Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų gatvių apšvietimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė railman Rodyti pranešimą
    Ačiū vidoq už vertingą foto medžiagą
    Savo archyvuose radau OUS-250 (rusiškom raidėm užrašyta).
    Ar čia tas šviestuvas, kuriais buvo apšviesta Kęstučio gatvė ir Liubarto tiltas apie 1988?
    Tikrai taip. Tik su natrio vamzdeliais. Jie praktiškai niekuo nesiskiria nuo dabartinių Elgo "Strada", dababartinės gal dažais kokybiškiau padengtos ir aliumininis korpusas dailiau išpresuotas. Ir dar kartais senųjų OUS reflektorinės dalies išorė būdavo ne dažyta, o blizgančio aliuminio (yra tokių prie "Karolinos" viešbučio, prie progos nufotografuosiu). Šiaip nesuprantu, kodėl Kęstučio g. juos keitė, kai reformavo gatvių apšvietimą? Paaiškinimas peršasi vienas - pirkimai už valdiškus pinigus visuomet kam nors būna naudingi.

    Comment


      Didžiai dėkui už nuorodas! Tas kaitrinių lempučių šventines girliandas dar atmenu

      Comment


        Žinojau, kad toks forumas yra, bet niekada jame nesilankiau. Ačiū, vidoq
        Na ir nuotrauka į temą:

        Vilnius 1950m. Iš TVR pranešimo
        http://193.219.79.161/viewtopic.php?...=asc&start=525
        .
        Paskutinis taisė railman; 2011.03.12, 09:20.

        Comment


          Pirmasis lenkiškas šviestuvas su natrio lempa - OUS 400W (oprawa uliczna sodowa) buvo pagamintas 1978 metais.

          Jų gamyba tęsėsi iki 1985 m. Buvo ir 2x400W versija. Dėl kvadratinės formos lenkai ją vadina "kwadratowka".
          .
          Paskutinis taisė railman; 2010.10.01, 23:22.

          Comment


            Parašė Godo Rodyti pranešimą
            O štai 3 ir 4 foto matyti vengriškos lempos (būta kelių modelių), tokios pat su gyvsidabrio lempomis iki 1997 m. Žvėryno žiede buvo. O tokių su natrio lempomis prieš ~10 metų mačiau tik pačioje Vengrijoje, Lietuvoje tokių geltonai šviečiančių neteko matyt, todėl čia irgi manau jos gyvsidabrinės. Dar netoli Litexpo, prie "Elektromarkt" bazės tokių lempų yra užsilikę (o čia galima jas be gaubtų pamatyti: http://fotkidepo.ru/?id=photo:218853 , kad tai rumuniškos Elektrofar "Mars" - mano žiniomis netiesa!)
            Vengrišką šviestuvą įamžinau prie Antakalnio klinikų. Nors jis skiriasi nuo tų, ką mačiau forume www.lighting-gallery.pl, tačiau lenkai sako, kad tai - aštunto dešimtmečio vengriškas Elektromos.
            Elektromos buvo pirmieji natrio šviestuvai Lenkijoje. 1976 metais, Poznanėje naujame greitkelyje, sumontuota apie 320 tokių Elektromos šviestuvų. Tuo metu, lenkiškas OUS buvo dar tik projektuojamas. Švietė jie iki 1988 ir buvo pakeisti vietine produkcija. Vengriški buvo sumontuoti įvairiose miesto vietose. Kitų Lenkijos vietų, berods, šie šviestuvai nepasiekė.

            .
            Paskutinis taisė railman; 2010.10.01, 23:20.

            Comment


              Ši prie klinikų tai idealiai išlaikyta ir man kažkodėl graži Mačiau, kai lenkų klausei apie šią lempą. Iš tiesų tai panašumas į senąsias lenkiškas OUS - nenuginčijamas. Aš irgi kažkada maniau, kad jos lenkiškos, kol pačioje Vengrijoje jų iki soties neprisižiūrėjau, o galutinai įsitikinau, kad jos vengriškos šio vengro galerijoje: http://www.lighting-gallery.net/gall...lbum=64&pos=29 - čia šiek tiek naujesnis modelis smailinta apačia. Nurodytas gamintojas - EKA?. O pačiame Budapešte prieš 10 metų daug mačiau tokių dviviečių: http://www.lighting-gallery.net/gall...lbum=64&pos=46 - dabar jau tikriausiai pakeistos jos, nes tada atrodė senos, pageltusiais gaubtais, o egzotiškiausias reginys - dvivietėje lempoje viena lemputė natrio, kita - gyvsidabrio, tokių atvejų ne vieną mačiau Budapešte
              Paskutinis taisė Godo; 2010.01.30, 18:29.

              Comment


                Parašė railman Rodyti pranešimą
                Žinojau, kad toks forumas yra, bet niekada jame nesilankiau. Ačiū, vidoq
                Lygiai tą patį galiu pasakyti, nes visuomet maniau, kad oldtimer tik transporto priemonių, kuriomis išsamiai domėtis nelieka laiko nuotraukos. Pasirodo visokių dar nematytų įdomybių ten yra.
                Štai kad ir:
                Tungsram šviestuvai žiede prie Žaliojo tilto: (AWD foto: http://193.219.79.161/viewtopic.php?...=asc&start=120)

                Čia galite pamatyti "Kobras" ant tiesių gembių toje pat vietoje 1966 m. ( iš http://www.heritage.lt/km/laik/000b.asp?view=0312010536) O aš ten pamenu Leipcigo LBL šviestuvus - taigi įskaitant dabartinius šviestuvus - lempos ten net 4 kartus keistos
                Vaikystės prisiminimų vedamas sumaniau dar parašyti apie tarybinį šventinį apšvietimą. Nors jo priskyrimas gatvių apšvietimui gali būti ginčytinas, aš visgi laikau tai gatvių apšvietimo dalimi.
                Pirmiausia kelios šioje temoje seniau publikuotų tarybinių kadrų nuorodos:
                railman'o pranešimas #37 - nuotrauka prie Rotušės
                Žaliasis tiltas, A. Neniškio nuotrauka
                Vilniaus (L. Giros) g. 1989 m. (iš kn.: Vilnius: mažasis vadovas, V. 1988)
                Liubarto tiltas, 1989 m.(iš: http://193.219.79.161/viewtopic.php?...=asc&start=555)

                Ir galiausiai tai, ką dar pavyko įžvalgyti šiais laikais:
                Girliandos iš keraminių lizdų likutis ant apšvietimo troso A. Stulginskio g.


                Taip pat keraminių lizdų girliandos ant Susisiekimo ministerijos stogo tvorelių Gedimino pr.


                Plastmasinių lizdų girliandos likučiai ant Centrinio knygyno stogo tvorelės, Gedimino pr.


                Daugiausiai štai iš tokių lizdų buvo daromos girliandos: nuotraukoje 1958 m., 1970 m., 1976 m. gamybos, taigi galima numatyti, kokiu laikotarpiu, kokie lizdai naudoti. Tie naujausio modelio lizdai ir dabar Lietuvoje gaminami.

                Nesuprantu tik vieno - keraminiai lizdai iš viršaus apsaugoti nuo kritulių, o kaip kritulius atlaikydavo plastmasiniai lizdai atviru viršumi?
                Paskutinis taisė Godo; 2010.01.31, 19:03.

                Comment


                  Iki šiol www.vilnius.skynet.lt forume skaitydavau tik Žvėryno skiltį, bet kai SPX temoje [VLN] Vilnius 1945 - 1990 (sovietmečio nuotraukos)www.vilnius.skynet.lt pradėjo kelti ir kitų mikrorajonų kadrus, atidžiau peržiūrėjau Lazdynus. Ir mane labai nustebino rumuniški "Elba" (apie juos aš ir railman'as kalbėjome #205 ir #208 pranešimuose ) šviestuvai tuometiniame Kosmonautų (Laisvės) pr. ties Lazdynais. SKZR'us prie Architektų gatvės viadukų ir pats atsimenu, bet "Elbų" nematęs ten. Vadinasi tikrai Vilniuje 8 deš. "Elba" šviestuvų nemaža buvo. Taip bežiūrint senas nuotraukas ir pasitelkiant savus atsiminimus tuoj bus galima daugumos gatvių senuosius šviestuvus susisteminti Tad įkeliu tų kadrų nuorodas: (šaltinis: http://vilnius.borda.ru/?1-12-0-0000...0-0-1265381315)
                  http://www.vilnius.skynet.lt/BORDA/PIL1/lazdynai.jpg (Anatolijaus publikuota foto ~1980 m.)
                  (toliau Brachka publikuotos foto)
                  http://rd.foto.radikal.ru/0707/b1/f0627c0193d4.jpg ~1974 m.
                  http://rd.foto.radikal.ru/0707/01/bc99b0e3f6d1.jpg
                  http://rf.foto.radikal.ru/0707/2d/4468ce461d3e.jpg
                  http://rf.foto.radikal.ru/0707/61/e9390430a268.jpg

                  Comment


                    Olandų g. apylinkės, mokyklos tech. laboratorijos apšvietimas...





                    Comment


                      Natrio šviestuvai Žemaitės gatvėj 1984/85 žiema. Bokštas demontuotas 1985 rugsėjį spalį.

                      Paskutinis taisė vidoq; 2010.02.06, 12:55.

                      Comment


                        Parašė Godo Rodyti pranešimą
                        Vaikystės prisiminimų vedamas sumaniau dar parašyti apie tarybinį šventinį apšvietimą. Nors jo priskyrimas gatvių apšvietimui gali būti ginčytinas, aš visgi laikau tai gatvių apšvietimo dalimi.
                        Apšvietimas pagal paskirtį skirstomas į funkcinį ir dekoratyvinį. Tuo remiantis visi šventiniai papuošimai gali laikomi gatvių apšvietimo dalimi.


                        Parašė Godo Rodyti pranešimą
                        Nesuprantu tik vieno - keraminiai lizdai iš viršaus apsaugoti nuo kritulių, o kaip kritulius atlaikydavo plastmasiniai lizdai atviru viršumi?
                        Manau, kad nelabai kam tai rūpėjo ir darė iš to, ką turėjo. Keraminį patroną su apsauga pamačiau pirmąkart

                        Parašė Godo Rodyti pranešimą
                        Iki šiol www.vilnius.skynet.lt forume skaitydavau tik Žvėryno skiltį, bet kai SPX temoje [VLN] Vilnius 1945 - 1990 (sovietmečio nuotraukos)www.vilnius.skynet.lt pradėjo kelti ir kitų mikrorajonų kadrus, atidžiau peržiūrėjau Lazdynus. Ir mane labai nustebino rumuniški "Elba" (apie juos aš ir railman'as kalbėjome #205 ir #208 pranešimuose ) šviestuvai tuometiniame Kosmonautų (Laisvės) pr. ties Lazdynais. SKZR'us prie Architektų gatvės viadukų ir pats atsimenu, bet "Elbų" nematęs ten. Vadinasi tikrai Vilniuje 8 deš. "Elba" šviestuvų nemaža buvo. Taip bežiūrint senas nuotraukas ir pasitelkiant savus atsiminimus tuoj bus galima daugumos gatvių senuosius šviestuvus susisteminti Tad įkeliu tų kadrų nuorodas: (šaltinis: http://vilnius.borda.ru/?1-12-0-0000...0-0-1265381315)
                        http://www.vilnius.skynet.lt/BORDA/PIL1/lazdynai.jpg (Anatolijaus publikuota foto ~1980 m.)
                        (toliau Brachka publikuotos foto)
                        http://rd.foto.radikal.ru/0707/b1/f0627c0193d4.jpg ~1974 m.
                        http://rd.foto.radikal.ru/0707/01/bc99b0e3f6d1.jpg
                        http://rf.foto.radikal.ru/0707/2d/4468ce461d3e.jpg
                        http://rf.foto.radikal.ru/0707/61/e9390430a268.jpg
                        Beje, Lazdynuose būta ir liuminescencinių SKZL...
                        ...ir mano mylimiausių RTU02 (o gal SVR125), kurie mano nuomone yra/buvo neatsiejama tarybinio laikotario Lazdynų detalė.

                        Iš fotoalbumo Vilnius, leidykla Mintis 1980.
                        .
                        Paskutinis taisė railman; 2013.07.31, 17:58.

                        Comment


                          Parašė vidoq Rodyti pranešimą
                          Natrio šviestuvai Žemaitės gatvėj 1984/85 žiema. Bokštas demontuotas 1985 rugsėjį spalį.

                          Atvaizdas
                          Pirmiausiai reikia tik padėkoti vidoq'ui už tokias atkaklias pirmųjų Vilniuje natrio šviestuvų paieškas Tačiau man atrodo, kad ten matyti RKU/ŽKU-02. Bet kad jie su natrio lemputėmis - sunkiai tikėtina. ~1985 m. Vilniuje mano žiniomis natrio lemputės dar masiškai nebuvo naudojamos ir dažnai į natrio lempoms pritaikytus šviestuvus (pvz.: Elgo OUS, Elektrosvit "Ambasador", ar kokius ŽKU) buvo sukamos gyvsidabrio lempos, mat natrio droseliai jas šildo be problemų. Todėl manau, Žemaitės gatvėje matomi šviestuvai yra RKU-02 arba, mažai tikėtina, ŽKU-02 su gyvsidabrio lemputėmis. Natrio lempos tuomet dar tik plito Maskvoje

                          Parašė railman Rodyti pranešimą
                          Beje, Lazdynuose būta ir liuminescencinių SKZL...
                          Tikriausiai kiemuose, nes ir Karoliniškių kiemai ilgai buvo apšviečiami daugiausiai liuminescensinėmis lempomis.

                          Parašė railman Rodyti pranešimą
                          ...ir mano mylimiausių RTU02 (o gal SVR125), kurie mano nuomone yra/buvo neatsiejama tarybinio laikotario Lazdynų detalė.
                          Aš taip pat priklausau RTU-02 mėgėjams - RTU-02 tikrai proporcingi ir gražūs, o iš gembinių šviestuvų man tikrai kažkuo mielas paprasčiausių SKZR'ų dizainas: paprastas "kaip dvi kapeikos", bet kartu ir dailus
                          Paskutinis taisė Godo; 2010.02.06, 18:55.

                          Comment


                            Kai fotografavau ELBA'as prie bendrabučio ties Kalvarijų/Žvalgų sankryža, paėjėjęs toliau radau ne tik ORZ-6-1 versija 2, su savadarbėm apsauginėm grotelėm #216, bet ir vokiškus, kabinamus ant troso, bet pritvirtintus ant gembės šviestuvus:




                            Tiesa, ką tik aptikau gerą foto temoje Rokiškis, autorius pawliuz. Nuotraukoje matosi, kad P. Širvio gatvėje, kas antras šviestuvas yra senas, vokiškas ir be to negembinis (galbūt didesnis nei nuotraukoje viršuje)...

                            Comment


                              Parašė railman Rodyti pranešimą
                              Beje, Lazdynuose būta ir liuminescencinių SKZL...
                              Taip, buvo beveik visose kiemuose [keleta Žėručio gatvės gale], siandien islikusios stadione [40 vid. m-la], deja neveikiancios .



                              Paskutinis taisė vidoq; 2010.02.07, 22:57. Priežastis: grmt.

                              Comment


                                Parašė Lich Rodyti pranešimą
                                Ir jau kad prakalbau apie Neringą, galiu drąsiai teigti jog ten toršerinių šviestuvų sostinė. Turbūt nerastum tokio kiekio skirtingų toršerinių šviestuvų, kaip Neringos mieste. Apie visus ten matytus šviestuvus planavau padaryti fotoreportažą, bet šiuo metų laiku, labai jau šalta vaikštinėti ir rinkti info apie skirtingus modelius. Teks palaukti iki pavasario...
                                Pavasaris ne už kalnų

                                Parašė anaiptol Rodyti pranešimą
                                Olandų g. apylinkės, mokyklos tech. laboratorijos apšvietimas...
                                Atvaizdas

                                Atvaizdas

                                Atvaizdas
                                Geras ledinis šviestuvas. VEKS'as už tokį apšalusį šviestuvą būtų nemažą krūvelę pinigų išleidęs ir pavadinta būtų "Ledo ir šviesos shou"


                                Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                , o iš gembinių šviestuvų man tikrai kažkuo mielas paprasčiausių SKZR'ų dizainas: paprastas "kaip dvi kapeikos", bet kartu ir dailus
                                SKZR'ų niekada nepraleidžiu progos nufotografuoti. Dar mokydamasis mokykloje buvau pilnius sąsiuvinius pripiešęs SKZR'ų. Beje, nereikia pamiršti, kad buvo ir double versija 2x250W, dabar labai retai surandama:

                                Fotografuota Alytuje 2009 03.
                                .
                                Paskutinis taisė railman; 2010.06.13, 12:19.

                                Comment


                                  Parašė railman Rodyti pranešimą

                                  SKZR'ų niekada nepraleidžiu progos nufotografuoti. Dar mokydamasis mokykloje buvau pilnius sąsiuvinius pripiešęs SKZR'ų. Beje, nereikia pamiršti, kad buvo ir double versija 2x250W, dabar labai retai surandama:
                                  /\ Prisipažinsiu ir aš juos papaišydavau, nes Žvėryne SKZR'ų pilna būdavo ir piešti juos labai lengva O dvivietę versiją be abejo žinau, dalyje Upės gatvės tokios būdavo.
                                  Jei dabar nori dvigubų pasipaveiksluoti ir dar net šviečiančių vakarais, išduosiu savo "komercines paslaptis" ir pasufleruosiu kelias vieteles, kur pats vis planuoju fotografuot: dar vakar vakare apžiūrėjau nesaugomą teritoriją T.Ševčenkos g.16 - gilumoje tikras senų lempų rojus, kur yra dvigubų SKZR'ų, Tungsram'ų, LBL ir kt. Laukiu tik šviesesnių dienų fotosesijai toje teritorijoje. Prieš keletą metų ieškodamas vieno autoserviso užklupau teritoriją Meistrų/Motorų g.- ne itin jaukus kvartalas, bet yra dviviečių su plastmasiniais krašteliais ir dar teritorija Žirnių g, važiuojant nuo cento, po dešine, netoli sankryžos su Liepkalnio g. - viengubų daug, lyg ir keli dvigubi buvo.
                                  Šiaip jau buvau beplanuojąs išsamiai rašyti apie SKZR'us, nes pats turiu naujesnę vienvietę versiją - tokia pati, tik su trumpesniu gembes laikikliu, tai panagrinėsiu, pafotkinsiu ir įdėsiu greitu laiku Beje tokią naujesnę versiją dar galima apžiūrėti ant buv. "Tauro" baro krašto.
                                  O čia linkėjimai specialiai railman'ui iš:
                                  Kackonių k., Švenčionių r., 2009-12-12
                                  SKZR ilgu gembės laikikliu ir reversiniu lizdu, ir dar priekyje matomomis vielutėmis plastmasiniam apvadėliui tvirtinti

                                  N.Daugeliškio, Ignalinos r. 2009-10-10
                                  Čia taip pat ilgu laikikliu, reversiniu lizdu ir su visu plastmasiniu apvadėliu, kas gana retai randama
                                  Paskutinis taisė Godo; 2010.02.08, 10:13.

                                  Comment


                                    Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                    /\ Prisipažinsiu ir aš juos papaišydavau, nes Žvėryne SKZR'ų pilna būdavo ir piešti juos labai lengva O dvivietę versiją be abejo žinau, dalyje Upės gatvės tokios būdavo.
                                    Jei dabar nori dvigubų pasipaveiksluoti ir dar net šviečiančių vakarais, išduosiu savo "komercines paslaptis" ir pasufleruosiu kelias vieteles, kur pats vis planuoju fotografuot: dar vakar vakare apžiūrėjau nesaugomą teritoriją T.Ševčenkos g.16 - gilumoje tikras senų lempų rojus, kur yra dvigubų SKZR'ų, Tungsram'ų, LBL ir kt. Laukiu tik šviesesnių dienų fotosesijai toje teritorijoje. Prieš keletą metų ieškodamas vieno autoserviso užklupau teritoriją Meistrų/Motorų g.- ne itin jaukus kvartalas, bet yra dviviečių su plastmasiniais krašteliais ir dar teritorija Žirnių g, važiuojant nuo cento, po dešine, netoli sankryžos su Liepkalnio g. - viengubų daug, lyg ir keli dvigubi buvo.
                                    Šiaip jau buvau beplanuojąs išsamiai rašyti apie SKZR'us, nes pats turiu naujesnę vienvietę versiją - tokia pati, tik su trumpesniu gembes laikikliu, tai panagrinėsiu, pafotkinsiu ir įdėsiu greitu laiku Beje tokią naujesnę versiją dar galima apžiūrėti ant buv. "Tauro" baro krašto.
                                    O čia linkėjimai specialiai railman'ui iš:
                                    Kackonių k., Švenčionių r., 2009-12-12
                                    SKZR ilgu gembės laikikliu ir reversiniu lizdu, ir dar priekyje matomomis vielutėmis plastmasiniam apvadėliui tvirtinti
                                    Atvaizdas

                                    N.Daugeliškio, Ignalinos r. 2009-10-10
                                    Čia taip pat ilgu laikikliu, reversiniu lizdu ir su visu plasmasiniu apvadėliu, kas gana retai randama
                                    Atvaizdas
                                    ...kad yra SKZR'ai su skirtingo dydžio gembės laikikliais buvau pastebėjęs, bet į tai nesigilinau, kad yra su reversiniais patronais irgi žinojau. Na, bet apie plastmasinius apvadėlius - niekada nežinojau!!! Dabar atidžiau pažiūrėjęs paties fotografuotus SKZR'us pastebėjau vielutes plastmasiniam apvadėliui tvirtinti...
                                    Ačiū už linkėjimus ir "profesines" paslaptis

                                    Comment


                                      Šiuos, daugiausiai provincijoje naudojamus šviestuvus su kaitrinėmis lemputėmis ir E 27 lizdais, visą laiką vadindavau "rundeliukais" [toks nedidelis puodas su viena rankena]. Pasirodo tai NKU-100, naudoti Breste nuo 1964 m. Tikėtina, kad ir gaminti tikriausiai Baltarusijoje. Plačiau žiūrėti čia

                                      Comment


                                        Sakiai, prie autobusu parko.



                                        Alytus, buvusi autobusu stotis, dabar Jotvingiu turgus.



                                        Babtai, Kauno raj.

                                        Comment


                                          Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                          Šiuos, daugiausiai provincijoje naudojamus šviestuvus su kaitrinėmis lemputėmis ir E 27 lizdais, visą laiką vadindavau "rundeliukais" [toks nedidelis puodas su viena rankena]. Pasirodo tai NKU-100, naudoti Breste nuo 1964 m. Tikėtina, kad ir gaminti tikriausiai Baltarusijoje. Plačiau žiūrėti čia
                                          Atvaizdas
                                          Vis galvojau, įdės "rundeliuko" nuotrauką kas ar ne. Pamenu viename kaime/gyvenvietėje Lazdijų rajone gatvelės buvo jais apšviestos ir ant namo, kur aš lankiausi toks "nesusipratimas" puikavosi.

                                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                          Sakiai, prie autobusu parko.

                                          Atvaizdas


                                          Alytus, buvusi autobusu stotis, dabar Jotvingiu turgus.

                                          Atvaizdas
                                          Man, tokie dievo ir zmonių pamiršti eksponatai ir patinka, ir nerimą kelia...

                                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą

                                          Babtai, Kauno raj.

                                          Atvaizdas
                                          Neseniai žiūrėjau seną vieną filmą, kuriame rodoma apie į skrydį į Marsą ar pan., o filmo pradžioje grėsmingai pasakoma, kad veiksmas vyksta 2014 metais! O štai ir 2010-ieji atėjo, taip kaip rodė filme žmonija dar neskaraido, o Babtų gatvelėse šviečia "kepurė" su Iljičiaus lempute... Jėga
                                          P.s.: Iljičius neišrado lemputės
                                          Paskutinis taisė railman; 2010.02.10, 21:06.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X