Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus miesto savivaldybė

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė R.D. Rodyti pranešimą

  Niekaip greitai neradau, bet yra toks dalykas kaip, maždaug, "viešosios tvarkos taisyklės" ir pan. ir ten yra reglamentuoti įvairūs aspektai. Reikia paieškoti.
  Greitai radau šitą:
  https://vilnius.lt/lt/savivaldybe/sa...informacija-2/
  Įdomu, kiek kartų buvo panaudotas šis straipsnis savininkams:

  tvarkyti, valyti, remontuoti, dažyti ir prižiūrėti statinių fasadus, nuvalyti ar uždažyti grafičius, užtikrinti estetiškai tvarkingą fasadų išvaizdą.

  Человека, облеченного властью и использующего эту власть в угоду собственных называют самодуром.

  Comment


   Paaiškėjo Vilniaus koalicija: R.Šimašius atskleidė vicemerus ir jų kuravimo sritis https://www.15min.lt/naujiena/aktual...tis-56-1128818
   Po rinkimų praėjo daugiau nei mėnuo, per kurį keturios politinės jėgos pagaliau paskelbė susitarusios dėl būsimosios koalicijos Vilniaus taryboje. Remigijaus Šimašiaus pavaduotojais turėtų dirbti jo kolega būsimoje frakcijoje Vytautas Mitalas, konservatorius Valdas Benkunskas ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė Edita Tamošiūnaitė.
   Iki pirmojo naujosios tarybos posėdžio likus dviem savaitėms (jis įvyks balandžio 24 d.) paskelbta apie pasirašytą koalicijos sutartį. Dauguma Vilniaus taryboje bus išties didelė – turės 38 narius. Be 18 R.Šimašiaus vesto komiteto narių sostinę valdyti sutarė 9 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), 6 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso bei 5 Darbo partijos atstovai.
   Tiesiogiai išrinkto mero pavaduotojais turėtų tapti jau minėti trijų iš šitų keturių politinių jėgų atstovai. Iki šiol šias pareigas ėjęs Linas Kvedaravičius nebedirbs, iš R.Šimašiaus komandos deleguojamas V.Mitalas, kuris kuruos švietimą, miesto plėtrą, miesto ūkį, socialinius klausimus ir dalį kultūros – du konkrečius projektus „Vilnius 700“ ir Nacionalinę koncertų salę. Švietimą iki šiol kuravusi E.Tamošiūnaitė dalį šios srities perleis V.Mitalui, jai liks ikimokyklinis ir neformalusis ugdymas, taip pat sveikatos priežiūra, kultūra ir saugus miestas. Į vicemerus vėl grįžta Valdas Benkunskas, kuris ketina kuruoti energetikos (šilumos, vandens, atliekų tvarkymo ūkis, taip pat daugiabučiai), sporto ir sveikatinimo sritys.
   Administracijos direktoriumi R.Šimašius dar prieš rinkimus teigė siūlysiąs dabartinį direktorių Povilą Poderskį. Tačiau pastarojo pavaduotojai turėtų keistis.
   V.Benkunskas bus tas vicemeras, kuriam teks rūpintis būsimojo stadiono ant Šeškinės kalno statybomis, nors būtent TS-LKD prieš rinkimus griežčiausiai kritikavo šių statybų idėją. Vis dėlto jis sakė, kad sprendimai priimti ir jie tą supranta, tačiau dabar viskas priklauso ne tiek nuo savivaldybės, kiek nuo Vyriausybės.
   16 puslapių koalicijos programoje surašytos svarbiausių pokyčių kryptys ir nurodomi darbai, kuriuos politikai pasižada įgyvendinti.

   Comment


    Viskas kaip ir turejo but. Tik valstieciai kazko nosi uzriete.

    Comment


     Kai meras ir administracijos direktorius tas pats, reiškia nevyksta ženklus kėdžių stumdymas žemesniuose sluoksniuose, o tai sutaupo kokius pusę metų visiems projektams.

     Comment


      Kokia prasmė priiminėti pvz kokios Darbo partijos atstovus? Koalicija ir be jų (arba be lenkų) būtų solidaus dydžio. Net be abiejų abejotinos reputacijos partijų būtų dauguma.

      Comment


       O jei konservams vel kepalas uzkais ir pabegs. Tai prasom, uznugaris Turet placia koalicija ir neduot nei vieno posto (kaip siuo atveju Viktorui) nera prasta mintis.

       Comment


        Jei koalicijos partneriais nepasitikima, gal iš vis nereiktų jų priimti į koaliciją? Šimašius + lenkai + darbiečiai užtektų daugumai.

        Comment


         Parašė mantasm Rodyti pranešimą
         Jei koalicijos partneriais nepasitikima, gal iš vis nereiktų jų priimti į koaliciją? Šimašius + lenkai + darbiečiai užtektų daugumai.
         Nebūtina nepasitikėti. Tiesiog papildomai apsidrausti yra labai logiška, ypač kai tai kaip ir nieko nekainuoja. Bus lengviau priimti sprendimus, kai koaliciją sudarys kuo daugiau tarybos narių. Net jeigu vieni partneriai nenorės palaikyt ar dėl kitų priežasčių negalės balsuoti.

         Comment


          Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

          Jo, verkimas cia bobu bruozas. Vyrai turi ieskot sprendimo, o ne kniaukt kaip katinas. Uzregistravai ta duobe?
          Beje, zliumbt nereik suprast tiesiogiai. Zliumbt ir dazniausiai nieko nebandyt daryt, tai toks nacionalinis Lietuvio bruozas, jau nuo seno. Viskas su tavim ok Mainstream'as irgi yra but piktam, nepatenkintam, garsiai pareikst, AS GI KRITIKUOJU Gal koks vienas kitas ir tikra asara nubraukia
          Na miesto tvarkymas yra tam tikra politika: kiek tam skiriama tam lėšų (kiek tarkim kelių remontui ir kiek šaligatvių), kiek aplamai skiriama tam laiko ir dėmesio. @Creatium teisus , kalbėdamas apie atstovavimą , tačiau aš suvokiu tai kiek kitaip. Nuo renkamų organų ar renkamų atstovų priklauso bendra kryptis, tikslai ir pasirenkamos priemonės, bet tikrai ne renkamas atstovas turėtų rūpintis kiekviena problema arba konkrečiu atveju. Jo pareiga, kad atsakingos institucijos gerai atliktų savo darbą , o ne sėdėtų šiltoje vietelėje laukdama vien tik nurodymų ar pranešimų. Jei niekas ar nepakankamai sparčiai nesikeičia į gerąją pusę, jis turi siekti pakeisti tos srities vadovus į tokius, kurie jaustų didesnį rūpestį. Kas žiūri rusiškus urbanistus, gal atkreipė dėmesį: jie paskutiniu metu vis kartodavo: norite ką nors pakeistį - eikite į politiką , balotiruokitės į savivaldybes, reikalaukite iš savo atstovų, kad jie atsižvelgtų ir spręstų šiuos klausimus ir problemas (o ne vieną konkrečią problemą!). Kai problema užleidžiama, tada ir jos sprendimui ir reikalinga žymiai daugiau lėšų, o tai ir yra politika ir renkamų atstovų reikalas. Jei taip nėra , vadinasi patys rinkėjai kalti - rinko ne tuos arba renkamieji nesuprato, nežino, kad tai rinkėjams svarbu. Raportuoti apie sutiktą problemą - gerai, bet bėgioti po miestą , fotografuoti ir raportuoti apie viso miesto problemas , kurioms daugiau nei 5-10(, o gal ir daugiau metų ) ne entuziastų ar žmonių , kuriems rūpi miestas , ne tik nuosavas namo kiemas , tai reikalas visų pirma tų , kuriems miestiečiai moka algas.
          Paskutinis taisė AudriusV; 2019.04.13, 20:54.
          Человека, облеченного властью и использующего эту власть в угоду собственных называют самодуром.

          Comment


           Parašė AudriusV Rodyti pranešimą

           Na miesto tvarkymas yra tam tikra politika: kiek tam skiriama tam lėšų (kiek tarkim kelių remontui ir kiek šaligatvių), kiek aplamai skiriama tam laiko ir dėmesio. Creatium teisus , kalbėdamas apie atstovavimą , tačiau aš suvokiu tai kiek kitaip. Nuo renkamų organų ar renkamų atstovų priklauso bendra kryptis, tikslai ir pasirenkamos priemonės, bet tikrai ne renkamas atstovas turėtų rūpintis kiekviena problema arba konkrečiu atveju. Jo pareiga, kad atsakingos institucijos gerai atliktų savo darbą , o ne sėdėtų šiltoje vietelėje laukdama vien tik nurodymų ar pranešimų. Jei niekas ar nepakankamai sparčiai nesikeičia į gerąją pusę, jis turi siekti pakeisti tos srities vadovus į tokius, kurie jaustų didesnį rūpestį. Kas žiūri rusiškus urbanistus, gal atkreipė dėmesį: jie paskutiniu metu vis kartodavo: norite ką nors pakeistį - eikite į politiką , balotiruokitės į savivaldybes, reikalaukite iš savo atstovų, kad jie atsižvelgtų ir spręstų šiuos klausimus ir problemas (o ne vieną konkrečią problemą!). Kai problema užleidžiama, tada ir jos sprendimui ir reikalinga žymiai daugiau lėšų, o tai ir yra politika ir renkamų atstovų reikalas. Jei taip nėra , vadinasi patys rinkėjai kalti - rinko ne tuos arba renkamieji nesuprato, nežino, kad tai jiems svarbu. Raportuoti apie sutiktą problemą gerai, bet bėgioti po miestą , fotografuoti ir raportuoti apie viso miesto problemas , kurioms daugiau nei 5-10(, o gal ir daugiau metų ) ne entuziastų ar žmonių , kuriems rūpi miestas , ne tik nuosavas namo kiemas , tai reikalas visų pirma tų , kuriems miestiečiai moka algas.
           Jei tai butu matematika, tai butu 2+3=5. Tiek minties. Viskas savaime cia aisku. Tai gerai kad Varlamovas nesiulo begt i foruma pazvygaut del atrastos duobes, tarp forumieciu, kurie realiai patys viska supranta ir zino situacija.

           Comment


            Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

            Jei tai butu matematika, tai butu 2+3=5. Tiek minties. Viskas savaime cia aisku. Tai gerai kad Varlamovas nesiulo begt i foruma pazvygaut del atrastos duobes, tarp forumieciu, kurie realiai patys viska supranta ir zino situacija.
            Mano supratimu, didžioji dalis forumo teksto niekaip nepadeda išspręsti konkrečių problemų. Aišku, kai kurie gal čia rašo turėdami kitų tikslų. Bet socialiniai tinklai leidžia paskleisti mintį, kad "kažkas negerai Danijos karalystėje." , o man svarbu kokiame mieste gyventi ir koks jis kitų miestų kontekste. Todėl nevengiu pasakoti kolegoms, apie Europos miestų planavimo, tvarkymo geriausius pavyzdžius ir lyginti su Lietuvos, priminti tai ,kas pas mus pamirštama ar apleidžiama , persiunčiu jiems video ir straipsnius. Tikiuosi, kad kuo daugiau tuo domėsis ar kreips į tai dėmesį - tuo geresnė ateityje bus aplinka ir patys miestai. Sorry, už šiokią tokią patetiką.
            Человека, облеченного властью и использующего эту власть в угоду собственных называют самодуром.

            Comment


             Parašė AudriusV Rodyti pranešimą

             Mano supratimu, didžioji dalis forumo teksto niekaip nepadeda išspręsti konkrečių problemų. Aišku, kai kurie gal čia rašo turėdami kitų tikslų. Bet socialiniai tinklai leidžia paskleisti mintį, kad "kažkas negerai Danijos karalystėje." , o man svarbu kokiame mieste gyventi ir koks jis kitų miestų kontekste. Todėl nevengiu pasakoti kolegoms, apie Europos miestų planavimo, tvarkymo geriausius pavyzdžius ir lyginti su Lietuvos, priminti tai ,kas pas mus pamirštama ar apleidžiama , persiunčiu jiems video ir straipsnius. Tikiuosi, kad kuo daugiau tuo domėsis ar kreips į tai dėmesį - tuo geresnė ateityje bus aplinka ir patys miestai. Sorry, už šiokią tokią patetiką.
             Tiems kas siuncia kazka i VMS, registruoja bedas tvarkaumieste.lt, padeda planuot dvirtakius ir t.t. daro kazka daugiau nei padejavimai cia - iskart dedu pliusa.

             Comment


              Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

              Tiems kas siuncia kazka i VMS, registruoja bedas tvarkaumieste.lt, padeda planuot dvirtakius ir t.t. daro kazka daugiau nei padejavimai cia - iskart dedu pliusa.
              Na, kartais viso to rezultatas būna gana apgailėtinas: gaunami atsakymai , kad kituose vietose yra dar blogiau, kad nepakanka lėšų ir negalima visko sutvarkyti, ar ,aplamai, išvardinta neverta didesnio dėmesio, arba patarimas kitą kartą tiesiogiai kreiptis į jų pačių nusamdytą tvarkymui įmonę. Manau, šiems atsakymams kartais trūksta elementaraus mandagumo ar padorumo: juk galima pasakyti, kad problema yra jau įtraukta į spręstinų sąrašą ir atsiradus galimybei savo eile bus išspręsta. Be to galimas tam tikras skaidrumas. Štai, tarkim, kelių tvarkymui yra suteikiami tam tikri svarbos balai , čia galima kažką panašaus pagalvoti. Bendrai nemanau , kad darbas tik gaisrų gesinimo principu yra teisingas.
              Человека, облеченного властью и использующего эту власть в угоду собственных называют самодуром.

              Comment


               Parašė AudriusV Rodyti pranešimą

               Na, kartais viso to rezultatas būna gana apgailėtinas: gaunami atsakymai , kad kituose vietose yra dar blogiau, kad nepakanka lėšų ir negalima visko sutvarkyti, ar ,aplamai, išvardinta neverta didesnio dėmesio, arba patarimas kitą kartą tiesiogiai kreiptis į jų pačių nusamdytą tvarkymui įmonę. Manau, šiems atsakymams kartais trūksta elementaraus mandagumo ar padorumo: juk galima pasakyti, kad problema yra jau įtraukta į spręstinų sąrašą ir atsiradus galimybei savo eile bus išspręsta. Be to galimas tam tikras skaidrumas. Štai, tarkim, kelių tvarkymui yra suteikiami tam tikri svarbos balai , čia galima kažką panašaus pagalvoti. Bendrai nemanau , kad darbas tik gaisrų gesinimo principu yra teisingas.
               Kazkoks depresuotas vakaras tamstai As nelabai moku guost. Na reikia susitaikyt su tokia situacija, nes yra kaip yra. Ka mes liaudis galime padaryt siai dienai zvelgiant realistiskai. Na Maidano neiseis padaryt. Su sakem prie VMS irgi neisim(nors va Andriulis nuejo +1). Kokie dar variantai. Gal peticija. O ka vietoj ko ten siulyt? Dar galima nueit pas kuniga sirdi isliet, jis tikrai isklausys
               Nesitikekit naiviai, kad svilptelejus kazkas su kibirais begs gesint to gaisro. VMS ir be tu bordiuru turi kitu problemu, kaip darzeliai, mokyklos ir panasiai. Ir mane tenkina toli grazu ne viskas, bet bent jau savo pareiga kaip Vilniaus gyventojo kiek galiu, tiek atlieku. Matant kaip daugeja tu paciu problemu viesinimas programeleje lieka tik pasidziaugt, kad bent jau zmoniu samoningumas dideja. Jei uzkursit pirti fb, praneskit ir man, as palaikinsiu
               Paskutinis taisė Milwaukee; 2019.04.13, 22:05.

               Comment


                Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

                Kazkoks depresuotas vakaras tamstai As nelabai moku guost..
                Hm , įdomiai čia mane supratot...Dont worry be happy. Na tiek to, nesiaiškinsiu. Gero vakaro
                Человека, облеченного властью и использующего эту власть в угоду собственных называют самодуром.

                Comment


                 Va Soulmulticast zadejo pradet filmavimus, infrastrukturos problemas kelt. Puiki ideja, paremciau iskart

                 Comment


                  Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
                  Va Soulmulticast zadejo pradet filmavimus, infrastrukturos problemas kelt. Puiki ideja, paremciau iskart
                  Milwaukee, gal jums atrodo kad as ir pora kitu forumieciu skleidziame kazkokia depresija, bet is tikruju tiesiog konstatuoju faktus ir noriu atkreipti demesi i problemas. Kartais hiperbolizuojant ir astrialiezuvaujant. Na, mano toks stilius.

                  Ar as tik sedziu ir verkiu forume? Nepasakyciau. Yra jau ir prifilmuotos medziagos, pirmam klipui uzteks, liko sumontuot. Tapau Lietuvos pesciuju asociacijos nariu, nes man tai rupi ir ruosiuosi prisideti prie ju ateities viesuju akciju. Tai yra pakankamai konkretus planai, kaip paveikti ir formuoti visuomenes nuomone bei politikus.
                  Lygynt su Varlamovu si foruma turbut neteisinga, nes anas pats sau media agency ir kuria sau turini. Turbut nemanot, kad tai ka jis daro - verkslenimas? Pas mus forume useriai kuria content'a, o ne ateina cia sirdi isliet ir pasibedavot. Manau kad beveik visi kas cia postina, tuo tarpu ir as karts nuo kartu kuriame pranesimus tvarkaumiest'e. As kaip ir dauguma kitu nezino kaip veikia sistema, institucijos, mes nesiruosiame tapti politikais bei neturime tam laiko, tuo labiau nesiekiame asmenybes zinomumo ar valdzios. Bent jau as siuo momentu negaleciau atisakyti dalies savo algos vardan politinio aktyvumo. Kad ir Varlamovas pats savo noru pasitrauke is kovos i merus, nors labai visus agitavo balotiruotis i "organus".

                  Cia tau ir man viskas savaime aisku, bet tokiu, kaip nebutu keista, yra mazuma. Pranesimai matomi ir neuzsiregistravus, ateina zmones is google paieskos, fb grupiu, kitokiu pasisharinimu, jie mato problemas kurias apzvelgiame, tai unikali informacija, kurios niekur kitur nera susistemintos vienoje vietoje.

                  Comment


                   Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

                   Milwaukee..
                   .
                   Taigi labai gerai, dirbam isvien. Juk ir as postinu apgrauztus bordiurus sitam paciam forume

                   Comment


                    Buvo laikas, kai ėmiau į širdį, ką jūs čia rašot Dabar jau taip nebeimu į širdį (bent jau stengiuosi), aš pats jau nebesiekiu čia ieškoti pozityvo tarp didžiosios negatyvo jūros, kaip čia buvau matyt nevalingai užsibrėžęs vienu metu. Dabar stengiuosi susitaikyti, kad mūsų psichologinė integracija (žinomumas ir reputacija) į Vakarus stringa ir strigs. Nors jei kai kurie dalykai ir nestrigs tada puiku. Jūsų post'us pasidarė skaityti kažkiek lengviau, jei ne gerokai Šiaip palaikau jūsų tikslus, jei tik jie bus pasiekti Aš noriu, kad jie būtų pasiekti
                    Paskutinis taisė PoDV; 2019.04.13, 23:23.

                    Comment


                     Vilnius – antras „Financial Times“ išmaniųjų ateities vietovių reitinge https://madeinvilnius.lt/verslas/vil...oviu-reitinge/ .
                     Vilniaus vardas vėl skamba naujausiame „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ reitinge. Lietuvos sostinė įvardijama tarp penkių geriausių ateities išmaniųjų vietovių, vertinant strategiją pritraukti ir išlaikyti išmanius verslus. Antroje vietoje atsidūręs Vilnius šiame sąraše nusileido tik Dublino išmanaus verslo kvartalui Smart Docklands ir aplenkė Vokietijos miestą Hamburgą, Kolumbijos sostinę Bogotą bei Stratfordą Kanadoje.
                     „Miesto išmanumą kuria ne pavienių technologijų ir inovacijų pritaikymas, o gebėjimas jas integruoti, derinti tarpusavyje taip, kad miestas būtų kuo patogesnis tiek vietinei bendruomenei, tiek miestą besirenkantiems užsienio verslams. Todėl džiugu, kad esame vertiname būtent už strategines miesto pastangas ir išmanaus miesto kūrimo kryptį. Tai rodo, kai einame teisingu keliu“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
                     Ateities išmaniųjų vietovių reitinge „fDi Intelligence“ ekspertai vertino miestų, šalių ar net specialių teritorijų strategijas pritraukiant ir išlaikant inovatyvius verslus – siūlomą infrastruktūrą, išmanaus miesto strategiją, verslo ir mokslo bendruomenės įsitraukimą. Pasak Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, Vilnius yra puiki žaidimų aikštelė naujų technologijų kūrėjams ir inovatyviems verslams.
                     „Miestas jiems siūlo daugybę įrankių kurti, išrasti ir tobulėti – atvirus duomenis naujų produktų kūrimui, specialias bandymų erdves savo kuriamoms inovacijoms testuoti bei aktyvią institucinę paramą“, – sako I. Romanovskienė. Vilnius tampa vis labiau žinomas dėl savo atvirųjų duomenų politikos – miesto savivaldybė suteikia laisvą prieigą prie finansinių, viešųjų pirkimų, nekilnojamojo turto, transporto ir kitų duomenų. Visuomenė gali bet kada sužinoti apie miesto planus, statybas, investicinius projektus, mokymo įstaigas ir t.t. Be to, technologijų kūrėjai yra skatinami padėti kurti dar išmanesnius sprendimus miestui, naudojantis savivaldybės API atvirųjų duomenų portalu su naujausiais duomenimis, istorija, programų kodais. Pasak I. Romanovskienės, tokios sąlygos lemia, kad mieste jau dabar ypač sparčiai plėtojamos išmaniųjų technologijų sritys: finansinės technologijos, IT (žaidimai, kibernetinis saugumas, duomenų centrai), biotechnologijos, elektronika ir optinės sistemos.
                     „fDi Intelligence“ – prestižinio leidinio „Financial Times“ padalinys, reguliariai skelbiantis miestų ir šalių reitingus įvairiais investuotojams aktualiais pjūviais.
                     p.s. toks įvertinimas duoda didesnę naudą Vilniui ir Lietuvai bendrai nei koks kvailas vyriausybės paskelbtas šūkis ir užsakyta reklama bile kur. Priedo už dyką.

                     Comment

                     Working...
                     X