Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pastatų atnaujinimas Panevėžyje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Audrys Rodyti pranešimą
  Klaipėdos g. 15

  Mane vis labiau pradeda dominti nežinomas projektas. Panašu, kad pirmas aukštas prekybai, antrame ir trečiame lygtai butai bus. Gal bus ir ketvirtas aukštas?
  Kol kas atrodo labai baisiai, gal kažkiek pagerintų situaciją suderintas klinkeris, bet tūriai išdidinti nežmoniškai.

  Comment


   Yrančio Panevėžio vandens bokšto savininkai įpareigoti jį sutvarkyti

   Panevėžyje prieš porą metų parduotas neįprastas pastatas – buvęs miesto vandens bokštas, esantis Aldonos gatvėje. Centrinėje miesto dalyje akį traukiantis pastatas turi savininką. Tačiau statinį nusipirkę asmenys kol kas nenori ne tik prisistatyti, bet ir jo tvarkyti bei atskleisti, ką su juo darys.

   Click image for larger version

Name:	DSC_3669.jpg
Views:	286
Size:	302,0 kB
ID:	1809289

   Išsiuntė laiškus

   Panevėžio miesto Savivaldybės administracija nusiuntė dabartiniams vandens bokšto savininkams nurodymus sutvarkyti pastatą, kad oro nudrengtas bokštas nekeltų baimės aplinkiniams gyventojams.

   Išskirtinį vandentiekio bokštą nusipirko du fiziniai asmenys: vyras ir moteris. Vienas jų gyvenamąją vietą deklaravęs Kaune, kitas – Panevėžyje. Už komercinės paskirties objektą sumokėta keliskart mažiau nei prašytieji 64 tūkst. eurų.

   Buvo vizija

   Nekilnojamojo turto agentūros „Hausitus“ biuro vadovas Vaidas Šukys aiškino, kad žino šį pastatą.

   „Teko jį porą metų pardavinėti ir ne kartą esu su užsimaniusiais jį pirkti apžiūrėjęs. Galiu pasakyti, kad nuo stogo atsiveria graži Panevėžio miesto panorama. Tačiau, norint jį pritaikyti veiklai, reikia turėti nemažai investicijų“, – sakė V. Šukys ir pridūrė:

   „Dar nenupirkus pastato dabartiniams savininkams, prieš tai buvęs savininkas turėjo viziją, ką daryti su pastatu. Vandentiekio bokšte planuota įrengti 6-7 butus, o viršuje – ant stogo – restoraną. Tačiau šis planas nebuvo įgyvendintas, o ką su pastatų darys dabartiniai savininkai – neaišku.“

   Pardavinėjo ilgai

   Nekilnojamojo turto agentūros „Hausitus“ brokerė Kristina Pranckėtytė naujienų portalui JP pasakojo, kad vandens bokštas pardavinėjamas buvo ilgai, bet prieš porą metų pavyko parduoti.

   „Bokštą nusipirkę žmonės nenori atskleisti savo tapatybės. Taip pat pirkėjai kol kas nenori pasakoti, ką darys su pirkiniu. Prieš tai buvęs bokšto savininkas Virginijus Dromantas turėjo net ir projektą, kaip panaudotų statinį. Tai turėjo būti pramogų kompleksas. Būtų įrengęs ir liftą. Tačiau planai pasikeitė ir jį pardavė“, – prisiminė brokerė ir tęsė:

   „Kas tokie nupirko vandens bokštą, pasakyti negaliu, bet žinau, kad jie šiuo metu yra ne Lietuvoje.“

   Pažeidė įstatymą

   Panevėžio mesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga teigė, kad yrančio pastato savininkams išsiųstas raštas su įpareigojimu sutvarkyti bokštą.

   „Kovo pradžioje gavome Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos raštą, kuriuo prašoma įpareigoti bokšto savininkus skubiai uždengti bokštą skarda, sutvirtinti jo sienas, taip pat nuolat stebėti jo būklę. Nustatyta, kad krentantys nuo bokšto stogo skardos gabalai ar plytų atplaišos yra pavojingos aplinkinių namų gyventojams, praeiviams. Statinio savininkai pažeidžia Statybos įstatymą, kuris reikalauja suremontuoti, rekonstruoti arba nugriauti statinius, jeigu tolesnis jų naudojimas kelia pavojų žmonių gyvybei sveikatai ar aplinkai“, – aiškino situaciją D. Vadluga.

   Kreipsis į teismą

   Pasak skyriaus vedėjo, bokšto savininkams buvo duotas nurodymas iki kovo 1 dienos suremontuoti statinį taip, kad jis nekeltų grėsmės aplinkinių namų gyventojams, praeiviams.

   „Nurodymų savininkams nepavyko įteikti, nes dokumentai grįžo kaip neįteikti. Nurodymai suremontuoti statinį išsiųsti pakartotinai savininkams, o terminas sutvarkyti pastatą pratęstas iki birželio 30 dienos. Beje, bokšto savininkai paskambino iš užsienio ir žadėjo, kad kai tik baigsis karantinas, grįš į Lietuvą ir sutvarkys pastatą“, – informavo D. Vadluga ir teigė, kad bokšto savininkams neįvykdžius nurodymų bus kreipiamasi į teismą.

   Registre 8 bokštai

   Ilgą laiką nenaudojamas bokštas buvo įmonės „Aukštaitijos vandenys“ nuosavybė ir tik maždaug 2003-iaisiais perėjo į privačias rankas.

   Pastato aukštis beveik 45 m. Šis buvęs vandens bokštas panevėžiečiams pažįstamas, menantis miesto istoriją nuo 1960 metų.

   Lietuvos kultūros vertybių registre yra vos 8 vandentiekio bokštai ir vienas vandentiekio siurblinės statinys Vilniuje. Tai reiškia, kad juos įsigijusiems tektų paisyti tam tikrų paveldo reikalavimų.

   Kiti vandentiekio bokštai (jų dauguma) statyti sovietmečiu. Jie yra dviejų tipų: betoniniai ir metaliniai. Vandentiekio bokštai turi nedidelę apžvalgos aikštelę, kuri yra pasiekiama sraigtiniais laiptais. Jo pamatai betoniniai, sienos plytų ir gelžbetonio blokų, grindys betono.

   Daugelyje užsienio šalių tokie vandens bokštai rekonstruojami į butus jau gana seniai. Tokie statiniai tampa gana netradiciniais ir ekstravagantiškais butais.

   https://jp.lt/yrancio-panevezio-vand...ji-sutvarkyti/

   Comment


    Panevėžyje sutvarkyti bajorų Moigių namai

    Panevėžyje baigti prieš dvejus metus pradėti tvarkybos darbai kraštotyros muziejaus pastate – Moigių namų komplekso trečiajame name, Vasario 16-osios g. 25A.

    Click image for larger version

Name:	104197664-1910491015752178-4444567460017954233-o-1.jpg
Views:	319
Size:	247,4 kB
ID:	1809325

    Tvarkybos darbų priėmimo komisijos posėdis priėmė tvarkybos darbus, kurių metu buvo restauruoti, sutvirtinti pastato pamatai, lauko laiptai, įrengta atgrinda, restauruotas sienų mūras, karnizai, atkurtos durų ir langų sąramos, atstatytas rūsio skliautas, restauruotos rūsio degto molio plytų grindys, pagal ikonografiją atkurti sandrikai virš langų ir kapiteliai ant piliastrų iš pilnavidurių degto molio plytų.

    Click image for larger version

Name:	104332907-1910491049085508-7989643944051824054-o.jpg
Views:	316
Size:	246,4 kB
ID:	1809326

    Click image for larger version

Name:	104349357-1910491279085485-2409397304014088974-o.jpg
Views:	317
Size:	248,4 kB
ID:	1809327

    Taip pat atkurta pirmojo aukšto patalpų autentiška planinė ir erdvinė struktūra, įrengtos modernios restauratorių dirbtuvės ir edukacinis centras su etnografijos, gamtos, miesto kultūros stilistikos edukacinėmis klasėmis, įrengta konferencijų salė.

    Darbai finansuoti iš Europos Sąjungos fondų ir savivaldybės lėšų. Darbus atliko UAB „Kriautė“.

    Šis lietuvių bajorų Moigių namas, kaip ir kiti du Panevėžyje esantys jų statyti namai, priklauso miesto kraštotyros muziejui.

    Ką tik sutvarkytas mūrinis namas yra statytas 1895 metais. Pradžioje jis buvo vieno aukšto. Antrasis aukštas iškilo 1961 metais.

    Ant pastato, kuriame dabar įsikūręs Panevėžio kraštotyros muziejus, 1997 metais buvo atidengta memorialinė lenta, kurioje rašoma: „Gydytojo, visuomenės veikėjo Tado Anupro Moigio (1842–1904) namai. Šiame name 1921–1933 m. gyveno teisininkas, visuomenės veikėjas Jonas Moigis“.

    https://jp.lt/panevezyje-sutvarkyti-...-moigiu-namai/

    Comment


     Atnaujintą Panevėžio dailės galeriją palieka statybininkai

     Birželio mėnesio pabaigoje užbaigiami Dailės galerijos senojo pastato atnaujinimo rangos darbai ir neužilgo bendrovės „Kriautė“ darbuotojai įteiks kultūros įstaigos kolektyvui raktus, kad galėtų ruoštis parodoms. Prireikė beveik poros metų Dailės galerijos pastatui atnaujinti.

     Click image for larger version

Name:	DSC_3882.jpg
Views:	244
Size:	163,8 kB
ID:	1809694

     Moderni galerija lauks lankytojų

     Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna pasidžiaugė, kad atnaujinamos ne tik viešosios miesto erdvės, bet ir panevėžiečių bei miesto svečių pamėgtos lankomos vietos.

     Tikimės, kad moderni, šviesi, šiuolaikiška Dailės galerija sulauks dar daugiau lankytojų, o įstaiga galės pasiūlyti dar didesnį parodų bei edukacijų spektrą“, – sakė T. Jukna.

     Gavo finansavimą

     Gavus Europos Sąjungos (ES) finansavimą Dailės galerijai modernizuoti, Panevėžio miesto savivaldybės užsakymu UAB „Kriautė“ apšiltino visas pastato sienas, stogą, pamatus, atidengė ir restauravo autentišką rytinę raudonų plytų sieną, atnaujino inžinerinius, elektros tinklus, suremontavo abiejų aukštų patalpas – ekspozicijų erdves, rūbinę ir holą, įrengė įgarsinimo, apšvietimo, nuotolinių ryšių sistemą, apsaugos ir gaisrinę signalizaciją.

     Vyksta mokymai

     Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas pasakojo, kad jau įsigyta multimedijos, edukacinės įrangos (multimedija, keramikos dirbinių degimo krosnis), baldų, įrengtas informacinis centras.

     „Pirmojo aukšto hole atsiras suvenyrų skyrius. Dailės galerijai atnaujinti Savivaldybė gavo beveik 1 mln. eurų ES investicijų. Miestas prisidėjo per 343 tūkst. eurų. Jau greitai rangovas turi priduoti galeriją, kad galėtume naudoti visuomenėms reikmėms. Beje, dabar vyksta mokymai, kaip teisingai naudotis ventiliacine, signalizacijos sistemomis“, – kalbėjo E. Žukauskas ir teigė, kad pats svarbiausias dalykas Dailės galeriją įkvėpti naujam gyvenimui.

     Click image for larger version

Name:	DSC_3883.jpg
Views:	235
Size:	196,0 kB
ID:	1809695

     Click image for larger version

Name:	DSC_3885.jpg
Views:	235
Size:	179,2 kB
ID:	1809696

     Galvoja apie pirmąją parodą

     Pasak kultūros įstaigos vadovo, darbų laukia nemažai.

     „Reikia pirmajame aukšte turime įrengti meno kūrinių ir leidinių krautuvėlę. Įruošti infocentrą su mini biblioteka, darbo vietas darbuotojams. Turime sugrįžti atgal į Dailės galeriją. Kadangi statybininkai laikosi grafiko ir tikimės, kad birželio mėnesio pabaigoje galėsime priimti pastatą savo žinion ir jau galvojame, su kokia paroda rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje atversime galerijos duris lankytojams“, – aiškino E. Žukauskas apie sugrįžimą į restauruotą kultūros įstaigą ir teigė, kad nori būti garantuotas, jog rugpjūčio pabaigoje Dailės galerija bus pasiruošta atidarymui.

     Click image for larger version

Name:	100085144_3320320634647007_5404304954250756096_o.jpg
Views:	236
Size:	409,3 kB
ID:	1809697

     Click image for larger version

Name:	100090517_3320321767980227_4742988043453988864_o.jpg
Views:	233
Size:	192,7 kB
ID:	1809698

     Click image for larger version

Name:	100366288_3320319527980451_6505260751895134208_o.jpg
Views:	236
Size:	406,5 kB
ID:	1809699

     Click image for larger version

Name:	100598779_3320318594647211_5191116062011162624_o.jpg
Views:	234
Size:	192,4 kB
ID:	1809700

     Click image for larger version

Name:	100612889_3320320724646998_5280939234218213376_o.jpg
Views:	234
Size:	413,2 kB
ID:	1809701

     Click image for larger version

Name:	100864532_3320321657980238_4717075904461799424_o.jpg
Views:	234
Size:	190,8 kB
ID:	1809702

     Įrengė postamentą

     Užsiminus, kas stovės ant postamento, kuris įrengtas priešais centrinį Dailės galerijos įėjimą, E. Žukauskas paaiškino:

     „Labai džiaugiamės, kad iki Dailės galerijos atidarymo beveik baigta tvarkyti Respublikos gatvės atkarpa. Projektuojant fasadinį galerijos įėjimą, kilo mintis įrengti postamentą būsimai skulptūrai. Norint pastatyti skulptūrą, būtina laikytis procedūrų ir surengti konkursą. Jeigu skulptūros idėjai bus pritarta, beliks skelbti konkursą ir ieškoti rėmėjų, lėšų. Be to, reikia dar galvoti ir apie vidinio Dailės galerijos kiemelio sutvarkymą.“

     Click image for larger version

Name:	DSC_3886.jpg
Views:	233
Size:	192,8 kB
ID:	1809703

     Click image for larger version

Name:	DSC_3887.jpg
Views:	235
Size:	182,7 kB
ID:	1809704

     Click image for larger version

Name:	DSC_3888.jpg
Views:	234
Size:	135,5 kB
ID:	1809705

     Click image for larger version

Name:	DSC_3891.jpg
Views:	234
Size:	123,2 kB
ID:	1809706

     Click image for larger version

Name:	DSC_3892.jpg
Views:	233
Size:	120,6 kB
ID:	1809707

     Click image for larger version

Name:	DSC_3895.jpg
Views:	233
Size:	304,3 kB
ID:	1809708

     Click image for larger version

Name:	DSC_3900.jpg
Views:	233
Size:	129,7 kB
ID:	1809709

     Click image for larger version

Name:	DSC_3902.jpg
Views:	232
Size:	305,5 kB
ID:	1809710

     Click image for larger version

Name:	DSC_3906.jpg
Views:	234
Size:	133,5 kB
ID:	1809711

     https://jp.lt/atnaujinta-panevezio-d...statybininkai/

     Comment


      Parašė Audrys Rodyti pranešimą
      Klaipėdos g. 15

      Kyla jau visokiu minčių, negi bus dėžė? Priekis dabar atrodo žymiai geriau nei buvo, bet nujaučiu, kad nebus tokio pat stogo kaip buvo.....

      Click image for larger version Name:	1.JPG Views:	31 Size:	238,6 kB ID:	1801805

      Click image for larger version Name:	2.JPG Views:	31 Size:	314,3 kB ID:	1801806

      Click image for larger version Name:	3.JPG Views:	32 Size:	267,9 kB ID:	1801807

      Click image for larger version Name:	4.JPG Views:	31 Size:	320,9 kB ID:	1801808

      Click image for larger version Name:	5.JPG Views:	32 Size:	239,6 kB ID:	1801809

      Click image for larger version Name:	6.JPG Views:	32 Size:	236,0 kB ID:	1801810

      Click image for larger version Name:	7.JPG Views:	33 Size:	252,9 kB ID:	1801811

      Click image for larger version Name:	8.JPG Views:	31 Size:	381,0 kB ID:	1801812

      Click image for larger version Name:	9.JPG Views:	31 Size:	371,5 kB ID:	1801813

      Click image for larger version Name:	10.JPG Views:	31 Size:	310,5 kB ID:	1801814
      Išlindo projektas:
      https://www.panevezys.lt/lt/veiklos-...mas_28375.html

      Informacija apie visuomenei svarbaus statinio projektavimą

      2020.06.26

      Informacija apie visuomenei svarbaus statinio projektavimą      INFORMACINIS PRANEŠIMAS APIE NUMATOMĄ STATINIŲ PROJEKTAVIMĄ IR VISUOMENĖS DALYVAVIMĄ SVARSTANT STATINIŲ PROJEKTINIUS PASIŪLYMUS      Informuojame, kad pradedamas rengti ,,Gyvenamosios paskirties pastato paskirties keitimo į paslaugų Klaipėdos g. 15, Panevėžyje, rekonstravimo projektas“.

      Statinių statybvietės adresas ir žemės sklypo kadastrinis numeris: Klaipėdos g. 15, Panevėžys, (žemės sklypo kad. Nr. 2701/0022:406).

      Statinio pagrindinė naudojimo paskirtis: esama – gyvenamasis (vieno buto) pastatas, būsima – paslaugų paskirties pastatas.

      Žemės sklypo naudojimo paskirtis: Kita.

      Žemės sklypo naudojimo būdas: esamas - vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos, būsimas – komercinės paskirties objektų teritorijos.

      Statybos rūšis: Rekonstravimas.

      Statinio kategorija: Neypatingasis.

      Projektuotojas: V. Klimavičiaus įmonė, V. Kudirkos g. 1, Panevėžys, tel/fax.: +370 45 461831, el. paštas: valdas@infoklimvald.lt.

      Projekto vadovas (statinio architektas): Valdas Klimavičius (atestato Nr. A095), tel/fax.: +370 45 461831, el. paštas: valdas@infoklimvald.lt.

      Statytojas: UAB ,,Daviska“, įmonės kodas 302904170, tel.: 8 676 69 526.

      Su projektiniais pasiūlymais susipažinti galima iki 2020-07-14 nuo 10.00 val. iki 16.00 val. adresu V. Kudirkos g. 1, Panevežys arba arba Panevėžio miesto savivaldybės internetinėje svetainėje www.panevezys.lt, skiltyje „Projektiniai pasiūlymai“.

      Informacija teikiama tel.: +370 45 461831 ir pateikus elektroninę užklausą adresu valdas@infoklimvald.lt.

      Pasiūlymų teikimas: Pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų sprendinių galima teikti projektuotojui adresu V. Kudirkos g. 1, Panevežys ir el. paštu: valdas@infoklimvald.lt per visą visuomenei susipažinti su projektiniais pasiūlymais skiriamą laikotarpį ir viešo susirinkimo metu. Teikiant pasiūlymus, turi būti nurodyta: vardas, pavardė (organizacijos pavadinimas), adresas, kiti ryšio duomenys, pasiūlymo teikimo data, informacija ir aplinkybės, kuo grindžiamas pasiūlymas.

      Kur ir kada vyks viešas susirinkimas: viešas susirinkimas vyks 2020-07-14 15.00 val. Panevėžio miesto savivaldybės priimamojo patalpose adresu Laisvės a. 20, Panevėžys.
      Attached Files

      Comment


       Šiaip įdomiai atrodo, kai jau netrumpą laiką statomas pastatas ir lygiagrečiai pradedama keisti paskirtis.
       Ar be statybos leidimo dirba ar kiti niuansai? Kam daryti du projektus?

       Priešprojektinių pasiūlymų aiškinamajame rašte rašoma taip, lyg statybos dar nebūtų prasidėję...
       Paskutinis taisė Panevezietis; 2020.06.30, 11:27.

       Comment


        Parašė Panevezietis Rodyti pranešimą
        Šiaip įdomiai atrodo, kai jau netrumpą laiką statomas pastatas ir lygiagrečiai pradedama keisti paskirtis.
        Ar be statybos leidimo dirba ar kiti niuansai? Kam daryti du projektus?

        Priešprojektinių pasiūlymų aiškinamajame rašte rašoma taip, lyg statybos dar nebūtų prasidėję...
        Sprendžiant pagal patį projektą, tai vystytojui veikiausiai dzin visokie leidimai, paveldai, vizualinės apsaugos ir kiti trukdžiai

        Comment


         Parašė Ginthus Rodyti pranešimą

         Sprendžiant pagal patį projektą, tai vystytojui veikiausiai dzin visokie leidimai, paveldai, vizualinės apsaugos ir kiti trukdžiai
         Pastatas nepatenka į paveldo zonas. Nėra registrinis ar valstybės saugomas.

         Comment

         Working...
         X