Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Naujosios Vilnios psichiatrijos ligoninė

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  [VLN] Naujosios Vilnios psichiatrijos ligoninė

  Naršydamas inete, radau straipsnį. Nelabai gera tema, bet jame buvo nuotrauka.
  Štai ši:


  Nežinau kaip fotografuotą, bet atrodo įdomiai(man tai jau tikrai). Tai, XIX a. pabaigoje statytos, Lenkų(berods) kareivinės. Jei šis architektūrinis objektas kam nors įdomus, galiu padaryt fotoreportažą(kai orai pasitaisys).

  #2
  O kur konkrečiau yra šis objektas? Atrodo išties masyviai- net keista, kad šio klomplekso neteko matyti jau eilė metų Vilniuje pragyvenus...
  Kaip po dykumą blaškiausi

  Comment


   #3
   P.S. gal gali numesti nuorodą į straipsnį?

   Be to jei statytos XIX a. pabaigoje tai čia ne lenkų, o rusų kareivinės
   Kaip po dykumą blaškiausi

   Comment


    #4
    cia ne kareivines! tai naujosios vilnios psichiatrine ligonine!
    ---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----

    Comment


     #5
     Psichiatrijos ligoninė

     1889 m. Vilniaus gubernijos medicinos departamento direktorius L. Ragozinas pasiūlė steigti dideles psichiatrijos ligonines, kuriose būtų sutelkti specialistai psichiatrai. 1898 m. projektas pradėtas realizuoti. Tokiu būdu prie Rokantiškių palivarko buvo pastatyta l 000 lovų Vilniaus apygardos psichiatrinė ligoninė, esanti už pusės kilometro nuo Naujosios Vilnios geležinkelio stoties. 1903 m. buvo priimti pirmieji ligoniai. Kartais sakoma, kad prieš I pasaulinį karą Rokantiškės, o ilgainiui ir Naujoji Vilnia išgarsėjo būtent šia ligonine.

     www.vileika.lt
     ---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----

     Comment


      #6
      Nutraukos is www.vilnius.lt/paveldas

      Paskutinis taisė Maxas; 2006.08.21, 14:55.
      ---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----

      Comment


       #7
       Na dabar tai aišku Tą ligoninę žinom. Šiaip ji yra garsi tuo, kad statyta pagal unifikuotą projektą. Buvusioje Rusijos imperijos teritorijoje yra dar 2, ar 3 identiškos būtent psichiatrinės ligoninės.
       Jei, Nikai, turėsi laiko- būtų išties įdomu jei pafotografuotum ją iš arčiau. Kadaise turėjau planą susisiekti su ligoninės vadovybe ir gauti leidimą pafotografuoti viduje, bet nusprendžiau palūkėti, kol įsigysiu galingesnę blykstę.
       Kaip po dykumą blaškiausi

       Comment


        #8
        Bet kokia niuri aplinka. Nakti ten man atrodo nelabai butu malonu. Nikai tai lauksim nuotrauku is ten.
        "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

        Comment


         #9
         Parašė topstarcanada
         Bet kokia niuri aplinka.
         Šiaip tai vietelė tikrai tinkama palaikyti depresinei savijautai

         Comment


          #10
          Aišku ligoninės istorija įdomi. Tačiau šis kompleksas ir arklydės(už pusės km) buvo naudojamos medikų nevisada. Beje iki gel. k. stoties 1.5km.
          Apie aplinką:
          Niūri. Nors vasara parku pasivaikščiot gali būti įdomu, pastebėti šiksnosparnius, kurie ten apsigyveno. Dėja, bet koks tokio plano pąstatas malonumo nekelia. O jei įdomu, tai fotoreportažas bus.

          Straipsnis apie nepadorų elgesi su ligoniais(ne faktinis, datos galimai pakeistos).
          http://psychiatrysait.fateback.com/
          Paskutinis taisė Nikas; 2006.08.21, 17:45.

          Comment


           #11
           Grazus pastatas.Man durnynai labai patinka

           Comment


            #12
            Naujoji Vilnios XX amžiaus pradžioje

            Jeigu XIX a. pradžioje Vilnius buvo trečias miestas Rusijos imperijoje po Peterburgo ir Maskvos, tai XX a pradžioje N.Vilnia, buvo trečias miestas Lietuvoje pagal pramonę, kaip Charkovas - Ukrainoje. Tada miestelyje, 1903 pavadintame Novo-Vilejsku, buvo 500 namų ir 10 500 gyventojų, 3 gamyklos, 2 fabrikai, malūnas, geležinkelio depas, 120 smulkių dirbtuvių ir krautuvių. Beje, su Charkovu Novo-Vilejskas turėjo daug bendro. Charkovo psichiatrijos ligoninėje savo karjerą pradėjo būsimasis Vilniaus apygardos psichiatrinės ligoninės direktorius. Ši ligoninė pradėta statyti Mickūnų valsčiaus Rokantiškių dvaro teritorijoje, o statyba baigta 1902, kai geležinkelio stotis tapo miestu, o ligoninės apgyvendinti atvyko medikų “desantas” iš Charkovo, vadovaujamas žymus mokslininkas-humanisto, 33 metų amžiaus psichiatro Nikolajaus Vasiljevičiaus Krajinskio. Iškilmingas ligoninės atidarymas buvo surengtas tik 1903 gegužės mėnesio pirmą sekmadienį, ligoninei išleidus pirmąjį savo mokslinio archyvo tomą.

            Tokia tvarka galiojo kiekvienai naujai kuriamai įmonei. 1880 leidimas steigti uknolių gamyklą buvo duotas Prūsijos piliečiams Vyšvianskiui ir Šerševskiui, Berlyno kompanijai gavus iš Peterburgo prekybos ir manufaktūrų departamento privilegiją 10 metų – su sąlyga, kad gamyba prasidėtų ne vėliau kaip po ketvirčio šio termino. 1882 balandį gubernijos valdyba gavo jau gaminamos produkcijos pavyzdžius, o gegužės 10 d. išduotas pažymėjimas, kad privilegija įgyvendinta, ir ši oficialios registracijos data laikoma gamyklos įsteigimo data. 1884 metais gamyklą, kurioje dirbo 90 darbininkų, veikė 34 žaizdrai ir 47 staklės, nupirko Liubeko pirklys Emil Possel. Jis pakvietė į Vilejką pusšimtį specialistų iš Štirijos ir pradėjo čia gaminti modernios technologijos dalgius, kuriuos iki tol iš Austrijos masiškai importavęs pirklys Filimonovas, už savo veiklą gavęs titulą fon Filimonov. Per 1886 gamykloje prie Vilejkos pagaminta jau milijonas dalgių iš švediško plieno, o gamykla tapo stambiausia Vilniaus apskrityje (tarp 40 gamyklų, iš kurių 34 buvo Vilniuje). Po kelių metų E.Posselis tapo senatoriumi ir supirko dvi panašaus profilio gamyklas Peterburge. 1900 metais Vilejkos dalgiai buvo eksponuojami pasau1inėje parodoje Paryžiuje. 1905 metais gamykloje darbininkų skaičius pasiekė 450.

            Iš ligoninės personalo po miestelį plito revoliucinės nuotaikos, dėl ko 1905 gegužės mėnesį N.Krajinskis, kaip nelojalus valdžiai, buvo nušalintas nuo vadovavimo ligoninei. Jo įpėdinis neišsilaikė poste nei pusės metų. Tada čia dirbo felčere Aloyza Paškievič, gudų poetė ir revoliucinė agitatorė, išgarsėjusi Ciotkos vardu (N.Vilnioje jos vardu pavadintas skersgatvis prie knygyno, kuriame 1982-92 veikė gudiškos knygos skyrius). O Charkovo ligoninė slapstė F.Artiomą, 1905 vadovavusį sukilimui Charkove, 1907 pabėgusį į Australiją, o 1917 surengusį sukilimą Charkove ir Donbase. Daktaras N.Krajinskis 1915 buvo mobilizuotas iš Vilniaus į frontą, o psichiatrijos ligoninė iš Novo-Vilejsko buvo evakuota į Slaviansko kurortą Charkovo gubernijoje…

            http://www.vileika.lt/ Valdas Banaitis - 2002 m
            Paskutinis taisė Nikas; 2006.08.22, 23:22.

            Comment


             #13
             grazu, kaip is kokio siaubo filmo
             Alternative

             Comment


              #14
              Looks very British Siūlau pažiūrėti britų siaubiaką "Madhouse" Žiūrėjau prieš kelis metus Rygoje, visiškai vienas, kino teatre su įspūdingais neobarokiniais interjerais - labai įstrigo į atmintį!

              Comment


               #15
               Parašė Nikas
               1980 leidimas steigti uknolių gamyklą buvo duotas Prūsijos piliečiams Vyšvianskiui ir Šerševskiui, Berlyno kompanijai gavus iš Peterburgo prekybos ir manufaktūrų departamento privilegiją 10 metų – su sąlyga, kad gamyba prasidėtų ne vėliau kaip po ketvirčio šio termino. 1982 balandį gubernijos valdyba gavo jau gaminamos produkcijos pavyzdžius, o gegužės 10 d. išduotas pažymėjimas, kad privilegija įgyvendinta, ir ši oficialios registracijos data laikoma gamyklos įsteigimo data.
               Kaip neseniai visa tai buvo

               Comment


                #16
                Parašė Jeffas
                Looks very British Siūlau pažiūrėti britų siaubiaką "Madhouse" Žiūrėjau prieš kelis metus Rygoje, visiškai vienas, kino teatre su įspūdingais neobarokiniais interjerais - labai įstrigo į atmintį!
                jo... is virsaus atrodo kaip kokio grafo pilis
                teko bendrauti su tremtiniais (ir ju vaikais bei anukais, griztanciais is Sibiro), kurie gyvena netoliese specialiai jiems pastatytame bendrabutyje...
                tai pasakojo, kad kasdien eina pasivaikscioti i sio beprotnamio parka, o aplinka ten tikrai grazi, mislinga ir net uzburianti

                Nikai, jei padarysi ligoniu portretu, bus labai idomu...
                Paskutinis taisė oranger; 2006.08.23, 00:00.

                Comment


                 #17
                 Na saulės dėja ne matyt, bet nuotraukos bus.

                 Comment


                  #18
                  Parašė oranger
                  Nikai, jei padarysi ligoniu portretu, bus labai idomu...
                  tik būtinai atsiklausk ar žmogų fotografuoti galima, nes kitu atveju tai būtų grubus žmogaus teisių pažeidimas...
                  Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                  Comment


                   #19
                   Parašė 99
                   tik būtinai atsiklausk ar žmogų fotografuoti galima, nes kitu atveju tai būtų grubus žmogaus teisių pažeidimas...
                   be abejo... kitaip ir neleis vadovybe, o patys psichiniai ligoniai, kiek zinau, labai megsta fotografuotis...

                   Comment


                    #20
                    Šiaip RVPL teritorijoje kartais praleisdavome vakarus, yra suoliukai ir graži aplinka. Tačiau kada eini fotografuoti, darbo metu ir dar apeini visą teritoriją..Hm hm. Kaip medicinos įstaigos, lygis yra tikrai geras. Ligoninės vidus atrodo gerai, dėja ten fotografuoti šiandien nebuvo galimybės. Dalis pastatų yra apleista ar nugriauta. "Sovietų" statyta vaikų ligoninė apleista kelis metus, skyrius perkeltas į pagrindinį korpusą. Valgykla(statyta apie 197x) yra moderniausia respublikoje. Joje gaminamas maistas tiekiamas ne vienai valstybinei įstaigai sostinėje.

                    Ligoninės schema


                    Pagrindinis įvažiavimas


                    Teritorija labai tvarkinga ir gerai apželdinta


                    Pagridinis įėjimas ir administracinė dalis
                    Lyg kadrai iš seno filmo...(PS norint perteikti vietos dvelksmą)
                    Objektas tikrai kažkuo panašus į seną dvarą ar pilį


                    Ligoninė...


                    Sandėliai


                    Neaiškios paskirties pastatas


                    Man, tik besidominčiam architektūra, šis kompleksas atrodo įspudingai
                    Jau išėjus iš teritorijos, pakeliuj namo dar kartą supranti, kad čia veiksmas vyko senai(grindinys)

                    Comment

                    Working...
                    X