Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

US. Čikaga - projektai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Didmiesti, gal zinai koks didziausias ar bent vienas is didziausiu prekybos centru yra Cikagoje?

    Comment


      Parašė Sinouku Rodyti pranešimą
      Didmiesti, gal zinai koks didziausias ar bent vienas is didziausiu prekybos centru yra Cikagoje?
      Pasirinkai neta zmogu sito paklausti Vat jei paklaustum mano sesers, tai tau ne tik didziausius prekybos centrus isvardintu, bet ir visas kainas As praktiskai is viso nevaikstau po parduotuves, nors kelis kartus teko (buvau priverstas), tad pasistenkgsiu tau atsakyti. Kazkada teko buti Siauriniame priemiescio mole- Gurnee Mills Mall, kuris randasi netoli 6 Flag Great America pramogu parko. Man jau tada jis pasirode "perdidelis", nes nuo vieno galo iki kito tai gali ir pora kilometru buti, tad kai reikia sugrizti (jeigu masina pasistatei pradzioje) per 5 minutes prie geriausiu noru nespesi Kai uzdaviai man sita klausima, tai ir pagalvojau apie sita mola (1.7-1.8 milijono kvadratiniu pedu), prie kurio yra prijungtos visos didziosios Amerikos parduotuves Be siandien paklausinejau keletos zmoniu, ir issiaiskinau, kad yra dar vienas didesnis Schaumburge, pavadinimu Woodfield Mall (2.8milijono kvadratiniu pedu ir 26milijonai kasmetiniu lankytoju). Tas zmogu, kuris man apie sita mola pranese, sake, kad tai begalo didelis molas. Galvoju, kad gal reiketu, kada per atostogas nuviaziuoti ir paciam pasiziureti! Jeigu man jau tas Gurnee molas pasirode per didelis, tai sitas is vis turetu buti didelis!
      Dar begale parduotuviu yra centre, kurios tesiasi per begale aukstu (dangoraiziuose). Viena is ju lyg ir Chicago Place vadinasi Zodziu centre, tai tikrai daug dideliu pardotuviu; kitos ne kiek i ploti, bet kiek i auksti
      Zinau, kad seip yra pilna visokiu molu ciakgoje ir aplinkui: Chicago Ridge Mall, Ford City Mall, Oakbrook Mall, Orland Square Mall... Pastarieji gal yra panasaus dydzio (plius minus), bet piemieji du daug didesni uz tuos. Zodziu, nezinau ar tau cia kiek nors pagelbejau ar nelabai!
      Paskutinis taisė Didmiestis; 2006.11.16, 07:20.

      Comment


        Hm... Na jeigu lyginciau su ,,Akropoliu" dydziu, tai gal patylesiu

        Comment


          Nu nesakyk, Vilniaus Akropolis nera daug didesnis uz ta Woodfield Mall. Nors ka as zinau, viename is vis nesu buves, o kitame buvau pries beveik 3 metus

          Comment


            Na, tai jeigu Anglijoje būtų ,,mada" dideli prekybos centrai, tai turbūt augtų jie ten kaip ant mielių.

            Comment


              Woodfield Mall - 5-tas pagal dydį JAV, 3-ias pagal prekybos plotą (King of Prussia Mall Filadelfijos priemiesčiuose ir South Coast Plaza Kosta Mesoje, Kalifornijoje yra didesni pagal šį rodiklį), 2,7 milijono kvadratinių pėdų plotas, 27 milijonai lankytojų per metus, jame yra beveik 300 parduotuvių. Tik patikslinimai Beje, reikia turėti omenyje, kad šio centro pradžia buvo dar 1971 rugsėjo 9-oji, tik jis palaipsniui per tiek metų vis augo

              Informacija iš: http://www.answers.com/topic/woodfield-mall
              Įžvalgos.lt - FB - G+

              Comment


                Parašė Ash Rodyti pranešimą
                Woodfield Mall - 5-tas pagal dydį JAV, 3-ias pagal prekybos plotą (King of Prussia Mall Filadelfijos priemiesčiuose ir South Coast Plaza Kosta Mesoje, Kalifornijoje yra didesni pagal šį rodiklį), 2,7 milijono kvadratinių pėdų plotas, 27 milijonai lankytojų per metus, jame yra beveik 300 parduotuvių. Tik patikslinimai Beje, reikia turėti omenyje, kad šio centro pradžia buvo dar 1971 rugsėjo 9-oji, tik jis palaipsniui per tiek metų vis augo

                Informacija iš: http://www.answers.com/topic/woodfield-mall
                Wow, net nezinojau, kad tas molas 5-tas pagal dydi USA. Tai reiskia, kad tikrai turetu buti pakankamai didelis Dekui uz info, Ash!

                Comment


                  Ispudinga...

                  Comment


                    600 N. Fairbanks - Helmut Jahn projektas

                    Perverčiau savaitgalinį Chicago Tribune numerį, jokių naujienų idomių neradau. Todėl įdėsiu reportažėlį apie gana gražų, jau įgyvendinamą projektą downtown'e.
                    Architektas vietinis, gana įžymus - Helmutas Janas. Statybos prasidėjo šių metų pavasarį, o nuotraukas, kurias įdedu, dariau prieš mėnesį su kapeikom:



                    Vestibiulis:



                    Bus galima paplaukioti:







                    Nuotrauką darau iš stovejimo aikštelės, kurios greitai neliks. Čia bus statomas virš 50 aukštų viešbutis-daugiabutis. Apskritai, galima konstatuoti tendenciją, kad mieste vyksta intensyvus stovėjimo aikštelių nykimas . Projekto planai dar nepaskelbti, tačiau sklypas didelis, nesinorėtų, kad kokį griozdą užvarytų. Taip pat reikia pasakyti sudie Hot Diggity Dog zabėgalovkei, nekartą čią esu sumuštinį sukirtęs:







                    O čia statomo komplekso (kitoj gatvės pusėj) Fairbanks at Cityfront vieno iš trijų pastatų galinis fasadas. Šis projektas buvo ~2m. sustojęs, bet pasikeitė savininkai ir šiais metais darbai vėl pajudėjo į priekį:










                    Gražus raudonas kranas ( visiškai bereikalinga informacija, bet Waterview Tower statyboj irgi raudoną montuos ):





                    Statybinės šiukšlės nuleidžiamos apdengtos plėvele - kad vėjo gūsis kur nors nenuneštų:





                    Kaimyninio namo fasadas valomas:



                    Su leidimais viskas tvarkoj :







                    Beje, pasakykit, ar ne perdaug nuotraukų įdėjau, įsijaučiau gal truputi
                    beg, borrow and steal

                    Comment


                      Ne neperdaug. Kuo daugiau tuo geriau.
                      "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

                      Comment


                        Malonu ziureti jog Cikaga vis auga ir auga

                        Comment


                          Atsiverčiau šiandien aš Chicago's Tribune numerį ir radau ten straipsnį apie pakeitimus Chicago Spire (anksčiau - Fordham Spire) projekte. Dabartinis dizainas toks:



                          Trumpa santrauka: iš viso bus 150 aukštų, 1300 butų. Kylant aukštyn, viršutiniuose aukštuose, pastato posūkis išnyks. Viešbučio nedarys - per toli nuo Michigan Avenue. Bendrai paėmus pastato kubatūra padvigubės. Neradau pastato aukščio - atrodo lyg ir senas turi būti (2000 pėdų ~605m.). Pastatas neteko savo špiliaus, kuris turėjo būti pritaikytas TV retransliacijos tikslam. Sklypo savininkas Keleheris nusprendė į tą biznį nelįsti, geriau parduoti daugiau butų. Man atrodo, kad čia jau paskutinis posūkis šitoj istorijoj - miestas plano pakitimus turėtų be jokių probloemų patvirtinti, o statybos prasidėti kitų metų antrą ketvirtį. Nemaži pinigai yra kišami, delsimas nuostolingas.
                          Taip pat architektas Calatrava pateikė pasiūlymų dėl ateities aplinkos sutvarkymo. Pastatas truputi atsitrauks į šiaurę nuo upės, tarp jo ir upės bus įrengta plaza. Taip pat pasiūlė pastatyti vieną iš sau būdingų kabančių tiltų, kuris sujungtų greitai pasirodysiantį Du Sable parkelį ir pietinį Chicago's upės krantą. Tiltukas nedidelis - dviračiam ir pėstiesiem. Dabar tenai tikrai yra problema būtent pastariesiem - reikia daryti vingį ir naudotis dideliu bendru transporto tiltu. Didelis triukšmas ir užterštumas - nemalonu.
                          Pasikartosiu, man atrodo, kad dabartinė padėtis jau galutinė, mažai kas daugiau keisis.
                          beg, borrow and steal

                          Comment


                            Galima vieną nežiniukišką klausimėlį?

                            Kas ta "Plaza"? aikštė, skveras ar dar kas nors?
                            Parašas :)

                            Comment


                              Pirminis variantas man grazesnis buvo.
                              "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

                              Comment


                                Parašė Svecias Rodyti pranešimą
                                Galima vieną nežiniukišką klausimėlį?

                                Kas ta "Plaza"? aikštė, skveras ar dar kas nors?
                                Aš irgi galvojau, kaip tai teisingai lietuviškai parašyti Principe, šitam kontekste tai yra nedidelė aikštelė ( "square" yra jau rimtesnė aikštė). Pats žodis yra kilęs iš lotyniško "platea" - platus kelias. O iš čia ir kyla visokiausios variacijos - place, plato, platz ir t.t.
                                beg, borrow and steal

                                Comment


                                  Parašė topstarcanada Rodyti pranešimą
                                  Pirminis variantas man grazesnis buvo.
                                  Turbūt taip. Bet šitas yra ekonomiškai labiau pagrįstas. Niekas nekiš virš milijardo žalių vien tam, kad po penkių metų paskaičiuotų kelių šimtų milijonų nuostolį. Reikia suderinti didinamą pastato kubatūrą ir dizainą.
                                  beg, borrow and steal

                                  Comment


                                    Plaza tai butu aikste (jei mieste). Kitur tai butu turgaviete, prekybos ir biznio centras.
                                    "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

                                    Comment


                                      Parašė topstarcanada Rodyti pranešimą
                                      Plaza tai butu aikste (jei mieste). Kitur tai butu turgaviete, prekybos ir biznio centras.
                                      Dėkui už išaiškinimus, nesu aš stiprus kalbininkas
                                      Parašas :)

                                      Comment


                                        Paskutinės Chicago Spire vizualizacijos:





                                        /\ Labai gerai atrodo tokiu būdu formuojami pastato kraštai. Tik kaip bus su langų plovimu Dzin, vistiek ką nors sugalvos

                                        Ką tik per vietines Chicagos naujienas pranešė, kad pakolkas šitas naujas variantas pirmyn juda sklandžiai. Taip pat buvo patvirtinta, kad tamsiu paros metu nuo stogo viršaus į dangų niukreipti švies prožektoriai, tokiu būdu sukurdami tariamo špiliaus įvaizdį. Visai neblogai bus
                                        Paskutinis taisė Budulis; 2006.12.22, 17:14.
                                        beg, borrow and steal

                                        Comment


                                          Woba! fantastiskai atrodo. Ish pradziu ziurejau i si projekta kiek skeptiskai, bet dabar man jis visikai patinka. Dabar galvojau ar tie krastai tai yra lodzijos ar paprastos stiklo sienos (kambariu langai)...
                                          Anyway, gerai ishgalvota ir naudingo ploto del pastato formos ipatimu neprarandama.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X