Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Grūtas, Merkinė, Perloja.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Grūtas, Merkinė, Perloja.

    Sveiki,

    Apturėjau dar vieną savaitgalio išvyką.
    Šį kartą važiavome į Druskininkus. Važiavom pasiilsėti, todėl nuotraukų neperdaugiausiai. Vienintelė nuotrauka iš pačių Druskininkų:



    Šeštadienio rytą nuvažiavome į Grūtą. Oras buvo tikrai neblogas.



    Šis vyrutis anksčiau stovėjo Šiauliuose prie "politkės"- gerai jį atsimenu.





    Malinauskas neblogai padirbėjo. Su kiekvienu mano apsilankymu- atsiranda vis naujas paviljonas. Naujausias skirtas sovietiniams "rinkimams". Tikrai į domu.

    Čia seniausias paviljonas:



    Buvo pakankamai šalta, todėl užsukom į vietinę kavinukę pasilepinti židinio šiluma ir sovietiniais valgiais. Buvo TIKRAI skanu.
    Iš tokių lėkščių aš pradinėse klasėse srėbiau mokyklos valgykloje, o vyresni forumo dalyviai tikrai prisimins melchiorinius stiklinių ("granionų") laikiklius iš tolimesnių kelionių traukiniu sovietiniais laikais...



    Ir pabaigai Jūsų nuolankus tarnas...



    Po Grūto išrūkome atgal į Druskininkus mėgautis sūkurinėmis bei mineralinėmis voniomis ir pirtele, tad fotoaparatas ramiai sau snaudė viešbučio kambary

    Ryte išsiruošėme namo. Pirma stotelė buvo Merkinė. Deja dėl beprotiškai slidaus nebarstyto kelio teko atsisakyti kelionės prie piliakalnio- pasilikom šį malonumą vasarai.
    Taigi iš Merkinės tik dvi nuotraukos.

    Prie carų stayta cerkvė. Turiu pasakyti, kad pošlykštis statinys- tikrai ne geriausias pravoslavų architektūros pavyzdys Lietuvoje. Dabar neveikia (kažin kodėl- gal parapijiečių trūksta ? )
    Pikčiausia tai, kad šį kraupulį pastatė nugriovę XVI a. rotušę



    Ir puikioji Merkinės bažnyčia. Norėjau po mišių įlįsti į vidų, bet jie labai mitriai užsirakino gal pagalvojo, kad koks žurnalistas

    NUotrauką pavadinčiau "Merkinės bažnyčia ir vietinė informacinė tarnyba"



    Sekantis sustojimas Perloja.
    Miestelis su tikrai įdomia istorija. 1918 spalį Perloja pasiskelbė respublika, sudarė savo kariuomenę ir sėkmingai gynėsi nuo bolševikų, lenkų ir bermontininkų. Per pusmetį sugebėjo net savo pinigus išleisti. Ir kas sakė, kad Dzūkeliai nuolankūs?

    Graži, tikrai išbaigtų formų neogotikinė bažnyčia







    Netikėtai gražus ir gerai prižiūrėtas bažnyčios vidus



    Jei neklystų- vienas iš nedaugelio tarpukario paminklų Vytautui Didžiajam, kurie nebuvo nugriauti prie sovietų



    O taip...



    Miestelis atrodo gerokai nusmurgęs kiek teko matyti vyriškos lyties perlojiečių- visi kaip reikalas pavėpę, bet gal dėl paniukusio oro man taip pasirodė.

    Planuoju vasarą pakartoti maršrutą, nes pakeliui dar daug neištyrinėtų miestelių ir kaimų liko. Kai kurių pavadinimai ypač daug žadantys, pvz.: Mardasavas ar Burokaraistis
    Kaip po dykumą blaškiausi

    #2
    Aciu uz nuotraukas , kazkada Perlojoj teko buti, o Grute buvai sia vasara !

    Comment


      #3
      preiloje yra pakabinamas tiltas labai grazus ir mazas miestelis
      PS
      Kazkada buvo atskira respublika tarpukaryje
      "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


      - George W. Bush President of the USA

      Comment


        #4
        Merkinėj yra dar vienas labai geras dalykas - pirtis ant ratų
        Mano galerija Flickr'yje

        Comment


          #5
          Labai grazios nuotraukos. Praeita vasara pati buvau Gruto parke, siaip labai patiko, tik maistas buvo slykstokas

          Comment


            #6
            tarp kitko Merkineje sobore yar muziejus jei neklystu, kai paskutini kart buvau tai apsilankes buvau
            "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


            - George W. Bush President of the USA

            Comment


              #7
              Dėkui, Vytauc gražu..
              Westside is the best ! :jura:

              Comment


                #8
                Dekui uz nuotraukas! Paziurejus jas kazkaip sukilo noras vel ten kadanors nuvykti, nes senokai jau teko ten buti...

                Comment


                  #9
                  Parašė vytauc
                  Netikėtai gražus ir gerai prižiūrėtas bažnyčios vidus
                  Netyčia suradau įdomų straipsnį apie Perlojos bažnyčios puošimą 1943 metais.
                  Jerzy Hoppen'o (1891 -1969) kuryba tarpukario Vilniuje praktiškai nutylėta
                  http://images.katalogas.lt/maleidykla/men43/M-41.pdf

                  Comment


                    #10
                    Ačiū, Romai, reikės tą straipsniuką nuodugniau paskaityti.
                    Kaip po dykumą blaškiausi

                    Comment


                      #11
                      as tai tuose krastuose buvau pries 10 metu turbut (tuomet man gal 8 metai buvo) tai iverte mane i toki krepsi kuriam telpa 100kg voverusku ir nufotkino geras vaizdelis

                      Comment


                        #12
                        Šiek tiek vėliau įdėsiu keleta fotografijų apie merkinę ir jos apylinkes, keletą faktų iš istorijos
                        DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                        Comment


                          #13
                          Sovietmečiu Lietuvoje išliko du paminklai Vytautui. Vienas Perlojoje, kitas nepamenu kur, visi kiti nuversti. Anot mano senelio pasakojimo bandė ir perlojos vytautą nuversti, bet xren gavos, nes pasirodo paminklo viduje imontuota keletą geležinių bėgių , sekantis bandymas taip pat buvo nesėkmingas, nes aplink paminklą sugulė nemaža dalis kaimo gyventojų. Beje nepertoliausiai nuo Vytauto paminklas Perlojos partizams.....
                          ech sentimentai man šiam kaimeliui, protėviai nuo ten kilę.

                          Comment


                            #14
                            Parašė Arsus Rodyti pranešimą
                            Sovietmečiu Lietuvoje išliko du paminklai Vytautui. Vienas Perlojoje, kitas nepamenu kur, visi kiti nuversti. Anot mano senelio pasakojimo bandė ir perlojos vytautą nuversti, bet xren gavos, nes pasirodo paminklo viduje imontuota keletą geležinių bėgių , sekantis bandymas taip pat buvo nesėkmingas, nes aplink paminklą sugulė nemaža dalis kaimo gyventojų. Beje nepertoliausiai nuo Vytauto paminklas Perlojos partizams.....
                            ech sentimentai man šiam kaimeliui, protėviai nuo ten kilę.
                            Juodeikiuose, berods Joniškio rajonas
                            Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

                            Comment


                              #15
                              Parašė Arsus Rodyti pranešimą
                              Sovietmečiu Lietuvoje išliko du paminklai Vytautui. Vienas Perlojoje, kitas nepamenu kur, visi kiti nuversti.
                              netiesa, dar:
                              betygaloje, pajevonyse, veliuonoje ir biustas jurbarke
                              pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                              Comment


                                #16
                                is Utenos vaziuojant Svedasu link, kaireje puseje miskelyje yra paminklas Vytautui. 1930m statybos.
                                nezinodamas ir nerasi bent jau 2006 metais jokios rodykles nebuvo, nors nuo plento netoli.
                                Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                Comment

                                Working...
                                X