Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Emigracija ir imigracija Lietuvoje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
  Musu vietiniai rusakalbiai tikrai nemegsta UA atvykeliu, ne tik del globalaus supriesinimo, bet ir del to kad jie tiesiogiai atimineja ju darbo vietas, kurios daznai susikerta elektriku, taksistu, santechniku, tinkuotoju ir kiti profesiju lygmeny. Savaitgali du kartus vaziavau BOLT, veze Viaceslavas ir Jelena. Abiem panasiai po 30, kalba LT pakankamai tvarkingai ir abudu liejo pykti del to paties - kaip galima dirbt LT nemokant LT kalbos? O Jelena dar pasiule det minimalu ivertinima, kad tokiu cia trintusi kuo maziau Va taip pasisuko situacija, kai konkurentai paspirgino uzpakalius
  Vienas pliusas viso to yra, be abejonės, tas, kad vietiniai rusai, tuteišiai ir visokie neaiškūs mankurtai staiga, ukrainiečių bangos akivaizdoje, patapo dideliais "lietuviais" ir "europiečiais". Net juokinga rusų grupėse skaityti, kaip piktinasi ukrainiečių "neeuropietiškumu"
  Bet, kiek teko bendrauti su atvykusiais tautiečiais, dauguma mokosi lietuvių kalbos (ir aš tą raginu daryti kuo greičiau), bando suprasti ir prisitaikyti prie vietinių tradicijų ir papročių... Ilgoje perspektyvoje, manau, jie pasidarys gera atsvara vietiniams rusakalbiams vatnikams ir mankurtams. Reikia tik laiko.
  Šiaip, bent jau politiškai tas judėjimas Lietuvai tik į naudą.
  Paskutinis taisė oranger; 2020.02.19, 20:47.

  Comment


   Vasario mėnuo:

   Emigrantai 3133

   Imigrantai 4531

   Bendrai +1398. Visai neblogai.

   Edit: Panašu, kad tai yra didžiausias mėnesinis imigrantų skaičius ever.
   Paskutinis taisė OptimusPrime; 2020.03.09, 23:08.

   Comment


    Susisiekus su Erdoganu, galima būtų nesunkiai padvigubinti Lietuvos populiaciją. Lietuva tada galėtų į šešiamilijonines valstybes.
    Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
    Mielosios Grigiškės

    Comment


     Nu prie ko čia Erdoganas ir pabėgeliai, kai tai neturi nieko bendra su tais OptimusPrime pateiktais skaičiais? Mano manymu viena pagrindinių Lietuvos problemų - demografija, o pagrindinis klausimas - kaip ją spręsti. Žinoma, tai emigracijos mažinimas ir dauguma iš tų 4531 imigrantų yra sugrįžtantys lietuviai. Yra dar gimstamumo skatinimo priemonės, kurios turėtų būti absoliučiai priešingos, nei dabartinės priimtos valstiečių, skatinančios kaimo asocialių šeimų gausėjimą. Deja, bet Lietuva dėl emigracijos nukraujavo daug ir turime ieškoti problemos sprendimų būdų. Imigracija iš kitų šalių yra vienas iš problemos sprendimo būdų, tiesą sakant tokios šalys kaip JAV, Izraelis, Australija, Singapūras ar net labiausiai išsivysčiusi Afrikos valstybė PAR yra daugiausiai pastatytos imigrantų rankomis. Esmė, kad imigracija šaliai gali būti ir labai gerai ir labai blogai. Ir čia aš neturiu omeny, kad Lietuva turėtų tapti pabėgėlių imigrantine valstybe, aš turiu omeny, kad mes su demografija turim problemų ir kad dalinai tą problemą galėtumėm spręsti per protingą imigracinę politiką, kuri duotų šimtus kartus geresnį rezultatą, nei asocialių šeimų gimstamumo skatinimas. Mano supratimu mes turėtumėm diskutuoti apie tai, kaip imigracinę politiką padaryti kuo kokybiškesne, bet kai visa imigracija, nepaisant to, kad dauguma ten yra sugrįžtantys lietuviai, bandoma nudažyti juodomis Erdogano pabėgėlių spalvomis - tai man kyla įvairių klausimų.
     Paskutinis taisė Eidvis; 2020.03.11, 22:11.

     Comment


      DELPI:
      Įstaigos duomenimis, trečiąjį šių metų mėnesį į Lietuvą atvyko 3918 žmonių, iš jų – 2128 Lietuvos piliečiai. Vasarį atvykusiųjų buvo 4531, sausį – 4050.

      Iš Lietuvos išvykusių praėjusį mėnesį buvo 2510, iš jų – 1601 šalies pilietis. Vasarį išvykusiųjų buvo 3133, sausį – 3422.

      Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, pirmą kartą imigravusių piliečių skaičius yra didesnis nei emigravusių.

      Comment


       Ne visi džiaugiasi jūsų skaičiais Lietuvos ūkininkai ginkluojasi ir budi naktimis: siaubu tapo grįžę emigrantai

       https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos...ntai-14652374/

       Comment


        Parašė VNS Rodyti pranešimą
        Ne visi džiaugiasi jūsų skaičiais Lietuvos ūkininkai ginkluojasi ir budi naktimis: siaubu tapo grįžę emigrantai

        https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos...ntai-14652374/
        Na, bent jau dėl ukrainiečių man dabar ramu, jie jau iš nieko "neatima darbo".

        Comment


         Tendencijos nepasikeitė ir per karantiną. Balandžio mėnesį vėl pliusas:

         Emigrantai 1741 https://osp.stat.gov.lt/statistiniu-...cator=S3R110#/

         Imigrantai 3310 https://osp.stat.gov.lt/statistiniu-...cator=S3R846#/

         Comment


          Parašė OptimusPrime Rodyti pranešimą
          Tendencijos nepasikeitė ir per karantiną. Balandžio mėnesį vėl pliusas:
          Palauk kol viskas atsidarys.

          Comment

          Working...
          X