Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Atsižvelgiant ir į tai, kad simptomus turintys ligoniai labiau saugosi patys ir jų labiau vengia kiti, bendrai laikoma, kad patys infektyviausi yra besimptominiai nešiotojai.
  SAM labai gaili informacijos ir neskelbia, kaip užsikrečiama. Kitos šalys bent iš pradžių nurodydavo, ar užsikrėtęs turėjo kontaktą su kažkuo iš sergančių, ar ne. Tai žinant būtų galima geriau orientuotis, pvz., kokio lygio pavojus gresia viešose vietose. Turiu spėjimą, kad daugelis užsikrečia nuo artimų žmonių (po ilgesnio kontakto). Nes jei būtų taip paprasta užsikrėsti nuo pašalinių asmenų, tai turėtume ne po keliasdešimt atvejų per dieną, o šimtais. Simptominiai vien jau dėl savijautos nelabai nori kažkur trainiotis, o norint užsikrėsti nuo pašalinio besimptomio turbūt reikėtų kaip reikiant pasistengti.
  Paskutinis taisė senasnamas; 2020.04.26, 15:22.

  Comment


   Parašė Eidvis Rodyti pranešimą


   Pasaulyje tikrai nėra viskas taip paprasta, nors dažniausiai jeigu prisiknisam iki šaknų - tai randam kažkokią visai paprastą taisyklę, kad žemė apvali dėl gravitacijos jėgos - man tai yra daug paprastesnis paaiškinimas, nei mėginti sudėtingai išvedžioti kodėl ji yra plokščia. Prisikasę iki kompiuterio pagrindų - mes randame 0 ir 1, prisikasę visos gyvybės pagrindų, mes randame evoliucijos teoriją, prisikasę prie fizikos pagrindų, mes randame, jog visa materija, visi visatos kūnai, tame tarpe ir mes patys, yra pagaminti iš kvarkų ir leptonų. Prisikasę prie viruso pagrindų, mes randame mažytę gyvybės formą, kuri turi savo DNR ir vieną tikslą - daugintis, o mūsų organizmai turi kitą tikslą - nugalėti virusą surandant tinkamo DNR kodo antikūnius. Visi po to iš to išplaukiantys veiksniai jau gali įgauti sudėtingą formą, bet pats pagrindas yra ganėtinai paprastas. Suprantama, jeigu kas nors nori tai paneigti, kad virusas yra kažkas visai kita - tai aš visada esu laimingas išmokti kažką naują ir laimingas, kai sužinojau, jog kažkur klydau
   Žmonėms tūkstančius metų buvo paprasčiau suprasti plokščią Žemę.
   Kompiuteris neturi tiesioginio ryšio su dvejetaine sistema. Tai iš esmės technologinis sprendimas.
   Iki 30-ųjų metų nebuvo aiškių net iki tol teorinių elementariųjų dalelių protonų, neutronų, elektronų, fotonų įrodymų. XXa. pradžioje elementariosiomis dalelėmis laikyti fiziškai įrodyti atomai. XIX a. nebuvo net jie įrodyti.
   Bendrąja reliatyvumo teorija numatytų gravitacinių bangų buvimas įrodytas tik prieš penkeris metus, 2015 m. Tuo tarpu gravitonas iki šiol neaptiktas.
   Netgi DNR struktūra ir veikimas buvo išaiškinti tik 6-jame XX a. dešimtmetyje.
   Taip kad tai, kas atrodo "paprasta" mums, visiškai nepaprastai atrodė dar mūsų tėvams, nekalbant apie senelius.

   Comment


    Taip kad tai, kas atrodo "paprasta" mums, visiškai nepaprastai atrodė dar mūsų tėvams, nekalbant apie senelius.
    Nepaisant pažangos ir naujų žinių apie sudėtingus dalykus, pagrindinės "gydymo" priemonės tos pačios, kaip ir gilioje senovėje: kaukė ir karantinas . O visuomenė, pvz., nuo ispaniškojo gripo laikų perėjo nuo vieno kraštutinumo prie kito: tada dėl karo buvo nusimaitinę ir nusilpę, o dabar daugelis kenčia nuo lėtinių su persivalgymu susijusių ligų.

    Comment


     Parašė bucaneer Rodyti pranešimą

     ....
     Smagu matyti, kai yra diskutuojama argumentais. O kokia tavo nunomonė dėl hard immunity? Ar gali būti, kad tiek Merkel, tiek UK Johnsonas, tiek Macronas sakė tiesą, kalbėdami, kad didžiosios dalies visuomenės persirgimas yra neišvengiamas?

     Comment


      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

      Aš suprantu, kad tokį argumentą galima bet kokiam komentarui pritaikyti, kad ir tavajam - wikipedioj atrandi Daningo-Kriugerio efektą ir po to manai, kad gali protingus komentarus rašyti. Kodėl gi nepradėjus nuo to, kad jeigu tu manai, kad aš kalbu nesąmones teigdamas, jog virusas yra itin maža gyvybės forma, kurios genetinis kodas yra nukreiptas į vieną veiksmą - dauginimąsį, tai tu imk ir paaiškink kodėl tai tavo nuomone yra nesąmonė, nes to argumentavimas Daningo-Kriugerio efektu parodo, kad ne aš, o tu turi problemų su argumentais ir tuo pačiu efektu.
      Nuoroda į D-K efektą yra ne diskusinis argumentas, o tavo išvedžiojimų apibendrinimas, kad pini ir pritempinėji realybę prie pasaulėžiūros, žinodamas ne daugiau negu elementarų virusų apibūdinimą. Nežinoti nėra blogai, aš tikrai nesu medikas ar imunologas, todėl kantriai laukiu tyrimų, peer-reviewed straipsnių, analizės, epidemiologų diskusijų ir iš to kylančių politinių sprendimų dėl mūsų tolesnio gyvenimo ir vertinu, kokie protiniai ir darbvalandžių resursai yra skiriami šiai sudėtingai temai žmonių, kurie visą gyvenimą paskyrė šių procesų pažinimui. Taip pat reikia suprasti, kad dabar epidemija tik įsisiubavo ir straipsnius bei tyrimus reikia priimti skeptiškai, nes išeina daug šlamšto, paremto blogais duomenimis. Šioje temoje būtų smagų matyti daugiau ekspertinių nuomonių analizių, o ne tavo išvedžiojimų, kad karantinas yra blogai, todėl reikia herd immunity, o tai yra geriausias sprendimas, nes tu žinai, kad virusas yra itin maža gyvybės forma, kuri nori daugintis.

      Comment


       Parašė neamos Rodyti pranešimą
       Šioje temoje būtų smagų matyti daugiau ekspertinių nuomonių analizių
       Man taip pat norėtųsi, kad šioje temoje būtų daugiau ekspertinių analyzių, mokslinių darbų ir t.t., kad diskusijos būtų paremtos argumentais ir kad būtų kuo mažiau komentarų ne į temą, kokie ir yra tavo paskutinieji du komentarai.

       Comment


        Kai kurių šalių politikų svaigimas apie kolektyvinį imunitetą tėra pagrindo nieko nedaryti ieškojimas. Panašiai kaip Lukašenkos ir Trumpo šnekos, kaip pavasaris išnaikins virusą. Panašu, kad pastarieji yra arčiau tiesos

        Here's Why Herd Immunity Won't Save Us From The COVID-19 Pandemic

        Atsižvelgiant į SARS COV 2 virulentiškumą reikia, kad 70 proc. visuomenės būtų atspari.

        If 70 percent of your population is infected with a disease, it is by definition not prevention. How can it be? Most of the people in your country are sick! And the hopeful nonsense that you can reach that 70 percent by just infecting young people is simply absurd. If only young people are immune, you'd have clusters of older people with no immunity at all, making it incredibly risky for anyone over a certain age to leave their house lest they get infected, forever.
        The sad fact is that herd immunity just isn't a solution to our pandemic woes. Yes, it may eventually happen anyway, but hoping that it will save us all is just not realistic. The time to discuss herd immunity is when we have a vaccine developed, and not one second earlier, because at that point we will be able to really stop the epidemic in its tracks.
        https://www.sciencealert.com/why-her...id-19-pandemic

        Comment


         Lukašenka ir Trumpas matyt nesugalvojo pasinaudoti Worldometer ir pasižiūrėti statistikos karšto klimato šalyse. Padės jiems matai pavasaris... Čia vadinasi valstybių vadovai!
         Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
         Mielosios Grigiškės

         Comment


          Lukašenka ir Trumpas matyt nesugalvojo pasinaudoti Worldometer ir pasižiūrėti statistikos karšto klimato šalyse.
          Dėl oro tai jie kaip ir teisūs, bet tai nereiškia, kad oras išgelbės sėdint ir nieko nedarant.

          Qasim Bukhari and Yusuf Jameel, both from the Massachusetts Institute of Technology, analyzed global cases of the disease caused by the virus, COVID-19, and found that 90% of the infections occurred in areas that are between 37.4 and 62.6 degrees Fahrenheit (3 to 17 degrees Celsius) and with an absolute humidity of 4 to 9 grams per cubic meter (g/m3).
          For most of North America and Europe, the effect of humidity on the spread of the coronavirus would be negligible until June, when levels start to increase beyond 9 g/m3, the authors wrote.
          https://www.livescience.com/warmer-w...us-spread.html

          Comment


           Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
           Smagu matyti, kai yra diskutuojama argumentais. O kokia tavo nunomonė dėl hard immunity? Ar gali būti, kad tiek Merkel, tiek UK Johnsonas, tiek Macronas sakė tiesą, kalbėdami, kad didžiosios dalies visuomenės persirgimas yra neišvengiamas?
           Nežinau, ar neišvengiamas, bet tikrai vengtinas. Realiai bandos imuniteto įgijimas per masinį persirgimą yra kapituliacijos strategija, kuri garantuoja, kad virusas padarys (beveik) maksimalią įmanomą žalą. Jei pas mus (Lietuvoje, ar plačiau Europoje) nepavyks įgyvendinti Pietų Korėjos stiliaus epidemijos suvaldymo, tai iš tikrųjų gali likti kaip vienintelis variantas, bet tai reikštų pralaimėjimą - milijonus mirčių, dešimtis ar šimtus milijonų labai nemalonių kelias savaites trunkančių susirgimų su neaiškiomis ilgalaikėmis sveikatos pasekmėmis ir, galų gale, išaugusią tikimybę, kad virusas liks neišnaikintas ir toliau periodiškai sargdins žmoniją. Tol, kol planas riboti viruso plitimą iki vakcinos sukūrimo (ir viruso išnaikinimo per įskiepytą bandos imunitetą) yra realistiškas (o dabar taip ir yra), reiktų laikytis jo.

           Comment


            Parašė bucaneer Rodyti pranešimą

            Nežinau, ar neišvengiamas, bet tikrai vengtinas. Realiai bandos imuniteto įgijimas per masinį persirgimą yra kapituliacijos strategija, kuri garantuoja, kad virusas padarys (beveik) maksimalią įmanomą žalą. Jei pas mus (Lietuvoje, ar plačiau Europoje) nepavyks įgyvendinti Pietų Korėjos stiliaus epidemijos suvaldymo, tai iš tikrųjų gali likti kaip vienintelis variantas, bet tai reikštų pralaimėjimą - milijonus mirčių, dešimtis ar šimtus milijonų labai nemalonių kelias savaites trunkančių susirgimų su neaiškiomis ilgalaikėmis sveikatos pasekmėmis ir, galų gale, išaugusią tikimybę, kad virusas liks neišnaikintas ir toliau periodiškai sargdins žmoniją. Tol, kol planas riboti viruso plitimą iki vakcinos sukūrimo (ir viruso išnaikinimo per įskiepytą bandos imunitetą) yra realistiškas (o dabar taip ir yra), reiktų laikytis jo.
            Sutinku, herd immunity tai yra pats paskutinis kelias, kurio eigoje bus begale mirciu, o igytas imunitetas nemaza dalim atveju bus suboptimalus ir toliau sargdins zmones kas keli metai, o seneliai nematys savo vaiku ir anuku nes pastoviai tures izoliuostis... mano manymu reikia "sit tight " ir laukti kol atsiras vakcina(laukti bent metus reiks) arba pusetini vaistai.

            daugiausia tikiuosi is adenoviruso ChAdOx1-nCov19 vakcinos is Oksfordo, bet kitu vakcinu kandidatu yra daug tad fingers crossed..
            "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


            - George W. Bush President of the USA

            Comment


             1 mln. užsikrėtusių buvo balandžio 2 d.
             2 mln. – balandžio 15 d.
             3 mln. – balandžio 27 d.
             Vienos dienos paspartėjimas. Žiūrint procentiškai, tai ryškus pagerėjimas.
             Paskutinis taisė senasnamas; 2020.04.27, 07:50.

             Comment


              Nežinau, gal tai susiję su mažesnėmis testavimo apimtim savaitgaliais, bet vakar nuo koronaviruso mirė 3751 žmogus visame pasaulyje, kai įprasta vidurkis buvo ~6000 žmonių per dieną.
              Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
              Marsrutai.lt tinklaraštis!
              SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

              Comment


               Atsirado geras užsikrėtusių kiekio milijonui gyventojų žemėlapis, kur didesnės šalys yra padalintos administraciniais vienetais. Įdomu pamatyti pasiskirstymą šalių viduje. Geriausiai atrodo vis dėlto Rytų Azija (ne tik komunistinė Kinija, bet apskritai visa Rytų Azija). Apie tokį suvaldymą Europa galėjo tik pasvajoti. JAV, Rusija, Brazilija - labai blogai. Indija, Afrika - kol kas atrodo dar nieko, bet dar matyt bus visko (be to, neaišku koks Indijoje ir Afrikoje testavimo patikimumas, netikiu kad geras, ir kad situacija atspindėta realiai).

               Beje, Brazilijoje labiausiai užkrėsti regionai arti pusiaujo. Kur netgi to sąlyginio braziliško "rudens" nėra.
               Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.04.27, 08:09.
               Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
               Mielosios Grigiškės

               Comment


                Taip, savaitgalis veikia - tai matyti, pvz., pažiūrėjus į JAV mirčių grafiką. Paskutinius tris savaitgalius akivaizdžiai žemesni skaičiai. Švedijoje vakar tik 2 mirę. Lietuvoje irgi savaitgaliais mažesnis testavimas.

                Comment


                 Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
                 Jei pas mus (Lietuvoje, ar plačiau Europoje) nepavyks įgyvendinti Pietų Korėjos stiliaus epidemijos suvaldymo, tai iš tikrųjų gali likti kaip vienintelis variantas, bet tai reikštų pralaimėjimą - milijonus mirčių, dešimtis ar šimtus milijonų labai nemalonių kelias savaites trunkančių susirgimų su neaiškiomis ilgalaikėmis sveikatos pasekmėmis ir, galų gale, išaugusią tikimybę, kad virusas liks neišnaikintas ir toliau periodiškai sargdins žmoniją. Tol, kol planas riboti viruso plitimą iki vakcinos sukūrimo (ir viruso išnaikinimo per įskiepytą bandos imunitetą) yra realistiškas (o dabar taip ir yra), reiktų laikytis jo.
                 Kad herd immunity kelias kainuoja daug gyvybių - su tuo turbūt niekas nesiginčys, antra vertus dauguma vakarų šalių eina būtent herd immunity keliu ir kalba ne apie viruso išnaikinimą, o apie flattening the curve strategiją. Ta pati Danijos premjerė neseniai pareiškė, kad 'niekas karantino Danijoje nenori laikyti net diena ilgiau, nei tai yra būtina'. Herd immunity kelias kainuoja daug gyvybių, bet vakaruose galvojama, kad karantinas tai ne tik ekonomika, žmonių pajamos, bet ir jų psichologinė, fizinė sveikata, tame tarpe ir gyvybės - jį laikant labai ilgai, jo padaryta žala bus nepalyginamai didesnė, nei einant herd immunity keliu. Bet aš sutinku, kad labai gerai būtų, jeigu mes eitumėm P. Korėjos keliu, tik aš nelabai tikiu, kad mes juo einame. Tiesą sakant aš nė karto negirdėjau Verygos to įvardijant kaip tikslo, girdėjau tik nukopijuotus iš vakarų pasisakymus, jog 'svarbiausia išlyginti kreivę, kad neviršytumėm sveikatos apsaugos pajėgumų'. Mano supratimu norint pasiekti panašių rezultatų, kaip P. Korėjoje, veido kaukės turėjo būti padarytos privalomos jau nuo pat pirmų dienų, o ne aiškinama, kad 'jos nieko neapsaugo', sveikatos apsaugos sistema turėjo būti aprūpinta apsaugos priemonėmis, kad ten neatsirastų viruso plitimo židinių, su testavimu lyg ir prisivijome - bet kas iš to, jeigu neveikia jokia normali kontaktų atsekimo ir informavimo sistema. P. Korėjoje kai nustatomas virusas, visi kontaktiniai asmenys atsekama pagal telefono buvimo vietą ir gauna žinutes, o pas mus kažkur, kur niekas neskaito, parašo "Petras 23 d. 14 val. lankėsi parduotuvėje". Galiausiai valdžia jau pradeda atšaukinėti karantiną, kas reiškia, jog veikiausiai užsikrėtimų skaičius vėl pradės augti. Kita problema, kad Lietuva yra maža šalis, Europos vidury, vargu ar išeis metus laikyti uždarytas sienas, Singapūras, kaip ir P. Korėja, buvo laikomi pavyzdžiais, bet kaip matome Singapūras neatsilaikė ir virusas vėl išplito, panašiai ir su Kinija, kur neaišku kas ten dedasi, kai ir vėl yra uždarinėjami miestai. Labai sunku, kur strategija P. Korėjos ar vakarų šalių yra geresnė, bet aš bijau, kad pati blogiausia strategija, tai neturėti strategijos ir mėginti kažką biški iš vienos pusės pritaikyti, kažką iš kitos ir mėginti vinguriuoti kažkur per vidurį.

                 Comment


                  Verygos tikslas buvo vienas, neužgrust ligoninių (panašu, kad ligoninių situaciją jis žinojo, tad skiedė susiriesdamas), nes tada būtų buvę total fatal chana. Todėl ir gavosi griežtai. Tiek, kad tas griežtumas labai greitai išgaravo. Palaukė Velykų ir viskas.

                  Comment


                   Bet aš sutinku, kad labai gerai būtų, jeigu mes eitumėm P. Korėjos keliu, tik aš nelabai tikiu, kad mes juo einame.
                   Būtent į tai ir yra panašu - mažas kasdienis naujų atvejų skaičius, židinių valdymas, privalomos kaukės ir kitos saugos priemonės. Nesvarbu, ką šneka politikai, tikslas visų panašus: sumažinti užsikrėtimų skaičių tiek, kad netrukdytų gyventi. P. Korėja buvo geriau pasiruošusi iš pat pradžių, tai jei nereikėjo rimto karantino, o mažiau pasiruošusiems - reikėjo.

                   Todėl ir gavosi griežtai. Tiek, kad tas griežtumas labai greitai išgaravo. Palaukė Velykų ir viskas.
                   Nieko labai griežto Lietuvoje nebuvo. Saikingi apribojimai. Žiniasklaidos tonas - kita tema.

                   Nuo kito savaitgalio ispanai galės išeiti į lauką pasportuoti ar pasivaikščioti, paskelbė premjeras Pedro Sanchezas, pradėdamas švelninti karantiną Ispanijoje, kur galioja vieni griežčiausių ribojimų žmonių judėjimui pasaulyje.
                   Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=84141091
                   Paskutinis taisė senasnamas; 2020.04.27, 08:40.

                   Comment


                    Realiai, nors nei viena Europos šalis, išskyrus Švediją ir Baltarusija, dar neina visišku herd immunity keliu, bet jau iš pastarųjų kelių savaičių sprendimų matoma, jog dauguma šalių renkasi tarpinį variantą tarp herd immunity ir viruso visiško sustabdymo. Švelninami karantinai, nors viruso grėsmė toli gražu neišnyko ir švelninimas gali sukelti šuolį, tegul ir nedidelį ir kontroliuojama. Tai, iš vienos pusės, mažinami suvaržymai ir žmonės išleidžiami iš namų, taip siekiant, kad ekonomika veiktų, net jei dėl to kažkiek ir pakils užsikrėtimo lygis. Iš kitos pusės, lieka tam tikri apribojimai, kad sveikatos apsaugos sistemos neištiktų kolapsas. Tą patį daro ir Švedija - ten juk nėra taip, kad visiškai viskas leidžiama ir neribojama.

                    Vargu, ar kuri nors šalis gali sau leisti taikyti ilgalaikį griežtą karantiną iki tol, kol virusas visiškai išnyks. Kinija čia nėra pavyzdys - ten uždarė tik vieną provinciją, likusioje šalies dalyje nebuvo karantino ir ekonomika, nors ir ribotai, bet veikė net ir pačiame epidemijos įkarštyje. Europos gi atveju, jei uždarom visą šalį, tai jau po 2 mėnesių prasidės rimtos pasekmės ekonomikai.
                    Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                    Marsrutai.lt tinklaraštis!
                    SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                    Comment


                     Kinai ir be karantino sulindo į bunkerius. Pamenu rusų (ypač) drąsuolius jutuberius, vaikštančius po ištuštėjusį Šanchajų ir besistebinčius kinų bailumu.

                     Comment

                     Working...
                     X