Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų gatvių apšvietimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Iš pasivaikščiojimo po Druskininkus:






















    Comment


      Parašė railman Rodyti pranešimą
      Pranešime #165 http://www.miestai.net/forumas/showp...&postcount=165, kuriame rašiau, apie antivandalinius su kūginiu korpusu (Didlaukio gatvėje prie PPRC), minėjau, kad tarp jų yra "pachaltūrintų", bet pasakyti, kad tai "made in LT" dar nedrįsau. Tačiau panašu, kad tai bus vienas iš tų, apie kuriuos pasakojo Godo.
      Dabar prisiminiau, kad kažkada rudenį, žiūrėdamas tą railman'o pranešimą apie antivandalinius RTU-02 prie PPRC Didlaukio g., atkreipiau dėmesį į "pachaltūrintą" tikrai lygiai tokį patį kaip ir manasis savadarbį RTU ir norėjau apie tai rašyti, bet kol prisiruošiau, pasimiršo tas railman'o parodytas - o jis tikrai visiškai identiškas mano turimam. Šiaip pagal sandarą drąsiai teigiau, jog tai lietuviškas vietinis, galbūt ir VGAET dirbinys, tačiau keista, kad railman'o užfiksuoti savadarbiai RTU yra ne miesto tinklų teritorijoje. Nebent gal ten jie radosi, nes tarybiniais laikais miesto apšvietimo tinklai padėdavo mokykloms, pencionatams, ligoninėms ir pan. prisižiūrėti apšvietimą? To tikrai nežinau.
      Įdomu, kad kažkada radau nufotografuotą labai panašų, bet ne tokį patį, Rusijoje, Samaroje.
      Parašė HSV Rodyti pranešimą
      Iš pasivaikščiojimo po Druskininkus:
      Kai kuriuos Druskininkų pokštus raiman'as jau parodė pranešime #169
      Įdomus tas pirmasis, kur be jokio korpuso, droselis matyt stulpo skydinėje, o gaubtas, kaip ir tas Samaroje, kažkuo į šiukšlių dėžę panašus
      O Narva (LBL) ir Mesko ORZ-7-3 perdaryti su natrio vamzdeliais - puikus pavyzdys, kaip reikia ūkiškai ir ekonomiškai tvarkyti apšvietimą nekeičiant to, kas nesusidėvėję.

      Dar šiek tiek apie liuminescensinio apšvietimo reliktus. Seniau maniau, kad šie neįprastos išvaizdos laikikliai Tilto g. yra skirti vėliavoms:

      Tačiau pamatęs šią http://i009.radikal.ru/0804/b1/59306a5d99e7.jpg A. Kunčiaus nuotrauką (šaltinis:http://www.vilnius.skynet.lt/galereja3.html) , o vėliau ir laidų, vedusių į tas alkūnes pėdsakus, supratau, jog tai čia buvusių liuminescensinių lempų laikikliai. Apie liminescensines lempas jau rašyta: #184, #190, #191 ir kt.
      Paskutinis taisė Godo; 2010.03.01, 21:27.

      Comment


        Parašė HSV Rodyti pranešimą
        Iš pasivaikščiojimo po Druskininkus:
        Po Godo komentarų neliko ką pridurti, na nebent įdėti daugiau pramoninio (?) šviestuvo V. Krėvės gatvėje nuotraukų.




        Vis dar su lempa:


        Patrumpintas?


        O iš šitų liko tik prisiminimas:


        Ups, gal HSV juos kitur nufotografavo???

        Comment


          Parašė railman Rodyti pranešimą
          Ups, gal HSV juos kitur nufotografavo???
          Ne, tas pats objektas Krėvės gatveje

          Comment


            Paskutiniai "šūviai" trumpo vizito Šiauliuose metu:


            Comment


              Parašė railman Rodyti pranešimą
              Na, o aš savo archyvuose radau. Beje, jei kas atspės kur, gaus įvertį
              Atvaizdas
              Taigi, fotografuota Antakalnyje prie klinikų. Viso labo išlikę pora sveikų: pirmas ir paskutinis (prie gatvės, už geltono pastato):

              .
              Paskutinis taisė railman; 2013.07.31, 20:02.

              Comment


                Parašė railman Rodyti pranešimą
                Po Godo komentarų neliko ką pridurti, na nebent įdėti daugiau pramoninio (?) šviestuvo V. Krėvės gatvėje nuotraukų.
                Tas klaustukas prie pramoninio tarsi ir prašo komentaro? Taip ir padarysiu, nes pramoninis šviestuvas - mano susikurtas terminas tokio tipo šviestuvams įvardyti. Tiesiog panašūs šviestuvai daugiau naudojami ne gatvėse, o sandėliuose, gamyklose, dabar nauji ir prekybos centruose - tad apibendrinau visa tai ir pavadinau. Nežinau, ar jis labai vykęs, bet jei jau pavartojamas (kuo aš džiaugiuosi), matyt bus pavykęs.

                O dabar apie "hi tec". Apie, mano žiniomis, pirmąsias diodines lempas Vilniuje jau rašiau pranešime #176. Bet per tą laiką dar keliose vietose jų radosi. Matyt įvairios kompanijos siūlo VGAET'ui išbandyti savo produkciją. Tik keista, kodėl Vilniuje nebando kaip Alytuje - į dabartines lempas įsukamų diodinių lempučių - nejaugi ruošiasi vėl keisti visus šviestuvus?
                Trys kosminio dizaino lempos Upės g. prie VCUP radosi vos prieš keletą savaičių:

                Grotuotas aušintuvas viršuje - geras aušinimas didina diodų efektyvumą:

                Vakare važiuojant pro šią atkarpą pasirodė tarsi gyvsidabrinės lempos baltai šviestų..., o tai man patiko, ir jų forma iš tolo net "Elbas" priminė Nors šviestuvų išvaizda iš arti, sakyčiau - pobiasė.
                Kiek anksčiau dar trys štai tokios atsirado Tilto g., priešais Kongresų rūmus:

                Kažkoks prietaisas ant viršaus viela ir izoliacija parištas??? - gal koks matuoklis?
                Šis modelis tai iš viso be dizaino, net į gatvinę lempą nepanašu:


                Parašė railman Rodyti pranešimą
                Taigi, fotografuota Antakalnyje prie klinikų. Viso labo išlikę pora sveikų: pirmas ir paskutinis (prie gatvės, už geltono pastato).
                Vešli žaluma suklaidino, mat labai seniai prie Klinikų nevaikštinėjau, nors tuos RTU tikrai matęs. O Popieriaus g. prie upelio yra kažkokia teritorija su lempomis, visgi reiks kada nors foto ekspediciją pasidaryti
                Paskutinis taisė Godo; 2010.03.03, 00:30.

                Comment


                  Parašė Godo Rodyti pranešimą
                  O dabar apie "hi tec". Apie, mano žiniomis, pirmąsias diodines lempas Vilniuje jau rašiau pranešime #176. Bet per tą laiką dar keliose vietose jų radosi. Matyt įvairios kompanijos siūlo VGAET'ui išbandyti savo produkciją.
                  Suintrigavo Godo mane su "hi tec". Praeitą naktį 01:30 nuvažiavau prie CUP'o Tikėjausi, pastebėti diodines lempas iš tolo, tačiau pamačiau tik arti privažiavęs. Šviesa - ufonautiška, tačiau man patiko...

                  Comment


                    Trumpam iš Vilniaus persikelkime į Marijampolę...
                    Sovietų laikais pramonės įmonių sąveikai vykdyti, ryšiams su miesto vykdomuoju komitetu ir ūkio organizacijomis palaikyti veikė įmonių direktorių taryba. Toks specifinis glaudus bendradarbiavimas leido spręsti įvairias miesto problemas. Vieni iš tokio bendradarbiavimo vaisių - dabartinės J. Basanavičiaus aikštės šviestuvai, kuriuos XX a. 9-ajame dešimtmetyje pagamino Maisto pramonės automatų gamykla, įprastai tokiais dalykais neužsiiminėjusi...




                    O čia dar šiaip įdėsiu RTU-02 (ar SVR-125) Kauno gatvės Marijampolėje skveriuke...


                    Tai tiek
                    Paskutinis taisė Civis; 2010.03.03, 18:34.

                    Comment


                      Šiandienos laimikis:




                      Nežinau, ar tai yra tai, apie ką aš galvoju. Laukiu Godo komentaro
                      ..
                      Paskutinis taisė railman; 2010.06.16, 11:46.

                      Comment


                        Parašė railman Rodyti pranešimą
                        Šiandienos laimikis:
                        Atvaizdas


                        Atvaizdas


                        Nežinau, ar tai yra tai, apie ką aš galvoju. Laukiu Godo komentaro
                        Wow, koks eksponatas, ačiū. Kaipgi čia be komentaro, jei toks unikalus daiktas įdėtas. Žiūrėjau, varčiau, didinau - ir atrodo, kad tai tikrai tas mano jau seniau minėtas mažasis RKU-01-125! Šiaip kai tenka nustatyti abejotino šviestuvo kilmės šalį, laikotarpį - daugiausiai dėmesio skiriu lizdui, nes bent jau rusiškus ir lenkiškus lizdus gerai pažįstu. Na o čia, kiek įžiūriu, yra 7 deš. pab.- 8 deš. pr. keraminis rusiškas E27 lizdas. Taigi, matyt kad tai ir yra RKU-01 mini. Jų iš viso gyvenime du esu matęs, bet man atrodo, kad tai ir yra tai! Tik tiksliai nepamenu, ar tokia smailėjanti, šiek tiek kitokia nei didžiojo, forma buvo. Beje, kur sumedžiota?

                        Comment


                          Parašė Godo Rodyti pranešimą
                          Wow, koks eksponatas, ačiū. Kaipgi čia be komentaro, jei toks unikalus daiktas įdėtas. Žiūrėjau, varčiau, didinau - ir atrodo, kad tai tikrai tas mano jau seniau minėtas mažasis RKU-01-125! Šiaip kai tenka nustatyti abejotino šviestuvo kilmės šalį, laikotarpį - daugiausiai dėmesio skiriu lizdui, nes bent jau rusiškus ir lenkiškus lizdus gerai pažįstu. Na o čia, kiek įžiūriu, yra 7 deš. pab.- 8 deš. pr. keraminis rusiškas E27 lizdas. Taigi, matyt kad tai ir yra RKU-01 mini. Jų iš viso gyvenime du esu matęs, bet man atrodo, kad tai ir yra tai! Tik tiksliai nepamenu, ar tokia smailėjanti, šiek tiek kitokia nei didžiojo, forma buvo. Beje, kur sumedžiota?
                          ...visai šalia Norfos bazės Savanorių prospekte. Pastebėjau du tokius (vienas iš jų - uždaroje teritorijoje). Padariau 25 kadrus, kol kažkas normalaus gavosi

                          Comment


                            Vilnniaus universiteto gamtos fakulteto vidinis kiemas (Čiurlionio g.)



                            Comment


                              Parašė Civis Rodyti pranešimą
                              Trumpam iš Vilniaus persikelkime į Marijampolę...
                              Sovietų laikais pramonės įmonių sąveikai vykdyti, ryšiams su miesto vykdomuoju komitetu ir ūkio organizacijomis palaikyti veikė įmonių direktorių taryba. Toks specifinis glaudus bendradarbiavimas leido spręsti įvairias miesto problemas. Vieni iš tokio bendradarbiavimo vaisių - dabartinės J. Basanavičiaus aikštės šviestuvai, kuriuos XX a. 9-ajame dešimtmetyje pagamino Maisto pramonės automatų gamykla, įprastai tokiais dalykais neužsiiminėjusi...
                              Atvaizdas

                              Atvaizdas
                              Puikus tų laikų specifinio bendradarbiavimo rezultatas - autentiški marijampolietiški (kapsukietiški) šviestuvai. Vienokios ar kitokios originalios detalės formuoja savitą miesto, miestelio veidą. Labai gaila būtų, jei vieną dieną šie šviestuvai butų pakeisti serijinės gamybos toršerais...

                              Comment


                                Pseudosenoviniai žibintai Palangoje. Fotografuota 2009-ųjų pavasarį:





                                Comment


                                  Parašė Civis Rodyti pranešimą
                                  Trumpam iš Vilniaus persikelkime į Marijampolę...
                                  Visai įdomūs tie "autoriniai" Marijampolės stulpai, kažin, negi ir gaubtai specialiai jiems gaminti, nes nepanašūs į jokius standartinius? O tai gali juos ir pražudyti - jei suduš, bus sakoma, nestandartiniai, nėra kuo pakeisti ir lengva ranka pastatys ką nors naujo ir standartinio. O tas RTU-02 labai ant liauno stulpelio, atrodo, ims ir nulinks

                                  Na o šįsyk reportažiukas iš Saulėtekio, Plytinės g., ten vairavimo aikštelėje ir prie VGTU Transporto rūmų dar yra nemažai railman'o jau rodytų, mano mėgstamų vengriškų EKA, arba kaip lenkai įvardijo, Elektromos šviestuvų. Kur tiesa, nežinau, bet patys vengrai tokias ir panašias naujesnes lempas EKA vadina.



                                  Ši visiškai "ledinė", matyt nelabai ir naudota, net gaubtas nepageltęs. Manau, kad jų gaubtai gelsdavo ne tik nuo saulės ir laiko, bet ir nuo gyvsidabrio lempos šviesos, kurioje yra šiek tiek ultravioletinių, infraraudonųjų spindulių ir pan., todėl ta šviesa turi blukinamojo, teoriškai ir dezinfekuojamojo poveikio. Net ir soliariumų lempos yra specialios rūšies gyvsidabrinės, tad teoriškai ir šiek tiek įrusti įmanoma ilgai būnant gyvsidabrio lempų šviesoje
                                  Matosi ir "reversinė" lemputė, ir antspaudukas su pasu, kurio neišeina perskaityti, ir reguliuojami reflektoriai, ir ant dangtelio "punktyras" vertikaliai gembei.



                                  Na, kad lenkai, projektuodami senąsias ELGO OUS, nepasižiūrėjo į šias lempas - sunku patikėti



                                  Na o žvalgantis po temą "Radviliškis, tai ką užfiksuoja akis provincijoje" pastebėjau šią brixton foto http://img52.photobucket.com/albums/...s/DSCN1011.jpg, kur įamžintas retokas čekoslovakiškas šviestuvas, Vilniuje tokių nematęs, tik iš Trakų tą modelį pažinojau, ten daug tokių buvo ir pakeitė ne labai seniai, o railman'as ir apie juos yra rašęs, kiek pamenu www.76-82.ru forume.
                                  Paskutinis taisė Godo; 2010.03.09, 00:46.

                                  Comment


                                    Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                    Na o žvalgantis po temą "Radviliškis, tai ką užfiksuoja akis provincijoje" pastebėjau šią brixton foto http://img52.photobucket.com/albums/...s/DSCN1011.jpg, kur įamžintas retokas čekoslovakiškas šviestuvas, Vilniuje tokių nematęs, tik iš Trakų tą modelį pažinojau, ten daug tokių buvo ir pakeitė ne labai seniai, o railman'as ir apie juos yra rašęs, kiek pamenu www.76-82.ru forume.
                                    Pasikartosiu ir papildysiu: 1987 rudenį SKZR'us virš pėsčiųjų tako Alytaus Putinų mikrorajone pakeitė šiais šviesuvais (8 vnt.). Nesuprantu, kuo tas takas nusipelnė, nes niekur kitur panaši "modernizacija" nebuvo atliekama. Tiesa, dar keliolika tokių atsirado miesto centre. Nors šie šviestuvai nebuvo natriniai ir nežavėjo oranžine šviesa, bet jie man labai patiko, o aš pradėjau domėtis gatvių šviestuvais
                                    Neprisimenu, tą patį ar kitą rudenį, vienas nukrito, per kokius 20 - 30 cm nuo tako, kuriuo kasdien praeidavo keli šimtai moskleivių, kurie ir iršrinko nukritėlį. Kai aš nuėjau, radau tik kevalą Tada pirmąkart pamačiau, koks didelis yra gatvės šviestuvas!!!

                                    Nuorodos, kur radau mūsų šviestuvus:
                                    http://www.verejneosvetlenie.sk/mast...?lng=sk&pg=128
                                    http://usporyvm.sweb.cz/verejne_osve...etleni_010.htm
                                    Paskutinis taisė railman; 2010.03.10, 15:17.

                                    Comment


                                      Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                      Tungsram'ų, LBL ir kt. Laukiu tik šviesesnių dienų fotosesijai toje teritorijoje. Prieš keletą metų ieškodamas vieno autoserviso užklupau teritoriją Meistrų/Motorų g.- ne itin jaukus kvartalas, bet yra dviviečių su plastmasiniais krašteliais ir dar teritorija Žirnių g, važiuojant nuo cento, po dešine, netoli sankryžos su Liepkalnio g. - viengubų daug, lyg ir keli dvigubi buvo.
                                      Šiaip jau buvau beplanuojąs išsamiai rašyti apie SKZR'us, nes pats turiu naujesnę vienvietę versiją - tokia pati, tik su trumpesniu gembes laikikliu, tai panagrinėsiu, pafotkinsiu ir įdėsiu greitu laiku Beje tokią naujesnę versiją dar galima apžiūrėti ant buv. "Tauro" baro krašto.
                                      O čia linkėjimai specialiai railman'ui iš:
                                      Kackonių k., Švenčionių r., 2009-12-12
                                      SKZR ilgu gembės laikikliu ir reversiniu lizdu, ir dar priekyje matomomis vielutėmis plastmasiniam apvadėliui tvirtinti
                                      Atvaizdas

                                      N.Daugeliškio, Ignalinos r. 2009-10-10
                                      Čia taip pat ilgu laikikliu, reversiniu lizdu ir su visu plastmasiniu apvadėliu, kas gana retai randama
                                      Atvaizdas


                                      Parašė railman Rodyti pranešimą
                                      ...kad yra SKZR'ai su skirtingo dydžio gembės laikikliais buvau pastebėjęs, bet į tai nesigilinau, kad yra su reversiniais patronais irgi žinojau. Na, bet apie plastmasinius apvadėlius - niekada nežinojau!!!
                                      Pamenu buvau radęs SKZR'o išsamų aprašą rusų kalba. Vėliau, dar kartą išsamiai perskaitęs ir pastebėjęs, kad viena šviestuvo dalių yra plastmasinis apvadėlis (и козырьком из молочного полиметилметакрилита), nusprendžiau, kad mano žinios kertasi su tuo kas parašyta ir to aprašo nusprendžiau niekam nerodyti... Bet tada savo žodį tarė Godo

                                      Beje, rusai mėgsta ir kitus to laikmečio panašių charakteristikų šviestuvus vadinti SKZR, tiek lenkiškus, tiek vokiškus ir t.t. Ir tai buvo sukėlę sumaištį mano galvoje

                                      Dvigubi SKZR Žemuosiose Paneriuose:


                                      Paskutinis taisė railman; 2010.03.10, 17:15.

                                      Comment


                                        Parašė railman Rodyti pranešimą
                                        Pseudosenoviniai žibintai Palangoje. Fotografuota 2009-ųjų pavasarį:

                                        Atvaizdas


                                        Atvaizdas


                                        Atvaizdas

                                        Analogiški žibintai Rusnėje. Foto 2010 03



                                        Sekite savo banknotus

                                        Comment


                                          Alytuje, S. Dariaus ir S. Girėno g.

                                          Šis šviesos diodų 56 W šviestuvas LU2 naktį švietė gan neblogai. Savotiškas melsvumo atspalvis. Gyvsidabrio lempos šviesa baltesnė. Tačiau šio šviestuvo srautas jau pakankamas. Alytuje išbandomas tik vienas toks šviestuvas.



                                          SP-90 šviesos diodų lempa, 28 W. Sumontuota standartiniame šviestuve. Šviečia silpnai. Gatvės ar šaligatvio apšvietimui ant standartinio stultpo per silpna. Tiktų parkų šviestuvuose, kurie tvirtinami ant žemesnių stulpų. Alytuje yra išbandomos trys tokios lempos. Deja, viena nedegė.



                                          Nelabai gera vieta parinkta tų šviestuvų išbandymui. Per daug didelė teritorijos tarša šviesa nuo kitų šviestuvų, reklamų, banko kiemo apšvietimo. Todėl sunkoka įvertinti tikrąjį šviesos srautą, kurį spinduliuoja šviesos diodai. Visgi, kaip minėjau, 28 W lempos pakaitalas per prastas, o 56 W integruotas šviestuvas generuoja gan padorų šviesos srautą.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X