Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė mantasm Rodyti pranešimą
  Tam tinka ir dabartinės taisyklės. Kiek matau didžioji dalis liaudies galimybę už miesto vaikščioti be kaukės pilnai propaguoja ir miesto ribose esančiuose miškeliuose. Galiu lažintis, kad po tokios 2m taisyklės praktiškai baigtųsi kaukių dėvėjimas lauke.
  Taip. Ir būtent dėl to nereiktų taip laisvai to reglsmentuoti. Nebent padaryti kosmetinius pakeitimus, atsikertant sveiko proto neturintiems žmonėms aiškinantiems "kam man kaukė miške?! Kur čia logika!?! Aaaaaaa!!!".
  Post in English - fight censorship!

  Comment


   Parašė mantasm Rodyti pranešimą
   Kokia prasmė reikalaut medicininės kaukės/respiratoriaus, jei vistiek nuolatinis jos smaukymas žemyn-aukštyn neatitinka jokių naudojimo instrukcijų? Ar kiekvieną kartą prasilenkiant su žmogum dezinfekuot rankas ir keist kaukę?
   Na, manau prasilenkiant dėtis nereikia, nes per tą milisekundę vargiai ar spėsi užsikrėst. Užsidėti kaukę tuomet jau reiktų nebent tokioje vietoje, kur tenka ilgiau pabūti šalia kitų žmonių. Pvz sankryža, autobusų stotelė, eilėje prie kokio kiosko ir pan.
   Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
   Marsrutai.lt tinklaraštis!
   SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

   Comment


    Netgi stotelėse niekas ten labai nesigrūda ir nebendrauja, kalbant iš savo patirties, nebent kokie pažįstami būtų.

    Kas liečia lauką, jei bijom apsikrėsti, svarbiausia nebendrauti ir nesiglebėsčiuoti

    Kas liečia tikimybę apsikrėsti nuo viruso debesies, tai tų tikimybių yra pačių įvairiausių, netgi dėl meteorito.

    Comment


     Internete skaičiau - jei mirus žmogui artimieji sutinka, kad mirties liudijime mirties priežastimi būtų įrašytas COVID-19, tai jiems kompensuojamos laidotuvių išlaidos. Turėtų būti teisybė
     It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

     Comment


      Čekija skelbia apie beprecedentę situaciją, prašo kitų šalių pagalbos

      Čekijos ligoninės perpildytos – intensyviosios terapijos skyriuose gydomi koronaviruso pacientai, ligoninės priverstos sumažinti priežiūrą kitose srityse ir veikiausiai prašys pagalbos iš kaimyninių valstybių, informuoja vyriausybės atstovas.

      https://m.delfi.lt/uzsienyje/article.php?id=86546203

      Comment       Čekijos skaičiai ir grafikai
       https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

       Comment


        Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

        Na, gal ne tokia jau ta Astrazeneca ir bloga, jei netgi Australija ją patvirtino. Tiesa, kai kurios šalys jos atsisakė - pavyzdžiui, Šveicarija ir PAR. Turbūt tai prieštaringiausia vakcina iš visų esančių rinkoje. Iš esmės, jei praėjusiais metais ES funkcionieriai nemiegotų ir anksčiau pasirūpintų sutartimis su rimtesniais gamintojais, gal išvis Europa galėtų apsieiti be AstraZenekos. Bet jau šaukštai po pietų. Dabar belieka taisyti reputaciją visais įmanomais metodais.
        O mūsų vyriausybė atsisakė pirkti papildomų Modernos dozių, nors būtų tiek verslas, tiek neabeajoju ir patys gyventojai už savo lėšas nupirkę visas dozes, negu galvoja, kad pavyks prastumti pigų šūdą? Neveltui tokios šalys kaip Šveicarija net nėra patvirtinę tos vakcinos, nes šalutiniai poveikiai žiaurūs, veiksmingumas žemas, o vyresniems nei 55 metų apskritai neaišku, ar veiksminga. Dar kas šioje istorijoje liūdna, kad ta vakcina skiepijami mokytojai, kai medikai gavo geresnę Modernos arba Pfizer, tai mokytojo profesija panašu nebus prestižinė dar ilgai, kai pačios valstybės toks požiūris į mokytojus duoti pigiausią ir prasčiausią vakciną.

        Lietuvai atsisakius įsigyti brangesnę vakciną, verslas pasipiktinęs: yra pasiryžę pirkti savomis lėšomis

        Nors planuojamos pristatyti vakcinos kiekis gerokai sumažėjo, tačiau Europos Komisija pasiūlė Lietuvai įsigyti papildomų 310 tūkst. „Moderna“ vakcinos dozių. Tačiau papildomų vakcinų Vyriausybė atsisakė, motyvuodama tuo, kad šios kaina yra gerokai didesnė.
        https://m.delfi.lt/verslas/verslas/a...hp?id=86295695
        Paskutinis taisė Lettered; 2021.02.23, 13:49.
        Flickr

        Comment


         Odontologai visi su Pfizer. Turiu pažįstamą, sakė tik Pfizeris arba tada geriau nieko Nu taip sakė. Antras skiepas Pfizerio, tiesa nekaip. Teko ir lovoj ir pagulėt, dabar jau geriau.
         Paskutinis taisė VNS; 2021.02.23, 14:03.
         Show must go von!

         Comment


          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
          Neveltui tokios šalys kaip Šveicarija net nėra patvirtinę tos vakcinos
          Regis AstraZeneca pilnai uždrausta +65 Prancūzijoje, Švedijoje, Italijoje, o Belgijoje, Lenkijoje, Austrijoje ir Vokietijoje +65 ji "nerekomenduojama".

          Manau kai kurie Lietuvos pensininkai gan pagrįstai baiminasi dėl jos galimo menko efektyvumo (nors aš spėju, kad ji veikia visai neblogai ir toje amžiaus grupėje. Duomenys iš Škotijos ir Anglijos tą patvirtina).

          Šimonytė ar bent jau Dulkys visuomenei turėtų paaiškint kodėl nuspręsta skiepyti visus +18 AstraZeneca, kitaip nei kitose ES valstybėse. Tie debiliški šūdastraipsniai kur "prezidentas Nausėda teigia skiepysiasis bet kokia vakcina" netinka. Deja kiek vakar teko matyti tai tik kažkokia no-name sveikatos apsaugos ministerijos biurokratė sakė vakcina puiki, nenorit nereikia stosit į eilės galą. Arba praktikoje taip:


          Pirma diena, kai pradėjome skiepyti 80 metų ir vyresnius senjorus. Tikimės, kad bent jau daugiau nei pusė užsiregistravusių senjorų šiandien bus paskiepyti. Pastebėjome, kad dar iki vakcinavimo pradžios senjorai ėmė intensyviai domėtis, kokia vakcina bus skiepijami, o sužinoję, kad AstraZeneca – kai kurie atsisakė ir registruojasi iš naujo, tikisi sualukti kitos vakcinos. Tokią teisę jie turi, bet jiems jau eilė taip greitai neateis“, - pasakojo Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis.
          https://alytusplius.lt/naujienos/vis...-turi-dvejoniu


          Lietuvoje pilna tokių, kurie priimtu ir AZ vakciną nors ir šiandien. Aš, pavyzdžiui. Kodėl ja negalima pradėt masinio vakcinavimo jau dabar. O Pfizer/Moderną palikti prioritetinėms grupėms.
          Paskutinis taisė Kaimai; 2021.02.23, 15:17.

          Comment


           Spekuliacijos dėl vakcinų vis nesibaigia.
           Galėtų dar patvirtinti ir Sputnik-V. V.Tomkus sakė, kad ji geriausia pasaulyje.

           Comment


            Panašu, kad vis tik reikia mums trečios bangos. Ir geros tokios. Greitai baigtųsi tie verkšlenimai - su šita nesiskiepysiu, noriu anos, ana skanesnė, nors ne, gal vis tik šita mielesnė. Išpindėjimas visiškas.

            Comment


             Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
             Panašu, kad vis tik reikia mums trečios bangos. Ir geros tokios. Greitai baigtųsi tie verkšlenimai - su šita nesiskiepysiu, noriu anos, ana skanesnė, nors ne, gal vis tik šita mielesnė. Išpindėjimas visiškas.
             Na jei viena skelbia turinti 60% proc efektyvumą, o kita 95%, kaip tu galvoji, kuria žmonės nories skiepytis?

             Comment


              Vakcinų badas, o ES dar sugeba atsisakinėti vakcinas, priburia ką nors apie efektyvumus, kai svarbiausia yra išvengti hospitalizacijos, kuri vakcinos atveju padeda arti 100% (nors žiūrėsim dėl mutacijų). Manau šiuo metu vyksta stipriausi šaudymai sau į kojas nuo pat ES susikūrimo.

              Comment


               Parašė Lettered Rodyti pranešimą

               O mūsų vyriausybė atsisakė pirkti papildomų Modernos dozių, nors būtų tiek verslas, tiek neabeajoju ir patys gyventojai už savo lėšas nupirkę visas dozes, negu galvoja, kad pavyks prastumti pigų šūdą?
               Girdėjau, kad su Modernos papildomom dozėm nebuvo taip paprasta. Jas buvo galima įsigyti tik III ketvirčio pabaigoje ir IV ketvirtyje (rugsėjo - gruodžio mėn.) . Tai nulėmė Vyriausybės apsispredimą - negreitai ir neaišku kai ir kaip ten rudenį dar bus

               Comment


                Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                Vakcinų badas, o ES dar sugeba atsisakinėti vakcinas, priburia ką nors apie efektyvumus, kai svarbiausia yra išvengti hospitalizacijos, kuri vakcinos atveju padeda arti 100% (nors žiūrėsim dėl mutacijų). Manau šiuo metu vyksta stipriausi šaudymai sau į kojas nuo pat ES susikūrimo.
                Europos medicinos agentūra AZ leidžia visiems. Chaosas dėl reguliacinių skirtumų atskirose valstybėse. Net Lietuvoje pačioje pradžioje AZ pensininkams buvo uždrausta. Kaip ir sakiau, +65 grupė labai pagrįstai baiminasi, jog pasiskiepys ir visvien užsikrės ir numirs (nors praktikoje nei vieno tokio atvejo). Juolab kad mokslinių studijų dėl vakcinos efektyvumo jie dažniausiai neskaito.

                Comment


                 Užkliuvo akis už tokio sakinio:
                 Jis pasakojo, kad bendradarbiavimas dėl vakcinų išvežiojimo buvo ne visur sklandus. Jis pažymėjo, jog „World Courier“ yra pasiruošę artimiausiais mėnesiais smarkiai augsiantiems vakcinų kiekiams. Anot J. Mattuschkos, tikėtina, jog koronaviruso vakcinos bent jau artimiausiais metais taps kasmetiniu standartu, panašiai, kaip vakcinos nuo gripo.

                 Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=86548113
                 Kadangi žmogus užsiima logistika, tai matyt žino ką sako ir ruošiasi ateičiai, kai bandos imunitetą reikės įgauti per mėnesį-porą, o ne per ~metus.

                 Comment


                  Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą

                  Girdėjau, kad su Modernos papildomom dozėm nebuvo taip paprasta. Jas buvo galima įsigyti tik III ketvirčio pabaigoje ir IV ketvirtyje (rugsėjo - gruodžio mėn.) . Tai nulėmė Vyriausybės apsispredimą - negreitai ir neaišku kai ir kaip ten rudenį dar bus
                  O tai iki III ketvirčio 100% gyventojų bus paskiepyta ir naujų vakcinų nebereiks, kad nepirko? Manau šioje vietoje taupyti tikrai nereikėjo, juolab tas vakcinas su mielu noru tikrai perpirktų verslas, privačios klinikos. Plius dar nėra nei vienos vakcinos patvirtintos nepilnamečiams, o jų Lietuvoje 0,5 mln.
                  Flickr

                  Comment


                   Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
                   Panašu, kad vis tik reikia mums trečios bangos. Ir geros tokios. Greitai baigtųsi tie verkšlenimai - su šita nesiskiepysiu, noriu anos, ana skanesnė, nors ne, gal vis tik šita mielesnė. Išpindėjimas visiškas.
                   Šveicarams irgi reikia 4 bangos, kad sutiktų bet ką leistis? Suprantu žmones dirbančius kontaktinį darbą, bet daugumai, kurie dirba iš ofisų, išeina į mišką pasportuoti ir saugosi, užsikrėtimo rizikos beveik nėra, tai suprantama, kad jie nori kokybiško produkto, gali patys už jį sumokėti ir gali dėl to šiek tiek palaukti.
                   Flickr

                   Comment


                    Parašė Elis Rodyti pranešimą

                    Gal aš jau pamiršau, vis dėlto ikikoroniniai laikai jau atrodo taip seniai, bet ar kažkas intravertus vertė socializuotis 24/7? Ar buvo įstatymas kad kiekvienas žmogus turi bent kartą per savaitę nuvaryti į klubą/barą ir ten pabendrauti su minimum 5 žmonėmis?
                    Kai visa bendruomenė yra sudaryta taip kad socializuotis yra privaloma norint ko nors pasiekti - taip, vertė. Bet yra ir blogesnių šalių, pvz japonijoje jeigu neini su bosu pagerti sakės atleisti neatleis (dabar tai nelegalu) bet puse ofiso su tavim išvis nesišnekės nes tu kažkoks asocialus debilas.

                    Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                    Kokia prasmė reikalaut medicininės kaukės/respiratoriaus, jei vistiek nuolatinis jos smaukymas žemyn-aukštyn neatitinka jokių naudojimo instrukcijų? Ar kiekvieną kartą prasilenkiant su žmogum dezinfekuot rankas ir keist kaukę?
                    Nustot smaukytis reikia einant su kauke ir bus tvarka. Šiandien ėjau lauke virš valandos, ne tik kad neužėjo noras paliesti kaukę bet išvis užmiršau kad ji ten nes tieisog pripranti.

                    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                    Internete skaičiau - jei mirus žmogui artimieji sutinka, kad mirties liudijime mirties priežastimi būtų įrašytas COVID-19, tai jiems kompensuojamos laidotuvių išlaidos. Turėtų būti teisybė
                    Mirties priežastį įrašo gydytojas. Tam artimujų sutikimo, dalyvavimo ar net žinojimo nereikia. Jie tik poto sužino kas įrašyta buvo.

                    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                    Vakcinų badas, o ES dar sugeba atsisakinėti vakcinas, priburia ką nors apie efektyvumus, kai svarbiausia yra išvengti hospitalizacijos, kuri vakcinos atveju padeda arti 100% (nors žiūrėsim dėl mutacijų). Manau šiuo metu vyksta stipriausi šaudymai sau į kojas nuo pat ES susikūrimo.
                    Svarbiausia yra išvengti užsikrėtimo ir ligos. Jeigu to nepavyksta padaryti - tokios vakcinos vieta šiukšlių dėžėje.

                    Comment


                     Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                     Nustot smaukytis reikia einant su kauke ir bus tvarka. Šiandien ėjau lauke virš valandos, ne tik kad neužėjo noras paliesti kaukę bet išvis užmiršau kad ji ten nes tieisog pripranti.
                     Mano komentaras buvo kas būtų jei leistų nedėvėti kaukės kol nėra žmonių 2m atstumu. Asmeniškai tai pritariu. Pavyzdžiui jei važiuoju per kelis taškus apsipirkti irba pasiimti siuntinių, mašinoj nenusiiminėju kaukės.

                     Comment

                     Working...
                     X