Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] "Merkurijaus" metamorfozė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė karolis1993 Rodyti pranešimą
    Tai kur ta ištrimituota statybų pradžia?
    jau ardo tą likusį pastatą kur Urmui prikausė

    Comment


      Parašė Taiga Rodyti pranešimą

      Bet kuriuo atveju, tai buvo gana unikalus pastatas, kurio nebeliko. O naujasis, nors ir tikrai mano manymu neblogos kokybės, bus gana tipiškas šiam laikmečiui. Mano galva, iššvaistyta proga pritaikyti, tiesiog nušluojant ir perdarant.

      Bet kita vertus, tas brutalizmas man tiesiog limpa prie širdies, tai gal sentimentai ir tiek.
      Visą sovietinį vėžį reikia išnaikinti su šaknimis, tai buvo toks baisus pastatas, kad geriau jau amžinos statybos nei jis.
      Jei reikia fetišo sovietizmui, manau tam yra įvairių muziejų ir pati ruzzkija.

      Comment


        Parašė Smauglys Rodyti pranešimą

        Visą sovietinį vėžį reikia išnaikinti su šaknimis, tai buvo toks baisus pastatas, kad geriau jau amžinos statybos nei jis.
        Jei reikia fetišo sovietizmui, manau tam yra įvairių muziejų ir pati ruzzkija.

        Tai taip, viską išgriaukim, kaip prancūzai per revoliuciją Lione, ir paskui kursim naują tvarką, kuri galiausiai virs agro-nacionalizmu, nes gi visi lietuviai didžiuojasi, kad yra kilę iš žeminės. Taigi siūlau pradėt mieste statyti žemines ir rąstų trobeles, kad tūlo lietuvio širdis tiesiog jaustųsi geriau. O jei rimtai, tai Lietuva jau išgyveno "istorinę amneziją," nenorėk tos pačios amnezijos pakartoti ir vėl, nes būsi juokingas.
        ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
        - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

        Comment


          Parašė Smauglys Rodyti pranešimą

          Visą sovietinį vėžį reikia išnaikinti su šaknimis, tai buvo toks baisus pastatas, kad geriau jau amžinos statybos nei jis.
          Jei reikia fetišo sovietizmui, manau tam yra įvairių muziejų ir pati ruzzkija.
          Nu labai miela šita nedidelė isterija. Siūlau nueiti į visgi lietuvių architekto Algimanto Sprindžio wiki puslapį - gal ten rasi ir daugiau ką reikėtų "išnaikinti su šaknimis".

          Comment


            Parašė Taiga Rodyti pranešimą

            Nu labai miela šita nedidelė isterija. Siūlau nueiti į visgi lietuvių architekto Algimanto Sprindžio wiki puslapį - gal ten rasi ir daugiau ką reikėtų "išnaikinti su šaknimis".
            Na po truputį naikina ir tvarko , manau dar keletą praleidau:
            • Kavinės „Kaukas“ perstatymas. Kaunas, 1982 m.
            • Juliaus Janonio aikštė. Kaunas, 1975 m., su archit. Kaziu Šešelgiu, Boleslovu Zabulioniu, Vladu Stausku
            • Siuvykla „Mada“. Kaunas, 1966 m.
            Jei kažkam yra baisi sovietizmo nostalgija, manau dar yra vietų kur galite nuvykti ir aplankyti.

            Comment


              Parašė Smauglys Rodyti pranešimą

              Na po truputį naikina ir tvarko , manau dar keletą praleidau:
              • Kavinės „Kaukas“ perstatymas. Kaunas, 1982 m.
              • Juliaus Janonio aikštė. Kaunas, 1975 m., su archit. Kaziu Šešelgiu, Boleslovu Zabulioniu, Vladu Stausku
              • Siuvykla „Mada“. Kaunas, 1966 m.
              Jei kažkam yra baisi sovietizmo nostalgija, manau dar yra vietų kur galite nuvykti ir aplankyti.
              Siūlau nuvažiuoti į pavyzdžiui Japoniją ir ten papasakoti, kokie jie sovietiškai nostalgiški su savo brutalizmu. Pagirs turbūt, liksi suprastas ir visi žinos, koks patriotas.

              Tarp baisiausių SSRS nusikaltimų yra va tokie komentatoriai kaip pats, kur negali apie mamos kotletus pakalbėti nepakeldami sovietinės nostalgijos klausimo.

              Comment


                Parašė Smauglys Rodyti pranešimą

                Na po truputį naikina ir tvarko , manau dar keletą praleidau:
                • Kavinės „Kaukas“ perstatymas. Kaunas, 1982 m.
                • Juliaus Janonio aikštė. Kaunas, 1975 m., su archit. Kaziu Šešelgiu, Boleslovu Zabulioniu, Vladu Stausku
                • Siuvykla „Mada“. Kaunas, 1966 m.
                Jei kažkam yra baisi sovietizmo nostalgija, manau dar yra vietų kur galite nuvykti ir aplankyti.
                Vienas kitą kraštutinumais kaltinat.
                Vienas nori viską be išimties sovietų laikų sunaikint kitas, kad oponentas yra nostalgiškas sovietinei.
                Spėčiau yra 1940-1990m. statybų, kurios atrodo gerai ir nereikėtų būtinai naikinti.

                Comment


                  Parašė Gator Rodyti pranešimą

                  Vienas kitą kraštutinumais kaltinat.
                  Vienas nori viską be išimties sovietų laikų sunaikint kitas, kad oponentas yra nostalgiškas sovietinei.
                  Spėčiau yra 1940-1990m. statybų, kurios atrodo gerai ir nereikėtų būtinai naikinti.
                  Ir vis dėlto, Merkurijus buvo šūdas.

                  Comment


                    Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą

                    Ir vis dėlto, Merkurijus buvo šūdas.
                    Aš nei pritariau, nei neigiau dėl merkano.
                    Teiginys buvo, kad visi sovietų laikais pastatyti pastatai turi būti išnaikinti.

                    Comment


                      Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą

                      Ir vis dėlto, Merkurijus buvo šūdas.
                      Tai ko pats ten nuolat vaikščiojai, jeigu toks šūdas buvo...man tarpukario architektūra nepatinka, bet aš jos šūdu nevadinu. O gal reiktu, jeigu čia tokių tautininkų atsiranda, kurie pastato nuo idoelogijos neatskiria. Kiek atsimenu ant Merkurijaus nebuvo jokio sovietinio ideologinio ženklo, kaip ant kitų gyvenamų namų Laisvė al. Tai gal biški pamąstykit prieš grumuliuodami.
                      ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
                      - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

                      Comment


                        Parašė Raelis Rodyti pranešimą

                        Tai ko pats ten nuolat vaikščiojai, jeigu toks šūdas buvo...man tarpukario architektūra nepatinka, bet aš jos šūdu nevadinu. O gal reiktu, jeigu čia tokių tautininkų atsiranda, kurie pastato nuo idoelogijos neatskiria. Kiek atsimenu ant Merkurijaus nebuvo jokio sovietinio ideologinio ženklo, kaip ant kitų gyvenamų namų Laisvė al. Tai gal biški pamąstykit prieš grumuliuodami.
                        Ir kas tame Merkurijuj tokio super buvo? Vilniaus univermagas tik Laisves alejoj. Orginalus projektas nebuvo igyvendintas, nes jam pritruko lesu ir medziagu, todel buvo pastatytas pigesnis projektas. Normaliu funkcionalumu ir nepasizymejo ir tiko tik sovietiniam prekybos centro modeliui. Nepavykes projektas ir tiek.

                        Comment


                          Parašė Raelis Rodyti pranešimą

                          Tai ko pats ten nuolat vaikščiojai, jeigu toks šūdas buvo...
                          Nevaikščiojau, o jeigu ir būčiau vaikščiojęs tai dėl to, kad ten buvo parduotuvės, o ne dėl pastato architektūros.
                          man tarpukario architektūra nepatinka, bet aš jos šūdu nevadinu.
                          Vadink jeigu nepatinka.
                          O gal reiktu, jeigu čia tokių tautininkų atsiranda, kurie pastato nuo idoelogijos neatskiria.
                          Tai kad tas Merkurijus atrodė kaip koks belangis kalėjimas, nelabai ką turi bendro su ideologija.

                          Comment


                            Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
                            Tai kad tas Merkurijus atrodė kaip koks belangis kalėjimas, nelabai ką turi bendro su ideologija.
                            Kas juokingiausia, tai kad aš šitą pilnai suprantu ir galiu priimti, nes brutalizmas iš esmės yra stilius kurį arba myli arba nekenti.

                            Comment


                              Parašė Taiga Rodyti pranešimą

                              Kas juokingiausia, tai kad aš šitą pilnai suprantu ir galiu priimti, nes brutalizmas iš esmės yra stilius kurį arba myli arba nekenti.
                              Pats pastatas architektūriškai nebuvo kažkoks brutalizmo šedevras. Kalbant apie belangį kalėjimą tai yra dar ir funkcinis dalykas, ne tik estetinis. Nieks ten neinvestuotų pinigų į tamsų distopinį ofisų pastatą ar supermarketą.

                              Subjektyvia nuomone, brutalizmas yra monumentalus ir jeigu kai kur ir atrodo įdomiai tai nebent stovintis kažkur atskirai nuo visko aplinkui ir tiktai ne perimetrinėj gatvėj bei namais šlaitiniais stogais.

                              Comment


                                Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą

                                Pats pastatas architektūriškai nebuvo kažkoks brutalizmo šedevras. Kalbant apie belangį kalėjimą tai yra dar ir funkcinis dalykas, ne tik estetinis. Nieks ten neinvestuotų pinigų į tamsų distopinį ofisų pastatą ar supermarketą.

                                Subjektyvia nuomone, brutalizmas yra monumentalus ir jeigu kai kur ir atrodo įdomiai tai nebent stovintis kažkur atskirai nuo visko aplinkui ir tiktai ne perimetrinėj gatvėj bei namais šlaitiniais stogais.
                                Tai viskas ok, niekas ir nesako, kad tai buvo ypatingas pastatas tarptautiniu mastu - jei būtų toks, tai nebūtų griovę. Bet tai tikrai buvo Kauno landmark'as ir jį TIKRAI būtų buvę įmanoma pritaikyti šiandienos poreikiams. Jei būtų noras - fantazijos atsirastų.

                                Dėl subjektyvios nuomonės kur tai gražu, o kur ne - tai aišku yra subjektyvu ir ginčytis beprasmiška, bet man ta suformuota pseudo-aikštė tikrai buvo miela ir labai gaila, kad tokios erdvės realiai neliks.

                                Comment


                                  Parašė Taiga Rodyti pranešimą

                                  Tai viskas ok, niekas ir nesako, kad tai buvo ypatingas pastatas tarptautiniu mastu - jei būtų toks, tai nebūtų griovę. Bet tai tikrai buvo Kauno landmark'as ir jį TIKRAI būtų buvę įmanoma pritaikyti šiandienos poreikiams. Jei būtų noras - fantazijos atsirastų.

                                  Dėl subjektyvios nuomonės kur tai gražu, o kur ne - tai aišku yra subjektyvu ir ginčytis beprasmiška, bet man ta suformuota pseudo-aikštė tikrai buvo miela ir labai gaila, kad tokios erdvės realiai neliks.
                                  Ju nelabai pritaiskysi, ns pritaikant is esmes reiketu iki karkaso valyt viska ir tada per nauja daryt, kaip padaryta su VCUP Vilniuj. Bet ir VCUP problema ta, kad pastatas nera labai patogus funkcionalus, tai Merkurijaus atveju griovimas ir naujo statymas yra visai gera iseitis.

                                  Comment


                                    Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
                                    Nevaikščiojau, o jeigu ir būčiau vaikščiojęs tai dėl to, kad ten buvo parduotuvės, o ne dėl pastato architektūros.

                                    Vadink jeigu nepatinka.

                                    Tai kad tas Merkurijus atrodė kaip koks belangis kalėjimas, nelabai ką turi bendro su ideologija.
                                    ane...daug tokių kaip tu nevaikščiojo...tik vis stovėdavo pirmam aukšte priešais vitrinas. Ir kaip sakiau, jeigu tau nepatinka, tai nereikia, kad visiems nepatinka...O ir šiaip labai keista girdėt priekaištus iš žmogaus, kurio avataro fotkė Šustauskas.
                                    ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
                                    - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

                                    Comment


                                      Parašė Raelis Rodyti pranešimą

                                      ane...daug tokių kaip tu nevaikščiojo...tik vis stovėdavo pirmam aukšte priešais vitrinas. Ir kaip sakiau, jeigu tau nepatinka, tai nereikia, kad visiems nepatinka...O ir šiaip labai keista girdėt priekaištus iš žmogaus, kurio avataro fotkė Šustauskas.
                                      Aš nesakiau, kad visiem nepatinka, aš sakiau, kad šūdas, o ir mano avatare ne tik Šustauskas, bet ir katiniukas yra.

                                      Comment


                                        Parašė Raelis Rodyti pranešimą
                                        O ir šiaip labai keista girdėt priekaištus iš žmogaus, kurio avataro fotkė Šustauskas.
                                        AšNeRobotas ir yra Šustauskas.

                                        Comment


                                          Parašė Austras Rodyti pranešimą
                                          AšNeRobotas ir yra Šustauskas.
                                          Taip

                                          Comment

                                          Working...
                                          X