Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vokiečių gatvės atkūrimo planai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė nomad Rodyti pranešimą
    Nebus to daroma ne tik del to, kad tai butu gan fake istorijos kurimas, kuris Vilniuj ir Lietuvai (aciu dievui) nera budingas, bet ir del to, kad vilnieciai yra apsiprate su erdve neblogai sukurianciu skveru vietoj buvusio ghetto. Vieninteliai dalykai, del kuriu reiktu pagalvoti - tai satelitiniu antenu iskelimas ir fasadu renovavimas stalinineje Vokieciu gatves puseje, o taip pat modernios Sinagogos pastatymas uz zydu pinigus vietoj vaiku darzelio Vokieciu/Domininkonu kieme. Gerai viska suplanavus, investuotoju i ta sinagoga tikrai atsirastu.
    Man asmeniškai Vokiečių gatvė yra viena baisiausių Vilniuje. Vilniečiai nėra apsipratę prie jos, jie kitokios šios gatvės tiesiog nėra matę, o apie getą išvis dauguma niekada nebuvo net pagalvoję. Esmė ta, kad jie tikrosios Vokiečių gatvės ir nėra matę. Atstatymas šiuo metu sunkiai įmanomas vien dėl vilniečių konservatyvumo kažką aplamai daryti kitaip. Pamenu, kaip daug kas verkė, kai pradėjo tvarkyti Gedimino prospektą, taip kad su Vokiečių gatve išvis nemanau, kad kažkas įmanoma.
    Paskutinis taisė Depeche; 2013.10.13, 15:45.
    DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

    Comment


      Parašė nomad Rodyti pranešimą
      Nebus to daroma ne tik del to, kad tai butu gan fake istorijos kurimas, kuris Vilniuj ir Lietuvai (aciu dievui) nera budingas, bet ir del to, kad vilnieciai yra apsiprate su erdve neblogai sukurianciu skveru vietoj buvusio ghetto. Vieninteliai dalykai, del kuriu reiktu pagalvoti - tai satelitiniu antenu iskelimas ir fasadu renovavimas stalinineje Vokieciu gatves puseje, o taip pat modernios Sinagogos pastatymas uz zydu pinigus vietoj vaiku darzelio Vokieciu/Domininkonu kieme. Gerai viska suplanavus, investuotoju i ta sinagoga tikrai atsirastu.
      Aš esu vilnietis ir neapsipratau su 40%(ar panašiai) sugriauto senamiesčio. Vokiečių gatvė kartu su geto teritorija yra viena žiauriausių antro pasaulinio karo žaizdų Lietuvoje...
      Words in English always mean something...

      Comment


        Parašė Depeche Rodyti pranešimą
        Man asmeniškai Vokiečių gatvė yra viena baisiausių Vilniuje. Vilniečiai nėra apsipratę prie jos, jie kitokios šios gatvės tiesiog nėra matę, o apie getą išvis dauguma niekada nebuvo net pagalvoję. Esmė ta, kad jie tikrosios Vokiečių gatvės ir nėra matę. Atstatymas šiuo metu sunkiai įmanomas vien dėl vilniečių konservatyvumo kažką aplamai daryti kitaip. Pamenu, kaip daug kas verkė, kai pradėjo tvarkyti Gedimino prospektą, taip kad su Vokiečių gatve išvis nemanau, kad kažkas įmanoma.
        Pradeta buvo nuo mano minties kritikos, o baigta is esmes patvirtinant mano minti. Aciu

        P.S. Jei jau kapstomes istorijoje, reiktu prisiminti, kad 'tikrus vilniecius' (tuos, kurie geta mate) musu tautieciai, su tam tikra kai kuriu kitu tautu pagalba, sekmingai per pastaraji simtmeti istrucijo ... Lietuviskumo Vilniuje istorijai, is jegos, 60 metu. Nu gal 100 metu - jei Vileisio pirmuosius zingsnius ji lietuvinant priimtumem domen - neuzmirskime to.
        Paskutinis taisė nomad; 2013.10.13, 20:17.
        There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

        Comment


          Parašė nomad Rodyti pranešimą
          Pradeta buvo nuo mano minties kritikos, o baigta is esmes patvirtinant mano minti. Aciu

          P.S. Jei jau kapstomes istorijoje, reiktu prisiminti, kad 'tikrus vilniecius' (tuos, kurie geta mate) musu tautieciai, su tam tikra kai kuriu kitu tautu pagalba, sekmingai per pastaraji simtmeti istrucijo ... Lietuviskumo Vilniuje istorijai, is jegos, 60 metu. Nu gal 100 metu - jei Vileisio pirmuosius zingsnius ji lietuvinant priimtumem domen - neuzmirskime to.
          Mano klasėje 70-aisiais vos vienos klasiokės (iš 40-ies) tėvai gimę Vilniuje. Nors ir kokio Tomaševskio, gimusio Lescczyniakuose, nelaikyčiau tikru vilniečiu.
          Paskutinis taisė Sula; 2013.10.13, 20:55.

          Comment


            Parašė nomad Rodyti pranešimą
            P.S. Jei jau kapstomes istorijoje, reiktu prisiminti, kad 'tikrus vilniecius' (tuos, kurie geta mate) musu tautieciai, su tam tikra kai kuriu kitu tautu pagalba, sekmingai per pastaraji simtmeti istrucijo ... Lietuviskumo Vilniuje istorijai, is jegos, 60 metu. Nu gal 100 metu - jei Vileisio pirmuosius zingsnius ji lietuvinant priimtumem domen - neuzmirskime to.
            Gaila, kad gerbiamas forumo narys miestas eilinį kartą užbanintas. Pernai jis man kokias porą savaičių įnirtingai įrodinėjo Vilniaus lietuviškumą ir kaip visi išsigalvojo, kad Vilnius nebuvo lietuviškas miestas ir t.t. Atsargiau su tokiais pareiškimais!

            Comment


              Parašė Sula Rodyti pranešimą
              Mano klasėje 70-aisiais vos vienos klasiokės (iš 40-ies) tėvai gimę Vilniuje. Nors ir kokio Tomaševskio, gimusio Lescczyniakuose, nelaikyčiau tikru vilniečiu.
              Butent. Vilnius siandien labiau lietuviskas negu bet kada istorijoje. Isskyrus priesistorinius ir Gedimino laikus, kelis simtmecius tai buvo zydu miestas. Net Rusijos imperijos ar lenku nacionalistu falsifikuota manipuliuojama statistika matuojant, iki pat 2 pasaulinio karo bent 50% gyventoju Vilniuje visada buvo zydai. 'Lenkais' dazniausiai budavo rasomi tiek tuteishai, tiek baltarusiai, kurie mieste ir jo geriausiose dalyse niekada negyveno, o dazniausiai buvo valstieciai ir aptarnaujantis personalas is miesto apylinkiu. Tikru etniniu rusu cia irgi niekad daug nebuvo, nors nuo 19 amziaus tuo tikslu Rusijos imperija ir dare dideles pastangas. O pokario metais bet kokiam etniniam lietuviui Vilnius buvo kaip kokia nepazinta, aplinkybiu sutapimo deka, uzkariauta Naujoji Zeme - ypatingai didelio emocinio rysio su tikraja Vilniaus ir jo pastatu istorija pas lietuvius naujakurius nebuvo. Tokiame kontekste aisku, kad ner is kur atsirasti pakankamai kritines mases, kad dabartiniams lietuviskiems vilnieciams labai rupetu atkurimas tos Vilniaus istorijos, kokia ji buvo iki WW2 ar anksciau.
              Paskutinis taisė nomad; 2013.10.13, 21:13.
              There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

              Comment


                Parašė Gnoss Rodyti pranešimą
                Gaila, kad gerbiamas forumo narys miestas eilinį kartą užbanintas. Pernai jis man kokias porą savaičių įnirtingai įrodinėjo Vilniaus lietuviškumą ir kaip visi išsigalvojo, kad Vilnius nebuvo lietuviškas miestas ir t.t. Atsargiau su tokiais pareiškimais!
                miestas buvo nors ir kategoriškas, bet savotiškai teisus - Vilnius nebuvo nei lenkiškas, nei rusiškas, nei žydiškas - o viskoks vienu metu. Jei ne WWII karas, aš ko gero aš formaliai būčiau lenkas

                Parašė nomad Rodyti pranešimą
                O pokario metais bet kokiam etniniam lietuviui Vilnius buvo kaip kokia nepazinta, aplinkybiu sutapimo deka, uzkariauta Naujoji Zeme - ypatingai didelio emocinio rysio su tikraja Vilniaus ir jo pastatu istorija pas lietuvius naujakurius nebuvo. Tokiame kontekste aisku, kad ner is kur atsirasti pakankamai kritines mases, kad dabartiniams lietuviskiems vilnieciams labai rupetu atkurimas tos Vilniaus istorijos, kokia ji buvo iki WW2 ar anksciau.
                Nenorėčiau sutikti. Nelaikau dabartinio "budulistano" atstovų kažkokiais kultūros nešėjais - užmiršta savo kalbą, papročius per pusę kartos... Kai žinai šio krašto istoriją,tai sąsajos jaučiamos net pasąmonės lygmeniu. Mažas pvz.: Lenkijoje didžialenkiai net nežino kas yra verba... Vietinių lenkų šokiai, dainos, tautiniai rūbai, raižiniai beveik nesiskiria nuo mūsų rytų aukštaičių... Dar XIX a. pradžioje tų lenkų galėjai surasti tik miestuose. Skaitykime Napoleono karių prisiminimuose...
                Paskutinis taisė Sula; 2013.10.13, 21:31.

                Comment


                  Parašė Sula Rodyti pranešimą
                  miestas buvo nors ir kategoriškas, bet savotiškai teisus - Vilnius nebuvo nei lenkiškas, nei rusiškas, nei žydiškas - o viskoks vienu metu. Jei ne WWII karas, aš ko gero aš formaliai būčiau lenkas
                  Nesutikciau. Vienos etnines/religines grupes kritine mase cia buvo kelis simtmecius ...
                  There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                  Comment


                    Parašė nomad Rodyti pranešimą
                    Nesutikciau. Vienos etnines/religines grupes kritine mase cia buvo kelis simtmecius ...
                    Nesu linkęs ginčytis istoriniais klausimais. Vis vien tai nieko nekeičia Įsitikinau po daugiametės virtualios diskusijos su litvinistais ir lenkų bei rusų šovinistais...

                    Comment


                      Siųlau trint aukščiau esančius pasisakymus, kurie, mano galva, yra nacionalistiniai ir nesusiję su Vokiečių gatve. Tokie pasisakymai taip pat mažai turi bendro su Vilniaus, kaip tolerantiško miesto, įvaizdžiu.

                      Comment


                        berods 2001-ais, netrukus po visos 'geto fragmentų atstatymo' programos patvirtinimo Seime, buvo išleista brošiūra 'Restoration Programme of Historical Jewish Ghetto fragments of Vilnius“ kurios niekur neįmanoma rasti. aptikau tik vieną puslapį, perspausdintą berods 'Naujajam Židiny'.



                        ilgai žiūrėjau kol supratau kad maketai 'atvirkščiai' išspausdinti.



                        be marazmatiškos terminologijos ('historical ghetto' ?), ir tų neaišku kodėl prikaišiotų medžių, panašu į tai kad tas stalininis marazmas-soliteris jau įgavo vos ne paminklinį statusą, nes be jo jokia rekonstrukcija neįsivaizduojama.

                        dar kažkada skaičiau kad kai pateikė savivaldybėj siūlymą atstatyti Vokiečių gatvę, susirinko 'apie 30' susirūpinusių vilniečių svarstyti, ir nusprendė kad nereikia. didelis jiems ačiū.

                        Comment


                          Parašė shimon Rodyti pranešimą
                          Siųlau trint aukščiau esančius pasisakymus, kurie, mano galva, yra nacionalistiniai ir nesusiję su Vokiečių gatve. Tokie pasisakymai taip pat mažai turi bendro su Vilniaus, kaip tolerantiško miesto, įvaizdžiu.
                          Aš nieko nacionalistiško neįžiūriu. Tik miestas galėtų didelių citatų nedėti, vis vien niekas iš oponentų neskaito. Ir nežinau, ar yra tema apie Vilniaus (ne)lietuviškumą, kas labiau tiktų prie jos.

                          Comment


                            Kiek galima svaigti apie tai, ko niekada nebus. Kiekvienas laikmetis įneša savo, keičia miesto veidą. Per 60 metų susiformavo naujas miesto, taip pat ir senamiesčio veidas ir nėra čia ko gyventi praeitimi. Žydų nebėra, tiek, kiek buvo. Nereikalinga ir sinagoga.

                            Comment


                              Nestovėjo ten vien tik sinagoga. Jau verčiau vietoj sinagogos statyti mečetę - kaip kompensaciją už nugriautą mečetę Lukiškėse. Ale koks skandalas kiltų...

                              Comment


                                Parašė oivej Rodyti pranešimą
                                berods 2001-ais, netrukus po visos 'geto fragmentų atstatymo' programos patvirtinimo Seime, buvo išleista brošiūra 'Restoration Programme of Historical Jewish Ghetto fragments of Vilnius“ kurios niekur neįmanoma rasti. aptikau tik vieną puslapį, perspausdintą berods 'Naujajam Židiny'.

                                Atvaizdas


                                ilgai žiūrėjau kol supratau kad maketai 'atvirkščiai' išspausdinti.

                                Atvaizdas


                                be marazmatiškos terminologijos ('historical ghetto' ?), ir tų neaišku kodėl prikaišiotų medžių, panašu į tai kad tas stalininis marazmas-soliteris jau įgavo vos ne paminklinį statusą, nes be jo jokia rekonstrukcija neįsivaizduojama.

                                dar kažkada skaičiau kad kai pateikė savivaldybėj siūlymą atstatyti Vokiečių gatvę, susirinko 'apie 30' susirūpinusių vilniečių svarstyti, ir nusprendė kad nereikia. didelis jiems ačiū.
                                Tų stalininių pastatų pagal dabartinę teisinę bazę tiesiog nebeįmanoma nugriauti. Paslėpti juos galima nebent atstatant vokiečių gatvės išklotinę.
                                DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                                Comment


                                  Įstatyminė bazė... O pinigai iš kur? Ar įstatyminę bazę reikia sukurti tokią - visi nešdinasi lauk ir dar primoka Vokiečių gatvės atkūrimui?

                                  Comment


                                    Parašė oivej
                                    jei norėtų - kokią tik nori bazę pakeistų, ta dabartinė bazė pati nesusikūrė.
                                    va jums negrimuota oivej "vertybinė piramdė" ir "pilietinis" "principingumas" (truputi paaiškina oivej tiradas/isterikas apie "sufalsifikuota lietuviu tautą") -

                                    (a) kraujais spjaudti ant valdovų rūmų atstatymo ( ~ pusmetį trukęs spjaudymo periodas);
                                    (b) snargliais drabstytis prieš sapiegų rūmų atstatymą (~ kelis mėnesius trukęs periodas) ;
                                    (c) kryžium (o gal tiksliau reiketu sakyti - menora) gultis uz žydiškos maldyklos atstatyma tame senamiesčio gabale, kuris iki 1670-ųjų išvis nieko bendro neturėjo su jokiais žydais, ir jau daugiau kaip 0,5 amžiaus nebeturi.

                                    .
                                    P.S. beje Lietuvos įstatymai oivej nedomina ne tik tada, kai jis bruka sinagogą; "ne tokie" istatymai oivej nedomino ir tada, kai jis siūle griauti atstatytus valdovų rūmus. "Pilietiniai" veikejo prioritetai daugiau negu aiškūs

                                    .
                                    Paskutinis taisė Zosys; 2013.10.28, 19:48.
                                    blaivumas išlaisvina

                                    Comment


                                      Parašė Rembo3
                                      kaip sako zydu ismintis:
                                      "pasakyk nesamone - niekas tavimi nepatikes, uzrasyk nesamone ir po keliu metu tai bus priimta kaip tiesa"

                                      Isvada:
                                      maziau reikia rupintis svetimais rupesciais, ir daugiau savais. yra n atveju kada buvo atgautas turtas suklastojant dokumentus, nejaugi reikia dar 1?
                                      Ar tik Gebelsas nelankė ješivos???

                                      Parašė oivej
                                      pinigų irgi rastų jei norėtų, jei ne iš privačių rankų, tai eilinį kartą galėtų ES fondus praplauti, paskelbtų projektą valstybinės reikšmės kad užčiaupt soliterio gyventojus, nustatytų išmokas pagal rinkos kainą (proto ribose), ir jei vadžia neturi lėšų jiems iškeldinti, privačių investuotojų nepritrūktų, atkūrus buvusį užstatymą kvadratūra turbūt dešimtgubai, jei ne daugiau, išaugtų palyginus su tuo stalininiu griozdu, ir greitai galima paskaičiuoti - trys aukštai gyv. plot, x laiptinių, x butų per laiptinę, ir viskas aiškiau, bet Zuokas su Zingeriu kadangi fantazija nepasižymi, tai tik apie 'fragmentų atstatymą' ir kliedi.
                                      Taip, taip, o apyvartines lėšas ir gyventojų iškeldinimu vis tiek turėtų rūpintis savivaldybė. Ji skendi skolose, tai lįstų į valstybės kišenę. Rimtesnių problemų nėra šalyje ir Vilniuje??? Žydams sinagogos irgi nereikia. Bet pasiūlymui atstatyti už svetimus (ne žydų) pinigus jie kukliai pritaria.

                                      Comment


                                        Aš jau siūliau vietoj sinagogos statyti mečetė. Žvelgiant į ateities perspektyvas, tai racionalus sprendimas.

                                        Comment


                                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                          Aš jau siūliau vietoj sinagogos statyti mečetė. Žvelgiant į ateities perspektyvas, tai racionalus sprendimas.
                                          Aš tau siūlau patylėt vieną kartą. Žvelgiant į ateities perspektyvas, tai racionalus sprendimas.
                                          Words in English always mean something...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X