Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Migracija

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

  Būtent, kad svarbiausia nepasiduoti. Aš dabar nesiremsiu jokia statistika ir sakysiu savo nuomonę tik iš savo asmeninių įžvalgų, bet man atrodo, kad JAV gimstamumas yra kur kas didesnis nei analogiško ekononimio išsivystimo Europos šalyse ir kad to priežastis yra ta, kad Amerikos baltaodžiai bando permušti juodaodžius, kad ir kaip rasistiškai tai skambėtų. Dėl to mano supratimu jeigu Lietuva sugebėtų iškelti idėją, kad reikia išsaugoti Lietuvą, o tai yra kad 'trys vaikai yra standartas' + pasiūlyti naudą už vaikų auginimą, tai mano supratimu tai nėra 'užduotis neįmanoma', ypač jeigu tame matomas azartas, kaip kad JAV.
  Šiaip tai, 3 vaikus turinčios šalys yra skurdžios. Netgi su 2,5 gimstamumu yra skurdžios. Normalus gyvenimo standartas prasideda nuo 2 vaikų. Aišku, netgi 2 vaikų gimstamumo vidurkį pasiekti šiais laikais yra sudėtinga. Esmė yra tame, kad daug kas turėti 3 vaikų nenorėtų ne dėl to, kad nebus darželių ar papildomų išmokų, bet dėl to kad daug vaikų siejasi su didesnėmis pareigomis ir išlaidomis apskritai, didesniu užimtumu ir mažiau laiko ir sau, ir darbui, ir pramogoms, ir netgi kitiems 2 vaikams.

  JAV tai nėra kažkokio didelio skirtumo gimstamumo rodikliuose, nes white jis yra apie 1,7 o black apie 1,8.
  Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
  Mielosios Grigiškės

  Comment


   Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
   Esmė yra tame, kad daug kas turėti 3 vaikų nenorėtų ne dėl to, kad nebus darželių ar papildomų išmokų, bet dėl to kad daug vaikų siejasi su didesnėmis pareigomis ir išlaidomis apskritai, didesniu užimtumu ir mažiau laiko ir sau, ir darbui, ir pramogoms..
   Ką aš noriu pasakyti, kad tavo išvardinti rodikliai gali būti reguliuojami valstybės. Pvz. tiems, kas turi 3+ vaikų suteikti ne 4 or 8 savaites atostogų per metus. Plius suteikti garantijas, kad jeigu turi daugiau vaikų - tai ir tavo pensija/senatvė bus sotesnė. Esmę tu gerai užčiuopei, kad šiuolaikiniai žmonės skaičiuoja kas jiems labiau apsimoka, bet tuo pačiu valstybė įgali padaryti taip, kad turėjimas 3+ apsimokėtų ir kad ne kažkokie dabar reklamuojami pensiiniai fondai, o trečias vaikas užtikrintų sočią senatvę.

   Comment


    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    Šiaip tai, 3 vaikus turinčios šalys yra skurdžios. Netgi su 2,5 gimstamumu yra skurdžios. Normalus gyvenimo standartas prasideda nuo 2 vaikų.
    Skamba lyg jei pradėtume auginti po 3 vaikus, pragyvenimo lygis automatiškai pasidarytų kaip Afrikoje

    Paprastai pakilus gyvenimo lygiui dėl įvairių paskatų smunka gimstamumas. Jei valstybė padėtų sumažinti tas kliūtis (įperkami erdvūs būstai miestuose, nemokamos valandinės auklės ir pan ir t.t.), būtų šiek tiek šviesesnės perspektyvos. Būsto įperkamumas turbūt yra problema #1. Aplinkoje yra nemažai atvejų kai noras yra, bet būsto galimybės apriboja ties 1-2 vaikais ar išvis tenka atidėt planus neribotam laikui.

    Kiek pažįstu auginančių >2 vaikus, visi sako, kad ar 2, ar 3 - pareigų/užimtumo prasme skirtumo praktiškai nėra. Atvirkščiai - patys tarpusavyje užsiima ir mažiau lenda į akis tėvams. Aišku per kišenę kerta ryškiai labiau. Nors ir tai, jei gerai paskaičiuoja amžiaus skirtumą, daug daiktų keliauja nuo vyriausio iki jauniausio.

    Comment


     O nuo kada cia medkirciu partija pabegelius pradejo priiminet, gal tu zinai rat ?

     Lietuva priims iki penkių pabėgėlių iš labdaros organizacijos „Sea Watch“ laivo, po keliolikos dienų galiausiai įleisto į Italiją, ketvirtadienį pranešė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

     Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1096020?copied
     https://www.15min.lt/naujiena/aktual...oje-56-1096020

     Comment


      Politiniai pabėgėliai giria Lietuvą ir peikia Lenkiją

      Lietuva ir Lenkija – daug kuo panašios valstybės, kaip ir lietuvių bei lenkų mąstysena. Tačiau Vilniuje susirinkę politiniai pabėgėliai iš Centrinės Azijos negailėjo kritikos Lenkijai, o Lietuvai žėrė pagyras už tai, kad mūsų krašte jiems integruotis galimybės puikios, o lietuviai – svetingi žmonės.
      Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/Lietuva/polit...dQSGnt9y5_9M70
      © Lietuvos žinios

      Comment


       Tuoj visa SSSR subėgs, nereiks ir karo.

       Comment


        Parašė J.U. Rodyti pranešimą
        Tuoj visa SSSR subėgs, nereiks ir karo.
        Aha. 70 tadžikų iš 10 milijonų jau gavo prieglobstį. Manau netrukus ir likę 9.999.930 prisistatys.
        If a lion could speak, we could not understand him.

        Comment


         Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

         Aha. 70 tadžikų iš 10 milijonų jau gavo prieglobstį. Manau netrukus ir likę 9.999.930 prisistatys.
         Sena kinų patarlė sako:
         Kiekviena didelė kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio.

         Comment


          Rusijoje gyvena virš milijono imigrantų iš Tadžikistano, ir tai ne pati didžiausia imigrantų grupė. Uzbekų ir ukrainiečių dar daugiau.

          Ukrainos piliečių kažkada Lietuvoje irgi buvo gal tik 70.
          Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.02.19, 12:06.
          Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
          Mielosios Grigiškės

          Comment


           Naujos tolimųjų reisų vairuotojų išnaudojimo istorijos: kai kas patenka į baudžiamosios teisės sritį

           Aukštai kvalifikuoti profesionalai, kokių trūksta Lietuvoje.

           Vairuotoju įmonėje „Sev transport“ dirbęs Nikolajus Skobelevas pasakojo beveik 3 mėnesius pradirbęs vos už 150 eurų.

           „Pinigų labai trūko, nors tai nieko nejaudino. Teko pažeidinėti darbo-poilsio režimą“, – žurnalistams Vilniuje rusiškai pasakojo jis.

           Negana to, viso darbo laikotarpio metu jis net nebuvo draustas medicininių išlaidų draudimu.

           Comment


            Ohh, such wow, kažkoks neskrupulingas darbdavys išnaudojo kažkokius rusakalbius gasterbaiterius?

            Platinam!!!11!
            If a lion could speak, we could not understand him.

            Comment


             Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
             Ohh, such wow, kažkoks neskrupulingas darbdavys išnaudojo kažkokius rusakalbius gasterbaiterius?

             Platinam!!!11!
             Be abejo direktorius sankauskas irgi norėtų mokėti 50 € per mėnesį "kažkokiems rusakalbiams gasterbaiteriams". Tuo metu kažkokie lietuviakalbiai gasterbaiteriai gali dirbti už minimumą Londėj ir į darbą minti 50 km dviračiu, kaip direktorius sankauskas ir jo draugas Jonas mindavo.

             Comment


              Lietuvos miestams parašė nuosprendį – dviem nepaliko vilčių

              Kaunas ir Vilnius ateityje turės susijungti, nes konkuruoti europiniu mastu vien Vilniaus pajėgumų nepakanka. Klaipėda kol kas turi du pasirinkimus, o Šiauliams ir Panevėžiui vilčių pritraukti užsieniečių iš viso nėra.

              Tokias prognozes Lietuvos didmiesčiams dėliojo „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas konferencijoje „Motivated @work“.

              Anot M.Katino, nereikia stebėtis, kad Centrinėje ir Rytų Europoje, kuri buvo kelis kartus mažiau išvystyta, vyko migraciniai procesai. „Tai – natūralu, nes ekonominiai skirtumai tarp valstybių buvo tokie dideli, kad žmonės natūraliai rinkosi galimybę suformuoti savo karjerą užsienyje.

              Dabar šis etapas eina į pabaigą: pastaruosius dvejus metus balansai artėja prie nulio. Todėl turėtume kalbėti tik apie tai, kaip valstybė ir miestai geba pritraukti protus iš užsienio. Nesvarbu, ar tai į užsienį išvykęs lietuvis, ar užsienietis“, – sakė „Investuok Lietuvoje“ vadovas...
              Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

              Comment


               Baikit šizofreniją su susijungimu. Juk daug paprasčiau pristatyti naujų mikrorajonų ir juose apgyvendinti žmones iš provincijos. Ar išdrįs bent vienas politikierius iškelti milijoninio Vilniaus idėją? Neišdrįs, nes pataikauja žmonėms iš periferijos.

               Comment


                Šiauliai pastaraisiais metais parodė geresnį ekonominį augimą nei Klaipėda. Kažkur buvo per vidurį tarp Vilniaus/Kauno ir Klaipėdos augimo.

                Kažkoks ale darinys Kaunas-Vilnius galėtų atsirasti vien dėl to, kad skaitmeninis amžius ir gali darytis nebesvarbu kur gyventi


                ---
                Tarp kitko, truputį po šių rinkimų šiek tiek pasitaisė mano požiūris į Kauną. Supratau, kad pagrindinė Kauno įvaizdžio problema yra miestą supantys pakraščiai, įskaitant miegamuosius rajonus ir šiaip skurdesnius priemiesčius. O miesto viduje biednesni rajonai yra tik tam tikros Šančių dalys, garsioji Vilijampolė ir miestų dalys arčiau miesto senųjų turgaviečių. Girstupis ir kiti tvarkingesni nuosavų namų rajonai potencialiai atrodo visai maloniai, tik galėtų daugiau painvestuoti į gatvių sutvarkymą, o koks Žaliakalnis, kad ir neidealiai iščiustytas rajonas, jau visai europietiškas rajonas, apie jokią Rusiją minčių nekyla Manau, didžiausią įspūdį, kad Kaunas yra "Rusija" sukuria tai, ką mes įpratę laikyti rusiškmu. Į mūsų kraštus absoliuti dauguma atvažiavusių rusų buvo industriniai darbininkai, todėl manau ir susidarė toks ruso įvaizdis, kokį dabar turime. Iš Kaune apsigyvenusių lietuvių taip pat pavyko paversti sovietiniais industriniais darbininkais, kurių kultūrą apsprendė ne tautybė, o profesinis profilis, todėl ir kultūrinė aplinka tapo sovietškai industrinė, susikausčiusi, ypač miegamuosiuose rajonuose. Jei laikom Kauną rusiškesniu nei Panevėžys ar Šiauliai, tai gal tai susiję, kad kitur vyrauja labiau gal žemdirbių mentalitetas, bet iš Rusijos, nežinau ar žemdirbiai žemės dirbt važiavo, spėju, kad ne
                Paskutinis taisė PoDV; 2019.05.14, 20:06.

                Comment


                 Imigracijos skaičiai: daugiausia į Lietuvą atvažiavo ukrainiečių
                 Praeitais metais, palyginti su 2017-aisiais, imigracijos srautai į Lietuvą išaugo 21 proc., praneša Migracijos departamentas.

                 Daugiausia leidimų gyventi praeitais metais buvo išduota dirbti atvykusiems užsieniečiams – 15 tūkst. 486. Dar 28 leidimai gyventi išduoti startuoliams, 391 – aukštos kvalifikacijos darbuotojams, 686 – užsiimantiems kita teisėta veikla (verslininkams, sportininkams ir pan.), 2 tūkst. 834 – studijuoti atvykstantiems užsieniečiams, praneša institucija.

                 Šeimos susijungimo pagrindu buvo išduoti 3 tūkst. 045 leidimai. Daugiausia leidimų laikinai gyventi praeitais buvo išduota ar pakeista ukrainiečiams (10 tūkst. 608) ir baltarusiams (6 tūkst. 311). Daugiausia užsieniečių yra įsikūrę Vilniaus apskrityje – 24 tūkst. 458, mažiausiai gyvenamąją vietą deklaravusių yra Tauragės apskrityje – 312 asmenų.

                 Anot pranešimo, šalyje gyvenančių užsieniečių praeitais metais buvo 58 tūkst. 022. Tarp jų daugiausia – trečiųjų šalių piliečių: praeitais metais Lietuvoje gyveno 12 tūkst. 810 Rusijos, 11 tūkst. 892 tūkst. Ukrainos piliečių...
                 Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/versl...inieciu-916276
                 Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

                 Comment


                  Tai jau 2% Lietuvos gyventojų yra naujieji imigrantai. Greitai vyksta procesas.
                  Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                  Mielosios Grigiškės

                  Comment

                  Unconfigured Ad Widget

                  Collapse
                  Working...
                  X