Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Paminklai ir monumentai Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė nepolitikas Rodyti pranešimą
    labai klaikiai atrodo, vytautą įsivaizduočiau, kaip mateikos paveiksle "žalgirio mūšis"
    Nu. Ir dar su verba kažkokia rankoj.. neužskaitom.

    Comment


      #22
      Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
      Nu. Ir dar su verba kažkokia rankoj.. neužskaitom.
      Verba tai labai keistai atrodo. Čia, mano nuomone, kvepia net didžiojo karžygio pažeminimu...

      Comment


        #23
        Vietoj verbos turėtų kalavijas

        Comment


          #24
          Tragiškas "paminklas". Pasimokytų geriau iš Tarpukary Kaune pastatyto Vytauto ne postmodernistinį mėšlą "kurtų". Panašiai kaip Mindaugą vieni kūrėjai siūlė paminėti šaligatvio plytelėse įrengiant lemputes palei senąją Vilnelės vagą. Ką bendro turėjo upė ir karalius taip ir nesupratau. Gal kažkas labiau prie meno galėtų paaiškinti?
          http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

          Comment


            #25
            Trečiadienį Vilniuje pristatytas skulptoriaus Tado Gutausko projektas - skulptūra „Laisvės kelias“. 60 metrų ilgio, 3,3 metrų aukščio, 0,5 metro storio abipusė trispalvė siena, simbolizuosianti prieš 21 metus vykusį Baltijos kelią turėtų iškilti sostinės Konstitucijos prospekto pabaigoje, priešais Moksleivių rūmus.









            http://whatson.delfi.lt/news/enterta....d?id=31614563


            Na, nežinau, man tai tiesiog kažkoks popsas...
            Kokia jūsų nuomonė?

            Comment


              #26
              nesąmonė
              http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

              Comment


                #27
                Tarp kitko, ar idėja nepavogta iš Lukiškių aikštės rekonstrukcijos projekto? Ar ten irgi buvo Gutausko projektas?

                Comment


                  #28
                  Jei idėja pavogta, tada ją prieš tai iš kažko pavogė Lukiškių konkurso dalyviai (Paleko komanda)
                  Neieškokit sliekų ant asfalto.
                  N N N

                  Comment


                    #29
                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                    Tarp kitko, ar idėja nepavogta iš Lukiškių aikštės rekonstrukcijos projekto? Ar ten irgi buvo Gutausko projektas?
                    Skulptūrinė Lukiškių aikštės projekto dalis buvo taip pat T. Gutausko. Ten nepritaikė, tai truputį pakeitė ir kitur bando pritaikyti. Nors aikštės projekte šita idėja buvo gražiau išvystyta. Čia dar pridėjo vėliavos spalvas. Beje, man irgi atrodo popsiškai

                    Comment


                      #30
                      Gutauskas apskritai chaltūros poetas
                      DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                      Comment


                        #31
                        Tame Vilniuje mūsų tai statulos ir paminklai jau ne tai kad išsigimsta, bet ir menu negalima vadinti. vien ką reiškia Mindaugas, kurio galva už kūną dvigubai mažesnė, arba Gediminas, kuris, jeigu kas man paaiškintu, nes aš kaip istorikas nesuprantu, kodėl kunigaikštis kardą gulsčiai laiko o ne stačiai
                        Dar gerai, kad Kaune, šiokio tokio meno esti, bent jau Valančius pastatytas ir pagal šias madas, bet jau žiūrisi tai visai kitaip.
                        ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
                        - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

                        Comment


                          #32
                          Parašė Raelis Rodyti pranešimą
                          Tame Vilniuje mūsų tai statulos ir paminklai jau ne tai kad išsigimsta, bet ir menu negalima vadinti. vien ką reiškia Mindaugas, kurio galva už kūną dvigubai mažesnė, arba Gediminas, kuris, jeigu kas man paaiškintu, nes aš kaip istorikas nesuprantu, kodėl kunigaikštis kardą gulsčiai laiko o ne stačiai
                          Dar gerai, kad Kaune, šiokio tokio meno esti, bent jau Valančius pastatytas ir pagal šias madas, bet jau žiūrisi tai visai kitaip.
                          Realizmo trūksta, realizmo!
                          DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                          Comment


                            #33
                            Parašė Raelis Rodyti pranešimą
                            Tame Vilniuje mūsų tai statulos ir paminklai jau ne tai kad išsigimsta, bet ir menu negalima vadinti. vien ką reiškia Mindaugas, kurio galva už kūną dvigubai mažesnė, arba Gediminas, kuris, jeigu kas man paaiškintu, nes aš kaip istorikas nesuprantu, kodėl kunigaikštis kardą gulsčiai laiko o ne stačiai
                            Kaip istorikas turėtum žinoti, kad būtent Gediminas garsėja tuo, kad labiausiai iš visų didžiųjų kunigaikščių vykdė diplomatinę, o ne karinę politiką. Beje, po kokių 30-40 metų ir tavo kardas gulsčiai laikysis
                            I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                            Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                            Comment


                              #34
                              Per vieną paskaitą dėstytojas užsikalbėjo apie paminklus. Pasakojo, jog Gedimino paminklo nugalėtojo nepavyko išrinkti, todėl buvo skelbtas antras konkursas, kurio metu laimėjo amerikos lietuvis. Sakė makete atrodė neblogai, bet kai pastatė tai tragedija. Anot jo, tas paminklas daro tik gėda ir nesuprantama, kad Gediminas toks mažas palyginus su apatine dalimi. Kai norėjo statyti Vyriausybės pastatą tuomet, buvo planuojama Lenino statula iki 120 m.! Sako va čia tai nors paminklas. Matai tokio dydžio tai net atsiklaupti norisi.
                              Paskutinis taisė Sinouku; 2010.04.28, 22:54.

                              Comment


                                #35
                                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                [B]Trečiadienį Vilniuje pristatytas skulptoriaus Tado Gutausko projektas - skulptūra „Laisvės kelias“. 60 metrų ilgio, 3,3 metrų aukščio, 0,5 metro storio abipusė trispalvė siena, simbolizuosianti prieš 21 metus vykusį Baltijos kelią turėtų iškilti sostinės Konstitucijos prospekto pabaigoje, priešais Moksleivių rūmus.
                                Na, nežinau, man tai tiesiog kažkoks popsas...
                                Kokia jūsų nuomonė?
                                man patiko idėja parduoti vardines plytas, tikiuosi paminkle jos bus kokybiškos ir padengtos glazūra, o šiaip monumentuose spalvos gali atrodyti labai neblogai ir pagyvinti pilkoką tos vietos aplinką.
                                kitkas man nepatiko, gyvoje grandinėje stovėjo visa lietuva, o monumentas vėl tempiamas į vilnių, tai ir pagalvoju: tegu vilniečiai tas plytas ir perka
                                pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                                Comment


                                  #36
                                  Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                  Kaip istorikas turėtum žinoti, kad būtent Gediminas garsėja tuo, kad labiausiai iš visų didžiųjų kunigaikščių vykdė diplomatinę, o ne karinę politiką. Beje, po kokių 30-40 metų ir tavo kardas gulsčiai laikysis
                                  Aš kai tau palaikysiu karda stačiai... tai iš vis nieko nesienausi...

                                  Su diplomatija man rodos čia nieko nėra bendro, nes galiu pasakyt, kad Gediminas varė ir žiaurę politiką, ką bekalbėt apie pranciškonų žudimus, karus su Masvkos kunigaikštytes, aplinkinėmis žemėmis, tai jau nėra tas Gediminas toks avinėlis, kaip atrodo...
                                  ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
                                  - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

                                  Comment


                                    #37
                                    Parašė Raelis Rodyti pranešimą
                                    Su diplomatija man rodos čia nieko nėra bendro, nes galiu pasakyt, kad Gediminas varė ir žiaurę politiką, ką bekalbėt apie pranciškonų žudimus, karus su Masvkos kunigaikštytes, aplinkinėmis žemėmis, tai jau nėra tas Gediminas toks avinėlis, kaip atrodo...
                                    XIVa. pradžios politika atrodo žiauri šiandien, tačiau normali tų laikų žmogui. Gediminas žudė pranciškonus? Ir tuo pačiu kvietė užsieniečius atvykti ir užsiimti verslais/amatais Lietuvoje? Ir tuo pačiu metu blefavo su kryžiuočiais, neva norįs krikštytis? Ką praleidau?

                                    Bene kritiškiausiu Lietuvai XIVa. I pusės tarpsniu, t. y. po kryžiuočių bei kryžininkų1329m. žygio į Žemaitiją ir 1337-1338m. lietuvių prie Nemuno žemupio patirtų pralaimėjimų, Gediminas nutarė dar kartą mėginti apsikrikštyti ir šia intencija užmezgė ryšius su Čekijos pranciškonais. 1341m. į Lietuvą krikštyti Gedimino ir jo pavaldinių jau buvo atvykę čekų misionieriai, tačiau tų metų paskutinę savaitę Gediminas buvo nužudytas (galimas daiktas, nunuodytas). Šio nužudymo iniciatoriais galėjo būti tiek Vokiečių ordino vadovybė, tiek senosios tautinės lietuvių religijos šalininkai, tiek LDK stačiatikiai; kai kurie tyrinėtojai spėja, kad apie sąmokslą nužudyti Gediminą žinojo, bet jokių veiksmų prieš sąmokslininkus nesiėmė jo sūnus Jaunutis, — būtent jis tuoj po tėvo mirties tapo nauju LDK vadovu.
                                    http://lt.wikipedia.org/wiki/Gediminas
                                    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                    Comment


                                      #38
                                      Nieko nepraleidau...viska okiai, bet kai sako, jog Gediminas nekariavo, tai biškučiuką perdeda. Bet su kryžiuočių blefavimu, tai šiek tiek sakyčiau apsirinki, man teko dirbt su Gedimino laiškų originalais, kryžiuočių, pontifikato raštais, tai žinau, kad ne Gediminas blefavo, o kryžininkai, nes jie dažniausiai pagaudavo pasiuntinius, nuplėšdavo nuo laiško anspaudą ir tokį paleisdavo toliau, aišku, be antspaudo laiškas negaliodavo, todėl Gediminas ėmė pririašint prierašus, kad jeigu laiškas ateis į miestą ar pas popiežių be anspaudu, tai šitai bus padarė kryžininkai... ir pan, tuo tarpu šie tuo pačiu apgaudavo patį Gediminą ir irgi kląstodavo jo laiške kai kurius veiksnius..
                                      ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
                                      - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

                                      Comment


                                        #39
                                        2010 03
                                        Žemaičių Naumiestis. Šilutės rajonas

                                        Žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti


                                        Tėvynės kančioms...


                                        Kretinga
                                        Paminklas vienuoliui, mokslininkui Jurgiui Ambrozijui Pabrėžai
                                        Paskutinis taisė Eimantas; 2010.05.03, 23:42.
                                        GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                                        Comment


                                          #40
                                          Paminklą Vytautui Marijampolėje pastatė pernai, bet šįmet jau ruošiasi iškelti



                                          http://www.suduvosgidas.lt/index.php...5&new_id=81538
                                          www.dvylikakedziu.lt

                                          Comment

                                          Working...
                                          X