Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

SG. Singapūras / Singapore

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Geros nuotraukos tik tarpelius tarp jų padaryk

    Comment


      #82
      Parašė Kirkas Rodyti pranešimą
      Geros nuotraukos tik tarpelius tarp jų padaryk
      Padariau. Pirmoji mano kurta tema čia, tad nežinojau, kaip atrodys. :]
      http://wapdream.com/blog <- mano kuklus langas internete

      Comment


        #83
        john vėl apsiseilės pamatęs nors yra dėl ko

        Comment


          #84
          Puikus reportzas dreamerr. Aciu.

          Comment


            #85
            Kokybiškos nuotraukos, gražus miestas. Atrodo labai tvarkingas, ar tai tiesa ?
            „Žmogus, nedarantis klaidų, paprastai nedaro nieko" - Bishop W. Magee, 1821-1891.

            Comment


              #86
              Parašė Tadas Rodyti pranešimą
              Kokybiškos nuotraukos, gražus miestas. Atrodo labai tvarkingas, ar tai tiesa ?
              Tiesa. Jei neklystu tai yra tas miestas, kuriame milziniskos baudos net uz numesta siuksle

              Comment


                #87
                Noriu ten
                Neišmeskite spalvų

                Comment


                  #88
                  Mazoka zmoniu uzfiksuota nuotraukose, truksta miesto dvasios atvaizdavimo.
                  Kas del spalvotu namu tai panasiomis spalvomis yra daug nudazytu namu Minske

                  Comment


                    #89
                    Parašė John
                    Labai aciu uz foto... be galopasiilgau Singapuro... nors jei neistiks pasaulio pabaiga (sios dienos ekonomines realijos gali visko prikresti), tureciau sekmingai ten apsilankyti apie Velykas . O siaip Singapuras yra nuostrabus miestas. Daugeliu poziuriu, tai miestas, kokiu noretu buti bet kuris kitas pasaulio miestas: idealiai isvystyta keliu infrastruktura, pigus ir 100% efektyvus viesasis transportas, minimalus nusikalstamumas, puikios apsipirkimo galimybes, pramogos, puikus maistas ir t.t.
                    Bet miestas neturi tokio žavesio kaip Paryžius ar Roma, kas tie keliai, viadukai ir ,,pramogos''...
                    Flickr

                    Comment


                      #90
                      Parašė John
                      Zavesio Singapuras tikrai turi. Tik ar jo daugiau ar maziau, nei Romoje? Sunku pasakyti. Kai ka uzliuliuoja senovine architektura ir griuvesiai, o kai ka labiausiai zavi modernios viesosios erdves.

                      Honkongas ir Bankokas (ypac pastarasis) yra labai pilki, uzgrusti ir daugeliu poziuriu "negrazus" miestai. Visgi zavesio ten, bent mano akimis, daugiau, nei Londone ar Paryziuje. Kai kurie miestai turi savo unikalia atmosfera ir ji arba patinka arba ne t.y. visiskai subjektyvu. Del to lyginti, kur yra daugiau zavesio butu nelabai protinga.
                      Bet yra ką ten įdomaus iš ties pamatyti? Pasakyk, kaip nebuvusiam. Kam gali būti įdomus kažkoks fontanas pastatytas pries 10 metų? Nėra ko lyginti su Mikelandželo stovinčiais šimtmečius. Su aikštėm tas pats. Kas pasakyk važiuoja į Vilnių apžiūrėti Europos aikštės, kuri yra moderni ir turi įdomų fontaną?
                      Manau kiekvienas kultūringas žmogus turėti pamatyti pasaulinius šedevrus bent kartą gyvenime.
                      Flickr

                      Comment


                        #91
                        Parašė John
                        Na Singapuras tikrai neapsiriboja vien moderniais fontanais. Jei nors kiek pasidometum tos salies istorija, suprastum, kad tai be galo unikali ir idomi vieta tiek istorine, tiek kulturine prasme.

                        Man labai patiko pasedeti Raffle's viesbucio Rasytoju bare, kur pries 100 metu sededavo ir gurksnodavo arbata Kipling'as ir kitu pasaulines sloves rasytojai. Idomu tai, kad Singapuras puoseleja ir "gyvai" demonstruoja savo kolonijiniu laiku istorija su visais atributais.

                        Jei tai ne zavesys, tai kas tuomet?

                        Nors, kaip minejau, tai skonio reikalas. Kai kam tai nepatinka.

                        O sedevru matymas vien tik vardan sedevru matymo gali buti apibudinamas vienu zodziu - snobizmas.
                        Istorine? Jeigu Singapūrą gali vadinti istoriniu miestu, tai kokie miestai tada Europoje yra? Skonio, tai skonio, kai kas važiuoja į Vilnių senamiesčio apžiūrėti, kai kas į akropolį Reikia tą skonį visų pirmą turėti
                        Man patinka visokie miestai, bet nereikia taip visko suplakti į viena krūvą.
                        Flickr

                        Comment


                          #92
                          Parašė John
                          Siulyciau paziureti 2005m Discovery Channel dokumentini filma "The History of Singapore". Ten daugmaz glaustai, bet idomiai, pasakojama Singapuro istorija nuo ikurimo iki siu dienu. As ir pats suzinojau daug dalyku, kuriu iki tol nezinojau.

                          Visgi nereiktu pernelyg krypti i subtilybes. Kur kas geriau ten apsilankyti ir viska pajusti paciam bei susizaveti arba nusivilti
                          Sutinku, įdomių dalykų galima rasti bet kur, net ir Kaliningrade. Bet sutikim, kad pietryčių azijos megapoliai kaip ir JAV neturi tokios gilios istorijos kaip Europos miestai. Bet man vis tiek keista, visą pasaulį išmaišęs, o Italioje nebuvęs ir nematęs gyvai architektūros šedevrų?
                          Flickr

                          Comment


                            #93
                            Gražus miestas, modernus, dangoraižiai tiesiog super, tvarka ideali, nors įpratus prie lietuviško šiokio tokio "bardako" tai netgi atrodo nenatūralu O gerovę sukurti jie tikrai turi iš ko - juk vienas svarbiausių uostų pasaulyje, strategiškai super patogi vieta, jūros kelių sankirta - ekonomikai tai labai daug ką reiškia. Apsilankyčiau su mielu noru, na o mums, gyvenantiems Europoje ir įsitikinusiems kad kiekvienas miestas turi turėti senamiestį nes be jo nieko įdomaus negali būti, gal kažkiek ir keista, bet iš kur tas įsitikinimas kad jau kas modernu, tas neįdomu? Tarkim kad ir tie dangoraižiai, vaisiaus formos pastatas, statula - taip, nauji dalykai, bet nemanau kad neįdomūs. Gal reikia laukti 50 metų, kad jie jau įgautų vertę, ar kaip?
                            Snowflakes will attack U <3

                            Comment


                              #94
                              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                              Bet miestas neturi tokio žavesio kaip Paryžius ar Roma, kas tie keliai, viadukai ir ,,pramogos''...
                              Gi čia visiškas skonio reikalas. Vieniem gal žavesį teikia kultūriniai paminklai, kitam - moderni architektūra, trečiam - dar kažkas. Ir tai visiškai normalu, nesuprantu, ką bandei įrodyti.

                              Singapūras turi kažkokį žavesį vien dėl to, kad analogiško miesto nerasi. Mano nuomonė apie šią šalį keitėsi, tačiau tik į gerąją pusę.
                              http://wapdream.com/blog <- mano kuklus langas internete

                              Comment


                                #95
                                Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                Mazoka zmoniu uzfiksuota nuotraukose, truksta miesto dvasios atvaizdavimo.
                                Žinok, aš Singapūro dvasią (kokią suprantu) visai kitokiomis nuotraukomis atvaizduočiau.. ) Čia labiau tos turistinės fotkės gi (padarytos pirmosiomis dienomis ten atvykus). Mažai nuotraukų turėjau, kai turėsiu daugiau - papildysiu.

                                Žmonių šiek tiek nuotraukų buvau čia sudėjęs, nors čia labiau portretinės jos: http://wapdream.com/blog/singapuro-zmones
                                Paskutinis taisė dreamerr; 2008.12.18, 07:32.
                                http://wapdream.com/blog <- mano kuklus langas internete

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė John
                                  "Architekturos sedevrai" siame kontekste man reiskia nebent tai, ka galima patalpinti i viena ar dvi nuotraukas prisiminimui mano foto kolekcijoje. Kadangi nesu klasikines architekturos ir istorijos ekspertas ir fanatikas (nors apie tai, ko gero, ismanau daugiau nei statistinis pilietis), manes tai nedomina tiek, kad ignoruociau visa kita. Mane kur kas labiau traukia pats miesto charakteris ir pojuciai, kur architekturos sedevrai sudaro tik labai maza dali miesto charakterio (Bankoke ar Singapure tokiu sedevru, lyginant su Roma ar Paryzium, ko gero, isvis nera). Cia svarbu tokie dalykai kaip visuomenes charakteris ir kultura (ko gero, svarbiausi dalykai bet kokioje salyje ir bet kokiame mieste), pramogos, maisto kultura, estetika ir t.t. Be abejo, ziurint is mano varpines.
                                  Mane tokie dalykai nelabai domina, maistas ir pramogos iš vis, ar ten yra ko nors išsskirtinio, ko negalima būtų gauti Lietuvoje neskaitant prostitucijos? Gyvename globaliame pasaulyje. Beje, vis tik įdomu, kuo ta visuomenės kultūra tokia ypatinga? Lyg ir nelebai daug žinau garsių architektektų, menininkų, rašytojų ir t.t. iš pietryčių azijos.
                                  Flickr

                                  Comment


                                    #97
                                    /\
                                    Kiekvienam savo . Aš puikiai suprantu ir vienus ir kitus. Pats taip pat daug mieliau važiuočiau į kokį nors Singapūrą, Bankoką, nei Paryžių, Romą ar pan. Tiesa Paryžiuje ir dar keliuose Europos istoriniuose miestuose jau yra tekę pabuvoti. Kas be ko, labai įdomu buvo, tačiau rytai, tai traukia labiausiai vien dėl to, kad vis tik tai gerokai labiau kitokia kultūra, kitoks gyvenimas, kitokie miestai, viskas kitaip. Europos miestai, kaip bebūtų, yra patys artimiausi mums ir kažką 'kitokio' čia pamatyti yra sunkiausia, o bent jau man būtent šito labiausiai norisi .

                                    Comment


                                      #98
                                      Parašė John
                                      O mena tai labiausiai ir domina: maistas, pramogos, gatves gyvenimas ir kasdienine socio-kultura. Ten sie dalykai tikrai isskirtiniai ir musu akiai egzotiski. Kaip jau ne karta buvo mineta, kiekvienam savo


                                      Yra ir labai daug. Tiek daug, kad Londonas - vienas siuolaikines Europietiskosios civilizacijos lopsiu - ima atrodyti blankus ir neidomus.

                                      Be daugelio kitu dalyku Singapure yra didziausias pasaulyje uostas, vienas geriausiu pasaulyje oro uostu, viena geriausiu (galbut geriausia) pasaulyje viesojo transporto ir gatviu sistemu. Taip pat tai yra vienas svariausiu ir saugiausiu pasaulio miestu, su daugybe prabangiu restoranu ir viesbuciu, siulanciu stulbinanciai auksta aptarnavimo kultura. T.y. dalykai, kokiu pas mus niekada nebuvo ir, ko gero, niekada nebus. Visa tai pamatyti savo akimis labai idomu ir zavu. Ir, kas svarbiausia, tai nekainuoja labai daug. Idomu pamatyti nepriekaistingai igyvendinta Rytu grozio ir prabangos "stereotipa", kuri savo literaturoje sukure patys Vakarieciai.

                                      Vel prisiminiau savo vieno pazistamo zmogaus reakcija Honkongo oro uoste. Jis uzsimine, kad Siauliuose jis gali viska gauti "dar pigiau ir geriau, nei cia". Aisku, tada apie ka nors kalbeti tampa beprasmiska

                                      Jei manai, kad vienintelis skirtumas nuo Lietuvos ten yra prostitucija, tai tuomet tikrai neverta ten nei keliauti, nei dometis. Tada apskritai neverta niekur keliauti, nes tai tebus tuscias pinigu svaistymas.



                                      Kuo cia deti architektai? Ar daug garsiu architektu gyveno/gyvena Sanchajuje ir Pekine (ar apskritai Kinijoje?)? Ne? Na bet butent ten siuo metu yra visu geriausiu pasaulio architektu "zaidimu aikstele", kur kyla tokie objektai, apie kuriuos savo tevynese jie galejo galvoti nebent fantastiniuose filmuose. Ir butent tie miestai tures geriausia 21-ojo amziaus pradzios siuolaikines architekturos pavelda ir butent apie juos kalbes kaip apie sio laikmecio siuolaiknes architekturos showcase, o ne Londono ar Paryziaus. O architektu kilme nera tokia svarbi ir ji rupi nebent tu sriciu zinovams ir istorikams.

                                      Analogiskai yra ir daugelyje kitu sriciu. Kaip pats paminejai - globalizacija.
                                      Tai taip neatsakei, kokios tos pramogos, kurių nėra Europoje, taip pat ir visuomenės kultūra, kuo ji ypatinga? O dėl prostitucijos, tai kalbom ivaizdžio miesto nepakeisi.
                                      Flickr

                                      Comment


                                        #99
                                        Nori pamatyt pasaulio? Vaziuok i Londona. Bet mane, kaip ir John, PauliaK , traukia i rytus. Mane labiau domina vien tai, kad ta pasaulio puse yra ne tiek zinoma, kiek europa. Visgi mokykloj apie musu zemyna daugiausia moke Bet cia tik vienas is faktoriu. Dubajus, singapuras, bankokas, tokyo ir pan. yra geris

                                        Comment


                                          Parašė John
                                          Atsakiau Gal neperskaitei?

                                          Aisku, pramoga poramogai nelygu. Man pamatyti didziausio pasaulio uosto kranus - didele pramoga. Taip pat ir pamatyti viena ispudingiausiu dangoraiziu cluster'iu - pramoga.

                                          Bet, ko gero, tu turi omeny tradicini pramogu supratima: naktinis gyvenimas, restoranai, klubai ir pan. Sie dalykai Singapure palieka dideli ispudi. Nors Honkongas ar (ypac) Bankokas sia prasme gali pasiulyti kur kas daugiau: super ispudingu ir prabangiu naktiniu klubu, kur kas savaite savo show turi zymiausi ir geriausi pasaulio DJ'ai ir elektronines muzikos virtuozai, geriausi restoranai ir viesbuciu barai. Nei Lietuvoje, nei kitur Europoje tokio ispudingo pramogu mix'o ir kokybes/kiekybes santykio tiesiog nera ir negali buti del kulturiniu, socialiniu ir kitu priezasciu.

                                          Ko gero, kazka pansaus dar galetu pasiulyti P.Amerikos didmiesciai. Nors ten kur kas daugiau problemu kelia kriminogenine situacija ir saugumas gatvese.

                                          O apie visuomenes kultura kalbeti reiktu daug. Pradeti gal reiktu nuo religiju ir ju deklaruojamu vertybiu ir filosofiju. Vienas man labiausiai apeliuojanciu momentu - tolerancija. Nors ji "pavirsutine" ir nenuosirdi, bet esme ta, kad ten du vyrukai gali eiti susikabine rankomis ir nesibaiminti piktu ir pasaipiu aplinkiniu zvilgsniu (ar kumsciu), o kitokios spalvos zmones nemusami ir neizeidinejami vien del savo kitokios spalvos. Idomiausia tai, kad toks poziuris yra ne idiegtas valdzios "per prievarta" (kaip tai daroma JAV ar Europoje), bet issirutuliojes naturaliai. Tai tik pora pavyzdziu.
                                          Šiaip net ir į Lietuvą atvažiuoja geriausi dj'ėjai, pvz. Tiesto, nors jis man ir nepatinka, bet buvo išrinktas geriausiu pasaulyje. Negu šiuo klausimu gali Singapūras ar Bankokas pasiūlyti daugiau už Amsterdamą ar Londoną? O dėl brabangių parduotuvių, kavinių ir viešbučių, ar Tau to reikia, jei ir gali įpirkti? Man tarkim atvažiavus į miestą visų pirmą norisi jį apžiūrėti, kuo daugiau pamatyti, o ne sėdėti kavinėje ar prabangiame viešbutyje. Tą ir Lietuvoje galiu padaryti, o kad ten prabangiau- dar toks pižonas nesu. Dabar Lietuvoje labai madinga atostogauti egzotiškuose kraštuose, bet aš nelabai suprantu tokių žmonių, kurie nuvažiavę visą laiką prasėdi viešbutyje ir grįžę neturi visai ko papasakoti.
                                          Dėl tolerancijos, tai dėl to juk miestas netampa gražesnis ar įdomesnis, tokie dalykai galėtų rūpėti ten ruošiantis gyventi, bet ne turistaujant.
                                          Flickr

                                          Comment

                                          Working...
                                          X