Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus paslaptys su šiurpuliukais ;)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Vilniaus paslaptys su šiurpuliukais ;)

    Sveiki, nepasikuklinau ir sukūriau atskirą temą, nes manau, jog šis mano fotoreportažas bus vertas atskiros temos.
    Čia noriu pristatyti keletą įdomesnių ir ne visada praeivių matomų Vilniaus vietų ir pagrindinį savo šiandienos kelionės tikslą - grafų Umiastovskių rūmus. Bet apie viską nuo pradžių

    1. Kiekvieną kartą išėjęs iš namų nustembu, koks vis dėlto populiarus yra šis parkelis šalia statomų prokuratūrų rūmų.


    2. Eilinis "kamštukas" ties "Žalgirio" stadionu. Nu, nėr ko norėt - lygiai pusė šešių vakaro


    3. Kadangi pasivaikščiot neišeinu labai dažnai, vėlgi šiek tiek nustembu, kokia populiari Neries pakrantė


    4.


    5. Eidamas pro prezidentūrą kaip tik "pataikiau" ant vėliavų nuleidimo ceremonijos. Bet ten vyko ne visai oficiali ceremonija, o kažkas panašaus į mokymus ar generalinę repeticiją.

    "ĮSAKAU LIETUVOS RESPUBLIKOS VĖLIAVĄ NULEIST!!!"


    6.


    7.


    8. O štai ir tarpinis kelionės tikslas. Praėjus prezidentūrą ir pakilus Universiteto gatve prieiname tokius vartus. Nagi, prisipažinkit, keli iš Jūsų yra matę prezidentūros vidinį kiemą? Tuoj pamatysim.


    9. Šiuose rūmuose įsikūręs koks tai italų kalbos ar tai kultūros institutas ar kažkas panašaus.


    10. Lendame pro dar vienus vartelius.


    11. Ir patenkame į štai tokią terasą.


    12. Kurioje randame labai gražią šachmatų lentą


    13. Ir, žinoma, prezidentūros vidinį kiemą


    14. Beje, iš šios terasos galima patekti į kitų namų kiemus


    15. Dar kartelį terasa iš kitos pusės ir judame toliau.


    16. Lendu į pakeliui pasitaikiusį dar vieną kiemą ir ten randame kokį tai įdomų namuką:


    17. Bei kadaise buvusį balkoną


    18. O pasirodo, šiame kieme vyksta statybos ir automobilių reikėtų neparkuoti


    19. Žvilgsnis už tvoros


    20. Dar kartą. Ir keliaujame toliau.


    21. Štai ir mano kelionės tikslas - Grafų Umiastovskių rūmai (Trakų g. 2). Šis pastatas tikrai žinomas daugumai vilniečių, pirmasis jo aukštas "okupuotas" "Fashion" klubo, baro ir restorano, o antrąjame įsikūrusi šiokia tokia galerija, beje, gyvenanti savo paskutines dienas. Deja, daug informacijos apie šiuos rūmus rasti nepavyko, tačiau daug įdomaus sužinojau iš parodą prižiūrinčios ir bilietus pardavinėjančios moteriškės.



    22.


    23.


    24. Štai tokia paroda ten vyksta. Beje, kiek pavyko sužinoti, tai yra apskritai paskutinė paroda šiuose rūmuose, vėliau jie bus uždaryti ar tai rekonstrukcijai, ar tai privatizuoti.. Žodžiu, liko visai nedaug laiko ten apsilankyti.


    25.


    26. Bandau eiti į vidų. Kaip vėliau sužinojau, Napoleonas šiais laiptais žirgu užjojo


    27. Mane pasitinka štai ši maloni moteris, kuri mielai sutinka papasakoti apie šiuos rūmus. Beje, kadangi bilietas kainavo 2 Lt (studentams), o aš turėjau tik 20, ši moteris neturėjo man grąžos, taigi, buvau įleistas nemokamai. Bet prižadėjau, kad pareklamuosiu parodą, taigi, labai tikiuosi, kad bent keli iš Jūsų po šio reportažo ten apsilankysite ir taip išpirksite mano skolą


    28. Dviejų šimtų metų senumo autentiškas parketas


    29. Žengiu tolyn labiau apžiūrinėdamas rūmų detales, negu paveikslus.


    30.


    31.


    32.


    33.
    Nors už lango verda gyvenimas, viduje tvyro slogi ir baugi atmosfera... netrukus sužinosime kodel.


    34.

    35.

    36. Už šių durų - kambarys, kuriame grafas pasikorė. Kalbama, jog rūmuose vis dar klajoja jo vėlė gąsdindama prašalaičius...


    37. Šiek tiek nejauku žengti vidun.


    38. Štai tas kambarys...


    39.


    40. O čia įdomiausia rūmų dalis - terasa su įspūdinga skulptūra. Ir viskas dvelkia autentika, senove... mane tai labai veža tokie pastatai.


    41.


    42.


    43.


    44.


    45. Toliau kieme matyti Vilniaus gynybinės sienos likučiai, kurios dalį nugriovė kažką ten statantys tautiečiai


    46.


    47. Grafai Umiastovskiai ne visai tokį vaizdą savo laikais regėjo...


    48. O tada nutiko keistas dalykas. Mums su ta moterim besišnekučiuojant terasoj, aiškiai pasigirdo, kaip trinktelėjo pagrindinės durys. Iš karto pagalvojom, kad kažkas atėjo, tačiau kai nuėjom prie durų (ten trys žingsniai) - ten nebuvo nei gyvos dvasios! Visame rūmų antrame aukšte buvo tik du žmonės - aš ir ta moteriškė. Kas nors trinktelėti durimis ir greitai pabėgti tikrai negalėjo, nes vienintelis kelias - žemyn laiptais, o jie seni ir mediniai, taigi, puikiai girdisi, kai kas nors jais lipa, o ir taip greitai kažin ar įmanoma jais nusileisti... Nu aš jau ne juokais sunerimau, šiurpuliukai pradėjo bėgioti, o ji sau ramiai, sako - va, grafas vaikšto...


    49. Beklausydamas istorijų apie tai, kaip čia nuolat girdisi žingsniai, krentančių paveikslų garsai ar durų trenksmai, padarau dar keletą nuotraukų ir po truputį ruošiuosi judėti. Velnias griebtų, rimtai ne jauku pasidarė...


    50.


    51.


    52. Padėkojęs prižiūrėtojai ir prižadėjęs reklamą atsisveikinu. Štai tie laiptai.


    53. Virš jų - tiltelis į kitas patalpas.


    54. Lauko durų prieangio grindys.


    55. Ar šiuo metu grafo vėlė žiūri pro šiuos langus...?


    56. Ir štai reportažo "vinis". Pasakykite man, kas ten tarpdury? Tai pamatęs, vos nuo kėdės nenuvirtau...


    57. Štai šios nuotraukos crop'as. Nebaugu? Nuo šiol pradėsiu rimčiau žiūrėti į istorijas apie vaiduoklius...


    Tai tiek šiurpuliukų šiltą balandžio vakarą

    58. Na ir pabaigai, kelios fotkės pakeliui namo. Tiesiog puikiai atnaujintas bažnyčios fasadas ir skveras.


    59.


    60. Ir kad jau pakeliui užmačiau tokį, tai paagituosiu A mažu suveiks kam



    VISKAS, dėkoju už Jūsų dėmesį ir sugaištą laiką, tikiuosi, buvo įdomu.

    Ir netikėkit tom pasakom apie vaiduoklius Saldžių sapnų!

    #2
    Dėkui už neeilinį reportažąBuvo smagu/baugu pažiūrėt
    Mano darbai deviantart'e

    Comment


      #3
      Wow!!! Kaip gražu!!! Fantastika!!! Labai ačiū !!!

      Comment


        #4
        dėkui, tikrai įdomus reportažas.
        pasidarė gėda, kad 6 metus sistemingai lankausi Tiškevičių rūmuose, bet apie priešais esančius Umiastovskių rūmus nieko nežinojau.. ir kad juose yra tokia galerija.
        reiks bėgt kol neuždarė ir vaiduoklių neišbaidė

        teko lankytis rusyje, kol Fashion'as dar nebuvo įrengtas. įspūdinga yra autentiška gynybinės sienos dalis. tik deja atrodo, kad fashion'as su savo grandioziniais remontais pagadino pačio namo būklę.

        Comment


          #5
          Reportažas manau nereikalaujatis komentarų. Nerandu žodžių.

          IT. Sicilija
          PT. 11 dienų Portugalijos keliais
          LT. Kaunas 2009.01.04

          Comment


            #6
            kažkur ten (Trakų ir Pylimo gatvių sankryžoje) atiduotos patalpos Vilniaus merų klubui, kur Zuokas yra garbės prezidentas. Galbūt tai ir bus tos.


            apie statybas. manau tai Klaipėdos 7a. Jos buvo pradėtos gana senai, tada viskas sustojo ir nieko ten nevyko. sekančią dieną išrinkus merą vėl kiemas buvo pilnas technikos ir vyko kažkokie darbai. dabar vėl tylu ramu.

            Comment


              #7
              holy shit.. nu ir nubėgo šiurpuliukai nuo to silueto.. net mano analitinis pragmatinis protas suabejojo kas yra tikra..

              respect už reportažą.
              Jūsų,
              Analitikas PlėtRa™

              Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

              Comment


                #8
                Ačiū už reportažą
                Mano galerija Flickr'yje

                Comment


                  #9
                  Jei atiteko Merų? (ar ne Verslininkų) klubui ir jį AUTENTIŠKAI restauruos ir pan. gal ir gerai, nes matosi, kad po truputį nyksta.

                  O šiaip puikus reportažas. Kažin kiek dar ten bus galima lankytis.. Reiktų kitą savaitę nulėkti.
                  P.

                  Comment


                    #10
                    Parašė vap Rodyti pranešimą
                    Jei atiteko Merų? (ar ne Verslininkų) klubui ir jį AUTENTIŠKAI restauruos ir pan. gal ir gerai, nes matosi, kad po truputį nyksta.

                    O šiaip puikus reportažas. Kažin kiek dar ten bus galima lankytis.. Reiktų kitą savaitę nulėkti.
                    Nu aš labai tikiuosi, kad restauruos. O lankytis galima, berods, kol ši paroda veiks - iki gegužės 11 dienos, taigi, dar yra šiek tiek laiko.

                    Comment


                      #11
                      Vienas geresnių pastarojo meto reportažų
                      Kaip po dykumą blaškiausi

                      Comment


                        #12
                        Džiaugiuosi, kad Jums patiko. Ačiū už gerus atsiliepimus ir įvertinimus

                        Comment


                          #13
                          Parašė minjey Rodyti pranešimą
                          45. Toliau kieme matyti Vilniaus gynybinės sienos likučiai, kurios dalį nugriovė kažką ten statantys tautiečiai
                          Už tokius darbus reikia rankas nukapot. O kur gi žiūri mūsų aršieji paminklosaugininkai, toliau varnas šaudo?

                          Comment


                            #14
                            Puikus reportazas.
                            "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

                            Comment


                              #15
                              O ta "vėlė" ne ta bobutė buvo?
                              Anyway, puikiausias (įdomiausias) mano matytas reportažas šiame forume

                              Comment


                                #16
                                Parašė Paulius Rodyti pranešimą
                                O ta "vėlė" ne ta bobutė buvo?
                                Tegul tai lieka paslapty

                                Comment


                                  #17
                                  Vaiduoklis, kurio koja meta šešėlį

                                  Comment


                                    #18
                                    Kažkaip man atrodo, kad tas durų trenksmas buvo tiesiog nuo skersvėjo
                                    You might surprise yourself.

                                    Miestai.net FB

                                    Comment


                                      #19
                                      Galbūt ir skersvėjis , galbūt dar kas, bet stebina tik vienas - kaip jums viską paprasta paaiškinti. Tikim tik tuo ką apčiuopiam?..
                                      ______________
                                      The Division Bell

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė spirit Rodyti pranešimą
                                        Kažkaip man atrodo, kad tas durų trenksmas buvo tiesiog nuo skersvėjo
                                        Šiaip tai jo, ten skersvėjis šioks toks susidaro, tačiau pačios durys yra pakankamai masyvios ir tvirtai užsidaro, taigi, skersvėjis negalėjo jų atidaryti ir vėl uždaryti

                                        Comment

                                        Working...
                                        X