Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus Lukiškių aikštės rekonstrukcija

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  O kada turi presidėti rekonstrukcija, iki kada reikia nuspręst kaip atrodys aikštė?

  Comment


   su fontanu labai gera ideja, tik kaip cia minejo ji biski i viduri pastumti..

   Comment


    Na, man vidurinis variantas, taip pat, labiausiai patiko. O ir fontano į centrą nesiūlyčiau "traukti" . Kuo mažiau simetriškumo tuo geriau

    Comment     nu ką jūs ponai svarstot. šitam "workshope" gėlynu ir fontanu nieks neprojektavo. apskritai uždavinys buvo ne suprojektuoti, o sugalvoti aikštei pagrindine mintį, "lozunga": t.y. ar turgus, ar muziejus, ar fontanas, ar kosmodromas (atseit paskirtis, bet tik idejiniam lygyje). man labiausiai patiko tipo "stadionas". na, kai kurie darbai gal net perdaug nusivaziavo i grafinio dizaino - reklaminio plakato lygi.
     (reiktu foto, bet kai aš buvau buvo per tamsu fotkyt bandysiu vel rast proga nubegt )

     Comment


      Aš tai pasisakyčiau už mišrią funkciją: parkas-informacinis kioskas-nedidelė kultūrinė erdvė. Parkas užimtų 2/3 teritorijos, jame galėtų būti išmėtytos skulptūros (laisvės tema pvz.) ne ant pjedestalų. tam kampe, kur čia vidurinėj matosi fontanas galėtų būti mažiukas amfiteatras su vasaros atviru kinu, koncertais. bet jokiu būdu ne masiniais renginiais. vidury krašto nuo KGB rūmų galėtų būti info kioskas, wc, suvenyrai. žodžiu tokia jauki, daug žalumos ir jaukumo turinti ervdė, kur vyktų intensyvus gyvenimas.
      music on my mind.
      FC Žaibai

      Comment


       Tokie parkai turėtų būt šalia priemiesčio rūmų. Na tarkim kur nos prie Lentvario dvaro Bet aikštėje keistai žiūrisi. Apskritai turėtų būt kažkas modernesnio.

       Comment


        >..Apskritai turėtų būt kažkas modernesnio...
        O as atiduociau visa plota vaikams... padaryciau pasakiska miesteli... truksta pas mus vaikams demesio!

        Comment


         Manau, kad plikų aikščių jau turim pakankamai, čia galėtų būti pusiau parkas. Vietos tikrai pakanka ir laisvės ar kažkokiam kitokiam paminklui, ir parkeliui.

         Comment


          Parašė Edd Rodyti pranešimą
          Manau, kad plikų aikščių jau turim pakankamai, čia galėtų būti pusiau parkas. Vietos tikrai pakanka ir laisvės ar kažkokiam kitokiam paminklui, ir parkeliui.
          būtent. turim pakankamai betoninių aikščių, kur galima rengti masinius renginius. Visai nesinorėtų dar vienos su super duber paminklu "laisvės statula" vidury.

          geriau jauki tokia truputį paryžietiška erdvė su mažaja architektūra, želdiniais ir žole.
          music on my mind.
          FC Žaibai

          Comment


           Manau, kad tokių, kaip aikščių, nėra pas mus per daug.
           Katedros aikštė, tai tik praeinamoji teritorija tarp Pilies g. ir Gedimino pr., o dar miškas šalia, tai net aikštės koncepcijos nematau toje teritorijoje.
           Europos aikštė? Ten viso labo menkas kiemelis šalia prekybcentrio ir dangoraižio.
           Prie Seimo? Ten irgi kaip kiemas ar gatvės išplatėjimas.
           Na vat Rotušės aikštė jau panašiau, bet ir tai ten yra senamiesčio skveras nepretenduojantis į modernumą.
           O gal Vašingtono skveras?
           Paskutinis taisė Rimas_OK; 2007.02.20, 16:03.

           Comment


            Sukurk savo Lukiskiu aikste! www.lukiskiuaikste.lt

            Comment


             Nors workshopas pasibaiges - pasisakymai vistiek renkami.
             Visai fun

             Comment


              Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
              O gal Vašingtono skveras?
              Sacharovo arba dar geriau Dudajevo aikštė

              Comment


               o tose idėjose matosi, kas ketinama daryti su kryžiumi pakartiems sukilėliams, jei teisingai prisimenu, katras yra link Jokūbo bažnyčios?

               Comment


                Tai ir yra parašyta sukilėliams, o ne nusikaltėliams
                GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                Comment


                 Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
                 Tai ir yra parašyta sukilėliams, o ne nusikaltėliams
                 Nebesuprantu- matyt pasivaideno
                 Kaip po dykumą blaškiausi

                 Comment


                  Man labiausiai noretusi vieno rimto griozdisko objekto ir, kad tai taptu traukos centru norintiems atsipalaiduoti. Funkcija taptu sezoniska, taciau labai noreciau matyti kazka panasaus, kaip Trevi fontanas Romoje.

                  Comment


                   O aš pasisakyčiau už skvero tipo aikštę su dideliu marmuriniu fontanu centre, kurio viduryje stovėtų nerūdijančio plieno Nikės skulptūra. Būtų taip trokštamas pastatyti "laisvės paminklas", bet jis būtų dailus ir jaukus, o ne koks "modernizmo šedevras", kaip Mindaugas. O pati aikštė turėtų turėti kuo daugiau žalumos : žolytė, ant kurios galima prisėsti, suoliukai medžių pavėsyje. Po aikšte galima būtų pastatyti požeminę stovėjimo aikštelė ir uždrausti statyti prie aikštės. Gal net labai apriboti eismą ties ja. Na kaip Vienos "Volksgarten" , tik mažesnis .
                   Post in English - fight censorship!

                   Comment


                    http://www.zuokas.lt/ sios dienos tema

                    visai grazu manau butu

                    Comment


                     Lukiškių aikštės konkursas bus paskelbtas artimiausiu metu
                     2007-04-04                     Po ilgai trukusių, išsamių diskusijų visuomenėje ir specialistų tarpe, šiandien sostinės Savivaldybės taryba patvirtino Lukiškių aikštės suplanavimo ir simbolio ”Laisvė“ sukūrimo architektūrinio meninio konkurso sąlygas. Konkursą Vilniaus miesto savivaldybė numato paskelbti artimiausiu metu, per dvidešimt dienų, kai konkurso komisiją ir nuostatus patvirtins LR Vyriausybė.

                     Ši viena svarbiausių visai šaliai ir miestui aikščių iš esmės rekonstruojama bus pirmą kartą. Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir Lenino paminklo demontavimo 1991 metais, aikštė buvo tvarkoma laikinai, diskutuojama dėl jos paskirties, galimų funkcijų. 1999 m. Seimo nutarimu numatyta valstybinė reprezentacinė ir visuomeninė Lukiškių aikštės funkcijos.

                     Ieškant naujos aikštės urbanistinės kokybės, įprasminančios šalies ir miesto istorijos raidą, drauge atspindinčios šių dienų realijas ir perspektyvas, urbanistines ir menines galimybes nuspręsta skelbti aikštės rekonstrukcijos architektūrinį meninį konkursą.

                     Tarptautinio architektūrinio meninio konkurso dalyviai turės pasiūlyti šiuolaikinio memiorialinio akcento – kompozicijos „Laisvė“, atspindinčios Lietuvos žmonių kovas už laisvę ir pergalę, sukūrimo ir Lukiškių aikštės suplanavimo sprendimus. Lukiškių aikštės sprendiniai turės būti suderinti su rekonstruojamo Gedimino prospekto sprendiniais. Tiek aikštėje, tiek Gedimino prospekto dalyje turės būti numatyta galimybė organizuoti valstybines šventes ir ir kitus renginius, kuriuose galėtų dalyvauti iki 1,5 tūkst. žmonių. Požeminėje aikštės dalyje turės būti suplanuotos automobilių stovėjimo vietos, vieši tualetai.

                     Lukiškių aikštės suplanavimo ir simbolio „Laisvė“ architektūrinio meninio konkurso sąlygos svarstytos su įvairiomis suinteresuotomis institucijomis. Apie aikštės ateitį diskutuota su iškiliausiais Lietuvos žmonėmis. Siekiant, kad visos Lietuvos gyventojai turėtų galimybę savo idėjomis prisidėti prie sostinės Lukiškių aikštės sutvarkymo meninio sprendimo, šalies menininkams buvo surengtos atviros kūrybinės dirbtuvės, o vaikams – piešinių ir rašinių konkursas.

                     Aikštės rekonstrukcijos ir skulptūrinės kompozicijos simbolio „Laisvė“ orientacinė sąmatinė vertė – apie 45 mln. litų. Planuojama, kad Lukiškių aikštės rekonstrukcija turėtų būti baigta iki 2009 metų vasaros.
                     Parašas :)

                     Comment

                     Working...
                     X