Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pamarys (Dreverna, Svencelė)

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #41
  Apžvalgos bokštas pamaryje ruošiasi sutikti lankytojus  http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/v...tojus-1348678/
  GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

  Comment


   #42
   Drevernos apžvalgos bokštas 2015-05-09

   Darbininkai montuoja turėklų apsaugas   Užkopus bus galima prisėst ir grožėtis prieplauka

   Vaizdas tikrai vertas apsilankymo, sąmoningai nededu

   Vieta informacinei lentai
   Senoji Klaipėda
   F.Nietzsche - "There are no facts, only interpretations."

   Comment


    #43
    Nauja turistų traukos vieta - apžvalgos bokštas Drevernoje

    Į 15 metrų aukščio vienintelį pamaryje apžvalgos bokštą Drevernos kaime pirmieji lankytojai galės užlipti jau kitą penktadienį.

    Gegužės 29 dieną 13.30 val. Drevernos mažųjų laivų uosto elinge Gargždų krašto muziejaus darbuotojai visuomenei ir žiniasklaidai pristatys naują turistų traukos vietą – apžvalgos bokštą. Simbolinę įkurtuvių juostą perkirpus Klaipėdos rajono merui Vaclovui Dačkauskui, visi susirinkusieji galės pasigrožėti vaizdu iš paukščio skrydžio.

    Bokšto apžvalgos aikštelėje yra pateikta informacija apie aplinkinius objektus, vis dėlto projekto vadovė Sigita Bučnytė užsiminė, kad reikėtų stacionarių žiūronų: „Su jais iš arčiau būtų matomi net trys draustiniai, kuriuose saugomos ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai svarbios retų paukščių perėjimo vietos, priklausančios „Natura 2000“ tinklui. Mat Kliošių pamario pievose peri itin reta meldinė nendrinukė, kuri aptinkama tik keturiose pasaulio šalyse. Taip pat su žiūronais iš arčiau pamatytume tolumoje esančius Kuršių nerijos vaizdus, galėtume labiau aprėpti marių platybes“.

    Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Rūta Kučinskaitė pasidžiaugė, kad bokštas praturtins turizmo maršrutus: „Ateityje svarstoma Klaipėdos rajono aukštesnėse vietose įrengti daugiau tokių bokštų, kad būtų galima pasigrožėti vaizdingomis apylinkėmis. Tikėtina, kad tai pritrauktų ir daugiau turistų.“

    ...

    Comment


     #44
     Iš bokšto - žvilgsnis į Kuršių neriją

     Vakar oficialiai atidarytas 15 metrų nuo žemės iškilęs Drevernos apžvalgos bokštas. Nors dėl jo buvo kilę abejonių, jau dabar valdininkai ir turizmo organizatoriai neabejoja bokšto nauda - susidomėjimo naujuoju statiniu neslepia internautai, o įsiamžinti ant bokšto jau prašosi jaunavedžiai.

     Projektą pristačiusi Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė pasakojo, jog buvo užsibrėžti trys tikslai - parengti kraštą reprezentuojantį renginį, pastatyti apžvalgos bokštą ir pritraukti turistų. Ji aiškino, jog buvo apžiūrėti visi krašte esantys apžvalgos bokšteliai bei švyturiai, tačiau 15 metrų aukščio metalinis statinys - pirmasis visoje Kuršių marių pakrantėje.

     "Jis yra lankomas, nemokamas, galima atvykti bet kuriuo paros laiku"

     ...

     Comment


      #45
      Drevernos apžvalgos bokštas

      Umbas specialiai nedėjo vaizdų nuo bokšto, tai nebežinau kaip daryti
      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

      Comment


       #46
       Dreverna

       2015 06

       GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

       Comment


        #47
        Parduodamas gretimame sklype esantis ūkinis pastatas        Originalūs metaliniai langų rėmai likę.
        GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

        Comment


         #48
         Svencelė         GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

         Comment


          #49

          Seniausias pasaulio miestas – Dreverna?


          Į Drevernos apžvalgos bokštą įsiropštę turistai netenka žado. Gegužę atidaryto bokšto viršūnėje esantis informacinis stendas skelbia, kad Dreverna galėtų būti seniausias pasaulio miestas. Atvykėliams teigiama, kad pirmieji gyventojai čia pasirodė prieš 6 mln. metų, kai seniausias pasaulio miestas datuojamas vos 6 tūkst. metų prieš mūsų erą.

          15 m aukščio apžvalgos bokštas atsiėjo 66,6 tūkst. eurų. Didžiąją sumos dalį skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė. Be šių 47,8 tūkst. eurų, dar 18,8 tūkst. gauta iš Europos žuvininkystės fondo, Lietuvos valstybės biudžeto ir Žemės ūkio ministerijos.

          Projekto vykdytojas yra Gargždų krašto muziejus. Tačiau jo darbuotojams reikėtų parašyti dvejetą už savo krašto istorijos žinių spragas. Apžvalgos bokšte pastačius informacinius stendus niekas iš muziejaus vadovybės nesusiprato, kad vieša informacija yra skelbiama su klaidomis. Užraše pažymėta, kad pirmieji gyventojai Drevernoje apsigyveno "prieš 6000 tūkstančius" metų.

          "Pastebėjome, kai vasarą jau ėmė skambinti turistai. Vienas pastabus žmogus mums pranešė. Na taip, ten yra klaida. Vis bandome ją ištaisyti, tačiau nesėkmingai. Kaip užkeikta. Esame užsakę antspaudukus ir ketiname uždengti nuliukus. Data bus parašyta žodžiu. Tačiau pirmą kartą maketuotojai nesuprato ir pataisė kitą skaičių, o šią klaidą vėl paliko. Dabar vėl taisysime", – aiškino Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė.

          S.Bučnytė pridūrė, kad artimiausiu metu bus skelbiamas viešasis konkursas papildomoms paslaugoms įsigyti.

          "Norime bokšto apačioje įrengti suoliukus, taip pat ir stovus dviračiams. Gal net pavyks pagerinti aikštelės dangą. Kol kas dar vyksta diskusijos. Tačiau suoliukai ir spėjamieji ženklai turėtų atsirasti dar šį rudenį", – tikino muziejaus direktorė.

          Šiems darbams paskirta 6 tūkst. eurų.

          Apžvalgos bokštas Drevernoje ant marių kranto buvo baigtas statyti šį pavasarį. Visą vasarą jį gausiai lankė užsienio turistai ir vakarų Lietuvos gyventojai.

          Comment


           #50
           Drevernos kaimo gatvė, apie 1910-1920 m.

           www.bildarchiv-ostpreussen.de

           Comment


            #51
            Drevernos uosteliu domisi estai

            Pagaliau atsirado norinčiųjų tapti Drevernos mažųjų laivų uostelio operatoriumi. Klaipėdos rajono savivaldybei septintąjį kartą paskelbus konkursą operatoriui parinkti, jame dalyvavo trys kandidatai - tarp jų ir estų įmonė.

            Vis dėlto, anot rajono Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo Audriaus Kampo, vieno iš trijų konkurso dalyvių kandidatūra bus atmesta, kadangi ji - ne juridinis, o fizinis asmuo.

            "Juk čia slypi mokesčių mokėjimo, įdarbinimo ir kiti klausimai. O ką gali fizinis asmuo... Taigi vienas iš trijų atkris", - atskleidė A. Kampas.

            Likusių dviejų įmonių įvardinti pašnekovas kol kas negalėjo, nes tai esą gali pažeisti konkurso konfidencialumą. Jis taip pat negalėjo pakomentuoti ir pasiūlymų turinio, kadangi vakar, atplėšus vokus, buvo tik patikrinta, ar yra visi reikalauti dokumentai ir ar jie tvarkingi.

            Išnagrinėti pasiūlymus ir nuspręsti, kam suteikti galimybę tapti Drevernos mažųjų laivų uostelio operatoriumi, leidžiama per 30 dienų.

            "Per tą laiką galbūt dar prašysime kai ką paaiškinti. O galbūt užteks to, ką turime", - sakė A. Kampas. Paklaustas, ar dokumentai atrodo tvarkingi, jis atsakė trumpai: "Įvairiai."

            Savivaldybė surasti operatorių Drevernai tikisi jau nuo 2009 metų ir džiaugiasi, jog šį kartą (beje, ir pirmąsyk) atsirado net trys rimti interesantai.

            Comment


             #52
             Drevernoje prasideda neeilinis turizmo sezonas

             Birželio 4-ąją Drevernos mažųjų laivų uoste vyks pirmoji Pamario turizmo sezono atidarymo šventė.

             Bus pristatyta naujiena – reguliarus maršrutas keleiviniu keltu „Gilija“, sujungiantis Dreverną ir Juodkrantę. Pirmasis reisas iš Drevernos prasidės 18 val. „Giliją“ į Juodkrantė lydės ir kiti laivai.

             Keltas „Gilija“ keleivius visą sezoną plukdys du kartus per dieną. Iš Drevernos išplauks 9.30 ir 18 val., o iš Juodkrantės 10.10 ir 18.30 val. Bilietas suaugusiam kainuos 3 eurus.

             Drevernoje taip pat bus galima upe išplaukti apžiūrėti karaliaus Vilhelmo kanalą.

             Comment


              #53
              Drevernos gatvės
              Foto 2016.05
              Tiesi - kelias Svencelę, uostas - į dešinę
              Namas priešais - Jono Gižo (Johann Giszas) etnografinė sodyba su ekspozicija apie kurėnus ir labai malonia muziejaus darbuotoja
              Comment


               #54
               Drevernos uostelis
               Foto 2016.05

               Bendras vaizdas nuo apžvalgos bokšto

               Kurėnas


               Drevernos "gulyklos"

               Comment


                #55
                Pavasarį buvo tvarkomi krantai


                Comment


                 #56
                 Vaizdai nuo Drevernos apžvalgos bokšto
                 Foto 2016.05


                 Kitoje marių pusėje - Juodkrantė

                 Comment


                  #57
                  Drevernos uostas plečiasi

                  Pernai 54 tūkst. lankytojų sulaukęs Drevernos uostelis artėjančio turizmo sezono pradžią žada pasitikti itin atsinaujinęs. Net ir žiemą Drevernoje verda darbai – Kuršių marių pakrantėje statomi nauji poilsio nameliai.

                  Šiuo metu kyla šeši aštuonviečiai mediniai poilsio nameliai. Iš viso Drevernos kempinge bus 18 namelių, kuriuose galės poilsiauti 144 žmonės.

                  "Pavasarį žadame pasitikti atsinaujinę. Tikimės, kad didieji statybos ir įrengimo darbai finišuos iki gegužės. Jau baigtas naujas pastatas, kuriame nuo gegužės pradės veikti restoranas ir viešbutis "Port Dreverna". Pastato antrame aukšte įsikurs viešbutis su aštuoniais dviviečiais kambariais. Svečius į atidarymą ketiname pakviesti gegužės 26 d., per turizmo sezono atidarymą", – pasakojo teritorijos vystymu užsiimančios įmonės "Hortivita" Turizmo padalinio vadovė Liudmila Juknienė...
                  Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

                  Comment


                   #58
                   Paįvairinimui - sena nuotrauka
                   Drevernos (Drawöhnen) uostas apie 1910-1920 m.

                   https://www.bildarchiv-ostpreussen.d....cgi?ort=51137

                   Drevernos upė atrodo, kad buvo platesnė nei dabar. Gal buvo ir gilesnė.

                   Comment


                    #59
                    Dreverna per porą metų labai pasikeitė

                    Foto 2018.07
                    Vaizdas nuo Juodkrantės. Iš tolo matosi naujasis kempingas prie Drevernos uostelio


                    Laivas "Gilija", plaukiantis linija Dreverna - Juodkrantė - Dreverna


                    Vaizdas iš laivo "Gilija" į Svencelę
                    Drevernos vaizdas nuo Kuršių marių
                    Drevernos upė


                    Minia laukianti persikelti į Juodkrantę


                    Daugiau plaukimo laivu "Gilija" maršrutu Juodkrantė - Dreverna-Juodkrantė nuotraukų - temoje Laivyba Kuršių mariose

                    Comment


                     #60
                     Drevernos uostelis
                     Foto 2018.07

                     Drevernos vėtrungės
                     Comment

                     Working...
                     X