Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Individualių namų kvartalai (Vilnius)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    O Prancūzijoje ar UK būna taip, kad savavališkai statomi namai, kur jų statyti negalima? Kas būna, kai tokie nelegalūs namai pastatomi? Gal galima susipažinti su case studies?
    Jei statoma be statybos leidimo, jie gali būti nugriaunami teismo sprendimu, jei to reikalauja savivaldybė ar kita 'nukentėjusi šalis'. Čia sistema panaši ir pas mus. Tačiau ten tiesiog dėl kitokios žmonių kultūros visiškai neteisėtų statinių nebūna - anksčiau ar vėliau statybos metu dėl neteisėtumo statybos bus sustabdytos ....
    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

    Comment


      Parašė nomad Rodyti pranešimą
      Jei statoma be statybos leidimo, jie gali būti nugriaunami teismo sprendimu, jei to reikalauja savivaldybė ar kita 'nukentėjusi šalis'.
      O kaip būna dažniau? - atvažiuoja buldozeris ar bandoma įteisinti nelegalias statybas?
      Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

      Comment


        Į temą:

        Didžiausia Lietuvos gėda Švedijos ambasadorės akimis: šioje šalyje tai būtų neįmanoma
        Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/grynas/gyvenimas....d?id=71196528

        Nelegalios statybos – Lietuvoje viena opiausių problemų, kuri pasireiškia net griežčiausiai saugomose teritorijose ir draustiniuose, kur jokios statybos nėra leidžiamos. Tačiau lietuviai dažnai vadovaujasi mitais, jog mūsų šalyje statybos reglamentuojamos per griežtai, o Skandinavijos šalyse, pavyzdžiui, Švedijoje, viskas daug liberaliau – galima be jokių problemų statyti namus pakrantėse, paežerėse ir viduryje miškų. Tačiau Švedijos ambasadorė Lietuvoje paneigia tokias kalbas.
        ...
        Saugomos teritorijos užima 11 proc. visos Švedijos teritorijos (Lietuvoje 15, 67 proc. – GRYNAS.lt pastaba). Tai daugiausiai miškai, kalnų zonos, kai kurios teritorijos yra nacionaliniai parkai, kitose teritorijose yra specialios taisyklės dėl medžių kirtimo, aplinkos keitimo ir panašiai. Šiandien Švedijoje yra 29 nacionaliniai parkai ir daugiau nei 4 tūkstančiai draustinių, kartu tai padengia daugiau negu 10 proc. šalies teritorijos.
        ...
        - Kadangi Lietuvoje turime nemažą problemą, galbūt galėtumėme pasimokyti iš Skandinavijos šalių. Koks yra statybų reglamentavimas apskritai Švedijoje? - Svarbiausias dalykas, kad tu visada turi turėti leidimą, visuomet turi kontaktuoti su institucijomis. Žinoma, yra įvairūs statybų atvejai, kurie skiriasi. Niekada nieko nestačiau Švedijoje, tik Suomijoje, bet manau, kad sistema yra panaši. Turi susisiekti su institucijomis, pateikti planą, ką nori statyti, pirmiausiai toje žemėje, kurią tu turi, apskritai turi būti galima kažką statyti. Yra nemažai teritorijų, kur yra apsauga, pavyzdžiui, negalima statyti nieko naujo, tik rekonstruoti ar renovuoti senus statinius. Taip pat svarbus savivaldybės generalinis planas ir taisyklės jame, ar tame plote žemės leidžiama statyti, ar ne. Vėliau reikia leidimo statyti pastatą, statybos procese taip pat reikia laikytis plano ir t.t. Mes turime pastatą Stokholme ir jis yra specialioje kultūros paveldo apsaugos zonoje, tai reiškia, kad statyti ir keisti negalima nieko.
        Sėkmės, nomad, toliau sekant pasakas, kad "pūgžlių veisimosi fetišizmai", "vaidilučių rūtų darželio paveldosauga" ir kiti įmantrūs tavo apibūdinimai yra specifiniai Lietuvos visuomenę pančiojantys išradimai, o ne normali europinė praktika tausoti savo aplinką...

        Comment


          Nu nu, nematau nieko paneigta čia. Realiame gyvenime yra taip, kad pusė Stokholmo (rytinė dalis) yra užstatyta salyne, nors Lietuvoje tokio gamtinio grožio archipelage viskas būtų senai uždrausta saugant pūgžlių mailių

          Ir apskritai, diskusija matyt turėtų vykti ne apie tai, ar Vakaruose reguliavimas yra, ar ne (tas nėra kvestionuojama), bet KOKIU INTENSYVUMU ir laipsniu reiktų reguliuoti, greta kito svarbaus klausimo: kokia yra rizika, kad tuo reguliavimu bus piktnaudžiaujama kitais tikslais, nei tie, kuriais tos taisyklės buvo nustatytos (korupcija etc.). Čia Lietuvos ir Švedijos nė iš tolo negalima lyginti, nes ten taisyklės yra taikomos tik TAIS TIKSLAIS, kuriais jos buvo sukurtos.

          Taigi dar vienas argumentas už dereguliavimą, ypač Lietuvos kontekste.
          There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

          Comment


            Žemėlapyje prie Vilniaus ir Lentvario ribos ir sklypai padalinti ir gatvė pažymėta.


            maps.lt

            Bet laukas žaliuoja.

            Comment


              Architektas prabilo apie didmiesčių priemiesčius: greitai turėsime Mozambiką

              „Blogai su didmiesčių priemiesčiais. Jie tvarkomi ne pagal urbanistinius dėsnius, bet pagal žemėtvarkininkus. Jei palygintume Vilniaus ir Dublino priemiesčius, tai Airijoje matyti, kad planuojama pagal šio amžiaus nuostatas: numatytos bendros erdvės, normalūs gatvės pločiai, aiški gatvių struktūra, o mūsų tai, kas vyksta mūsų priemiesčiuose, liūdina“, – kalbėjo pašnekovas.
              http://www.delfi.lt/verslas/nekilnoj....d?id=72226314

              Comment


                http://infostatyba.lt/statybos/vienb...g-50-vilniuje/

                idomus projektas, tik panasu pastriges. Gyvai idomu alplink paslampinet

                Comment


                  Parašė MindaugasR Rodyti pranešimą
                  http://infostatyba.lt/statybos/vienb...g-50-vilniuje/

                  idomus projektas, tik panasu pastriges. Gyvai idomu alplink paslampinet
                  is ko nusprendei kad pastriges? kai ten buvau pries pora men, tai vyko aplinkos tvarkymo darbai..

                  Comment


                    /\ Gerulis! Bus įdomu pamatyti nuotraukas kai bus baigtas.

                    Comment


                      Parašė arthuras Rodyti pranešimą
                      is ko nusprendei kad pastriges? kai ten buvau pries pora men, tai vyko aplinkos tvarkymo darbai..
                      is stendo, pabaiga 2015 turejo buti.

                      Comment


                        Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                        /\ Gerulis! Bus įdomu pamatyti nuotraukas kai bus baigtas.
                        Kaip ofisas neblogas.

                        Comment


                          /\ O man tai ir kaip gyvenamasis namas toks patinka.

                          Comment


                            man tai jis filmus primena ir kazkodel su holivudo kalvom bei kokainu asocijuojasi

                            Siaip butu idomu samata galutine pamatyt, speju 2-3 mln eur ribose.

                            Comment


                              /\ panašus į nacionalinę dailės galeriją. Žmogus gyvens įstaigoje.

                              Comment


                                Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                /\ O man tai ir kaip gyvenamasis namas toks patinka.
                                Tau patinka tik žiūrėti. Pvz. daugeliui patinka konstitucijos prospekto ofisai, bet jei ne darbo diena, tai ten nei gyvos dvasios. O ir darbo dieną ten visi eina priverstinai- su reikalais.

                                Comment


                                  Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                  Tau patinka tik žiūrėti. Pvz. daugeliui patinka konstitucijos prospekto ofisai, bet jei ne darbo diena, tai ten nei gyvos dvasios. O ir darbo dieną ten visi eina priverstinai- su reikalais.
                                  Esu buvęs keliuose panašiuose namuose. Noriu gyvent!

                                  Tiesiog susitaikyk su mintimi, kad ne visiems yra lemta gyventi kaimo trobose su pluktomis grindimis, rastų sienomis ir šiaudiniu stogu.

                                  Comment


                                    /\ Patinka ir noriu yra tos pačios kategorijos žodžiai. Nieko naujo nepasakei Taip, yra visokių žmonių, to neneigiu. Norėjau akcentuoti, kad tokio tipo architektūra yra daugiau išimtis.

                                    Comment


                                      Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                      /\ Patinka ir noriu yra tos pačios kategorijos žodžiai. Nieko naujo nepasakei Taip, yra visokių žmonių, to neneigiu. Norėjau akcentuoti, kad tokio tipo architektūra yra daugiau išimtis.
                                      Tai tu ketini ginčytis dėl to, kas man patinka ir koks yra mano architektūros skonis?

                                      Išimtis, bet ką tai keičia?

                                      Comment


                                        /\ Aš išreiškiau nuomonę, po to kai tu išreiškei. Tada tu sugalvojai atsakyti į mano komentarą. Dabar tu sakai, kad čia aš pradėjau aiškintis?


                                        Išimtis, bet ką tai keičia?
                                        Nieko, už tai man bent jau juokinga

                                        Comment


                                          Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                          /\ Aš išreiškiau nuomonę, po to kai tu išreiškei. Tada tu sugalvojai atsakyti į mano komentarą. Dabar tu sakai, kad čia aš pradėjau aiškintis?

                                          Nieko, už tai man bent jau juokinga
                                          Žemiau du mūsų komentarai pagal eiliškumą: mano pirmas, po to sekė taviškis.

                                          Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                          /\ O man tai ir kaip gyvenamasis namas toks patinka.
                                          Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                          Tau patinka tik žiūrėti. Pvz. daugeliui patinka konstitucijos prospekto ofisai, bet jei ne darbo diena, tai ten nei gyvos dvasios. O ir darbo dieną ten visi eina priverstinai- su reikalais.
                                          Kitaip tariant vietoj to, kad sakytum, jog tau tas namas nepatinka, tu pradėjai aiškinti kas neva man patinka, kas man gražu ar kur aš (ne)norėčiau gyventi.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X