Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Senamiestis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Raugyklos g. 3 atrodo užbaigė apdailą. Pirmas aukštas neatrodo įspūdingai, vizualizacijose atrodė įdomiau:

  Click image for larger version

Name:	raugyklos3_20201121.jpg
Views:	1724
Size:	464,7 kB
ID:	1840778
  Už pastato, Pylimo g. 41 priklausančiame sklype, kažkas susizgribo suremontuoti bebaigiantį griūti sandėliuką:

  Click image for larger version

Name:	pylimo41_1_20201121.jpg
Views:	1664
Size:	571,3 kB
ID:	1840779
  Click image for larger version

Name:	pylimo41_2_20201121.jpg
Views:	1674
Size:	483,4 kB
ID:	1840780

  Comment


   Bokšto g. 6 sustatė varinius lietvamzdžius:

   Click image for larger version

Name:	boksto6_20201121.jpg
Views:	1719
Size:	372,7 kB
ID:	1840783

   Comment


    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
    Vėl gruzinai, vėl stiklas, vėl senamiestis

    https://www.delfi.lt/verslas/nekilno....d?id=85765189
    Įdomu kuo pasibaigs tyrimas, ir kas tas drąsusis matininkas..

    Comment


     „Bokšto skveras“
     Click image for larger version

Name:	bs2.jpg
Views:	1144
Size:	175,2 kB
ID:	1841337 Click image for larger version

Name:	bs3.jpg
Views:	1147
Size:	189,3 kB
ID:	1841338 Click image for larger version

Name:	bs4.jpg
Views:	1142
Size:	287,4 kB
ID:	1841339 Click image for larger version

Name:	bs1.jpg
Views:	1141
Size:	745,2 kB
ID:	1841340

     Comment


      Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą

      Istoristinis fasadas iš Liejyklos gatvės tebūnie, bet iš kiemo juk galėjo barokinį vaizdą atstatyti, bet va naujas direktorius kategoriškai pasakė feizbūke, kad „neimituosime senovės“ (???). Tuo tarpu ilgametis direktorius seniau kalbėjo apie visišką rūmų atstatymą. Šiaip gaila, nes vėl dėl susikuklinimo atsisakoma turėti ANTRUS valdovų rūmus pagal savo mastelį, didingą pastatą, PAGRINDINĘ Radvilų rezidenciją Vilniuje. Kodėl to nereikia? Radvilos nuolat buvo Vilniaus vaivadomis, nekarūnuotais karaliais, tai būtų rimta paraiška Vilniaus didybei atkurti, miesto tarptautiniam mitui skatinti, turizmui kelti. Vilnius galėtų dar labiau įsitvirtint kaip LDK buvusi sostinė, svarbiausias regiono miestas, o tarptautinis muziejus traukt lietuvius ir užsieniečius... Dabar bus užkoncervuojamos kažkokios istoristinės kiemo ugniasienės, atrodančios baisiai?
      O man tai įdomus toks požiūris "viską atstatyti kaip buvo". Tai jeigu taip iki galo "kaip buvo", tai tuomet - skiedinį iš kiaušinių lūkštų, plytas - degtas krosnyje, fasado elementams nenaudoti putplasčio, o visas voliutas, kartušus bei kitus dekoro elementus - iš gipso/stiuko. Toliau, patalpas kūrenti tik krosnimis, interjere taip pat nenaudoti šiuolaikinių medžiagų, nes juk "neimituosime senovės", o darysime "kaip buvo".

      Taip pat - o kuris variantas bus "kaip buvo"? Tas, kurio atvaizdą turime ant medalio? O jeigu atstatysime pagal turimą pavyzdį, o vėliau, po 50 metų, kas nors, kur nors archyvuose iškas dar prieš Radvilų rūmus ten stovėjusių, dar didingesnių rūmų tikslius brėžinius? Ir, pavyzdžiui, sužinosime, kad rūmai buvo karaliaus Mindaugo rezidencija? Ką darysime tuomet? Pagal jūsų logiką - griausime ir atstatinėsime senesnį variantą, kad būtų atkurta "didybė".

      Jeigu visais laikais pasaulinėje architektūroje būtų buvę bandoma tik atkartoti tai, kas buvo ir atstatinėti senus pastatus, kad būtų galima "atkurti didybę", tai mes ir būtume užstrigę bizantijoje ar dar kur nors anksčiau. Neturėtume jokios naujos architektūros krypties, kuria šiandien būtent ir galime džiaugtis Vilniuje - nuo gotikos, baroko šedevrų, iki klasicizmo, secesijos bei kitų stilių.

      Ir galiausiai - atstatytume, ir kas tada? Ką ten darytumėm? Kaip išnaudotumėm tūkstančius kvadratinių metrų valstybinio NT? Eksponuotumėm kilimus ant sienų ir keramikos duženas?
      Paskutinis taisė Unodede; 2020.11.28, 21:44.

      Comment


       Ugniasienė tai neblogas kolchozas. Visai neseniai tobulinta matosi
       Show must go von!

       Comment


        Kai pats išgalvoji tai, ko kitas nesakė ir pats tai bandai paneigti, pats tik ir lieki patenkintas. Sveikinu. Esi dar vienas šiaudinės baidyklės kovotojas, kokių jau mačiau šiame forume mažiausiai keliolika.

        O argumentai kvailoki. Iš serijos "o kas jei po šimto metų sužinosime, kad valdovų rūmų vietoje buvo titnago žmogaus gyvenvietė? Viską nugriausim ir pastatysim kailiais uždengtas palapines?"


        Jei būtum bent kartą skaitęs Vilniaus UNESCO nominacinę bylą, kurioje aiškiai akcentuotas LDK klestėjimo laikotarpis, reikalaujantis kuo didesnio išryškinimo, tokių klaikių pamąstymų tau nebūtų kilę. Kas liečia gotikinę Radvilų rezidenciją, tokia bus atkurta Žemutinėje pilyje, prie pat Gedimino kalno, tik neaišku kada. Išlikęs pirmas aukštas, reikės užstatyti dar kelis su frontonais.

        Click image for larger version Name:	1ed19f655ebadb01819af423b500ec17.jpg Views:	0 Size:	230,5 kB ID:	1842931

        https://www.valdovurumai.lt/lankytoj...utineje-pilyje        O dėl kitų išvedžiojimų, tai gal eik papasakok kokiems lenkams ar vokiečiams, baltarusiams, kad esi pats protingiausias, nes kažkaip tiek Berlyne karalių rūmai, tiek Potsdame, tiek Tikocine ir netgi Liubčioje kyla atstatomos pilys, rezidencijos, dvarai. Tai gal jie nesupranta, ką daro. Gi gali būti, kad Tikocine bus atrastas neandertaliečio urvas ir 2200 metais teks viską griauti, Liubčioje po gotika ras krivičių medinį sandėliuką, o Berlyne – stačiojo žmogaus Homo Erectus palapinę...

        Comment


         Man irgi tas momentas su "o kas, jei suras senesnius brėžinius" nepatiko, nes juk etiškas atstatymas skaitosi tik paskutinio buvusio vaizdo, o sukritikuotas senovės imitavimas jau yra daryti kaip berods Gdanske, kai atstatomas romantizuotas viduramžių vaizdas, o ne prieš vos metus dar vis buvęs. Jono bažnyčią Klaipėdoje irgi ne gotikinę iki Didžiojo gaisro atstatinės, o tokią kaip prieš pat nugriaunant, nors ir yra eskizų, kaip atrodė dar anksčiau. Tai net jeigu surastų kažkas kažką, tai Radvilų rūmų paveikslėlio medalyje ir išlikusio čiupinėtino korpuso, kurie yra akivaizdžiai paskiausi, nepakeičia niekaip, tad ir jaudintis nėra ko.

         Comment

         Working...
         X