Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Savižudybės

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    As pats 2 kartus bandziau visja baigti ben labai sunku
    Viskas apie keleivinį transportą http://www.ebus.lt/

    Mano nuotraukos https://www.flickr.com/photos/134209824@N04/

    Comment


      #82
      Parašė tivoli Rodyti pranešimą

      O ties alkoholizmu vėl stereotipiškai mąstoma linijiniu modeliu: alkoholis kaip kaimo viso problema->depresija->savižudybė. Taip alkoholis yra pigi "išeitis" iš nykios lietuviško kaimo atmosferos, be galimybių, garantijų.
      Bet, kad tai tiesa. Alkoholio žala labai didelė, to neigti net netikslinga.
      Taip, alkoholio įtakotas žmogus gali nusižudyti, netgi prieš tai apie tai net nemąstęs. Tai gali sąlygoti tuo momentu užplūdusios emocijos ar paprasčiausias barnis su žmona/drauge. Kodėl tai yra įvardinama sunkinančiom aplinkybėm, kai kas įvyksta? Nes alkoholis įtakoja nervinę sistemą, kartais net labai (tai net nepriklauso nuo žmogaus įsitikinimų/moralės). Kitu atveju gal jis apie savižudybę net negalvotų ir tam net nesiryžtu.
      Tačiau reikia paminėti, kad daugumoj atvejų žmogus, kuris nori nusižudyti, turi ir psichologinių problemų, o alkoholio vartojimas jas tik labiau paaštrina.

      Bet iš kur kolega žinote, jog visi prisigėrę kaimo vyrai žudosi?
      Taip, tai nėra neginčijama ir absoliuti tiesa. Žmonės žudosi ne tik išgėrę, bet dauguma tai būtent padaro įtakoti alkoholio. Žalingi įpročiai yra įvardinami kaip vieni iš labiausiai įtakojančių savižudybę

      Visos tos žinios ne tik iš spaudos, o ir iš nykios mūsų kasdienybės, draugų pasakojimų ir savo asmeninių įsitikinimų/pastebėjimų.

      Nejau reikia daryti diplominį darbą šia tema, kad galėtum padaryti išvadas, susisteminus turimą info?

      Jei statistika rodo tisklinę grupę, tai reikia būtent ir orientuoti tam laikui psichologines programas.
      Tiesa, savižudybės padažnėja esant ekonominiam nestabilumui, nedarbui. Norint to išvengti mūsų minėtoje situacijoje kodėl žudosi: "vyrai vidutinio amžiaus (34-45m.), gyvenantys kaimuose", reikia šalinti tas priežastis. Tai yra užtikrinti darbingumą, plėsti žmonių akiratį (kultūrinė veikla/užimtumas). Reikia rauti alkoholizmą su šaknim. Tikrai nelengva užduotis, nes tai jau gan stipriai kaimuose įaugę.
      Ir garantuoju, savižudybių tikrai sumažėtų. Bet kam tai įdomu? Niekas pas mus tokių programų neorganizuoja, o kada tai bus ir ar bus - neaišku
      Paskutinis taisė Irma; 2008.10.19, 11:50.
      *******
      Miestai.net Fb

      Comment


        #83
        Parašė Denis_Simonov Rodyti pranešimą
        As pats 2 kartus bandziau visja baigti ben labai sunku
        O kam viską baigti, manai kitur geriau? Nedaryk to, praeis kiek laiko tikrai galvosi kitaip ir džiaugsiesi, kad to nepadarei. Gyvenime tikrai ne vienas toks pavyzdys yra
        *******
        Miestai.net Fb

        Comment


          #84
          Irmux:Nu as dabar negalvoju visiskai apie tai
          Viskas apie keleivinį transportą http://www.ebus.lt/

          Mano nuotraukos https://www.flickr.com/photos/134209824@N04/

          Comment


            #85
            Parašė Denis_Simonov Rodyti pranešimą
            Irmux:Nu as dabar negalvoju visiskai apie tai
            Na ir gerai, nes nuskambėjo būtent kažkaip panašiai
            *******
            Miestai.net Fb

            Comment


              #86
              As tai nesuprantu tokiu paneliu, kurios vos tik kas ir jau zudysis, ka joms demesio maza ar kaip?

              Man kai kokia panele pasako kad zudysis, tai kaip peilis i sirdi nuskamba, nes viena jau del mano kaltes nusizude...

              Comment


                #87
                Ocelotas:Taip,cia jau nesveikos paneles...
                Viskas apie keleivinį transportą http://www.ebus.lt/

                Mano nuotraukos https://www.flickr.com/photos/134209824@N04/

                Comment


                  #88
                  Mažiau makaronų kabint reikia ir sveikos bus.

                  Comment


                    #89
                    Bet vistiek idomu kodel Lietuvoje taip daug savyzudybiu?
                    Viskas apie keleivinį transportą http://www.ebus.lt/

                    Mano nuotraukos https://www.flickr.com/photos/134209824@N04/

                    Comment


                      #90
                      Sunki tema net jei ir neturiu asmeninės patirties laidojant artimą savižudį. Mano požiūriu, savižudybė yra vidinio egocentriškumo viršūnė, kai galvojama vien tik apie save ir savo problemą. Tačiau nesu religingas ir manau, jog kiekvienas žmogus turi teisę išeiti iš gyvenimo laisva valia, o savižudžio artimųjų kančios (liūdesys, dažnai ir kaltės jausmas) dėl to yra visai atskira tema - dažnai juk raudojama savęs pačių ("kaip AŠ dabar be tavęs gyvensiu...").
                      Psichologai sako, jog dažnai savižudis pilnai nesuvokia, jog savižudybė yra pats tikriausias mirties aktas ir fatali pabaiga, jam atrodo, jog po to nieko su juo neatsitiks, jis tik atkreips į save kitų dėmesį, sulauks jų paramos bei supratimo ir problema išsispręs. Dėl ko žmonės žudosi? Dėl vienišumo jausmo, mylimo žmogaus išdavystės bei atstūmino, nepagydomos ligos, negalios, milžiniškų skolų, religinio fanatizmo ir pan. Indijoje nuo seno žinomas našlių susideginimas po vyro mirties, o baltų žemėse randami poriniai kapai netiesiogiai patvirtina būtą tradiciją po vyro mirties nusižudyti ir žmonai.
                      Desperatiškai - kategoriškai - savižudiškai spręsti savo problemas nėra geriausias būdas, nes laiko atžvilgiu viskas keičiasi, anksčiau ar vėliau keičiasi, tad labai didelė problema jau gana greitai tampa kuklesne, o kebli situacija suvaldoma. Na, išskyrus atvejus kai žmogus kankinasi psichinėje negalioje ar paskutinėse vėžio, AIDS stadijose (Olandijoje aktyvi eutanazija ir savižudybė su pagalba yra įteisintos), tačiau ir šiais atvejais savo natūralią mirtį galima pasitikti oriai.
                      Kai kurios Afrikos tautos pakaruoklio kūną sudegindavo kartu su medžiu, ant kurio pasikorė. Katalikų bažnyčia savižudžius laidojo už kapinių tvoros, o šiandien kai kuriuose Lietuvos kaimuose vis dar atsisako suteikti savižudžio katalikams artimiesiems ritualines paslaugas.

                      Comment


                        #91
                        Taip,pritariu,vienisumas tai dydele problema.Pats daznai jauciu save vienisu,nes atrodo kad neturiu draugu,bet is tiesu turiu,bet nekaip negaliu suprasti tai.Nezinau,jauciu kad as kazkoks kitas,turiu kitus skonius,kita hobbi,kitaip megstu laisvalaiki praleisti,kita muzika klausau...Daznau girdziu nuo kitu kad as labai geras zmogus,bet nezinau...Bijau labai kritikos.Ir tada darosi depresija,mintis apie savizudybe,is kitos puses noriu pasalinti situs mincius,ir pasiseka,bet poto vel ispradziu
                        Viskas apie keleivinį transportą http://www.ebus.lt/

                        Mano nuotraukos https://www.flickr.com/photos/134209824@N04/

                        Comment


                          #92
                          Parašė Denis_Simonov Rodyti pranešimą
                          Nezinau,jauciu kad as kazkoks kitas,turiu kitus skonius,kita hobbi,kitaip megstu laisvalaiki praleisti,kita muzika klausau...Daznau girdziu nuo kitu kad as labai geras zmogus,bet nezinau...Bijau labai kritikos.
                          Nuo kada tai blogai? O kritika, jeigu jinai pagrįsta ir teisinga, niekada netrukdo... bet dažnai nemaloni

                          Comment


                            #93
                            rat:Nu manau kad nuo vaykistes visa tai prasidejo,nes mama visada sakynedavo man "Tu viska darai blogai","Tu nemoki nieko daryti normalei" dabar tai nieko nesako,nes zino kad as nervingas zmogus
                            Paskutinis taisė Denis_Simonov; 2008.10.23, 19:21.
                            Viskas apie keleivinį transportą http://www.ebus.lt/

                            Mano nuotraukos https://www.flickr.com/photos/134209824@N04/

                            Comment


                              #94
                              Mano požiūriu, savižudybė yra vidinio egocentriškumo viršūnė, kai galvojama vien tik apie save ir savo problemą.
                              Nesutikčiau su šiuo teiginiu. Manau, kad savižudžio artimieji, draugai ir pan. turėtų būti egocentriški, jei nesugebėtų pastebėti žmoguje slypinčių problemų ir polinkio į savižudybę. Dažnai atsainus artimųjų dėmesys (arba jo nebuvimas) žmogų ir paskatina lemiamam žingsniui.

                              Psichologai sako, jog dažnai savižudis pilnai nesuvokia, jog savižudybė yra pats tikriausias mirties aktas ir fatali pabaiga
                              Viena medalio pusė. Manau, kad dauguma žmonių nusižudo gerai apmąstę savižudybės aktą ir kas po to gali būti.

                              Comment


                                #95
                                Parašė Denis_Simonov Rodyti pranešimą
                                Taip,pritariu,vienisumas tai dydele problema.Pats daznai jauciu save vienisu,nes atrodo kad neturiu draugu,bet is tiesu turiu,bet nekaip negaliu suprasti tai.Nezinau,jauciu kad as kazkoks kitas,turiu kitus skonius,kita hobbi,kitaip megstu laisvalaiki praleisti,kita muzika klausau...Daznau girdziu nuo kitu kad as labai geras zmogus,bet nezinau...Bijau labai kritikos.Ir tada darosi depresija,mintis apie savizudybe,is kitos puses noriu pasalinti situs mincius,ir pasiseka,bet poto vel ispradziu
                                tavo artima aplinka turbūt dažnai ragindavo tave būti "toks, kaip visi", nes jausdamasis savimi (nepakartojamu, neatkartojamu, originaliu), tu jautiesi keistai, "kažkoks kitoks".
                                pamąstykime, o kas yra tie "visi"? Kritikos daugiau ar mažiau bijo visi, bet ne visi klausosi Zvonkės, ne visiems patinka krepšinis, ne visi kabina religinius paveikslus ant sienų, ne visi valgo pusryčius, ne visi mylisis tik misionieriaus poza ir t.t.
                                Neprivalai būti 24 valandas per parą geras visiems. Turi visas teises būti nuoširdus sau pačiam (nekenkiant kitiems) ir mylėti save

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė robertas Rodyti pranešimą
                                  Nesutikčiau su šiuo teiginiu. Manau, kad savižudžio artimieji, draugai ir pan. turėtų būti egocentriški, jei nesugebėtų pastebėti žmoguje slypinčių problemų ir polinkio į savižudybę. Dažnai atsainus artimųjų dėmesys (arba jo nebuvimas) žmogų ir paskatina lemiamam žingsniui.
                                  ...Viena medalio pusė. Manau, kad dauguma žmonių nusižudo gerai apmąstę savižudybės aktą ir kas po to gali būti.
                                  Savižudžiai, kurie po ilgų, blaivių vidinių pokalbių apsisprendžia išeiti iš gyvenimo, puikiai suvokia fatalią to pabaigą, bet jie paprastai nusižudo tyliai ir netrimituojant. Tokių yra vienetai. Jie nėra jokie pralaimėtojai, kaip ir nėra jokie herojai.
                                  Bet didesnė dalis savižudžių arba mėginusių nusižudyti tai darė manipuliuojant kitų jausmais, žinant, kad juos kas nors išgelbės (už 5 minučių sugrįš kažkas namo ar pan.), norint sukelti kituose kaltės jausmą.
                                  Būna problemiškos situacijos, kai norisi, jog šalia būtų kitas žmogus ar žmonės, tačiau nieko nėra. Tada imi ir veiki vienas, nes esi atsakingas už savo gyvenimą, taigi, kažkaip kapstaisi ir augi. Bet būna, kai žmonės kitų atžvilgiu turi didelius lūkesčius ("kažkas privalo kažką dėl manęs daryti ir daryti būtent taip, kaip aš noriu"), o jiems neišsipildžius padaro fatalią pabaigą. Bet Kalėdos būna tik kartą metuos, o ir Kalėdų senis neaišku ar tikras.

                                  Comment


                                    #97
                                    arun' : Ne,man sakydavo kad as nevykelis ir taip toliau...
                                    Viskas apie keleivinį transportą http://www.ebus.lt/

                                    Mano nuotraukos https://www.flickr.com/photos/134209824@N04/

                                    Comment


                                      #98
                                      Parašė Denis_Simonov Rodyti pranešimą
                                      arun' : Ne,man sakydavo kad as nevykelis ir taip toliau...
                                      "vykėlis" ar "nevykėlis" yra ginčytinas reikalas, nes pagal ką matuojamas tas (ne)vykėliškumas? mano požiūriu, tai yra kito žmogaus lūkesčių problema, kai kažko tikimasi iš kitų, bet tie kiti tą kažką daro savaip, tada prasideda kaltininimai ir neigiami vertininimai ("tu nevykėlis!"). aišku, liūdna, kai tėvai nuvertina savo vaikus, bet manau tuomet jie tiesiog pjauna šaką, ant kurios patys sėdi, nes sunku tikėtis, jog ateityje iš savo suaugusių vaikų sulauks kokios tai pagarbos, jeigu visuomet į juos žiūrėjo kaip į nevykėlius.

                                      Comment


                                        #99
                                        Savižudybes propaguojantys pranešimai iškeliavo į šiukšlyną. Tam šis forumas tikrai ne vieta!
                                        Paskutinis taisė Vaidas; 2009.04.06, 22:14.

                                        Comment


                                          Parašė Denis_Simonov Rodyti pranešimą
                                          arun' : Ne,man sakydavo kad as nevykelis ir taip toliau...
                                          Hmmmm... Pagal kokią skalę matavo; vykęs Tu ar ne???
                                          Tik tobulas žmogus gali matyti kito ydas ir trūkumus..
                                          (tobulų nebūna)

                                          Comment

                                          Working...
                                          X