Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ką jūs manote apie "Baltijos" alų?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Ką jūs manote apie "Baltijos" alų?

    Keista tema, bet čia svarbiau apklausos rezultatai.
    Balsuoti kviečiami visi.

    Hipotezė tokia:

    Aš manau, kad kai nebebus galima Klaipėdos baruose įsigyti "Baltijos" alaus, tai reikš, jog Klaipėda mirė. Miestas nikeur nedigs, bet dings jo savita dvasia. Kaip žinoma seniau jis buvo pilstomas iš bačkų kiekvienoje miesto aludėje, tačiau vėliau beliko tik iš butelio įpilamas alus, o galiausiai retame bare gali paskanauti "Baltijos" ...
    Šie procesai kažkaip įdomiai pasikartoją ir pačio miesto dvasioje. Seniau jis buvo tikras uostamiestis, kuriame jūreiviai buvo labai gerbiami. Bet kuo toliau, tuo labiau miestas "modernėja" ir pamiršta savo tikrąjį veidą. Tiek pastatų tiek kitomis prasmėmis. (pvz Jūros šventė)
    Kadangi vienas iš senosios Klaipėdos atributų "Baltijos" alus, tai todėl ir tema sukasi apie jį.

    P.s. Ne klaipėdiečiai to nesupras

    P.s.s. Vartodai alkoholi rizikuojate savo sveikata, šeimos narių gerove ir pan.
    30
    "Baltijai" dingus, dings ir senoji Klaipėda
    23,33%
    7
    Kvaila hipotezė.
    50,00%
    15
    "Baltijos" alų geria tik bomžai
    26,67%
    8
    Propoganda ir penas mintims >>>

    Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
    www.ted.com

    #2
    Visko gali būt, kad ši tema iškeliaus į ALUS (nes ir tokia yra), bet pasakysiu savo nuomone: Šiuo metu, tai vienas geriausių lietuviško tamsaus alaus rūšių (nors ne tiek ir daug mes jų turime), tačiau ji prastėja (o tai ne mano vieno nuomonė).

    Ech.. būtų gerai, kad bent Klaipėdoje, bent 50% barų turėtų šio alaus.
    P.

    Comment


      #3
      Parašė vap Rodyti pranešimą
      Visko gali būt, kad ši tema iškeliaus į ALUS (nes ir tokia yra), bet pasakysiu savo nuomone: Šiuo metu, tai vienas geriausių lietuviško tamsaus alaus rūšių (nors ne tiek ir daug mes jų turime), tačiau ji prastėja (o tai ne mano vieno nuomonė).

      Ech.. būtų gerai, kad bent Klaipėdoje, bent 50% barų turėtų šio alaus.
      Pritariu tau. Šis tikrai skanus tamsus alus, bet jo kokybė prastėja, kaip ir viso švyturio alaus, kuris tampa "produkcija". Todėl niekada ir nesuprasiu verslo ir to, kad viskas aukojama didesniam pelnui ...

      Aš irgi norėčiau, kad Klaipėdoje "Baltijos" alus išliktų ir būtų pilstomas iš bačkų, o ne butelių ... Bent jau Klaipėdoje ir aplink ją.

      Beje seniau mieste veikė ir daug mažu alaus daryklų, kūrusių ir brandinusių alaus gamybos bei vartojimo tradiciją, kuri seniau dar reiškėsi Klaipėdoje, bet dabar miršta. Nors yra bandančių kažką keisti ... pavyzdžiui "Memelio" baras ir alaus darykla, dar tebėra gyva idėja Šaulių gatvėje vietoj buvusios spirito varyklos (to raudonų plytų apleisto pastato) įkurti alaus daryklą, kuri virtų alų pagal seną receptą, kurį naudojo seniau viena iš kitų Klaipėdos alaus daryklų. Netgi ragavau bandomąją partiją per tos idėjos pristatymą. Tikrai gardus buvo.

      Miesto tradicija ...
      Propoganda ir penas mintims >>>

      Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
      www.ted.com

      Comment


        #4
        Offtopic.

        Jo"h"nai matau, kad pats nelabai ką tenumanai apie šių kraštų idomią istoriją ir visas jos vingrybes.

        Pradžiai paskaityk šituos straipsnius - čia rašo apie Dangės vardo kilmę ir šiaip apie kuršiškus hidronimus, bet bus atsakymų ir apie Memelį.
        http://www.ve.lt/?rub=1065924810&dat...&id=1022777124
        http://www.ve.lt/?data=2002-06-01&ru...&id=1022863906

        O čia apie Memelio ir Klaipėdos vardų kilmes ir dar daugiau. http://www.ve.lt/?rub=1065924831&dat...&id=1019575476

        Kaip teisingai straipsnyje rašo, Klaipėda visada buvo multietninis miestas, kuriame gyveno tiek vokiečiai, tiek lietuviai, tiek lietuvninkai, tiek ir kitų tautybių žmonės. Visgi čia uostamiestis. Kuriame Memelio ir Klaipėdos pavadinimas kartu gyvuoja jau nuo 1413 metų. Istorija šiuo atveju tik įvykę faktai, o miestas, tai gyvas orgaznizmas, kuris kaupia ivairią vietos gyventojų patirtį. Kadangi jis buvo įkurtas baltų žemėse vokiečių, tai savotiškai užprogramavo tolimesnę jo dvylypė etninę raidą. Taigi savotiškai pasikeitus valdžiai vienas pavadinimas buvo pakeistas kitu, nors senasis niekur neišnyko. Vienas pieštuko strichas žemėlapyje pakeitė kitą, nors miestas su savo patirtimi niekur nedingo. Gal kurią dieną atras šaltinius, kurie paminės, jog kuris nors Klaipėdos variantas buvo pavartotas ankščiau už Memelburgo ir pan. Bet kuriuo atveju tai neturės jokios reikšmės.

        Taigi aš Klaipėda suvokiu kaip miestą platesne prasme su savo vietos tradiciomis, savitu vietos kodu tiek pastatų, tiek žmonių mąstymo ir pan. O ne kaip kažkas čia bando pateikti savo mintis, kurios labiau susijusios su materialia miesto išraiška.

        Ir jeigu apie alų, tai jis yra vietinis alus. Beje "Baltijos" alus pradėtas gaminti tik 1964 metais, bet labai panašus į J.W.Reincke's tamsų alų. Taigi savotiškai atgimęs dalykas, sukurtas pagal vietos aludarių tradicijas. Taip ir nesupratau prie ko čia buvo kišamos valstybės.

        Ir kaip jau minėjau ne klaipėdiškiai nesupras.

        Todėl ir toliau laukiu, kada vėl paragausiu "Baltijos" jau greitai ...


        p.s.

        Prasau nekisti zodziu man i burna, kurie niekada is ten neisejo<...>
        Nepriimk mano posto kaip kazkokio issidirbinejimo ir separatizmo. Tiesiog pastebejau musu mentaliteto bruoza, kuris man kelia sypsena ir kuri labai gerai parodo sitos temos pirmasis postas
        Aš tuo tarpu paprašyčiau nekišti man minčių į galvą, kurios net nebuvo ten gimusios.
        Ačiū.
        Propoganda ir penas mintims >>>

        Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
        www.ted.com

        Comment


          #5
          Šiaip aš Švyturio daryklos jau seniai nebesieju su Klaipėdos veidu. Anksčiau buvau didelis jų alaus "patriotas", bet manau dabartinė darykla yra neverta tokio klaipėdiečių atsidavimo. Man kurkas smagiau būtų matyti daug smulkių vietinių daryklėlių su savais barais nei būti priverstam visur gerti tą patį Švyturį. Šiaip ar taip sutinku kad tam tikras istorijos puslapis bus užverstas nutraukus Baltijos pilstymą. Bet aš to nevadinčiau Klaipėdos dvasios praradimu. O jei kalbėti apie pagarbą jūrininkams, tai reikėtų prisiminti ir tos pagarbos priežastis. Jūreiviai buvo vieni nedaugelio išrinktųjų kurie galėjo apsilankyti už geležinės uždangos, parsivežti valiutos, kramtoškių ir pan. Natūralu kad tuometinėje visuomenėje tokie žmonės turėjo ypatingą statusą ir pagarbą, deja tai nelabai susiję su meile jūrai. Be to mano manymu kaip tik dabar Klaipėda virsta uostamiesčiu, o sovietmečiu ji tebuvo miestas šalia uosto.

          Comment


            #6
            Čia kalba eina apie Švyturio Baltiją kur dar buteliuose su mėlyna etikete būdavo galima įsigyt?
            Mano nuotraukos @Fotki.com

            Auto Show Millennium 2007
            Retromobile 2007
            "Kova 1". Driftingo čempionatas
            "Foje" Gali Skambėti Kitaip
            Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
            BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
            Kauno Marių Regioninis Parkas

            Comment


              #7
              nėra galimo atsakymo:
              negeriu

              Comment


                #8
                Parašė HAMMER Rodyti pranešimą
                Čia kalba eina apie Švyturio Baltiją kur dar buteliuose su mėlyna etikete būdavo galima įsigyt?
                Taip apie ta patį su mėlyna etikete. O kodėl būdavo ? Gal Kaune jo nebepardavinėja net buteliuose ?

                Somis
                nėra galimo atsakymo:
                negeriu
                Na nuomonę apie alų galima turėti jo net negeriant. Kaip pavyzdžiui kai kurie kolegos balsavę už tai, jog "Baltijos" alų geria tik bomžai. Jie tikriausiai alkoholio dar nevartoja, bet iš tėvelių ar vyresnių draugų jau girdėjo tą neigiamą stereotipą, jog tai bomžų, bohemos ir pan alus. Taigi nuomone galima turėti ir negeriant.

                Beje kam taip "žiauriai" - gerti. Geriau kaip žemaičiai sako: kaštavoti
                Propoganda ir penas mintims >>>

                Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
                www.ted.com

                Comment


                  #9
                  Nebalsuosiu už pirmą variantą, nes Klaipėdos identitetas tikrai ne vien alumi grįstas, nesvarbu, kad ir simboliškai jai svarbiu. Tačiau, jei tai buvo šio miesto neatsiejama dalis, reikėtų tai išsaugoti. Nesiūlau skatinti girtuoklystės, galima visa tai pateikti kaip tradicijos dalį, o vartojimo kultūra jau priklauso nuo visuomenės mentaliteto
                  Įžvalgos.lt - FB - G+

                  Comment


                    #10
                    Vienintelis Lietuvos alus, gaminamas stambios gamyklos, kurį dar galima gerti
                    „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

                    Comment


                      #11
                      Na aš tik atsimenu, kad tai buvo vienas tėvo favoritų prekybos centre, jei pavykdavo jį rasti. Jei kalbam apie tą tamsų alų, su mėlyna ir kartu sidabrine etikete. Jei taip, tai nepaskyčiau, kad tai "bomžua" alus, na bent mano tėvas nėra "bomžua" ...
                      Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                      Dordrechtas/Haarlemas
                      Nesebaras/Plovdivas
                      Kiolnas

                      Comment


                        #12
                        Turbūt vienintelė verta dėmesio "Švyturio" alaus rūšis.

                        Dar privalumas - bent Kaune kai kuriuose baruose kainuoja pigiau nei labiau išreklamuotos alternatyvos.
                        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                        Comment


                          #13
                          Parašė ValdasJ Rodyti pranešimą
                          Šiaip aš Švyturio daryklos jau seniai nebesieju su Klaipėdos veidu. Anksčiau buvau didelis jų alaus "patriotas", bet manau dabartinė darykla yra neverta tokio klaipėdiečių atsidavimo.
                          Nieko nuostabaus - juk "Švyturys" tėra didelio tarptautinio konglomerato Lietuvos filialo vienas iš prekinių ženklų.

                          O Baltijos alų neseniai atradau "Švyturio" šaldytuve maximoje - skanus.

                          Comment


                            #14
                            Ar yra dar Klaipėdoj vietų, kur pilsto Švyturio alų išsinešimui. Kažkada pilstydavo pati darykla...

                            Comment


                              #15
                              Paskutinį kartą šitą alų gėriau 1989 m.

                              Comment

                              Working...
                              X