Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Variniai stogai. Žaliuoja ar ruduoja?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Variniai stogai. Žaliuoja ar ruduoja?

    Mantaz: diskusiją apie stogus tęskite čia

    Parašė B.S.
    Visai nesvarbu kas ten slepiasi po zaliu dazu sluoksniu-ar varis ar aliuminis argalu gale auksas.
    ten ne zali dazai, o patina, ty vario skarda cheminiu budu sendinama. turbut matet zalius budapesto, prahos etc. paminklus ir stogus - tik ten jie patinuojasi dazniausiai naturaliai.

    p.s. neginu to pastato, ginu medziaga. visos medziagos yra geros tik svarbu kaip ir kur jas panaudoji

    #2
    Is vario paprastai iseina ruda spalva o ne zalia. Va jie butu bronza, tai tada jau turetumem zalia Be to, tikrai neatrodo naturaliai. Jei buciau Vilniuij, nueciau pagramdyciau ir isaisketu ar dazyta ar ne. Nors net tai nera svarbu. Ta zalia ten netinka...

    Comment


      #3
      Parašė B.S.
      Is vario paprastai iseina ruda spalva o ne zalia. Va jie butu bronza, tai tada jau turetumem zalia
      kaip manai, is ko pagaminta NY laisves statula? vario ar bronzos?
      varis laikui begant pasidengia zalia plevele t. y. oksiduojas..mokytis mokytis ir dar karta mokytis


      Prie ruso man buvo geriau

      Comment


        #4
        O as girdejau du variantus - vienas kad varis zaliuoja, o kitas - ruduoja. Gal yra skirtingi variai?

        Is lvr.lt puslapio info apie valdovų rūmų stogą:
        fondas, fondas@lvr.lt, 2004 11 26 09:44
        Dėl stogo,

        pasikonsultavę su architektais ir statybų vadovais sužinojome, jog galutinis sprendimas dėl rūmų stogo yra varinė skarda, kuri laikui bėgant paruduos. Varinės skardos pasirinkimą nulemia stogo nuolydis ir įvairūs formų įdubimai.

        Comment


          #5
          kiek zinau, Operos ir Baleto teatro stogas yra varinis, bet tikrai nepazaliaves, o parudaves...

          Comment


            #6
            Issiaiskinau: varinis stogas is pradziu paruduoja, o po ilgesnio laiko pazaliuoja. Paziurekit cia: http://www.copper.org/innovations/2000/09/bodleain_story.html

            Comment


              #7
              @ edd
              o neprisimeni, kaip chemijos pamokose oksiduodavom vari? pasidengdavo zalia plevele, ir jokios rudos.. cia gal del to, kad dirbtinai. pagreitinamas procesas...nzn


              Prie ruso man buvo geriau

              Comment


                #8
                Jeigu operos stogas is viso nera nudazytas ir yra is vario tai turetu pazaliuoti . Bet man atrodo, kad jis dazytas.

                @alonso: Man neteko mokykloje per chemija oksiduoti vari. Gal kartais praleidau tas chemijos pratybas.

                Comment


                  #9
                  @ john
                  tokia grazia, romantiska, "vyriokiska" zalsva spalva
                  @ edd
                  hehe, istiesu tai tiksliai nepamenu, ar mokytoja pati rode ta bandyma, ar mes dirbom prie megintuveliu, bet kad su vario oksidacija dirbom - tai 100%


                  Prie ruso man buvo geriau

                  Comment


                    #10
                    kai kurie zmones neprisimena ka pries savaite paskaituose rode , tai ...

                    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                    --------------------------------------------------

                    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                    Comment


                      #11
                      Geriausias to pavyzdys laisves statula, pradzioj ji buvo vario spalvos, tik dabar zalia. Cia siandien per sesi nuliai milijonas klausimas buvo

                      Comment


                        #12
                        Parašė alonso
                        Parašė B.S.
                        Is vario paprastai iseina ruda spalva o ne zalia. Va jie butu bronza, tai tada jau turetumem zalia
                        kaip manai, is ko pagaminta NY laisves statula? vario ar bronzos?
                        varis laikui begant pasidengia zalia plevele t. y. oksiduojas..mokytis mokytis ir dar karta mokytis
                        Neesme, bet jei norejai pasirodyt labiau mokytas, teks duot atkirti
                        Varis irgi pasidengia zaliu sluoksniu, tik leciau. Taciau tai nera taisykle. Labai daug kas priklauso nuo klimato ir uzterstumo. Jurinis klimatas labai pagreitina zalios patinos atsiradima. Surask man nors viena varini objekta Lietuvoje(ne prie juros ar super-industriniam rajone[N.Akmene]) kuris butu pasidenges ryskia zalia spalva. Net ir musu katedra zaliuoja zaliuoja bet taip ir nesugeba suzaliuot... Tai butu pirma.
                        O antra, ne apie tai susirinkom pasneket. Gero savaitgalio.

                        Comment


                          #13
                          Praha ne prie juros bet viskas suzaliave. O katedros stogai dazyti juoda spalva, del to jie ir nesuzaliuos.

                          Comment


                            #14
                            Galiu pasakyt kad varis pirmiausia paruduoja, paskui TIKRAI pazaliuoja ;D Galime ta procesa stebeti vaziuodami pro Vievio cerkve ;] Daba lygtais runda, ir net neabejoju kad po keliu metu bus zalia

                            Comment


                              #15
                              turiu prisipazinti, bet maziukas budamas - galvojau kad tie stogai pazaliave, nes juos balandziai apshi..


                              Prie ruso man buvo geriau

                              Comment


                                #16
                                turiu prisipazinti, bet maziukas budamas - galvojau kad tie stogai pazaliave, nes juos balandziai apshi..
                                turbūt yra tiesos itarčiau, jog ekskrementuose esančios rūgštys spartina korozijos procesą.
                                O del rudos vario skardos spalvos itarčiau jog taip yra todėl, kad skarda padengiama laku, jei nėra padengta laku ji pati pasidengia oksidine plėvele.

                                Comment


                                  #17
                                  nebutu paprasciau nueit i kokia laboratorija ir atlikti eksperimento , arba bent pasiklaust kokio nors chemijos eksperto ?

                                  Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                                  --------------------------------------------------

                                  Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                                  Comment


                                    #18
                                    nežinau ar tiksliai pataikysiu, chemikai - pataisykit jeigu ką:
                                    Iš http://www.digitalfire.ab.ca/cermat/oxide/cuo.html
                                    -Under normal oxidizing conditions the CuO molecule remains unchanged and produces clear green colors in glazes.

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė B.S.
                                      Surask man nors viena varini objekta Lietuvoje(ne prie juros ar super-industriniam rajone[N.Akmene]) kuris butu pasidenges ryskia zalia spalva.
                                      Kaune yra žalių stogų.
                                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                      Comment


                                        #20
                                        N.Akmenei manau apart pilku stogu jokio kito ir nerasi viskas cementu paklota..

                                        Comment

                                        Working...
                                        X