Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Pilaitė

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė R.D. Rodyti pranešimą

  Galbūt (čia iš knygos "Pasižvalgymai po Vilnių: miesto mikrorajonai")
  Aha, tą skaičiau. Bet čia apie naująją dalį, o kas projektavo senąją - nerandu...

  Comment


   15min.lt 2019.06.21
   Vilniečių pamėgto Gilužio ežero pakrantėje išdygo tvora
   Sostinės Pilaitės mikrorajone, Gilužio ežero pakrantėje, šią savaitę atsirado tvora, kuri užblokavo priėjimą prie gyventojams įprastos maudynių vietos. Jaunos mamos priverstos stumti vežimėlius kone per meldus, gyventojai piktinasi, kad prie ežero apskritai nebus įmanoma prieiti.


   Šalia Gilužio ežero pakrantės šiuo metu burzgia traktoriai, stumdomas žvyras – čia iškils „Gilužio rivjera“ pavadintas gyvenamųjų namų kvartalas. Vietos gyventojai karštomis dienomis mėgsta maudytis šiame ežere, tačiau šią savaitę priėjimą prie pliažo užblokavo tvora. Čia vyksta statybos ir esą dėl to teritoriją reikia užtverti
   (...)
   Šalia statomas gyvenamųjų namų „Gilužio rivjera“ kvartalas, o priėjimą prie vandens užblokavo atsiradusi siena. „Nauja mažaaukštės statybos gyvenvietė Pilaitėje, ant Gėlužės ežero kranto. Gyvenvietė tiesiogiai ribojasi su ežero pakrante“, – rašoma statomų butų skelbime.

   https://www.15min.lt/verslas/naujien...us-973-1162818

   Comment


    Sudervėlės gyvenamojo rajono užstatymo schema (Iš Sudervėlės gyv. rajono visuomeninio transporto schemos, parengė Miestų statybos ir projektavimo institutas)    Ne Sudervėlė, ne Pilaitė, ir ne Pašilaičiai. Buvo keletas variantų ir kažkuriam iš jų 1990 m. buvo duota techninė projektavimo užduotis.

    Viešojo transporto temų rodyklė >>

    Comment


     Parašė Mettal Rodyti pranešimą
     Sudervėlės gyvenamojo rajono užstatymo schema (Iš Sudervėlės gyv. rajono visuomeninio transporto schemos, parengė Miestų statybos ir projektavimo institutas)

     Ne Sudervėlė, ne Pilaitė, ir ne Pašilaičiai. Buvo keletas variantų ir kažkuriam iš jų 1990 m. buvo duota techninė projektavimo užduotis.
     Off topic, bet gal žinote kur galima (ir ar išvis galima) rasti tokių Šnipiškėse suplanuoto rajono brėžinių ar maketų?

     Comment


      Yra laisvai prieinama archyve (O. Milašiaus g.) tarp Miestų statybos ir projektavimo instituto bylų. Tikrai pamenu, jog ten buvo Žalgirio mikrorajono projektas.
      Viešojo transporto temų rodyklė >>

      Comment


       https://www.instagram.com/pilaites_ad/

       Nuotraukos apie Pilaites mikrorajono pletra. Yra labai senu, ekskliuzyviniu kadru.

       Comment


        Prie Gilužio ežero įrenginėjamas naujas viešas paplūdimys
        Šią vasarą Vilniaus mieste pradės veikti dar vienas oficialus paplūdimys. Šiuo metu, toks paplūdimys, intensyviai įrenginėjamas Pilaitėje, prie Gilužio (kitaip – Gelūžės) ežero.

        „Šiuo metu čia montuojamas 3 m pločio ir net 25 m ilgio lieptas, nuo kurio bus patogu pūkštelti į vandenį ar stebėti besimaudančius”, – rašo „Grinda”.

        Poreikis būtent dabar imtis Gilužio ežero pakrantės tvarkymo kilo dėl kelių aplinkybių. Pirmiausia – Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė sutvarkyti geriau pritaikant rekreacijai jai nuosavybės teise priklausantį paplūdimiui skirtą sklypą. Antra – privačių investuotojų vystomame sklype pietrytinėje Gilužio ežero pusėje suprojektuota ir bus įrengta viešo naudojimo rekreacinė teritorija, kurią žadama perduoti savivaldybei. Trečia – Vilniaus miesto Bendrajame plane Gilužio ežero ir jo intakų pakrantėse yra suplanuota želdynų sistema ir šiuos sprendinius reikia įgyvendinti. Nors didžiąją dalį Gilužio ežero pakrančių sudaro privatūs sklypai, būtina nuosekliai spręsti šios teritorijos želdynų įrengimo, priežiūros ir prieinamumo visuomenei klausimus.

        Comment

        Working...
        X