Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Alus Lietuvoje ir svetur

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
    Nors tema ne apie vyną, bet paklausiu, gal kas žinote, iš kur vyne sulfitai??? Juk ant kiekvieno butelio rašoma. Atsakysiu - iš konservanto natrio sulfito, kuris yra elementarus fiksatorius, naudojamas fotografijoje. Ir jis yra stiprus alergenas. Taip kad galvokite, kokį myžalą geria vyno mėgėjai. Nėra vyno rinkoje be to priedo, nes kitaip rūgimo sustabdyti neišeina ir į butelius supilstyti neįmanoma.
    Nors tema tikrai ne apie vyną , bet pasiūlyčiau pasiskaityti bent jau Vikipediją - http://fr.wikipedia.org/wiki/Dioxyde..._%C5%93nologie . Tada mažiau jaudins visokie baubai.

    1) vyno, kuriame visai nėra SO2 nebūna - nes SO2 vyne susidaro natūraliai. Užrašas "Be sulfitų" reiškia, kad jų nedėta papildomai

    2) vyną be SO2 reikia laikyti rūsyje, o kambario temperatūroje jis ges. O turėti vyno rūsį - didžiulė prabanga.

    3) sulfitai smirda, todėl vyndariai suinteresuoti jo dėti kuo mažiau. T.y. lygiai tiek, kiek būtina, ir ne daugiau - taigi kuo geresnis vyndarys ir kuo geriau jis supranta, ką daro, tuo jam dėti sulfitų reikės mažiau. Aišku jeigu vynas skirtas vartotojams, kurie skonio neskiria - tada px.

    4) Raudonam vyne SO2 bus mažiau negu baltam. Sausam vyne - mažiau negu saldžiam.

    Comment


      Pašnekėjot apie vyna, dabar gryžtam prie temos, vakar teko išbandyti dar man nematyto neskanauto alučio, skeptiškai buvau nusiteikęs prieš šita alų, bet paragavus mano nuomonė pasikeitė, ir tikrai rekomenduočiau paskanauti Piniavos Raudonųjų dobilų
      .
      Tauro apygarda (Stirnos rinktinė)| 立陶宛

      Comment


        Parašė Sefas210 Rodyti pranešimą
        Pašnekėjot apie vyna, dabar gryžtam prie temos, vakar teko išbandyti dar man nematyto neskanauto alučio, skeptiškai buvau nusiteikęs prieš šita alų, bet paragavus mano nuomonė pasikeitė, ir tikrai rekomenduočiau paskanauti Piniavos Raudonųjų dobilų
        .
        Atvaizdas
        Maždaug prieš pusmetį metus jis būdavo dar geresnis. Nežinau gal vėl susigrąžino kokybę, nes pastaruoju metu buvo kritusi.
        P.

        Comment


          Parašė Sefas210 Rodyti pranešimą
          Pašnekėjot apie vyna, dabar gryžtam prie temos, vakar teko išbandyti dar man nematyto neskanauto alučio, skeptiškai buvau nusiteikęs prieš šita alų, bet paragavus mano nuomonė pasikeitė, ir tikrai rekomenduočiau paskanauti Piniavos Raudonųjų dobilų
          .
          Atvaizdas
          Iš daugelio girdėjau gerus atsiliepimus apie šį alų. Pats nuspirkau jo vienoje parduotuvėje, bet turbūt pateko nekokia partija - pernelyg kartus (toks šlykščiai kartus, aki norisi vandens užsigerti), skonis nebuvo išraiškingas. Gal iš tikrųjų suprastėjo kokybė? Bet pasikliauju kitų gerais atsiliepimais - prie progos reiks dar kartą jo pabandyti.

          Comment


            Naujas Vilkmergės alus.
            Neblogas skonis. Patiko.
            Tūris 0,41l vadinama pusė lietuviškos kvortos, pirmiji 1792 buteliai kolekciniai, su numeriais,
            Buvo apie tai straipsnis "Kauno dienoje", pamėginsiu nuskanuot ir įdėt



            Paskutinis taisė negative; 2012.04.15, 14:11.

            Comment


              Parašė negative Rodyti pranešimą
              Naujas Vilkmergės alus.
              Neblogas skonis. Patiko.
              Tūris 0,41l vadinama pusė lietuviškos kvortos, buteliai kolekciniai su numeriais, viso išleista ~1792 vnt!!!!
              Buvo apie tai straipsnis "Kauno dienoje", pamėginsiu nuskanuot ir įdėt

              Atvaizdas


              Atvaizdas
              Patiko ir man šitas. Ir skonis neblogas, bet marketingas superinis, tie buteliukai labai solidžiai ir kokybiškai atrodo. Užskaitom.

              Comment


                straipsnis apie naują Vilmergės alų:

                Comment


                  nu nežinau, dviprasmiškai aš tą vilkmergiškį alų vertinčiau, skonis lyg ir neblogas, bet išžogą vistiek buvo nuo trijų buteliukų, turbūt daugiau nebepirksiu, nebent jei bus pasirinkimas tarp utenos ir vilkmergės
                  Aš neliūdnas - aš blaivus

                  Comment


                    Ir man nelabai tas alus. Ir kaina perdidelė dėl buteliuko dizaino.

                    Comment


                      Man šitas patiko - toks su skoniu alus.

                      Tik tą 0,41 litro talpos butelį vertinu kaip smulkų išdūrinėjimą (lygiai kaip pieno ar aliejaus butelius, susitraukiančius nuo 1 litro iki 0,9 litro, sviesto pakelius sumažėjančius nuo 200 gr iki 180 gr ir panašiai).

                      Comment


                        Dizaino marketingo prasme priekaištų jokių (na tik vienas, kad dažnai pristatoma, kad tai pusę lietuviškos kvortos, nors tokio dydžio buvo tik lenkiškos kvortos).

                        Pats alus nieko labai įspūdingo, neišraiškingas, be kūno, bet bandysiu dar kartą paragauti, jei nedidelėmis partijomis verdamas, tai gal ir nuo partijos priklauso.
                        P.

                        Comment


                          Parašė vap Rodyti pranešimą
                          Dizaino marketingo prasme priekaištų jokių (na tik vienas, kad dažnai pristatoma, kad tai pusę lietuviškos kvortos, nors tokio dydžio buvo tik lenkiškos kvortos).

                          Pats alus nieko labai įspūdingo, neišraiškingas, be kūno, bet bandysiu dar kartą paragauti, jei nedidelėmis partijomis verdamas, tai gal ir nuo partijos priklauso.
                          norėtųsi tada sužinoti, kokia ta tikroji lietuviškos kvortos talpa??
                          Aš neliūdnas - aš blaivus

                          Comment


                            sveiki esu dar naujas narys todėl dar nemoku foto kelti visos diskusijos nepermečiau bet lyg ir nepastebėjau kad būtu diskutuota apie BELGIŠKAJĮ HOEGAARDEN alų tai lengvas kvietinis alus panašus i lietuvoje esantį švyturio baltą.www.hoegaarden.com/

                            Comment


                              Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                              norėtųsi tada sužinoti, kokia ta tikroji lietuviškos kvortos talpa??
                              Šio straipsnio komentaruose yra šiek tiek daugiau informacijos:
                              http://tikrasalus.lt/2012/03/30/kvor...-medaus-menuo/

                              Ir pagal šį straipsnį: http://archive.minfolit.lt/arch/15501/15745.pdf, kvorta - 0,705 litro.
                              P.

                              Comment


                                Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                Tik tą 0,41 litro talpos butelį vertinu kaip smulkų išdūrinėjimą (lygiai kaip pieno ar aliejaus butelius, susitraukiančius nuo 1 litro iki 0,9 litro, sviesto pakelius sumažėjančius nuo 200 gr iki 180 gr ir panašiai).
                                Tikrai taip. Labai neigiamai ziuriu i nestandartinius butelius, pirkejui sunku tiksliau palyginti kainas (aisku rasoma turbut litro kaina ir tt.).
                                Ir kaip liutas pastebejo - dar kaina paolidomai didesne del butelio.
                                Trumpai tariant mano akimis per brangus tas alus.

                                Comment


                                  Parašė mantux89 Rodyti pranešimą
                                  sveiki esu dar naujas narys todėl dar nemoku foto kelti visos diskusijos nepermečiau bet lyg ir nepastebėjau kad būtu diskutuota apie BELGIŠKAJĮ HOEGAARDEN alų tai lengvas kvietinis alus panašus i lietuvoje esantį švyturio baltą.www.hoegaarden.com/
                                  IMHO kas mėgsta kvietinį baltą alų, tam patiks HOEGAARDEN'as. Vasara pats tas. Mano mėgstamiausias kartu su Vilniaus Alumi (pastarasi jau kuris laikas yra tarp mano lietuviškų alaus gamintojų favoritų).
                                  Tiesa, kartais geriant jaučiasi alaus apynių kartumo trūkumas, kita vertus, tai skonio reikalas. Man švelnus alus labai patinka, ypač karštomis vasaros dienomis, kadangi kartumas neretai didina troškulį.

                                  Comment



                                    Atsiprašau už dydi, bet jo čia reikia
                                    Life is a game that no one wins

                                    Comment


                                      Paskaitęs Jūsų komentarus apie Vilmergės naująjį alų, susigundžiau. Labai patiko. Visomis prasmėmis. Mano nuomone, šiuo metu geresnis už daugumą didžiųjų alaus daryklų gaminių. Skonis ilgokai išlieka burnoje, nėra pernelyg kartus, gana subalansuotas, truputi salstelna. Man patiko.

                                      Comment


                                        Prisistatymas

                                        Sveiki visi!
                                        Gal ir mano nuomonė apie alų bus kam nors įdomi:
                                        http://www.biteplius.lt/lt/2content....2bad73ca0793c6
                                        Čia kitaip pateikta;
                                        http://public.fotki.com/murkalus/tasted-beer/
                                        Giliau pasikapstę ir apie kolekcijas rasit...
                                        Laukiu komentarų!

                                        Comment


                                          Parašė Kartmen Rodyti pranešimą
                                          Atvaizdas

                                          Atsiprašau už dydi, bet jo čia reikia
                                          Apie šitą plakatą yra gera istorija čia: http://tikrasalus.lt/2012/02/01/zing...-parduotuveje/

                                          Comment

                                          Working...
                                          X