Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LHC vs ISS

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Parašė aesde Rodyti pranešimą

    Parašė meskisz
    Parašė meskisz
    Faktas is Dan Brown knygos "angelai ir demonai" :
    faktas .



    lygiai taip pat sėkmingai faktų apie ufonautus (ateivius) galima rasti Ray Bradbury, Stanisław Lem, brolių Strugackių ir etc knygose. nešnekant apie didijį ufologą Erich'ą von Däniken'ą

    Sitas man irgi uzkliuvo Zodis 'faktas' ir 'Dan Brown knyga' vienam sakiny yra nesamone
    Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.

    Comment


      #42
      Parašė keen Rodyti pranešimą
      Sitas man irgi uzkliuvo Zodis 'faktas' ir 'Dan Brown knyga' vienam sakiny yra nesamone
      Čia pateikti teiginiai yra teisingi.

      Tą nesunku patikrinti remiantis Einšteino masės-energijos ekvivalentumo lygtimi.

      Materijai susiduriant su antimaterija masė yra sunaikinama, jei galima taip išsireikšti, tačiau viskas virsta energija.

      Buvo gretinama su branduoliniu kuru. Pratęsiu šį sulyginimą ir duosiu paprastą pavyzdį, urano kasetė po panaudojimo sveria mažiau. Dingusi jos svorio dalis sugebėjo apšildyti ar elektra aprūpinti tūkstančius namų ūkių. Nors masės skirtumas buvo tikrai santykinai labai nedidelis. Žinoma, branduolinio kuro atžvilgiu energija išskiriama kiek kitu keliu, nė anihiliacijos.

      Dabar įsivaizduokite du kūnus, kurių abiejų masės anihiliuoja totaliai.
      Paskutinis taisė ; 2008.08.04, 15:18.
      Įžvalgos.lt - FB - G+

      Comment


        #43
        Aš:
        matai, jei tarkime padarytume x masės kūną iš antimedžiagos, ir tą kūną padėtume ant stalo, tuomet taip - greičiausiai mes išgaruotume iš karto.

        Bet jeigu mes, žemėje kurdami antimedžiagą, sugebėtume ją patalpinti vakuume esančiame plazmos žiede, kuris būtų valdomas magnetiniais laukais, tai kaip aš suprantu - į tokią antimedžiagos būseną būtų galima prikrauti belekiek energijos. Ir ji svertų pakankamai nedaug.

        Tai yra - klausimas ne tame, ar apsimokėtų antimedžiagą gaminti tam, kad iš jos gamintume elektrą būstams, bet tame, ar apsimokėtų kurti kurą, kuris svertų 1000 kartų mažiau, negu dabartinis reaktyvinis kuras, ir tokiu būdu į erdvę paleidžiama raketa turėtų labai mažą masę.

        Comment


          #44
          Parašė somis Rodyti pranešimą
          Bet jeigu mes, žemėje kurdami antimedžiagą, sugebėtume ją patalpinti vakuume esančiame plazmos žiede, kuris būtų valdomas magnetiniais laukais, tai kaip aš suprantu - į tokią antimedžiagos būseną būtų galima prikrauti belekiek energijos. Ir ji svertų pakankamai nedaug.
          Kiek energijos reikia plazmos žiedui valdyti? Kokiu būdu būtų išlaikoma antimaterija šio vakuumo, jei tokį įmanoma sukurti, centre, pakankamu atstumu, kad nevyktų anihiliacija? Koks atstumas tam reikalingas? Ar bus įmanoma sukurti absoliutų vakuumą, nes kitokiame anihiliacija visvien vyks? Arba kiek neabsoliutus jis galėtų būti?

          Ir koks yra šių įdomių minčių šaltinis?


          Tai yra - klausimas ne tame, ar apsimokėtų antimedžiagą gaminti tam, kad iš jos gamintume elektrą būstams, bet tame, ar apsimokėtų kurti kurą, kuris svertų 1000 kartų mažiau, negu dabartinis reaktyvinis kuras, ir tokiu būdu į erdvę paleidžiama raketa turėtų labai mažą masę.
          Priklauso kokią problemą sprendžiame: ar Žemės aprūpinimo energija, ar erdvėlaivių.

          Žemei svoris ne toks svarbus. Nors, mažesnė masė, žinoma, nebūtų minusas.

          Tačiau, bet kuriuo iš atvejų, lieka galioti bent dvi ankstesnės sąlygos: antimedžiagos gamyba turi atsieiti mažiau energijos nė gali suteikti jos anihiliacija. Na, o kaina svarbi tam tikrų procesų įsisavinimo spartai.

          Beje, somi, ar nebūtų paprasčiau paprašyti/pasiklausti Dievo? (Tik kurio?)

          Dar, ir iš tavo pasisakymo galima suprasti, kad plazmą galima valdyti energijos laukais. Konkrečiai, magnetiniu. Dar vienas tokio poveikio pavyzdys yra procesai Saulėje, jos juodosios dėmės. Žinoma, sąlygos ten nėra lygintinos su sąlygomis Žemėje, bet aš imu patį įtakos faktą.

          Kaip žinia, ugnis irgi yra plazma, tik silpnai jonizuota. Man įdomu, ar nebūtų įmanoma taip pakoreguoti plazmos energetinio lygmens, kad ji liktų nukenksminta. Galbūt ateityje būtų įmanoma užgesinti ugnį be vandens, be jokios materijos apskritai, pasitelkiant vien energiją.
          Paskutinis taisė ; 2008.08.04, 16:49.
          Įžvalgos.lt - FB - G+

          Comment


            #45
            CERN paleido Didįjį hadronų greitintuvą
            2008.09.10 08:52



            Šiandien Europos branduolinių tyrimų centre Ženevoje (CERN) apie 9.30 val. Lietuvos laiku buvo paleistas galingiausias pasaulyje dalelių greitintuvas (LHC). Greitintuvo paleidimo procesą galima tiesiogiai stebėti internetu iš CERN svetainės. Tiesioginė transliacija internetu ir per TV palydovus prasidėjo 9 val. Lietuvos laiku.

            Paleidus LHC į greitintuvo žiedą bus įvestas bandomasis protonų pluoštas, kurio galia sieks 450 GeV (gigaelektronvoltų) – maždaug 30 kartų mažiau, nei projektinis LHC galingumas.

            LHC statyba buvo pradėta 2001 m. ir kainavo apie 10 mlrd. JAV dol. Greitintuvas įrengtas apie 100 metrų gylyje po žeme, jo žiedo ilgis – 27 kilometrai. Tunelis pastatytas Šveicarijos ir Prancūzijos teritorijoje.

            Eksperimentų metu gautus duomenis apdoros įvairiose pasaulio šalyse esantys specialaus LHC kompiuterių tinklo „Worldwide LHC Computing Grid“ skaičiavimo centrai, su CERN sujungti 10 Gb/s spartos magistralėmis. Kiekvieną dieną LHC eksperimentų metu bus gaunama apie 27 TB informacijos, kurią 10 pirmojo lygio „Worldwide LHC Computing Grid“ mazgų, esančių įvairiose pasaulio šalyse, paskirstys 150 mokslo tiriamųjų institutų. Todėl galima sakyti, kad šiame projekte dalyvaus viso pasaulio mokslo bendruomenė.

            Oficialus LHC atidarymas įvyks spalio 21 d.
            Šiek tiek pavėluotai, bet nieko.
            „Žmogus, nedarantis klaidų, paprastai nedaro nieko" - Bishop W. Magee, 1821-1891.

            Comment


              #46
              Parašė Rodyti pranešimą

              Ir koks yra šių įdomių minčių šaltinis?

              Priklauso kokią problemą sprendžiame: ar Žemės aprūpinimo energija, ar erdvėlaivių.

              Žemei svoris ne toks svarbus. Nors, mažesnė masė, žinoma, nebūtų minusas.

              Tačiau, bet kuriuo iš atvejų, lieka galioti bent dvi ankstesnės sąlygos: antimedžiagos gamyba turi atsieiti mažiau energijos nė gali suteikti jos anihiliacija. Na, o kaina svarbi tam tikrų procesų įsisavinimo spartai.

              Beje, somi, ar nebūtų paprasčiau paprašyti/pasiklausti Dievo? (Tik kurio?)

              Dar, ir iš tavo pasisakymo galima suprasti, kad plazmą galima valdyti energijos laukais. Konkrečiai, magnetiniu. Dar vienas tokio poveikio pavyzdys yra procesai Saulėje, jos juodosios dėmės. Žinoma, sąlygos ten nėra lygintinos su sąlygomis Žemėje, bet aš imu patį įtakos faktą.

              Kaip žinia, ugnis irgi yra plazma, tik silpnai jonizuota. Man įdomu, ar nebūtų įmanoma taip pakoreguoti plazmos energetinio lygmens, kad ji liktų nukenksminta. Galbūt ateityje būtų įmanoma užgesinti ugnį be vandens, be jokios materijos apskritai, pasitelkiant vien energiją.
              Į tuos klausimus aš tau tiksliai negaliu atsakyti, nes žinau tik fizikos teorijos pagrindus. Ir manau pats supranti, kad jei galėčiau į juos tiksliai atsakyti - Lietuvoj man nebūtų ką veikti.

              Šių įdomių minčių šaltinis yra mano fizikos paskaitos pas Galdiką.

              Aš kalbėjau konkrečiai apie erdvėlaivių energijos aprūpinimą. Ir šioje vietoje, manau, labai didelę reikšmę turi energijos svoris. Tai yra: būtų verta sudeginti 100 tonų akmens anglies, kad pagamintume 10 kartų mažiau vertingą kurą, kuris svertų 2 kilogramus.Tikiuosi nereikia aiškinti kodėl?
              Na, o jei reikia, tai pasirašyk diferencialinę lygtį, ir paskaičiuok, kiek kuro reikia iškelti į erdvę 10 tonų kuro.

              Dėl Dievo tai nelabai čia supratau?

              o dėl likusių dviejų problemų, tai smagu - dabar jau turi kuo domėtis

              Comment


                #47
                Jeigu įdomu kaip veikia LHC :

                Comment


                  #48
                  Parašė pauliaK Rodyti pranešimą
                  Jeigu įdomu kaip veikia LHC :

                  tikrai idomus filmukas
                  Neišmeskite spalvų

                  Comment

                  Working...
                  X