Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Kremlius aktyviai dirba ir antru frontu - bus Gazprom partija

  Pirmadienio vakarą Baltarusijos opozicionieriaus Viktoro Babarykos „Youtube“ kanale pasirodė vaizdo įrašas, kur jis kartu su Maryja Kalesnikava praneša kuriantys politinę partiją „Kartu“.
  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1369470?copied

  Comment


   Parašė Kaimai Rodyti pranešimą

   Dabartinė situacija kai Lukašenka tapo bet kada prametamu Rusijos įkaitu man atrodo daug blogesnė nei status quo su besilaužančiu Lukašenka iki rinkimų.
   Tai jau praeitas etapas, taip kad vertinkime dabartinę situaciją.

   Comment


    Baltarusijoje – nauja iniciatyva steigti platų visuomeninį judėjimą

    Į tarybos prezidiumą pateko Nobelio literatūros premijos laureatė Sviatlana Aleksijevič, pirmadienį valdžios sulaikyta teisininkė Lilija Vlasava, Minsko traktorių gamyklos (MTZ) streiko komiteto pirmininkas Siarhejus Dyleuskis, teisininkas Maksimas Znakas, S. Cichanouskajos patikėtinė Volha Kavalkova, prie rinkimų neprileisto kandidato Viktaro Babarykos štabo koordinatorė Maryja Kalesnikava ir buvęs Jankos Kupalos nacionalinio akademinio teatro generalinis direktorius P. Latuška.
    M. Kalesnikava patenka į visus judėjimus

    Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...#ixzz6WlfRsJcs

    Comment


     Parašė Gator Rodyti pranešimą

     Kas tau per fetišas u žolė s mindymu protestuose?

     O tas žmogus turbūt tiesiog galvoja, kad sau duonos kasniui dirba, o ne batkai pelną krauna.
     Pradžioje tai atrodė tiesiog juokingai, bet kai pastoviai matai pilna aikštę protestuotojų kurie net ant žolės bijo užlipti, ką jau kalbėti apie betkokius pasipriešiimo veiksmus, tai šanso nuversti Lukašenka nelieka.

     Bet tas irgi parodo, kad žmogui jo ekonominė gerovė yra svarbiau negu giminaičių sumušimas. Taigi jis net tokiu atveju nėra pasiryžęs iškęsti rimtų sunkumų norint pasiekti nepriklausomybės. Palyginimui, kai lietuviai stovėjo pasiruošę būti suvažinėti rusų tankais, tai baltarusam daro toli iki nepriklausomybės atgavimo. Tiek žolė, tiek dieną atidirbantis darbininkas yra tik pavyzdys kad baltarusijos protestuotojai neturi ryžto eiti iki galo.

     Parašė Galys Rodyti pranešimą

     Nors baltarusiai su masiškumu tikrai galėtų labiau pasistengti(procentaliai į lietuvišką laisvės kelią atėjo panašiai žmonių(50k nuo 2.8 mln) kiek į protestus Minske(150-200 k nuo 10 mln)), bet vakar masiškumas tikrai buvo didesnis nei tamstos foto.
     Taip, Gimtadienio protestai ir po jo jau buvo tikrai rimti žmonių skaičiumi, bet cituojamoje nuotraukoje (ne mano) šimtas žmonių prie prekybcentrio buvo pateikiama kaip didžiulės minios.     Comment


      O jūs dalyvavot akcijose 1988–1991 m. Lietuvoje ar dar buvot per mažas?
      Baltijos šalių situacija su sssr tuomet skyrėsi nuo dabartinės situacijos Baltarusijoje ir Rusijoje.
      Lietuviams Gorbačiovas gal jau nuo 1985 m., vėliausiai nuo 1987 m., pradėjo žadėt sąžiningą išklausymą ir atsižvelgimą į jų nuomonę, ilgai leido organizuoti taikias akcijas, piktintis komuniagų valdžios elgesiu, kažko reikalauti iš valdžios. Susidarė akcijų tradicija, žmonės ilgai jautėsi saugūs. Ir net kai galiausiai prasidėjo sausio įvykiai, žmonėms buvo šokas, neįtikėtina, kad sssrnikai tikrai žudo.
      Lietuvos valdymas iš esmės buvo perėjęs į sąjūdininkų rankas ir jie nebeketino eiti prieš savo tautą.
      Sssr tuomet buvo ekonomiškai labai silpna šalis be turtingų žmonių, todėl alkanų samdinių armija, pasiųsta žudyti mitinguotojų, galėjo nutarti išlipti iš tankų ir nebežudyti.
      Vakarai žadėjo pamaitinti sssrnikus ir išmokyti “žvejoti” tik tuo atveju, jei nebus žudynių, o bus demokratija.

      O Baltarusijos omonininkai ir kitos jėgos struktūros jaučiasi turčiais, palyginti su vidutiniais baltarusiais. Arba bijo tapti skurdžiais, jei laimės ne Lukašenka.
      Už Baltarusijos stovi Rusija (putlerstanas), o rusai (išskyrus Chabarovską) dar neprotestuoja. Gaudomi net nieko nedarantys žmonės gatvėje. Nuo suėmimų ir sudaužymų gali gelbėti tik didžiulis akcijų masiškumas. Lukašenka ir beveik visi jo valdžios pareigūnai eina prieš tautą.
      Paskutinis taisė manometras; 2020.09.01, 12:08.

      Comment


       Mane šiek tiek neramina žinios iš Baltarusijos, kad kai kurie morgai ir Minsko krematoriumas yra saugomi omonininkų.

       Comment


        Parašė manometras Rodyti pranešimą
        O jūs dalyvavot akcijose 1988–1991 m. Lietuvoje ar dar buvot per mažas?
        Baltijos šalių situacija su sssr tuomet skyrėsi nuo dabartinės situacijos Baltarusijoje ir Rusijoje.
        Man net kiek gaila, kad buvau per mažas ir nieko net neprisimenu iš tų 1990-ųjų nepriklausomybės kovų. Iš ties aš kažkaip galvojau, kad tuo metu buvo labai dideli suvaržymai, panašiai kaip yra dabar Baltarusijoje ar Rusijoje, bet pamačius vieną video supratau, jog situacija buvo visai kita. Dabar jau jo turbūt nerasiu, bet po Sausio 13-os įvykių Eglė Bučelytė sėdėjo Maskvos valstybinės televizijos studijoje, rukė vieną po kitos cigaretę ir pasakojo kas Vilniuje nutiko per Sausio 13-tą. Tiek dabartinėje Kremliaus TV, tiek ir Baltarusijos tai šiandien būtų neįmanoma ir aš turiu omeny ne cigarečių rūkymą. Tokio žiaurumo, smurto, kankinimo ir taikių žmonių žudymo Europa turbūt nematė jau daug dešimtmečių.

        Comment


         Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

         Tokio žiaurumo, smurto, kankinimo ir taikių žmonių žudymo Europa turbūt nematė jau daug dešimtmečių.
         Na 1995 serbai bosnių genocidą prasuko.

         Comment          Aš bandžiau prisimint ar kažkas panašaus Europoje buvo. Paskutinį kartą panašūs žiaurumai buvo Rusijos okupuotame Donbase, bet ten daugiausiai žiauriai buvo elgiamasi ne tiek su taikiais gyventojais, kiek su Ukrainos karių belaisviais. Apie bosnių genocidą daug nežinau, tik nesistebiu, kad Serbija, kaip ir Baltarusija, yra viena artimiausių Rusijos sąjungininkių.

          Comment


           Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

           Aš bandžiau prisimint ar kažkas panašaus Europoje buvo. Paskutinį kartą panašūs žiaurumai buvo Rusijos okupuotame Donbase, bet ten daugiausiai žiauriai buvo elgiamasi ne tiek su taikiais gyventojais, kiek su Ukrainos karių belaisviais. Apie bosnių genocidą daug nežinau, tik nesistebiu, kad Serbija, kaip ir Baltarusija, yra viena artimiausių Rusijos sąjungininkių.
           Reikia pažymėti, kad vatnikai iki šiol gąsdina baisiuoju NATO, kurio pajėgos labai pavėluotai sutramdė serbų šovinistus. Propaganda tęsiasi...

           Comment


            https://youtu.be/ObloIcZ7_X8

            Šiandien buvo studentų protestų diena. Video rodoma, kaip pakuoja pagąsdin8mui studentus, kurie šiandien vaikščiojo šaligatviais. Puola atsitiktinius. Daug puola vieną ir išveža su mikriuku. Staiga nei iš šio nei iš to ima gaudyti, ką pagauna, tą išveža.

            Comment


             Parašė manometras Rodyti pranešimą
             https://youtu.be/ObloIcZ7_X8
             Puola atsitiktinius. Daug puola vieną ir išveža su mikriuku. Staiga nei iš šio nei iš to ima gaudyti, ką pagauna, tą išveža.
             Šita taktika atėjo iš Rusijos. Jinai yra orientuota ne tiek į tai, kad 'reikia supakuoti pavojingiausius', kiek į tai, kad 'reikia visiems parodyti, kad supakuotas gali būti bet kas ir bet kada, ir kad jūs turit bijoti'. Kai kažkas per protestus prieš Putino eilinį išrinkimą į omoną sviedė kartoninį vienkartinį puodelį ir tai buvo nufilmuota - tai už tai gavo kelis metus kalejimo, ne dėl to, kad jis Putino režimui kažkuo pavojingas, o dėl to, kad taptų pavyzdžiu kitiems, kad net už menkiausią pirstelėjimą jūsų gyvenimas gali būti sužludytas. Lukašenka pirmosiomis protestų dienomis griebėsi panašios taktikos, parodyti nesuvokiamą žiaurumą su mintimi, kad visi išsigąs ir išsibėgios 'kaip žiurkės'. Bajeris tas, kad jis persistengė, jis ne tiek įbaugino šalį, kiek supykdė. Žmonėms tai sukėlė šoką, o šoką įsimins ilgam. Aš nematau galimybių, kad Baltarusija būtų tokia pati rami, kaip buvo iki šiol, nepriklausomai nuo to ar Lukašenkos režimas griūs ar ne.

             Comment


              Parašė Sula Rodyti pranešimą

              Reikia pažymėti, kad vatnikai iki šiol gąsdina baisiuoju NATO, kurio pajėgos labai pavėluotai sutramdė serbų šovinistus. Propaganda tęsiasi...
              Belgradas buvo Jugoslavijos sostinė, tai ten sėdėjo tos griūnančios šalies valdžia (socialistai), tie, kas norėjo išsaugoti valdžią visoje teritorijoje ir dėl to pradėjo kurstyti serbus prieš kitus. Iš pradžių visur lindo kariauti su atsiskirti norinčiomis respublikomis Jugoslavijos kariuomenė, į kurią irgi ėjo vis daugiau serbų. Paskui visi susiskaldė pagal religijas,t. y.. pagal tautybes, ir visi pradėjo žudyt ir varyt iš savo respublikos tuos, kurių ne dauguma. Chorvatai – serbus, serbai – chorvatus.
              Bosnijoje buvo trijų religijų, t. y. trijų tautybių dominuojamos teritorijos, todėl ten įvyko žiauriausias ir ilgiausias karas ir bosnių musulmonų genocidas. Bosnijoje vaikai iki šiol eina į mokyklą pagal tautybes: katalikai iš ryto, musulmonai – po pietų, arba katalikai (chorvatai( vienoj pusėj, dažytoj, pvz., geltonai, o musulmonai (bosniai) kitoj pastato pusėj, išdažytoj, tarkim, mėlynai.
              Karą, kaip dažniausiai ir būna, įtikino ir įsakė pradėti valdžia, prarandanti galią.

              Comment


               Dar vieno žuvusio, galimai dar rugpjūčio 11-ą, palaikai rasti Minske netoli riaušių epicentro:

               https://echo.msk.ru/news/2702407-echo.html

               Ir tokių digusių ne vienas, tačiau niekas jų neieško, atvirkščiai, "organai" gasdina artimuosius.

               Comment


                Parašė manometras Rodyti pranešimą

                Belgradas buvo Jugoslavijos sostinė, tai ten sėdėjo tos griūnančios šalies valdžia (socialistai), tie, kas norėjo išsaugoti valdžią visoje teritorijoje ir dėl to pradėjo kurstyti serbus prieš kitus. Iš pradžių visur lindo kariauti su atsiskirti norinčiomis respublikomis Jugoslavijos kariuomenė, į kurią irgi ėjo vis daugiau serbų. Paskui visi susiskaldė pagal religijas,t. y.. pagal tautybes, ir visi pradėjo žudyt ir varyt iš savo respublikos tuos, kurių ne dauguma. Chorvatai – serbus, serbai – chorvatus.
                Bosnijoje buvo trijų religijų, t. y. trijų tautybių dominuojamos teritorijos, todėl ten įvyko žiauriausias ir ilgiausias karas ir bosnių musulmonų genocidas. Bosnijoje vaikai iki šiol eina į mokyklą pagal tautybes: katalikai iš ryto, musulmonai – po pietų, arba katalikai (chorvatai( vienoj pusėj, dažytoj, pvz., geltonai, o musulmonai (bosniai) kitoj pastato pusėj, išdažytoj, tarkim, mėlynai.
                Karą, kaip dažniausiai ir būna, įtikino ir įsakė pradėti valdžia, prarandanti galią.
                Prie Miloševičiaus ten jau buvo nebe socialistai, o serbofašistai. Nes jis sugalvojo įtvirtinti savo valdžią pakurstydamas etninius nesutarimus (kurie balkanuose nuolat buvo gana baisūs ir apmalšinti tik aksominio Jugoslaviško socializmo).
                Post in English - fight censorship!

                Comment


                 Parašė index Rodyti pranešimą

                 Prie Miloševičiaus ten jau buvo nebe socialistai, o serbofašistai. Nes jis sugalvojo įtvirtinti savo valdžią pakurstydamas etninius nesutarimus (kurie balkanuose nuolat buvo gana baisūs ir apmalšinti tik aksominio Jugoslaviško socializmo).
                 Taip, kurstė grubiai, primindami kruviną istoriją ir aiškindami, kad jei Jugoslavija iširs, tai vėl bus tas pats kraujas dėl tų pačių priežasčių, kaip anksčiau.
                 Putleris rusus vatnikus irgi analogiškai kursto – istoriniais baubais gąsdina ir šmeižia visus kaimynus, kam jis nepatinka.

                 Comment


                  Per europos futbolo čiompionata buvau kaliningrade, žaidė serbai prieš šveicarus. Po rungtynių serbai, kaip kokie šiknalaižiai, masiškai skandavo "serbija ir rusija broliai" ar kažką panašaus.
                  Dažnai įvairiuose forumuose tenka sutikt antieuropinių, autoritarizmą garbinančių kroatų.
                  Man Balkanai išvis kažkoks nesusipratimas.

                  ​​​​​​

                  Comment


                   Taigi Serbija visada labai gerai sugyveno su Rusija, tai nėra jokia naujiena. O tie antieuropiniai - autoritariniai kroatai galimai yra tiesiog "Srbe na vrbe" ("Serbus ant šakos") ant sienų rašinėjantys nebrendylos nacionalistai ir prijaučia ustašių idėjoms (bet jie ir Rusijos labai nekenčia, ne mažiau nei serbų).
                   Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                   Mielosios Grigiškės

                   Comment


                    Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
                    Per europos futbolo čiompionata buvau kaliningrade, žaidė serbai prieš šveicarus. Po rungtynių serbai, kaip kokie šiknalaižiai, masiškai skandavo "serbija ir rusija broliai" ar kažką panašaus.
                    Dažnai įvairiuose forumuose tenka sutikt antieuropinių, autoritarizmą garbinančių kroatų.
                    Man Balkanai išvis kažkoks nesusipratimas.

                    ​​​​​​
                    Na kodėl kaip kokie.Jie tokie subinlaižiai panašu ir yra, na arba "broliais" jaučiasi labai. Berods rusai jiems prieš turkus kovot padėjo, tai gal nuo tada toks dėkingumas. Paverkiama, kaip ten kokia Bulgarija gali būt Rusijos trojos arklys NATO ar ES, tai neaišku ,kaip būtų jei į kokią ES jies įstotų, tokių planų lygtais yra. Sporto ultros draugauja su rusų ultrom, vien ko vertas faktas , kad per įvykius Kryme ultros kažkurio Belgrado klubo išskleidė arenoje Rusijos imperijos vėliavą. Ambicijos panašios kaip rusų tik mažesnio masto. Kiek juokinga tik paklausyt kartais, kaip rusai vis primena kaip JAV serbus tvarkė, kaip apgavo, turbūt patys serbai tiek to neprisimena. ir neverkia dėl to.

                    Comment


                     Kroatija neįskaitant dalmatiško pajūrio tai man tokia balkaniška Lietuvos versija. Zagrebas vietomis Kaunu dvelkia, ne kiek būklė ar stereotipai, o tiesiog atmosfera. Jaunimas atrodo gyvenantis panašiomis nuotaikomis, kur pvz. "geriausias vaistas - emigracija", "valdže - durnei ir vagei" ir pan. ...bet grįžęs į tą patį Kauną, netgi nustebau, kad panašioje Centro gatvelėje (A. Mickevičiaus g.) aplankė toks wow ir tvarkos pojūtis po Zagrebo, o emigracija Lietuvoje, sakykim, svyruojanti, nebe tokia "tik emigruojanti". Nuotaikos, žinoma, liko įvairios.

                     Serbiją ir Baltarusiją norisi sugretinti, kad Serbija tai balkaniška Baltarusija/Rusija ...o Belgradas tai balkanų Maskva Europoje turbūt tik Serbija ir Baltarusija tokios prorusiškos šalys. Turbūt dar Bulgarija, nors ir ES/NATO,bet išlaikyti "16-oji respublikos" elementai geriau nei keletos tikrųjų respublikų Kartais paverkiu, kad Lietuva tam tikrose detalėse neatsisako sovietinių elementų, bet pvz. Bulgarija, kiek esu matęs vaizdų, man labiau panaši į Ukrainą/Rusiją negu į Latviją/Lietuvą Kitos šalys, kaip Italija ar Prancūzija, sakyčiau, tik šampaninis prorusiškumas Toks "kam nedraugaut, jei galima draugaut, nes draugavimas yra gerai ir sveika..."
                     Paskutinis taisė PoDV; 2020.09.02, 00:39.

                     Comment

                     Working...
                     X