Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilnius ne tik Baltijos bet ir Rytų Europos ateities miestas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Isvada paprasta: Maskva - nesaugiausias Europos miestas
    Visas tas nesaugumas speju ne del kazkokio siaip didelio nusikalstamumo, o del teroro aktu rizikos ir siautejanciu skinheadu gauju.

    Comment


      #62
      ...o Lietuvoje keliai nesaugūs ne šiaip sau dėl to, kad jie nesaugūs, o tiesiog dėl to, kad juose pilna girtų ir neatsakingų vairuotojų
      You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

      Comment


        #63
        Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
        Pamiršti tai gal ir būtų laikas, bet... mažas pavyzdys - mano tėvas jau 3 metus gyvena ir dirba Airijoje. Dirba su vietiniais, daug bendrauja, viskas ok. Tačiau kai antradienį EURO2008 žaidė Ispanija-Rusija, visi airiai mano tėvui aiškino - žiūrėk, taviškiai žaidžia (suprask, rusai). Nu tada tėvas užsiėmė švietėjiška veikla, paaiškino, kad visą gyvenimą nekenčia rusų ir su jais kovoja (už tai net lageryje teko pabuvoti) ir kad jokie jie ne "mūsiškiai". Tai po to airiai buvo ganėtinai nustebę... toks vat mažas pavyzdys, puikiai iliustruojantis situaciją.
        Na tenka su tokiu nezinojimu daug kovoti, bet kiekvienai tautai galima surasti 'stereotipu', pagal ta pati sablona airius galima pavadinti 'buvusiu britu koloniju (tokiu kaip indijos, bangladeso, pakistano ir pan saliu) gyventojais'

        o vokiecius ne tik ex-nazi, bet ir ex-barbarais pavadinti galima jei zvelgsim i kiek senesne istorija.

        Paprastai pavartojus tokius stereotipus ir paklausus pvz. ispanu ar jie ir maurai tikrai sneka skirtingomis kalbomis tas lyginimas su rusais magiskai greitai pradingsta.

        Comment


          #64
          Ziuriu visai i OT nusivaziavo tema, juk cia turetu kalba suktis apie rytu europos perla

          Comment


            #65
            Nu, kad jau tema nusivažiavo, tai ir aš pridėsiu į šalį.
            Vienas dalykas tikrai yra taip, kaip mes save matom, o visai kitas - kaip mus mato kiti. Vienas pavyzdys iš nesenos asmeninės patirties.
            Balandžio pabaigoje buvau Italijoje, ES projekto renginyje, kuriame dalyvavo vos ne visų ES šalių atstovai. Žmonės arba jauni, arba vidutinio amžiaus, beje visi išsilavinę, daugiausia dirbantys universitetuose.
            Vakaro metu (jau šiek tiek pasilinksminę ))) pradėjom šnekėtis bendrom temom. Vienas kompanijoje buvęs škotas pasakė - man tos visos Rytų Europos šalys , tokios kaip Lietuva, Vengrija, Slovėnija, Slovakija ir kitos yra visai vienodos.
            Šioje vietoje neišlaikė greta buvusio jauno čeko (iš Prahos Karlo universiteto - seniausio į šaiurę nuo Alpių ir į rytus nuo Paryžiaus - jo paties žodžiai pasakyti kviečiant į sekantį renginį vyksiantį Prahoje) nervai. Čekas atsistojo ir būdamas padaręs daugiau nei kiti, bet todėl labiau nuoširdžiai, pasakė - nu tu ir duodi. Tokios šalys kaip Čekija, Slovėnija, Slovakija, Slovėnija yra Centrinės Europos šalys. O atsimink, kad Rytų Europos šalys yra tokios šalys kaip Lietuva, Baltarusija, Moldova, Ukraina, Rusija, Latvija... Ir dar pasakė, kad mokėk skirti - kur šalys yra vakarų kultūros, o kur rytų bizantinės kultūros.
            Vos neliuobiau jam į akį )) Bet vis tik parodžiau, kad esu vakarų kultūros žmogus ))

            Su stereotipais mums dar labai ilgai teks gyventi.

            Comment


              #66
              /\ liuobt jam į akį reikėjo, bet tuomet jis būtų likęs su įrodymais... bet tikiuosi, jog buvo tam renginį daugiau žmonių, kurie mąstė kitaip, nei tas čekas... reikėjo jam geriau mestelt apie futbolą ką nors, tarkim, važiuosi vasarą į turkiją? (tik dabar pastebėjau, kad tai vyko prieš gerą laiko tarpą, bet vis tiek būtų gerai tam čekui taip pasakyt )
              Paskutinis taisė daktaras; 2008.06.18, 16:11.

              Comment


                #67
                ai, pagailejau as jo )) Jaunas dar, paaugs ))
                Bet kalbant rimtai, deja su stereotipais dažnai tenka susidurti. Mano asmeninėje patirtyje kažkodėl ypač dažnai su čekais, nors jokiu būdu nenoriu nieko apibendrinti.
                Kitas čekas - jaunas 40 metų neturintis profesorius, laisvai kalbantis angliškai, vokiškai, prancūziškai, ispaniškai ir itališkai, dirbęs keliose užsienio šalyse (JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje) - manęs prieš porą metu būnant Vokietijoje paklausė - Lietuva tai iš tų trijų per vidurį ar po apačia ? Pamatęs mano žvilgsnį lyg atsiprašė - mums mokykloje reikėjo per prievartą mokintis tu respublikų pavadinimus, o aš taip nemėgau tos prievartos, kad ir dabar bet kurios iš SSSR respublikų pavadinmo paminėjimas man sukelia alergiją. O paskui dar paklausė - jūs kalbat savo kalba, bet juk kultūriškai jūs nuo rusų juk niekuo nesiskiriat ? Prismenu - žado netekau ....
                Vieną IT firmos vadovą - austrą iš Vienos - prieš kelionę į Lietuvą teko ilgai raminti, kad lietuviai rašo ne kiriliškais rašmenimis, nes jis važiavo su mašina ir labai bijojo, kad negalės perskaityti kelio rodyklių. Ilgai nepatikliai klausinėjo nejaugi tikrai Lietuvoje miestų pavadinimai bus užrašyti lotyniškomis raidėmis.

                Panašūs stereotipai po truputį nyksta, bet dar reikės labai daug laiko kol jie išnyks. Nors jau senokai nesutinku tokiu atvejų kaip man pasitaikė 1994 metais Olandijoje. Sužinojęs , kad esu iš Lietuvos panoro labai pabendrauti vienas vietinis olandas. O panoro todėl, kad buvo neseniai grižęs iš "prie Lietuvos" kaip pasakė. Kai paklausiau kur buvo - pasakė - visai prie jūsų - Donecke, Rostove ir Krasnodare. Ir liko išsižiojęs, kai atsakiau , kad nuo mano namų iki Utrechto yra arčiau negu iki Krasnodaro ...

                Comment


                  #68
                  Ko gero geriausia, ka galime padaryti, kviestis uzsienio turistus... kaip sakoma, geriau karta pamatyti, nei 100 kartu isgirsti. Taigi, geriausia, ka galime padaryti, parodyti jiems Vilniu ar Palanga, t.y. labiausiai "prekine isvaizda" atitinkancias Lietuvos vietas, tinkamas masiniam turizmui. Pastebejau, kad netgi maziau issilavine (tarkim, "working class" D.Britanijos gyventojai), taciau salyje lankesi zmones, apie sali turi susidare kur kas realistiskesne nuomone, nei tie, kurie salyje nera buve, nors yra issilavine. Apskritai issilavinimas cia reiskia ne tiek daug, kaip galima tiketis. Svarbiausia, realios zinios apie krasta. Geriausiai tokios zinios igaunamos apsilankant toje salyje.

                  Comment


                    #69
                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Ko gero geriausia, ka galime padaryti, kviestis uzsienio turistus... kaip sakoma, geriau karta pamatyti, nei 100 kartu isgirsti. Taigi, geriausia, ka galime padaryti, parodyti jiems Vilniu ar Palanga, t.y. labiausiai "prekine isvaizda" atitinkancias Lietuvos vietas, tinkamas masiniam turizmui. Pastebejau, kad netgi maziau issilavine (tarkim, "working class" D.Britanijos gyventojai), taciau salyje lankesi zmones, apie sali turi susidare kur kas realistiskesne nuomone, nei tie, kurie salyje nera buve, nors yra issilavine. Apskritai issilavinimas cia reiskia ne tiek daug, kaip galima tiketis. Svarbiausia, realios zinios apie krasta. Geriausiai tokios zinios igaunamos apsilankant toje salyje.
                    Uztenka vienakart juokint pasauli su ta Palanga. Jei kazkuo ir vertas demesio Lietuvos pajurys, tai tik Kursiu nerija, Nida. O Palanga cia tik vietiniams poilsiaut, kurie negali i uzsieni isvaziuot i tikrus pajurio kurortus, kur tam tinkamas klimatas.

                    Comment


                      #70
                      Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                      Uztenka vienakart juokint pasauli su ta Palanga. Jei kazkuo ir vertas demesio Lietuvos pajurys, tai tik Kursiu nerija, Nida. O Palanga cia tik vietiniams poilsiaut, kurie negali i uzsieni isvaziuot i tikrus pajurio kurortus, kur tam tinkamas klimatas.
                      Palanga megsta turtingi turistai is Rusijos. O ir vokieciu ten galima sutikti i valias.

                      Taip pat nereiktu painioti Kursiu Nerijos/Nidos su Palanga. Pastaroji labiau skirta ieskantiems masiniu pramogu (gerimo, muzikos, keksiu ir t.t.), kuomet Kursiu Nerija skirta ieskantiems ramybes.
                      Palanga yra visai geras kurortas, ieskantiems juros ir pramogu. O ir ramybes oaziu ten netruksta (didelis parkas, daug pajurio, smelis ir t.t.).

                      Comment


                        #71
                        Visai jauki ta Palanga, kai nesuvažiuoja pusė Lietuvos. Savaitgalį buvau, tai visai nenusivyliau. Viskas tvarkinga, švaru, daug užsienio turistų. Aišku su Neringos miesteliais nėra, ko lyginti. Bet jei ir ten suvažiuotu visas Lietuvos "koloritas" irgi būtų ne kažin kas...

                        Comment


                          #72
                          Palanga megsta turtingi turistai is Rusijos.
                          jonai, kokį žodį tu parašei kaip pavyzdį

                          Comment


                            #73
                            Labai jūs teisingai čia kalbat, pati tinkamiausia vieta turistams pamatyti "kaip Lietuva nepriklausoma nuo rusiškos kultūros" yra Palanga
                            „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

                            Comment


                              #74
                              Parašė Himleris Rodyti pranešimą
                              Labai jūs teisingai čia kalbat, pati tinkamiausia vieta turistams pamatyti "kaip Lietuva nepriklausoma nuo rusiškos kultūros" yra Palanga
                              Man asmeniskai tai nera labai malonu (garsi rusiska muzika gatveje), taciau tai nera pats blogiausias dalykas, kuris gali nutikti. Lietuva neturi galimybiu konkuruoti su tokiomis salimis kaip Ispanija, Portugalija, Graikija, Kipras, Kroatija ar Italija del Vakarieciu turistu, ieskanciu siltos saules ir juros... taciau mes galime labai sekmingai konkuruoti (ir netgi nesunkiai laimeti ta konkurencine kova) del turistu is Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Turtingu zmoniu ten netruksta ir, svarbiausia, jie nelinke to slepti. Tai elementari ekonomine nauda.

                              Beje, rusiskos muzikos gali isgirsti ir populiariuose Tailando kurortuose ar net Bankoko go-go baruose.

                              Comment


                                #75
                                Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                Vienas kompanijoje buvęs škotas pasakė - man tos visos Rytų Europos šalys , tokios kaip Lietuva, Vengrija, Slovėnija, Slovakija ir kitos yra visai vienodos.
                                "That's because you, Englishmen, are dumb. Have you ever seen a map?"

                                Tokios šalys kaip Čekija, Slovėnija, Slovakija, Slovėnija yra Centrinės Europos šalys.
                                Elementarus atsakymas - Čekija, Slovėnija, Slovakija, Rusija, Baltarusija yra slavai, tuo tarpu Lietuva, Latvija, Moldova nėra slavai. Be to, čekai (ir kiti čia paminėti), nors laiko save vakarietiškos kultūros, bet kalba rusų k. dialektu. Kaip galėjai jam šito nepasakyti?!

                                Comment


                                  #76
                                  Nesąmonės, man vis dėlto keista kaip žmonės gyvena 18 metų senumo realijomis. Jeigu jie atsilikę nuo gyvenimo - čia ne mūsų problema. Su laiku viskas pasikeis, o dabar yra kaip yra, apskritai kiek pastebėjau, žmonės iš prigimties yra kvaili.
                                  Paskutinis taisė Tomizmas; 2017.06.25, 11:36.
                                  Snowflakes will attack U <3

                                  Comment


                                    #77
                                    Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                    Vienas kompanijoje buvęs škotas pasakė - man tos visos Rytų Europos šalys , tokios kaip Lietuva, Vengrija, Slovėnija, Slovakija ir kitos yra visai vienodos.
                                    Primine viena anekdota apie du lektuvo pilotus - zyda ir kinieti, kur zydas visa kelia tylejo, nes labai nekente kinieciu uz tai, kad subombardavo Pearl Harbour'a ("Chinese, Japanese, you are all the same), o kinietis nekente zydu uz tai, kad jie nuskandino Titanika ("Iceberg, Greifenberg, you are all the same")

                                    Nors siaip aisku keista, kad skotai, kurie patys yra dideli nacionalistai neskirtu visu tautu - juk lygiai taip galima pareiksti, kad tiek flamandai, tiek baskai tiek skotai yra vienodi, nes visi gyvena Vakaru Europoje.

                                    Comment


                                      #78
                                      Kartą sėdėjom vienoje užeigoje su keliais, tipo, kolegom. Ten buvo keli vokiečiai, viena lenkė ir dar keli žmogėnai iš įvairių kraštų. Ta lenkė buvo tokia tyli ir mažakalbė, o aš kalbėjau daugiausia su vokiečiais, bet paklausiau pas tą lenkę, iš kur ji. Ji atsakė - iš Gliwice. Man tuo metu jau šiek tiek pynėsi liežuvis, be to, šiek tiek pasireiškė tų vokiečių įtaka, tai aš kažkaip netyčia kelis kartus pavadinau jos miestą Gleiwitz. Ji nieko nesakė, bet neatrodė labai patenkinta

                                      P.S. Gal šitos blevyzgos labiau tiktų prie temos apie Lietuvos įvaizdį?

                                      Comment


                                        #79
                                        Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                        Vienas dalykas tikrai yra taip, kaip mes save matom, o visai kitas - kaip mus mato kiti.
                                        www.skyscrapercity.com buvo kilusi diskusija apie Europos regioninį suskirstymą. Ne tiek Baltijos valstybių buvimo Šiaurės Europoje atžvilgiu, kiek D. Britanijos. Tačiau malonu matyti, kad Šiaurės kaimynai mus mato kaip savo regiono narius.

                                        Diskusiją galite pasiskaityti čia. Man priimtiniausias buvo šis suskirstymas (nesu tikras, kad jis sutampa su oficialiuoju).

                                        Žinoma, Šiaurės kaimynai yra viena, platusis pasaulis yra kita. Tačiau dar kartą pakartosiu savo įsitikinimą - turėtume lygiuotis į Skandinaviją tiek savo identitetu, tiek savo mentalitetu ir būti Šiaurės Europos dalimi, kad ir kaip atskiras regionas - Baltijos valstybės (Skandinavijos valstybių kompanionas).

                                        Tik šios temos pavadinimas, šiuo atžvilgiu, pats būtų neteisingas



                                        Galima neabejoti, dar ilgai koks tūlas Arizonos valstijos ūkininkas su rugio šiaudu tarp dantų paklaustas apie Lietuvą bes į Baikalo ežero apylinkes. 50 metų kurta iliuzija nebus panaikinta taip greitai, kaip norėtųsi. Tačiau nereikia nusivilti, o laikytis savo pozicijos. Spėju, kad tam tikruose pasaulio kampeliuose dar ir vadovėliai naudojami seni, kuriuose mes - SSRS dalis. Bet laikas - mūsų sąjungininkas ir viskas pasikeis.

                                        Pagalvojau taip, gal būtų įmanoma Lietuvai kartu su kitomis Baltijos bei Skandinavijos valstybėmis organizuoti tarptautinę turizmo ar investicijų skatinimo kampaniją. Baltijos valstybių sąryšio su Skandinavija sąsajos plėtra nebūtų jos tiesioginis tikslas, tačiau tokį rezultatą, vienareikšmiškai, duotų. Taip galėtų būti skatinimas šių tautų suartinimas ir bendradarbiavimas, na, o pati kampanija, be kita ko, turėtų ir ekonominės naudos regionui. Didesnės ar mažesnės, priklausytų tik nuo bendro visų valstybių paskirto biudžeto minėtam tikslui. Mūsų URM galėtų tai inicijuoti.



                                        http://img403.imageshack.us/img403/5180/18165831bc0.jpg

                                        Tęskite patys.

                                        O šios tematikos pranešimus gal vertėtų iškelti į Lietuvos įvaizdžio temą
                                        Paskutinis taisė ; 2008.06.22, 19:22.
                                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                                        Comment


                                          #80
                                          Parašė Rodyti pranešimą
                                          Man priimtiniausias buvo šis suskirstymas (nesu tikras, kad jis sutampa su oficialiuoju).
                                          Stai tokiam Europos suskirstymui as taip pat pritarciau visomis keturiomis. Nepriekaistingai, isskyrus Rumunija ir Bulgarija - jie labiau tinka prie pietu Europos.
                                          Snowflakes will attack U <3

                                          Comment

                                          Working...
                                          X