Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus aukštutinės pilies atstatymas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Čia šiaip dėl įdomumo, kaip maždaug atrodė visas pilių kompleksas gotikos laikais ir renesanso:



    Flickr

    Comment


      #22
      Sveiki. Aš už

      Tik manau reikia paimti patirti iš Latvių neprofesionalumo atstatant jų senovinius pastatus Rygos senamiestyje, tarp jų ir pastatą su raudonomis fasadinemis plytomis, kur net nesistengta jų naudoti panašių į autentiškas. Ten tikrai kvepia kiču...

      Comment


        #23
        As uz.

        Comment


          #24
          Aš už atstatymą, šiaip dėl manęs tai visą kompleksą gali atstatyti. Aišku nemanau kad tai realu. Bet visas aukštutinės pilies kompleksas manau puikiai reprezentuotu Vilnių, gal net geriau nei Valdovų rūmai. Kurie man iš dalies labai nepatinka, nes jo fasadas įgyvendintas ne taip kaip buvo vizualizacijose. (Atkreipkit dėmesį). Bet vienaip ar kitaip atstatys ar ne, reikia gelbėti Gedimino bokštą.!
          Paskutinis taisė Aukselis; 2009.01.05, 14:05.
          Lithuanian Top 5 tallest buildings
          1. Europa Tower 126 m. 33 f.
          2. Pilsotas 112 m. 34 f.
          3. Arfa 100 m. 29 f.
          4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
          5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

          Comment


            #25
            visas kompleksas tai tikrai savo laiku turėjo įspūdingai atrodyti

            Comment


              #26
              A man tai va šitam piešinuke gražiausiai atrodo pilis ant kalno, tokia tikrai būtų įspūdinga.


              Bet čia turbūt visiška fantazija, ar ne?

              Comment


                #27
                Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                A man tai va šitam piešinuke gražiausiai atrodo pilis ant kalno, tokia tikrai būtų įspūdinga.
                Atvaizdas


                Bet čia turbūt visiška fantazija, ar ne?

                Comment


                  #28
                  Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                  A man tai va šitam piešinuke gražiausiai atrodo pilis ant kalno, tokia tikrai būtų įspūdinga.
                  Atvaizdas


                  Bet čia turbūt visiška fantazija, ar ne?
                  Oho. Tokia jei atstatytų, tai būtų super, net jeigu čia ir yra šiek tiek fantazijos

                  Comment


                    #29
                    tikrai gerai atrodytų

                    Comment


                      #30
                      Kad atstatyta Gedimino pilis būtų žymiai įspūdingesnė nei Valdovų rūmai - nesiginčysiu.
                      Maketas iš pačio Gedimino pilies bokštelyje esančio muziejaus:


                      O čia, kaip viskas atrodo dabar (žiūrint į tą maketą ir į šią nuotrauką, labai aiškiai matosi kas ir kur):

                      Comment


                        #31
                        Paklausiu ne į temą : kada ir kodėl buvo pakeista Vilnelės vaga?
                        Post in English - fight censorship!

                        Comment


                          #32
                          http://foto.terpe.lt/inkelti/20090105/Sema3.jpg

                          Čia ne Vilnelė, o kažkoks dingęs upelis. Per TV kažkada pasakojo kažkas... kvaila galva nieko neatsimena Nop... ok gal ir Vilnelė...

                          Kaip ten bebūtų, buvo dar Vingria aka Kačerga? Berods kažkur pas mus kalbėta, tik neradau.
                          Paskutinis taisė rat; 2009.01.05, 19:42.

                          Comment


                            #33
                            O aš vistik sakyčiau, kad ten Vilnelė, o kodėl buvo pakreipta vaga - nežinau.

                            Comment


                              #34
                              Parašė Edd Rodyti pranešimą
                              O aš vistik sakyčiau, kad ten Vilnelė, o kodėl buvo pakreipta vaga - nežinau.
                              Ten Vilnelė, XIX am. buvo užkasta, nes nuolat patvindavo, apskritai ten būdavo pelkynai, užliedavo katedrą ir reikdavo ją ,,pakelti'' vis- tiksliau jos grindis. Viena iš to priežasščių ir buvo, kita gal apskritai tą vietą sutvarkyti, padaryti aikštę/skverą.
                              Flickr

                              Comment


                                #35
                                Aš sutikčiau kad būtų galima atstatyti nebent tik tuos gotikinius rūmus pilies teritorijoje.
                                DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                                Comment


                                  #36
                                  Ta dabartinė, tiesi vaga iškasta gynybai, o senoji, tikroji vaga tėkėjo Radvilaitės ir Vrublevskio gatvėmis, vėliau sukišta į kolektorių. Yra foto kaip Vrublevskio gatvėje tą kolektorių stato XIX a. pačioje pabaigoje. Galingas buvo kompleksas SALOJE iš apsauginių kanalų, upių vandens, sienų, bokštų. Gražu būtų jei būtų išlikę.
                                  http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                                  Comment


                                    #37
                                    Parašė blitz Rodyti pranešimą
                                    Tai kad niekas per daug nepasikeistų. Ir taip jau visą Vilniaus atnaujinimą ir visas naujas statybas finansavo "likusi Lietuva" (Kaunas). Net girdėjau, kad neseniai Kauno įmonėse buvo nustota mokėti atlyginimus - visi pinigai siunčiami į Vilnių finansuoti Valdovų Rūmų statybų pabaigimą.
                                    O tu girdėjai, kad iš Vilniaus "uždirbtų" pinigų (nuoma, mokesčiai...) daugiau nei pusė biudžete yra skiriami visai kitai Lietuvai, t.y. kaip apskričių dotacijos, biudžėtininkų atlyginimai ir pan.?

                                    + nepamirškit, kad Vilnius yra sostinė, ir naturalu, kad jeigu atstatomi Valdovų rūmai kaip valstybės simbolis/reprezentacinis objektas, tai daroma sostinėje. Jeigu susikūria toks daiktas kaip NMC, tai vyksta sostinėje. Ir raminkites su savo kaimietiškumo kompleksu.
                                    Reikia fotografo?

                                    Comment


                                      #38
                                      Parašė music Rodyti pranešimą
                                      Ta dabartinė, tiesi vaga iškasta gynybai, o senoji, tikroji vaga tėkėjo Radvilaitės ir Vrublevskio gatvėmis, vėliau sukišta į kolektorių. Yra foto kaip Vrublevskio gatvėje tą kolektorių stato XIX a. pačioje pabaigoje. Galingas buvo kompleksas SALOJE iš apsauginių kanalų, upių vandens, sienų, bokštų. Gražu būtų jei būtų išlikę.
                                      Šiaip aš už atstatymą (tik pageidautina ne g/b konstrukcijom kaip VR ).
                                      Bet kiek atstatinėt? tik bokštą? visą pilį? gal pilies kompleksą? ir tas klausimas su upės vaga... Objektas svarbus, bet informacijos turime nedaug/netikslios, + aplinkos išlikimo klausimas. idealaus sprendimo čia nėra.
                                      Paskutinis taisė [sp]; 2009.01.05, 22:36.
                                      Reikia fotografo?

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė [sp] Rodyti pranešimą
                                        O tu girdėjai, kad iš Vilniaus "uždirbtų" pinigų (nuoma, mokesčiai...) daugiau nei pusė biudžete yra skiriami visai kitai Lietuvai, t.y. kaip apskričių dotacijos, biudžėtininkų atlyginimai ir pan.?

                                        + nepamirškit, kad Vilnius yra sostinė, ir naturalu, kad jeigu atstatomi Valdovų rūmai kaip valstybės simbolis/reprezentacinis objektas, tai daroma sostinėje. Jeigu susikūria toks daiktas kaip NMC, tai vyksta sostinėje. Ir raminkites su savo kaimietiškumo kompleksu.
                                        pagavo tave
                                        gera gyventi gerai

                                        Comment


                                          #40
                                          atstatom viską kaip yra šitame, žemiau pavaizduotame piešinyje Su gynybine siena Vilnele ir t.t. O gal dar atstatom Ir Gedimino prospektą t.y. užstatom namais ( gedimino prospektas prakirstas 18 ar 19 amžiuje).



                                          O jei rimtai, tai man atrodo, kad tikrai jau nieko nereikia atstatinėti, na nebent sutvarkyti tą namą ir viskas, perdaug jau atstatymų geriau jau sutvarkyt aplinką ir palikt ramybėję, nes eilinį kartą gausim kičą, nes tiksliai nėra žinomą, kaip ji turi atrodyt, kas turi būt viduj ir t.t. aš manau, jei jau nežinoma, kaip ir kas buvo, tai jau geriau išvis nelysti...... Jei jau kas nori kažka statyt, tai aš jau labiau už tai, kad būtu kažkas visiškai naujo pastatyta, kokie nors NACIONALINAI TAUTOS NAMAI ar kažkas pan, bet ne eilinis alia senovinis fasadas, kuriame autentiškumo ir tikrovės yra nulis.
                                          Kairiarankių klubas - Left.lt

                                          Comment

                                          Working...
                                          X