Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vokiečių gatvės atkūrimo planai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Dėl Vokiečių gatvės tai būtų šaunu, jeigu būtų atkurtas senasis užstatymas, bet žinant kaip mūsų visuomenė piktinasi dėl nukertamo medžio, tai veikiausiai išauktų didelį visuomenės pasipiktinimą. Prioritetas būtų pagaliau tą gatvę sutvarkyti ir netgi jeigu nebus atkurti seni pastatai - toje vietoje galima neblogai sutvarkyti viešąsias erdves, kurios nemenkai padėtų Vokiečių gatvės renesansui. Su laiku galėtų ir pastatus atstatyti, nieko amžino tose vietose tikriausiai neplanuojama.

  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
  O ko jūs iš Šimašiaus tikitės? Vokiečių g. rekonstrukcija baigsis pigiausių trinkelių perklojimu ir viskas. Panašiai kaip Neries krantinės ar Lukiškių a.
  Manau Lukiškių aikštės trinkelių dar niekas nematė, o kad pamatyt kas yra pigios plytelės užtenka nuo Neries krantinės užlipt iki Žvejų gatvės, kuri bene vienintelė Zuoko buvo sutvarkyta, tiesa ir ta tik vienoje pusė, kitoje palikus sovietinį paveldą.
  Paskutinis taisė Eidvis; 2016.03.15, 21:12.

  Comment


   Deep'ai tu parodei tas Vilniaus vietas, kurios nėra masinė žmonių rinkimosi vieta yra nėra senamiesčio centras ir reprezentacinė erdvė. Tam tikri nušiurę senamiesčio pastatai ar koks kampas, kartais irgi sukuria savotišką aurą. Aš esu už gatvės atkūrimą (bet tik detalų), o galų gale jei jau nekalbam apie atkūrimą, tuomet turėtų būti sukurtas savotiškas gatvės memorialas su puikiai išvystyta aplinka. Turėtų šiuolaikiškomis ir įdomiomis priemonėmis pateikta gatvės raida ir istorija. Galima būtų sugalvoti kaip pateikti toje erdvėje kiekvieno to pastato istoriją.
   DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

   Comment


    Galetų gedimino pr akmeniniu grindiniu išklot vokiečiu g, kol visų neišvogė.

    Comment


     Galėtų virbulėmis ginkluoti tarptautiniai žydai šiuo klausimu pareikšti savo kategorišką nuomonę. Akis už akį, sporto rūmai už vokiečių gatvę

     Comment


      Užklausiau Šimašiaus kaip ten su projektu, tai atsakė savivaldybė:

      Šiuo metu baigiamas rengti Vokiečių gatvės sutvarkymo techninis projektas. Projekto įgyvendinimo metu bus atliekami remonto ir restauravimo darbai - apšvietimas, dangos keitimas, apželdinimas.
      Galbūt yra vilties, kad šiemet prasidės darbai?

      Comment


       Parašė Creatium Rodyti pranešimą
       Užklausiau Šimašiaus kaip ten su projektu, tai atsakė savivaldybė:       Galbūt yra vilties, kad šiemet prasidės darbai?

       Žinant naujos valdžios norą taupyti ir matant mieste jau daromas rekonstrukcijas (stoties, Neries krantinės), tai tikrai nelauksiu šios valdžios rekonstrukcijos Vokiečių gatvės.
       Paskutinis taisė adomazzz; 2017.01.17, 12:05.

       Comment


        Romas Batūra:

        Lietuvos architektų sąjungos svarstyme dar prieš 3 dešimtmečius buvo pritarta Vokiečių (Muziejaus) gatvės sutvarkymo analizei.

        Iki šiol (1985–2003–2004–2015m.) atliktas didelis kūrybinis darbas rengiant istorinės Vokiečių g. atstatymo ir 1950 m. nugriautų 32, 33 ir 34 senamiesčio kvartalų atkūrimo projektą, pagal istorinę, ikonografinę ir archeologinę medžiagą. 1950–54 m. Vilniaus senamiesčio centre atsiradęs svetimkūnis – stalininių namų „grandinė“, pagal projektinius pasiūlymus būtų vizualiai nustumta į antrą planą, pažymint Žydų ir Mėsinių gatvių traukas. Ant atstatytų namų sienų būtų atkurti istoriniai sieninės tapybos fragmentai, inž. arch. J. Kamarausko (1945m.) istorinių išklotinių ekspozicija. Apnaikinta mūsų urbanistinė kultūra dalinai atgautų pirminį žavesį. Ryškėja kategoriškas siekis neatstatyti senąją Vilniaus sinagogą, nors tai reikšmingas objektas
        http://lzinios.lt/lzinios/Gimtasis-k...aminklo/238921
        © Lietuvos žinios

        Comment


         Parašė Bartas1 Rodyti pranešimą
         Džiugu, kad yra tokių entuziastų, bet kuo toliau, tuo tokios idėjos sulaukia vis mažiau pritarimo tarp tų, kurie priima sprendimus.

         Comment


          Buvusios Didžiosios sinagogos vietoje atsiras erdvė menininkams

          Sostinės senamiestyje, sovietmečiu statytame mokyklos pastate buvusios Didžiosios sinagogos vietoje, Vilniaus savivaldybė svarsto įkurti menininkus, vėliau pastatą planuojama griauti.

          Administracijos direktorius Povilas Poderskis BNS sakė, kad perėmus 950 kvadratinių metrų pastatą Vokiečių gatvėje, jis galėtų būti išnuomotas operatoriui, šis savo ruožtu skirtų patalpas įvairioms meninėms veikloms. P. Poderskis neslepia, kad ateityje savivaldybė turi planų nugriauti pastatą, kuris iškilo sovietmečiu nugriovus Didžiosios sinagogos.

          „Tai yra buvusi Vytės Nemunėlio pradinė mokykla, ji bus griaunama – bet prieš tai bandysime galbūt operatorių surasti, kuris nuomotų patalpas“, – BNS sakė P. Poderskis.

          Anot jo, operatoriumi galėtų būti viena iš savivaldybės viešųjų įstaigų, pavyzdžiui, Menų spaustuvė. Jis pabrėžė, kad bus reikalaujama, jog menininkų veikla pastate neprieštarautų teritorijos istorinei paskirčiai – Vilniaus didžiajai sinagogai.

          Tarybai siūloma nustatyti pradinę nuomos kainą: nuomojantis iki 100 kv. metrų patalpas, tektų mokėti 10 eurų, iki 300 kv. metrų – 20 eurų, virš 300 kv. metrų – 30 eurų.

          Patalpos būtų nuomojamos, kol sostinės valdžia nuspręstų, kas turėtų būti šioje vietoje.

          Vilniaus meras Remigijus Šimašius yra sakęs, jog Didžioji sinagoga ateityje turėtų būti bent iš dalies atstatyta, tačiau ne artimiausią dešimtmetį. Planų atstatyti buvusią žydų šventovę turi viešoji įstaiga „Šiaurės Jeruzalė“, vienijanti verslininkus, litvakus iš Lietuvos, Izraelio, Pietų Afrikos Respublikos, Jungtinių Valstijų. Jos atstovas, bendrovės „Omnitel“ vadovas Antanas Zabulis yra sakęs, kad įstaiga privačiomis lėšomis siektų atstatyti vieną sinagogos frontonų, Vilniaus Gaono gyvenamąjį namą, Mato Strašūno biblioteką.

          P. Poderskis tvirtina, kad kol kas nėra aišku, kas galėtų būti statoma šioje vietoje, pastatą planuojama nugriauti tik apsisprendus dėl tolesnių planų...
          Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

          Comment


           ES lėšų negalima panaudot atstatymui? Būtų vertingas indėlis.

           Comment


            Taigi neužilgo paskelbiama Vokiečių g. rekonstrukcija:

            Dukart atidėtą sostinės Vokiečių gatvės rekonstrukciją žadama pradėti kitąmet

            galutinis gatvės vaizdas bus toks pats, kaip 2015 m. pristatytame „Vilniaus plano“ projekte.
            Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/...1159180?copied

            Click image for larger version

Name:	vokieciu_g_apsvietimas_1-5565d91b49971.jpg
Views:	12
Size:	76,3 kB
ID:	1729606
            Click image for larger version

Name:	vokieciu_g_apsvietimas_2-5565d91bd941c.jpg
Views:	7
Size:	86,6 kB
ID:	1729607
            Click image for larger version

Name:	vokieciu_g_perspektyva-5565d91c7edf6.jpg
Views:	8
Size:	86,7 kB
ID:	1729608

            Trumpai apie projekto paviešintą vizualizaciją - aš matau gatvę su parkavimo vietomis. Taip, parkavimo vietų mažėja, bet jos yra palei visą gatvę.
            Lieka tokio pat nepakankamo pločio šaligatvis tarp važiuojamosios dalies ir namų. Šiais metais jo visai galima sakyt neliko, nes viskas užstatyta kavinių lauko staliukais. Ir tai niekaip nėra išsprendžiama.
            Išpjaunami seni medžiai. Nesidomėjau skaičiais, bet jau iš vizualizacijų matos žalumos stipriai stipriai mažės.
            Pėstieji nugrūdami į vieną gatvės pusę, kuria panorėjus irgi galės judėti automobiliai (kaip tai yra pvz Pilies g). Aišku tos gatvės šaligatvis irgi visas bus skirtas kavinėms, taigi pagal faktą jo nebus.
            Ką tokia rekonstrucija sprendžia? - Nieko. Panaikinamas patogus praėjimas per alejos vidury, panaikinamas natūralus šešelis ir žaluma, padaromos kažkokios absurdiškos aikštelės per vidury, kurios neturi jokio praktinio panaudojimo. Penktokas padarytų projektą geriau.

            Kas jį kuria? Be abejo "Vilniaus plano" architektė - vadovė Jurga Večerskytė-Šimeliūnė (pagal nuorodą 2017 m. užsakytas 15min straipsnis apie jos, kaip profesionalės, neapsakomas kompetencijas ir stažą). Panagrinėkime jos darbus:
            Palangos Basanavičiaus gatvės rekonstrukcija - iškirsti visi medžiai, padaryta visiška beskonybė, dabar ta alėja primena Krymo miestelį Anapą. Ar Gelendžyką.
            Reformatų skveras - be konkursų, kaip ir visi kiti, nupaišytas projektas, ilgam suskaldęs visuomenę. Įtarimai korupcijoje ir šešėlis Eikai.
            Lukiškių aikštės želdiniai - man rodos jau pusė mirė, ne?
            Trakų Vokės dvaro parko rekonstrukcija - vėl daug triukšmo, daug medžių naikinimo vardan neaiškių ambicijų
            Sapiegų parkas - projektas sustabdytas dėl didžiausio visuomenės prieštaravimo medžių kirtimui ir apskritai iš niekur pritemptai baroko idėjai. Čia jau visuomenė stipriai atsistojo nepalaužoma siena prieš "rekonstruotojus".
            Tai dar ne visas sąrašas. Literally visos rekonstrukcijos atiduodami šiai damai.
            Dar paskaitymui: nuoroda.

            Ką gi, welcome. Ruoškite popkorną - bus dar vienas stabdytinas projektas, šį kartą galutinai supriešinsęs visuomenę su miesto valdžia. Prognozuoju net mitingus bei fizinius susirėmimus su vykdytojais ar policija.

            Comment


             Kad ir ką bedarytų, jeigu lieka šitas grožis, nieko nebus (šaltinis Google Maps, kiek pasenęs, bet ir dabar atrodo ten panašiai)

             Click image for larger version

Name:	Screenshot_2019-06-18 Google Maps.jpg
Views:	10
Size:	175,7 kB
ID:	1729635

             Comment


              Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
              Kad ir ką bedarytų, jeigu lieka šitas grožis, nieko nebus (šaltinis Google Maps, kiek pasenęs, bet ir dabar atrodo ten panašiai)
              Na jo, 2019 metai, Europos Sąjūngos valstybės sostinė:

              Common sense and logic: "Gal sukuriam kažkokį bendrą dizainą bent jau pagrindinėse Senamiesčio gatvėse? Juk tai nereikalauja didelių investicijų, bet daug kartų pagerins miesto įvaizdį..."

              VMS: "Haha, ne, baikit."

              Comment


               Dėl Vokiečių g.: ten palei stalinkes kartais ne pėsčiųjų zona su medžiais (t. y. argi ten irgi bus automobiliai?). Nors galėtų gi būti pėsčiųjų pusė priešinga, palei senesnius namus.

               Comment


                Parašė manometras Rodyti pranešimą
                Dėl Vokiečių g.: ten palei stalinkes kartais ne pėsčiųjų zona su medžiais (t. y. argi ten irgi bus automobiliai?). Nors galėtų gi būti pėsčiųjų pusė priešinga, palei senesnius namus.
                Palei senesniu ir bus pėsčiųjų zona. Ten eismas bus draudžiamas.

                Comment


                 Parašė ArtisLT Rodyti pranešimą

                 Palei senesniu ir bus pėsčiųjų zona. Ten eismas bus draudžiamas.
                 Žiūrint į kurią vizulkę žiūri - skirtingai nupiešta

                 Comment


                  Aš matau tik vieną vietą, kur rekonstruojant Vokiečių gatvę gali labai stipriai susimauti, t.y. jeigu medžių likimą spręs ne viešųjų erdvių architektai, kurie parenka tinkamiausia augmeniją, o tie, kur su grandinėmis prisirakinėja prie kiekvieno medžio, nes 'kiekvienas medis turi sielą'.

                  Comment


                   Tik 2M€?

                   Comment


                    O kokia prasmė naikinti centrinę promenadą?

                    Ar ne geriau būtų senų pastatų pusėje daryti "dviračių gatvę" vietoj dvirtakio palei normalią gatvę? Šiaip ar taip ten truputi eismo į kiemus bus. O sutaupytą dvirtakio plotą panaudot promenadai.

                    Comment


                     Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                     O kokia prasmė naikinti centrinę promenadą?
                     Kad įpratinti iš anksto prie būsimo užstatymo.

                     Comment

                     Working...
                     X