Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

In memoriam

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  LRT.lt
  Kolegos ir mokiniai gedi profesoriaus Gudavičiaus: istorijos inžinierius, didelis, bet paprastas žmogus
  https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...prastas-zmogus


  Diena.lt
  E. Gudavičius įvedė Lietuvos istoriją į europinį kontekstą
  https://www.diena.lt/naujienos/lietu...nteksta-950002


  Delfi.lt (TV)
  Profesoriaus Gudavičiaus palikimas: ko neteko Lietuva ir ko verta nepamiršti?
  https://www.delfi.lt/video/laidos/de....d?id=83382485

  Comment


   Mirė rašytojas Romualdas Lankauskas
   1932-2020
   Jo novelių rinkiniai „Klajojantis smėlis“ (1960), „Trečias šešėlis“ (1964), „Pilka šviesa“ (1968), „Šiaurės vitražai“ (1970), romanai „Vidury didelio lauko“ (1962), „Tiltas į jūrą“ (1963), „Prisiminimai po vidurnakčio“ (1977), „Užkeiktas miestas“ (1988), „Nė vienas nebuvo pagailėtas“ (1990) bei kitos knygos yra ryškūs, forma ir turiniu išsiskiriantys veikalai, turintys išliekamąją vertę. Į lietuvių kalbą išvertė keletą Ernesto Hemingvėjaus ir Rėjaus Bredberio kūrinių.
   Savo literatūrinėje kūryboje kritikavo totalitarinę santvarką, publicistikoje priešinosi sovietinės sistemos bukaprotiškumui, nepriklausomą ir kritišką laikyseną išlaikė ir po nepriklausomybės atkūrimo.

   Romualdas Lankauskas buvo ir vienas iš abstrakčiosios tapybos pradininkų Lietuvoje, oficialiai nepripažįstamas sovietmečiu, vėliau surengęs keliolika autorinių tapybos parodų Lietuvoje ir užsienio šalyse.

   1989 metais rašytojo Romualdo Lankausko pastangų dėka buvo įkurta pirmoji nuo Sovietų Sąjungos nepriklausoma organizacija Lietuvoje – Tarptautinio PEN Klubo centras Lietuvoje

   https://www.delfi.lt/kultura/naujien....d?id=83456165

   Comment


    Sekmadienį mirė rašytojas Kęstutis Navakas. Šį faktą LRT.lt patvirtino Rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė. Pasak jos, garsus rašytojas mirė maždaug prieš valandą. Kol kas mirties priežastis nėra aiški, laukiama, kol ji bus nustatyta ir paaiškės daugiau detalių.

    Kęstutis Navakas – Lietuvos poetas, eseistas, literatūros kritikas, vertėjas. Jis gimė 1964 m. vasario 24 d. Šeimyniškiuose, Utenos rajone.

    Nacionalinės premijos laureato gyvybė užgeso sekmadienį.
    https://www.lrt.lt/naujienos/kultura...stutis-navakas

    Comment

    Working...
    X