunas yra lietuviškiausias miestas, tačiau įvairiais būdais jį bandoma sužlugdyti. Viskas koncentruojama sostinėje. Lietuva tampa vieno miesto valstybe"

           Comment


            #12
            Man tai iš tikro nesuprantama ,kodėl socialdemokratų partijos STT dar neužkabino. Prisimenant kad ir tą patį LEO ar tą patį Kristinos viešbutį. Ir dar daug visko.
            Kai pagalvoji, kad prie Pakso partijos prisikabino tik dėl vieno kyšio..

            Comment


             #13
             Parašė jasha Rodyti pranešimą
             Na, manęs STT dar nekabina, tačiau man būtent taip man atrodo, kad kabina tik tuos, kuriuos "kažkam" reikia užkabinti.. Man neimponuoja nei paksininkai, nei tuo labiau Darbo partija, bet jie lyg atpirkimo ožiais tampa. Beje, kaip tik šios dvi partijos nepritarė Seimo nutarimui uždrausi politinę reklamą per TV.. nuskriaustieji Neabejoju, kad pažeidimų yra ir kitose partijose, tačiau joms kolkas šilta vieta po saule.. ar ilgai?
             Tai visiskai naturalu, visu juk iskarto uz riesutu nepaimsi, ranku nezuteks Todel kazkas nukencia pirmieji.

             Dabar isivaizduok, tu esi STT. Ant stalo turi 2 bylas: viena yra epopeja 10'iai metu su profesionaliai pasleptais galais, giliai uzkastais lavonais ir debesiu angelu sargu.
             Ir kita byla, kuria realu pabaigt tarkim per metus, diletantiskom klaidom ir pakankamai faktu, t.y. nesunkiai istiriama ir irodoma.
             Abieju tiesiog neapziosi, t.y. jei imsiems visko, tai nepabaigsi nieko.

             Kuria is ju pasirinktum? Pirmaja? Net ir tuo atveju, jei zinai, kad per 5 metus dar neturesi jokiu konkreciu rezultatu? Ir visi klyks, kad "STT miega ir nieko nedaro"? Ar vistik antraja ir dar keleta panasiu, kur po metu jau turesi kazka konkretaus? Ar tikrai tada busi tendencingas ir neskaidrus?

             Comment


              #14
              Naujas tinklalapis kovos su korupcija

              Parašė lrt.lt
              Šiandien visuomenei pristatomas naujas interneto tinklalapis kysiai.lt, kurio tikslas – prisidėti prie kovos su korupcija Lietuvoje.

              Projekto steigėjai žada bendradarbiauti su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir prieš korupciją kovojančios organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriumi.

              Tinklalapyje kyšiai.lt kiekvienas norintis galės pranešti apie korupcijos atvejus.

              „Gauta informacija apie kyšio davimą iš karto bus siunčiama STT, o žurnalistai domėsis, kaip vyksta tyrimas. Su STT taip pat tariamasi dėl galimybės atleisti nuo atsakomybės asmenį, pranešusį apie duotą kyšį“, – teigė projekto idėjos autorius ir kūrėjas Tautvydas Padgurskas.

              Anot T. Padgursko, gauta informacija žurnalistai domėsis nuodugniau.

              Kol kas kysiai.lt steigėjai tikisi vieno rimto pranešimo per 2–3 savaites, nes žmonės bijo prabilti apie kyšio davimą.

              Naujas tinklalapis priklauso UAB „VS Group“.

              Comment


               #15
               Labai reikalingas projektas.

               Iš to paties puslapio:
               Įžvalgos.lt - FB - G+

               Comment


                #16
                gera idėja
                Forumas svarbu būtų aktyvus ten jų

                Comment


                 #17
                 Korupcijos mažinti Lietuvoje nesiseka
                 Per metus Lietuva pagal korupcijos suvokimo lygį atsiliko nuo kitų Baltijos šalių ir susilygino su Lenkija, skelbia naujausias „Transparency International“ atliktas tyrimas. Lietuva lenkia tik rytines Europos šalis. „Pažaboti korupciją arba atsistatydinti“ žadėjęs Premjeras Gediminas Kirkilas pernai teigė, kad „Transparency International“ tyrimai neatspindi tikrosios padėties, tačiau pats abejojo, ar ji gerės, ar blogės.

                 Lietuva tarp 180 šalių šiemet 58-a. Jos vertinimas nuo pernai smuko 0,2 balo iki 4,6. Tokį patį įvertinimą Lietuva gavo ir 2004 metais.
                 Nulis reiškia „labai korumpuotą valstybę“, o 10 – „labai skaidrią valstybę“. Šalis niekaip neperžengia 5 balų ribos, kuri laikoma „skaidrios“ valstybės kriterijumi.
                 „Jeigu šalis peržengia 5 balų skaičių, tai reiškia, kad ji sugeba kontroliuoti korupciją, pažaboti ją. Matome, kad Lietuvai vis dar nesiseka.
                 Peršasi išvada, kad šiemet Lietuva žengė žingsnį atgal, o tai reiškia, kad korupcija Lietuvoje yra vis dar silpnai kontroliuojama“, – rezultatus aiškino „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) ekspertė Jolanta Aleknevičienė.
                 5 balų įvertinimą šiemet pavyko gauti Latvijai, o Estija nuo Lietuvos atitrūko jau net dviem balais. Tarp ES pokomunistinių naujokių pirmauja Slovėnija, Estija ir Čekija – atitinkamai 6,7, 6,6 ir 5,2 balo.
                 Lietuva lieka mažiau korumpuota negu Rytų kaimynės, tačiau ES negali prilygti ne tik skaidrumo lyderėms, bet ir daugumai pokomunistinių valstybių.
                 Tapęs Premjeru „pažaboti korupciją ar atsistatydinti“ žadėjęs G. Kirkilas jau ne kartą sakė „Transparency International“ tyrimais abejojantis. Anot jo, korupcijos suvokimas ir korupcija nėra tas pats.
                 „Reikia nustoti spekuliuoti šia tema. „Transparency International“ irgi turi turėti atsakomybės, nes indeksas kažkodėl nesikeičia keletą metų. Labai keista. Aš nemanau, kad mes stovime vietoje. Ar gerėja, ar blogėja, čia kitas klausimas“, – pernykščius analogiško tyrimo rezultatus komentavo G. Kirkilas.
                 Šiemet korupcijos suvokimo rodikliai iš tikrųjų nestovi vietoje. Jie smunka, tačiau Premjeras tik tikina, kad apklausų rengėjai nusiteikę priešiškai Vyriausybės atžvilgiu.
                 Pastarieji savo ruožtu mano, kad Premjeras tiesiog netesi antikorupcinių pažadų.
                 „Sėkminga politika yra tokia: tu darai, ir kažkas iš išorės – žmonės, piliečiai – pasako, kad tau sekasi. Jei jų patirtis rodo, kad jie mažiau turi mokėti kyšių, kad greičiau sutvarko reikalus, tai ir yra ženklus įrodymas.
                 Bet jeigu tai pasako tik aukštas pareigūnas iš aukštos tribūnos, kad „man atrodo, kad viskas gerėja“, tai yra blefas ir klastotė“, – teigė TILS direktorius Rytis Juozapavičius.
                 Panaši interpretacijų kova tarp TILS ir G. Kirkilo buvo kilusi skelbiant ir pernykštį korupcijos suvokimo indeksą.
                 R. Juozapavičiaus nuomone, vienas ryškių politinės korupcijos pavyzdžių Lietuvoje gali būti sprendimas sukurti LEO LT bendrovę be konkurso pasikviečiant „Maxima“ savininkus.
                 Premjeras projekto skaidrumu neabejoja, o Seimas šiuo klausimu paprašė Konstitucinio teismo išaiškinimo.
                 Tarp 30 Europos Sąjungos ir kitų Vakarų Europos valstybių Lietuva kartu su Lenkija dalijasi 27–28 vieta. Estijai tenka 16 vieta, Latvija su Slovakija dalinasi 23–24 vietas.
                 Skaidriausios valstybės, pagal korupcijos suvokimo indeksą, yra Danija ir Švedija – 9,3, nedaug atsilieka Suomija ir Šveicarija – 9. Mažiausiai skaidri – Bulgarija (3,6).
                 Korupcijos suvokimo indeksas yra išvestinis indikatorius, leidžiantis suskirstyti valstybes pagal suvokiamą korupcijos paplitimą tarp viešojo sektoriaus tarnautojų ir politikų.
                 2008 metų KSI, apimantis dvejų metų laikotarpį, apskaičiuotas remiantis 13 šaltinių, kuriuos sukūrė 11 nepriklausomų institucijų. Korupcijos padėties vertinimus pateikia tiek vertinamose šalyse, tiek svetur gyvenantys ekspertai.
                 www.lrt.lt
                 Taigi, panašu, kad šunys loja, o karavanas eina toliau....
                 Paskutinis taisė jasha; 2008.09.24, 11:11.
                 Prof. Vytautas Landsbergis: "Kaunas yra lietuviškiausias miestas, tačiau įvairiais būdais jį bandoma sužlugdyti. Viskas koncentruojama sostinėje. Lietuva tampa vieno miesto valstybe"

                 Comment


                  #18
                  Atrodo gana rimta. Nejau iš tiesų judinamas tas širšių lizdas?

                  Suimti taksi bendrovių vadovai
                  http://verslas.delfi.lt/automoto/sui....d?id=55194529

                  Pirmadienį Valstybinė mokesčių inspekcija ir Kriminalinės policijos biuras atliko kratas daugiau nei 30-yje sostinės taksi įmonių. Iš viso buvo atlikta daugiau kaip 60 kratų ne tik bendrovėse, bet ir jų vadovų ar akcininkų namuose, darbo vietose, transporto priemonėse.
                  „Skaičiuojama, kad šios įmonės užėmė apie 70 proc. Vilniaus miesto taksi rinkos. Kratose dalyvavo virš 100 minėtų įstaigų darbuotojų. Kratų metu rasta ir paimta daugiau kaip 30-ties įmonių buhalterinė apskaita, įvairūs dokumentai, kiti svarbūs duomenys. Įtariama, kad visoms įmonėms per statytinius vadovavo 6 asmenys“, - skelbė policija.
                  Įmonių vadovai įtariami didelių sumų įmonių pinigų pasisavinimu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimu, apgaulingos apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimu, dokumentų klastojimu. Viso šioje byloje pareikšta, ar greitu laiku bus pareikšti, ne mažiau kaip 50 įtarimų asmenims, organizavusiems nelegalų verslą ir talkinusiems plataus masto nusikalstamoje veikloje.

                  Comment


                   #19
                   Parašė John Rodyti pranešimą
                   Atrodo gana rimta. Nejau iš tiesų judinamas tas širšių lizdas?

                   Suimti taksi bendrovių vadovai
                   http://verslas.delfi.lt/automoto/sui....d?id=55194529
                   Seniai brendo tas reikalas. Nes jie jau pasijuto valstybė valstybėje...

                   Comment


                    #20
                    30 tūkst. litų kyšį paėmęs buvęs prokuroras paliktas laisvėje, V.Greičius tam nepritaria

                    http://www.delfi.lt/news/daily/law/3....d?id=55193093
                    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                    Comment

                    Working...
                    X