Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LV. Daugpilis / Daugavpils

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Daugpilyje ir jo apylinkėse lankausi keliskart per metus, tikrai tenka girdet latviu kalba

    Comment


      #62
      Parašė lukasb Rodyti pranešimą
      Klausimas tiems kas lankėsi Daugpilyje. Ar bent kartą ten girdėjot kalbant latviškai? Ar vien rusų kalba? Nes pagal statistiką, Daugpilyje latvių 20%.
      Girdėjau, prie baro šiek tiek bomžiškai atrodantis jaunimėlis kalbėjosi latviškai.

      Comment


        #63
        Parašė lukasb Rodyti pranešimą

        Hmmm gali būt nes kai lankiausi Jelgavoj, ten rusų kalbos girdėjau daugiau nei latvių. Nors latvių ten 60%. Latviai turbūt namisėdos xD
        Statistika man kelia nuostabą, nes kad ir kur buvau Latvijoje, latvių kalbą girdėti tekdavo ypač retai. Pavyzdžiui, Liepojoje etninių rusų oficialiai yra apie 30%, bet pasiklausius žmonių gatvėje pasidaro akivaizdu, kad realiai matyt arčiau 70-80%. Spėju nemaža dalis rusų per visokius surašymus tiesiog pažymi varnelę, kad yra latviai ir dėl to statistika rodo pieno riebumą.
        Vienintelė išimtis, kaip minėjau, Kuldiga. Ten tarp dominuojančios lietuvių turistų minios, kalbančios lietuviškai, galima išgirsti ir vieną kitą latvį.

        Comment


          #64
          Liepojoje dar dazniau lankausi, ten su latviu kalba tikrai man nepanasu, kad problema yra. O del Kuldygos tai irgi nevisai sutikciau, kaip ne keista, lietuviu sutinku mazai, ko nepasakysi apie Liepoja ar Venstpili. Pastebeciau, kad Latvija lankau labiau ne sezono metu

          Comment


            #65
            Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
            Liepojoje dar dazniau lankausi, ten su latviu kalba tikrai man nepanasu, kad problema yra. O del Kuldygos tai irgi nevisai sutikciau, kaip ne keista, lietuviu sutinku mazai, ko nepasakysi apie Liepoja ar Venstpili. Pastebeciau, kad Latvija lankau labiau ne sezono metu
            Galbūt tai paaiškina skirtumus, nes Latvijoje paskutinius kelis metus lankausi sezono metu t. y. maždaug vasaros viduryje. Tiek Jurmaloje, tiek Kuldigoje, Liepojoje ir pačioje Rygoje turizmą visiškai dominavo lietuviai. Kai kur apskritai matėsi ir girdėjosi tik lietuviai.

            Comment


              #66
              Parašė lukasb Rodyti pranešimą

              Hmmm gali būt nes kai lankiausi Jelgavoj, ten rusų kalbos girdėjau daugiau nei latvių. Nors latvių ten 60%. Latviai turbūt namisėdos xD
              Ne, tiesiog jei eina rusas ir latvis jie dažniau kalbės rusiškaj nei latviśkai.

              rusas su rusu rusiškai
              rusas su latviu rusiśkai
              latvis su latviu latviškai

              Todėl net esant daugiau latvių, rusiškai girdėsis daugiau dėl latvis su rusu rusiško kalbėjimo.

              Comment


                #67
                Parašė Gator Rodyti pranešimą

                Ne, tiesiog jei eina rusas ir latvis jie dažniau kalbės rusiškaj nei latviśkai.

                rusas su rusu rusiškai
                rusas su latviu rusiśkai
                latvis su latviu latviškai

                Todėl net esant daugiau latvių, rusiškai girdėsis daugiau dėl latvis su rusu rusiško kalbėjimo.
                O čia kažkokia Latvijos specifika? Nes Lietuvoje per visą gyvenimą su jokiu Lietuvoje gyvenančiu rusu turbūt nesu nė karto kalbėjęs rusiškai. Išskyrus kelis kartus, kai teko bendrauti su matomai neseniai iš Rusijos/Baltarusijos/Ukrainos atvykusiais rusakalbiais, kurie dar nespėjo išmokti kalbos.

                Comment


                  #68
                  Parašė John Rodyti pranešimą

                  O čia kažkokia Latvijos specifika? Nes Lietuvoje per visą gyvenimą su jokiu Lietuvoje gyvenančiu rusu turbūt nesu nė karto kalbėjęs rusiškai. Išskyrus kelis kartus, kai teko bendrauti su matomai neseniai iš Rusijos/Baltarusijos/Ukrainos atvykusiais rusakalbiais, kurie dar nespėjo išmokti kalbos.
                  Taip. Kažkada buvo ir forumiuke statistika apie mišrias šeimas. Estijoje ar Lietuvoje tokiu atveju dominuoja atitinkama kalba. Latvijoje - rusų...

                  Comment


                    #69
                    Parašė John Rodyti pranešimą

                    Statistika man kelia nuostabą, nes kad ir kur buvau Latvijoje, latvių kalbą girdėti tekdavo ypač retai. Pavyzdžiui, Liepojoje etninių rusų oficialiai yra apie 30%, bet pasiklausius žmonių gatvėje pasidaro akivaizdu, kad realiai matyt arčiau 70-80%. Spėju nemaža dalis rusų per visokius surašymus tiesiog pažymi varnelę, kad yra latviai ir dėl to statistika rodo pieno riebumą.
                    Vienintelė išimtis, kaip minėjau, Kuldiga. Ten tarp dominuojančios lietuvių turistų minios, kalbančios lietuviškai, galima išgirsti ir vieną kitą latvį.
                    Na nežinau aš va dar pasidomėjau pvz lv tv kanalai ar youtube kur žmones kalbina gatvėj. Tai kokioj Liepojoj tai beveik visi praeiviai ant kurių pataiko kalba latviškai o Daugpily iš 10 maždaug 1-2 kalba latviškai. Šeip Latvijoj rusai okupavę didžiuosius miestus. Jei žiūrint 10 didžiausių miestų, tai latviškiausia yra Valmiera. Ten latvių 80%.

                    Comment


                      #70
                      Parašė John Rodyti pranešimą

                      O čia kažkokia Latvijos specifika? Nes Lietuvoje per visą gyvenimą su jokiu Lietuvoje gyvenančiu rusu turbūt nesu nė karto kalbėjęs rusiškai. Išskyrus kelis kartus, kai teko bendrauti su matomai neseniai iš Rusijos/Baltarusijos/Ukrainos atvykusiais rusakalbiais, kurie dar nespėjo išmokti kalbos.
                      Man keista nes Latvijoj dauguma rusų turi mokėt latviškai. Bent taip girdėjau. Daugiausia jaunimas. Bet kaip irgi girdėjau dauguma nekalba latviškai iš principo nors ir moka kalbą bet tyčia ja nekalba.

                      Comment


                        #71
                        Visagine irgi daug kas iš principo nekalba. Šalčininkuose manau irgi. Lietuviškai (ar latviškai, šiuo atveju) dauguma prabyla tada, kai išeities nebėra.

                        Comment


                          #72
                          Parašė lukasb Rodyti pranešimą
                          Klausimas tiems kas lankėsi Daugpilyje. Ar bent kartą ten girdėjot kalbant latviškai? Ar vien rusų kalba? Nes pagal statistiką, Daugpilyje latvių 20%.
                          Daugpilyje žmonės ne tik kalba rusiškai, bet ir atrodo kaip Rusijoje.

                          Nors PoDV iš savo bendrabučio Dainavos rajone nuolat virkauja apie tai, kokia Lietuva yra Mažoji Rusija, bet jam reikėtų nuvažiuoti Daugpilin, kad suprastu kas yra "russkaya pribaltika".
                          It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                          Comment


                            #73
                            Daugpilis nepasakyčiau kad savo išvaizda labai skiriasi nuo kokios Liepojos (esančios visai kitame Latvijos gale), Rygos rajonų už centro ribų, ar nedidelių miestelių. Toks "natūralumo" vaibas yra apskritai Latvijai būdingas stilius. "Per daug nesugadintas visokiais žolės pjovimais, dažymais, renovacijomis"





                            Parašė lukasb Rodyti pranešimą
                            Klausimas tiems kas lankėsi Daugpilyje. Ar bent kartą ten girdėjot kalbant latviškai? Ar vien rusų kalba? Nes pagal statistiką, Daugpilyje latvių 20%.
                            Tenka dažnai lankytis, bent kelis kartus į metus. Galima išgirsti, bet gana retai.

                            Parašė lukasb Rodyti pranešimą
                            Hmmm gali būt nes kai lankiausi Jelgavoj, ten rusų kalbos girdėjau daugiau nei latvių. Nors latvių ten 60%. Latviai turbūt namisėdos xD
                            Gali būti toks niuansas, lyginant su tuo pačiu mano gimtu Švenčionių rajonu: nors nemažai kaimynų ir klasiokų buvo lenkai, bet lenkų kalbos, kaip nekeista, normaliai neišmokau, išskyrus atskiras frazes, nes mažai ją girdėdavau. Lenkai pagrinde savo kalbą vartoja namie ar tarp savo tautiečių, o viešumoje vyresnė kartą - rusų (nors dabar jau daugiau lietuvių), jaunesnė - lietuvių, kaip bendravimo kalbą su visais, kurių tarpe yra kelių tautybių žmonių.

                            Tai matyt panašiai ir Latvijoje. Latviai šneka savo kalba namie arba jeigu yra grupelė žmonių, kurioje visi vien latviai. Kadangi Latvijos miestuose šansai, kad jeigu yra keli žmonės ir visi bus tik latviai, yra gana menki, tai pagrindinė tarptautinio bendravimo kalba tampa rusų. Aišku, galėtų būti latvių, bet inercija, įpratimas, ir matyt ne per didžiausi pačių latvių veiksmai pakeisti situaciją.

                            Parašė John Rodyti pranešimą

                            O čia kažkokia Latvijos specifika? Nes Lietuvoje per visą gyvenimą su jokiu Lietuvoje gyvenančiu rusu turbūt nesu nė karto kalbėjęs rusiškai. Išskyrus kelis kartus, kai teko bendrauti su matomai neseniai iš Rusijos/Baltarusijos/Ukrainos atvykusiais rusakalbiais, kurie dar nespėjo išmokti kalbos.
                            Lietuvos ir Latvijos rusų procentas ir rusų kalbos įtaka yra nesulyginami. Lietuvoje net Vilniuje rusų kalbos mažiau, nei Latvijoje kokioje Liepojoje ar Jūrmaloje. Lietuvoje nėra tokio dalyko kaip nepiliečiai, lietuvių kalbos nemokančių rusų ir lenkų irgi būtų sunku rasti, na nebent pavieniai labai garbaus amžiaus piliečiai Visagine ar Šalčininkų rajone.
                            Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.01.05, 12:33.
                            Snowflakes will attack U <3

                            Comment


                              #74
                              Parašė Ignalina Rodyti pranešimą
                              Visagine irgi daug kas iš principo nekalba. Šalčininkuose manau irgi. Lietuviškai (ar latviškai, šiuo atveju) dauguma prabyla tada, kai išeities nebėra.
                              Keista, nes kiek buvau Visagine per paskutinius 3 metus (virš 10 kartų), nė karto su niekuo nekalbėjau rusiškai, nes nebuvo poreikio. Nors gatvje žmonės ir šnekasi rusiškai tarpusavyje.

                              Comment


                                #75
                                Parašė Tomas Rodyti pranešimą

                                Daugpilyje žmonės ne tik kalba rusiškai, bet ir atrodo kaip Rusijoje.

                                Nors PoDV iš savo bendrabučio Dainavos rajone nuolat virkauja apie tai, kokia Lietuva yra Mažoji Rusija, bet jam reikėtų nuvažiuoti Daugpilin, kad suprastu kas yra "russkaya pribaltika".
                                O taip.

                                Mano paties užfiksuotas vaizdas Daugpilio centre neįgaliųjų parkinge. Mašina su RUS numeriais ir koloradke ant priekio per dvi neįgaliųjų vietas. Lietuvoje tokių vaizdų jau seniai nepamatysi


                                Comment


                                  #76
                                  Turiu įtarimą, kad Džonas gatvėj vaikšto su bomberiu, kerzais baltais raišteliais ir trispalviu šalikėliu.

                                  Comment


                                    #77
                                    Parašė John Rodyti pranešimą

                                    O taip.

                                    Mano paties užfiksuotas vaizdas Daugpilio centre neįgaliųjų parkinge. Mašina su RUS numeriais ir koloradke ant priekio per dvi neįgaliųjų vietas. Lietuvoje tokių vaizdų jau seniai nepamatysi
                                    Ooo - kai buvau Daugpily mašiną stačiausi tame pačiame parkinge, tik aišku ne neįgaliojo vietoje
                                    Ruskelis su koloradke - gal turistas, gal pas bobutę Daugpilin grįžęs anūkas. Bet ir vietiniai ten tokie įdomūs - slankiojantis tamsaus gymio jaunimėlis odinėmis striukėmis, bobos kaip iš Maskvos olimpiados laikų ir t.t.
                                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                    Comment


                                      #78
                                      Aš irgi šitame parkinge visada statau. Ten man atrodo, jei neklystu, 2 valandos nemokamai, ir reikia lapelį su laiku palikti po stiklu. Tai kiek pastebėjau, aš vienintelis tą lapelį sąžiningai palieku Kitiems tokie briedai nerūpi. Įdomu, ten tikrina bent?

                                      Šiaip šalia esanti centrinė pėsčiųjų gatvė, vedanti link stoties, visai gerai atrodo, ir parkas su fontanu šalia. Ditton Nams man asmeniškai kažkodėl nejauki vieta. Šalia neblogas kinų restoranas, ten duoda knygelę pasirašyti su gražiais palinkėjimais, tai pasirašę pagrinde lietuviai, arba vietiniai rusai.

                                      Kiek pastebėjau, tai Visaginas neblogai sugyvena su Daugpiliu, matyt jiems tai arčiausias didesnis miestas kur galima apsipirkti ir t. t. bet liaudis pakankamai stipriai skiriasi. Visagine labai daug inteligentiškų žmonių, o Daugpilyje dauguma žmonių tokie... Paprastesni.
                                      Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.01.05, 13:11.
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        #79
                                        Parašė John Rodyti pranešimą
                                        Statistika man kelia nuostabą, nes kad ir kur buvau Latvijoje, latvių kalbą girdėti tekdavo ypač retai.
                                        Mano subjektyvia nuomone - latviai, kaip beje ir lietuviai, yra tylūs žmonės. Pas mus (matyt ir pas juos) garsus kalbėjimas, ypač viešose vietose, bendru atveju yra laikomas nekultūringu elgesiu. Todėl, išskyrus patologinius atvejus, garsiai tarškantį latvį (ar lietuvį) išgirsti gana sunku.

                                        Latvijos rusakalbiai matyt kitaip auklėti, pas juos garsus kalbėjimas, kvatojimasis, bliovimas yra norma ir tai labai jaučiasi kad ir nuėjus į kokį prekybos centrą ar pan.
                                        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                        Comment


                                          #80
                                          Parašė Tomas Rodyti pranešimą

                                          Mano subjektyvia nuomone - latviai, kaip beje ir lietuviai, yra tylūs žmonės. Pas mus (matyt ir pas juos) garsus kalbėjimas, ypač viešose vietose, bendru atveju yra laikomas nekultūringu elgesiu. Todėl, išskyrus patologinius atvejus, garsiai tarškantį latvį (ar lietuvį) išgirsti gana sunku.

                                          Latvijos rusakalbiai matyt kitaip auklėti, pas juos garsus kalbėjimas, kvatojimasis, bliovimas yra norma ir tai labai jaučiasi kad ir nuėjus į kokį prekybos centrą ar pan.
                                          Bent Vilniuje, tai viešąjame transporte ar prekybos centruose tyliai trinasi visi, nepriklausomai nuo tautybės. Užtat labai pasijausdavo, kai važiuojant studentiškais laikais į Saulėtekį, įlipdavo kokie italų studentai.

                                          Rusai, kaip bebūtų, irgi yra gana šaltos, šiaurietiškos kultūros tauta. Nelyginami su italais, kur atėjus šeimai į prekybos centrą, jie susikalba iš skirtingų skyrių.

                                          Manyčiau, kad Latvijoje rusų kalba tiesiog tapo "lingua franca" bendrauti tarp skirtingų tautų, dėl to jos išskirtinai daug. Beje, net su lietuviais latviai labai noriai bendrauja rusų kalba, o estai preferina anglų.
                                          Snowflakes will attack U <3

                                          Comment

                                          Working...
                                          X