Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Alus Lietuvoje ir svetur

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    UK populiariausios rūšys yra Carlsberg ("originalus"... 3,8% alc.vol., dirbtinai prigazuotas, pridėtas dažiklio ir t.t.), Fosters (ta pati istorija, kaip ir Carlsberg), Carling (tas pats...). Šiuo metu gana sparčiai populiarėja Stella 4% ir analogiškas Becks Vier. Žodžiu, išsityčiojimas iš alaus kaip gėrimo apskritai. Nepaisant to, marketingas pateikia taip kaip "gerą" alų. Žodžiu, ką pamato žmonės per televiorių arba bulvariniame laikraštyje, tą ir perka, kaip "geriausią".

    O išsiaiškinti, kas yra kas, nėra taip jau sunku. Reikia nusipirkti kelias skirtingas alaus rūšis, vienu metu atsikimšti bent 2-3 butelius ir padegustuoti. Tereikia 1:1 palyginti mūsų "geriausia ką turime" Švyturio Ekstra su, pavyzdžiui, Pilsner Urquell, Budvar arba Becks. Iškart bus viskas aišku.
    kaip manot, ar ilgai patemptų vien reklama ir marketingas aludarį, jeigu jo alus niekam neptiktų. tas pats švyturys turi nemažai skirtingo, gero alaus rūšių, tai jo gerbėjų ir yra nemažai - kas ekstra geria, kas baltijos, moterys mačiau dažnai baltą renkasi. jeigu įsigalios tas reklamos draudimas, tada matysim realiai, ar reklama darė jau tokį stiprų poveikį gėrimo pasirinkimui

    Comment


      Parašė John Rodyti pranešimą
      UK populiariausios rūšys yra Carlsberg ("originalus"... 3,8% alc.vol., dirbtinai prigazuotas, pridėtas dažiklio ir t.t.), Fosters (ta pati istorija, kaip ir Carlsberg), Carling (tas pats...). Šiuo metu gana sparčiai populiarėja Stella 4% ir analogiškas Becks Vier. Žodžiu, išsityčiojimas iš alaus kaip gėrimo apskritai. Nepaisant to, marketingas pateikia taip kaip "gerą" alų. Žodžiu, ką pamato žmonės per televiorių arba bulvariniame laikraštyje, tą ir perka, kaip "geriausią".

      O išsiaiškinti, kas yra kas, nėra taip jau sunku. Reikia nusipirkti kelias skirtingas alaus rūšis, vienu metu atsikimšti bent 2-3 butelius ir padegustuoti. Tereikia 1:1 palyginti mūsų "geriausia ką turime" Švyturio Ekstra su, pavyzdžiui, Pilsner Urquell, Budvar arba Becks. Iškart bus viskas aišku.
      Matai, o paties "Švyurio" yra labai skirtingų rūšių su skirtingais skoniais ir skirtingomis kainomis. Vienos rūšys yra paminėtas "vandenukas", o kitos visai neblogos. Aišku, žmonės dažniausiai įvaizdį susidaro pagal pigiausią.

      Juokinga, kai keikiantys tą patį "Švyturį" (beje, jis dabar kaip ir bando pereiti į brangesnį segmentą, pigų vandenuką palikdamas "Utenai") sako mėgstantys Carlsbergą ar kokį dar didesnį š...

      Prisipažinsiu, kad lagerio nelabai vartoju, bet jų tamsus nėra prastas, lenkiantis ir kai kurių masinių čekiškų gamyklų produkciją (Kad ir tokio
      "Samsono", kurio sudėtyje netgi saldiklių yra ). Aišku smulkiųjų daryklų produkcijai dažniausiai nusileidžia.
      Post in English - fight censorship!

      Comment


        Parašė Maarko Rodyti pranešimą
        kiek buvau UK pub'uose tai visada šalia tavo išvardintų būna ir Guinness'o, kuris kaip suprantu kokybe konkurentus pranoksta, tad pasirinkimą žmogus visada turi dar Murphy's geras, na ir apskritai visas tamsus alus (apart Švyturio, Utenos ir pan.)
        UK pub'uose galima rasti ir daugiau gero. Tiesa pasakius arba pataikydavau ė gerus pub'us arba nepastebėdavau ten Carlsbergo ir kitų John išvardintų. Bet visada būdavo galima rasti dar ir Fuller's, New Castle dar kelias alaus rūšis, kurios lenkia Fosterį, Carlsbergą ir pan.

        Parašė lighter Rodyti pranešimą
        kaip manot, ar ilgai patemptų vien reklama ir marketingas aludarį, jeigu jo alus niekam neptiktų. tas pats švyturys turi nemažai skirtingo, gero alaus rūšių, tai jo gerbėjų ir yra nemažai - kas ekstra geria, kas baltijos, moterys mačiau dažnai baltą renkasi. jeigu įsigalios tas reklamos draudimas, tada matysim realiai, ar reklama darė jau tokį stiprų poveikį gėrimo pasirinkimui
        Na žinau nemažai žmonių, kuriems geras alus Švyturio Ekstra, bet dažniausiai jie neragavę jokio kito apart Kalnapilio kelių rūšių ir Švyturio. Ir tokių žmonių dauguma.

        Taip pat dalis žmonių nesupranta kaip galima mokėti už alaus butelį 4-6 Lt, kai šalia stovi lietuviškas geriausias alus už nepilnus du. Prieš kelis metus ir aš neatsisakydavau Baltijos bokalo, deja, skonis dabar visai kitas ir geriau jau primokėti 1-2 Lt ir gauti tikrai geresnį variantą.
        P.

        Comment


          Vakar apsilankiau taip išreklamuotuose "Alaus namuose" Vilniuje.
          Na, ką aš žinau... "Varniukų" bei "Dundulio" alūs visai neblogi (nors iki čekiško tamsaus "Varniukai" oi netempia...)
          Bet aplinka šiaip sau, tvartas ir tiek. Dar nustebino seniai nematytas padavėjų elgesys, kažkoks koketavimo bei paniekos mišinys, lyg kokios prostitutės pasamdytos dirbtų... Ir atrodo atitinkamai.
          Nesužavėjo, vienu žodžiu.

          Comment


            Geriausias alkoholinio gėrimo (šiuo atveju alaus) kokybės indikatorius yra sekantis rytas, imdamas save kaip pavyzdį labai atsakingai pareiškiu - privartojus lietuviško mainstream'inio alaus (kad ir to paties kaikurių forumiečių "stumiamo" Švyturio Baltijos) kitą dieną būna labai blogai, kai tuo tarpu čekiško (tokio, kurio galima įsigyti Vilniaus baruose - ne paties pigiausio) alaus ar pvz Guinness'o - jokio pachmielo nebūna nepriklausomai nuo suvartoto alaus kiekio ir tai pastebėjau tikrai ne aš vienas, todėl paskui ir pasidaro žmonės atitinkamas išvadas ir sako, kad lietuviškas alus (nekalbant apie mažas daryklas) yra š, o vat štai importinis - geras ir dėl to jį ir vartoja
            Istorijos nesuklastosi! P. B. Prūdas

            Comment


              Apskritai nereikia tiek gerti, kad po to negera būtų. O bloga būna tiek nuo tiesiog alkoholio kiekio, tiek nuo kitų dalykų (Ne tik pačiame gėrime esmė). Labai jau "liaudiškas" tavo kokybės vertinimas...

              Svarbiausia yra skonis. Ir aišku "Švyturys" nėra iš pačių pirmaujančių, bet yra ir blogesnių. Toks eilinis masinis alus kaip koks Carlsberg ar Heineken.
              Post in English - fight censorship!

              Comment


                Parašė index Rodyti pranešimą
                Apskritai nereikia tiek gerti, kad po to negera būtų. O bloga būna tiek nuo tiesiog alkoholio kiekio, tiek nuo kitų dalykų (Ne tik pačiame gėrime esmė). Labai jau "liaudiškas" tavo kokybės vertinimas...

                Svarbiausia yra skonis. Ir aišku "Švyturys" nėra iš pačių pirmaujančių, bet yra ir blogesnių. Toks eilinis masinis alus kaip koks Carlsberg ar Heineken.
                Tai šiaip tą Calsbergą, kuris parduodamas Baltijos šalyse, kaip ir Tuborgą gamina tas pats Švyturis, tad kokybės standartai - visiškai tie patys, o kas dėl suvartojamo alaus kiekio tai aš pateikiau tokį labai praktišką pavyzdį, nes dėl skonio čia galima ginšytis iki nukritimo - vienam vienas skanesnis, kitam kitas, o vat pagirios jau bendresnis reiškinys, todėl tai yra kiek svarsnis argumentas, nors, aišku ir su tom pagiriom ne visiems vienodai būna, bet kadangi tokias tendencijas, kaip ir sakiau pastebėjau ne aš vienas, todėl galima sakyti, kad tai yra tam tikra taisyklė, nors, aišku norint sužinoti tiksliau jau reikėtų atlikti atitinkamą tyrimą
                Istorijos nesuklastosi! P. B. Prūdas

                Comment


                  Parašė Maarko Rodyti pranešimą
                  Tai šiaip tą Calsbergą, kuris parduodamas Baltijos šalyse, kaip ir Tuborgą gamina tas pats Švyturis, tad kokybės standartai - visiškai tie patys,...
                  Jie šiaip yra tokie patys visur, kad ir kaip liaudiškos legendos teigtų priešingai.

                  Parašė Maarko Rodyti pranešimą
                  ...o kas dėl suvartojamo alaus kiekio tai aš pateikiau tokį labai praktišką pavyzdį, nes dėl skonio čia galima ginšytis iki nukritimo - vienam vienas skanesnis, kitam kitas, o vat pagirios jau bendresnis reiškinys, todėl tai yra kiek svarsnis argumentas, nors, aišku ir su tom pagiriom ne visiems vienodai būna, bet kadangi tokias tendencijas, kaip ir sakiau pastebėjau ne aš vienas, todėl galima sakyti, kad tai yra tam tikra taisyklė, nors, aišku norint sužinoti tiksliau jau reikėtų atlikti atitinkamą tyrimą
                  Matai, pagirioms įtaką daro labai daug kas. Maistas valgomas prieš tai, maistas po to, kiek vandens išgeri ir apskritai kokia sveikatos būklė. Taip, kad įvertinti sunku.
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                    Vakar apsilankiau taip išreklamuotuose "Alaus namuose" Vilniuje.
                    Na, ką aš žinau... "Varniukų" bei "Dundulio" alūs visai neblogi (nors iki čekiško tamsaus "Varniukai" oi netempia...)
                    Bet aplinka šiaip sau, tvartas ir tiek. Dar nustebino seniai nematytas padavėjų elgesys, kažkoks koketavimo bei paniekos mišinys, lyg kokios prostitutės pasamdytos dirbtų... Ir atrodo atitinkamai.
                    Nesužavėjo, vienu žodžiu.
                    Varniukų kokybė šiek tiek kritusi. Nežinau gal nebespėja tiek prigaminti, gal dar kokios bėdos. Seniau jis buvo geresnis.

                    Aplinka galėtų būt geresnė, bet mažoji salė man visai patinka. Na ir dabar lauke dar galima maloniai pasėdėti.
                    P.

                    Comment


                      Parašė index Rodyti pranešimą
                      Jie šiaip yra tokie patys visur, kad ir kaip liaudiškos legendos teigtų priešingai.
                      Receptūra ta pati, technologijos tos pačios, bet va naudojamas vanduo skiriasi, tad ir skonis šiek tiek skiriasi nuo gaminamų kitur.

                      Comment


                        iš visų išvedžiojimų supratau, kad lietuvos alaus gamintojai girdo mus paskutiniu my_alu.
                        tie vakariečiai, kurie nustemba lietuvoje radę gerą ir nebrangų alų, apie skonį neturi jokio supratimo, nors ir kilę iš "alaus šalių".
                        tik forume rašantys alaus "gurmanai" turi nepriekaištingą skonį ir vienintelę neginčijamą nuomonę
                        pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                        Comment


                          Parašė nepolitikas Rodyti pranešimą
                          iš visų išvedžiojimų supratau, kad lietuvos alaus gamintojai girdo mus paskutiniu my_alu.
                          Ne tik Lietuvos alaus gamintojai, gi John rase ir apie situacija UK, kur analogiskai kas reklamuojama tas geriama. Visu tu geriamu bendras bruozas - beskonis high gravity budu pagamintas vienas nuo kito nesiskiriantis (na skiriasi skiedimo lygiai) alus.
                          Jau rasiau, kad is mano pazistamu, kuriem pasiuliau pasidometi placiau prie SUA ir Kalnapilio - tauro birzgalu negrizo bent 15 is 20. Tai nemazai ka pasako. Tiksliau pasako beveik viska.

                          Comment


                            nu nepykit, bet aš laikas nuo laiko paragauju visų "gyvų" alų, kitų mus pasiekiančių užsienyje (vokietija, čekija, danija ir t.t.) gaminamų alaus rūšių ir grįžtu prie utenos porterio, švyturio baltijos, žalsvyčio ir v.engelman porterių.
                            kažkodėl jie man skaniausi.
                            pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                            Comment


                              Tai niekas ir neteigia, kad visiems jie patinka ar nepatinka, juk ir is mano pazistamu minetu 25% grizo prie tu iprastiniu. Tiesiog noretusi, kad visi butu tokie kaip tu, kurie alternatyvas bent ragavo ir patys nusprende kas jiems patinka. Realiai dauguma nera ragave tu alternatyvu ir pasikliauna teta is TV ekrano, kuri teigia, kad tu geri "geriausia ka turime".
                              Engelmano porteris ir man skanus, nors va nuo baltijos man kita diena visada bloga buna (kazkas ta pati cia irgi minejo).
                              Paskutinis taisė Gator; 2011.06.03, 14:39.

                              Comment


                                Užsipirkau šiandien GRIMBERGEN šviesaus ir tamsaus paragaut. Brangus, rupūžė, litras beveik 8 Lt kainuoja, bet žmonės šneka, kad labai jau geras jis ir labai sparčiai populiarėja, nebespėja "Švyturys" importuot. Žiūrėsim kas per stebuklas, rytoj parašysiu įspūdžius (tame tarpe ir apie pachmielo kokybę)
                                Paskutinis taisė Valiukas; 2011.06.03, 16:46.

                                Comment


                                  /\ GRIMBERGEN tamsus No. 1 kol kas pas mane.
                                  O kur pirkai, aš jo apart barų niekur pilstomo ar buteliai nemačiau?
                                  Life is a game that no one wins

                                  Comment


                                    Parašė Kartmen Rodyti pranešimą
                                    /\ GRIMBERGEN tamsus No. 1 kol kas pas mane.
                                    O kur pirkai, aš jo apart barų niekur pilstomo ar buteliai nemačiau?
                                    Firminėj "Švyturio" GERO ALAUS PARDUOTUVĖJ: http://www.geroalausparduotuve.lt

                                    Ir dar mačiau, kad šitą NORFOJ pilsto, Šiaurės miestelyje, pačioj NORFOJ, prie vaisių ir daržovių skyriaus. Ten neseniai tokią nedidelę alaus pilstytuvę atidarė.

                                    Comment


                                      In the morning after..

                                      Nu ką galiu pasakyt - jaučiuosi šūdinai, skauda galvą, nėr jėgų ir dar maniškė burba, kad smirdžiu per 3 metrus kaip alaus bačka. Vakar dviese išgėrėm po litrą tamsaus ir šviesaus "Grimbergeno", tad ne baisiai ir daug. Nuo 4 butelių to paties "Ekstros" jausčiausi kur kas geriau.
                                      O apie patį alų - taip, jis kitoks, skiriasi nuo įprastų, bet per daug nesužavėjo. Gal per daug tikėjausi, todėl truputį nusivyliau, nežinau. Kažkoks saldumas jaučiasi, žodžiu, nelabai man jis patiko. Reziumuoju - brangus, ne per daug skanus, galvą skauda - daugiau nepirksiu

                                      Comment


                                        Per šį pusmetį suvartoto alaus rūšys...



















                                        Paskutinis taisė Almis; 2011.06.05, 01:57.

                                        Comment




















                                          Comment

                                          Working...
                                          X