Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Elektromobiliai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė PukiS Rodyti pranešimą
    ar EV technologiškai geriau nei VDV? Vienareikšmiškai taip. Problema ne pats EV, problema kad EV + infra kaip sistema yra šūdina. Turėtume tokį tankį fast chargerių kaip degalinių - sakyčiau puiku. Deja tai neįmanoma, ir liks nišiniu produktu EV.
    EV turbūt dar daug ką reikėtų pagerinti kad tvirtai iškonkuruotų VDV.
    Baterijų energijos tankį, atsparumą šalčiui, pardavimo kainas ir t.t.

    Ar tavo nuomone EV taptų patrauklūs Lietuvoje, jeigu įsikištų valstybė (kaip tą daro NO, DK, SE, US, DE ir kitur) ir strateginėse vietose išmėtytų apie 50 krovimo stotelių kuriose po 3 – 10 krovimo punktų?

    Comment


      Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
      Šviežesni vaizdai

      Šaltinis, @capturedbyfelix
      Tas pastatų kompleksas kairėje (vienas pastatas pažymėtas Uni3) yra vieta kur kuriama labai labai daug Kinijoje gaminamų elektromobilių. Daug inžinierių seniau dirbo dabar nebeegzistuojančiame Saab Automobile AB. Tarp ten dirbančių profesionalų yra ir lietuvių.

      Ten kuriami pagrinde Geely grupės automobiliai, bet ne tik – daro ir kitiems. Fun fact – šitoje vietoje sukūrė ir Waymo self-driving car.

      Comment


        Mačiau temoje giriamas Hongqi džipas, žinau žmogų kas nusipirko ir iškart pasigailėjo.
        To Hongqi specifikacija ir funkcijos tikrai flagship-level. Viskas blizga ir gražu.

        Gatvėje tikrai daug road presence, ką galima pasakyti apie labai nedaug automobilių.
        Rolls Royce Phantom ar Mercedes G-class. Hongqi irgi.
        https://www.youtube.com/shorts/A1_nR8pSEhs

        Bet labai dažnas brokas.
        Nuo ne vieno užsidegusio krovimo stotelėje:
        https://www.youtube.com/shorts/ryHBTnTJZMw

        Iki tokių atsiliepimų iš klientų:
        https://youtu.be/odQeqzbnL8A
        Šitas tikrai neblogas. Ant kiek reikia nuoširdžiai nekęsti savo mašinos kad... Draudimas juk nekompensuos.

        Comment


          Parašė Taj Mahal Rodyti pranešimą

          EV turbūt dar daug ką reikėtų pagerinti kad tvirtai iškonkuruotų VDV.
          Baterijų energijos tankį, atsparumą šalčiui, pardavimo kainas ir t.t.

          Ar tavo nuomone EV taptų patrauklūs Lietuvoje, jeigu įsikištų valstybė (kaip tą daro NO, DK, SE, US, DE ir kitur) ir strateginėse vietose išmėtytų apie 50 krovimo stotelių kuriose po 3 – 10 krovimo punktų?
          Kai valstybė kišas - ypač taip nemokšiškai kaip pas mus, supisa gerą įdėją nepataisomai.
          *censored*

          Comment


            Aš su 45 kWh baterija po Europą keliavau ir nepasakyčiau, kad didelis užsipisimas buvo (nuo Varšuvos apskritai ramu dėl infrastruktūros). Taip, lankstumo šiek tiek mažiau, reikia pasiplanuoti krovimus (ABRP appsas), bet ar tai kažkoks didelis galvos skausmas ir stresas - na ne. Bet esame skirtingi.

            Be abejo nesiūlyčiau tokio automobilio kažkam, kas darbo tikslais kasdien po visą Lietuvą malasi, bet tai yra nišiniai atvejai ir yra daugybė žmonių, kuriems EV nesukeltų didelių nepatogumų su jų važinėjimo įpročiais. Ateiti į elektromobilių temą iš aiškinti, koks čia šūdas ir nišinis produktas, mano nuomone, nėra teisinga.
            Paskutinis taisė Azure; 2024.01.16, 22:58.

            Comment


              Parašė Azure Rodyti pranešimą
              Aš su 45 kWh baterija po Europą keliavau ir nepasakyčiau, kad didelis užsipisimas buvo (nuo Varšuvos apskritai ramu dėl infrastruktūros). Taip, lankstumo šiek tiek mažiau, reikia pasiplanuoti krovimus (ABRP appsas), bet ar tai kažkoks didelis galvos skausmas ir stresas - na ne. Bet esame skirtingi.

              Be abejo nesiūlyčiau tokio automobilio kažkam, kas darbo tikslais kasdien po visą Lietuvą malasi, bet tai yra nišiniai atvejai ir yra daugybė žmonių, kuriems EV nesukeltų didelių nepatogumų su jų važinėjimo įpročiais. Ateiti į elektromobilių temą iš aiškinti, koks čia šūdas ir nišinis produktas, mano nuomone, nėra teisinga.
              O čia tema apie elektromobilius - su galimybėm pasakyt nuomonę, kad ir neigiamą, ar tik elektromobilistų fanklubas ? Gal supainiojom kokios forumo paskirtys - dalintis informacija ir diskutuoti ? Ar kažką painioju ?

              Comment


                Parašė Azure Rodyti pranešimą
                Aš su 45 kWh baterija po Europą keliavau ir nepasakyčiau, kad didelis užsipisimas buvo (nuo Varšuvos apskritai ramu dėl infrastruktūros). Taip, lankstumo šiek tiek mažiau, reikia pasiplanuoti krovimus (ABRP appsas), bet ar tai kažkoks didelis galvos skausmas ir stresas - na ne. Bet esame skirtingi.

                Be abejo nesiūlyčiau tokio automobilio kažkam, kas darbo tikslais kasdien po visą Lietuvą malasi, bet tai yra nišiniai atvejai ir yra daugybė žmonių, kuriems EV nesukeltų didelių nepatogumų su jų važinėjimo įpročiais. Ateiti į elektromobilių temą iš aiškinti, koks čia šūdas ir nišinis produktas, mano nuomone, nėra teisinga.
                Jeigu realybė kad tai kolkas nišinis produktas, tai kodėl to negalima įvardint? Su daiktų vadinimu tikraisiais vardais kažkaip sunku paskutiniu metu.
                *censored*

                Comment


                  Parašė Azure Rodyti pranešimą
                  Aš su 45 kWh baterija po Europą keliavau ir nepasakyčiau, kad didelis užsipisimas buvo (nuo Varšuvos apskritai ramu dėl infrastruktūros). Taip, lankstumo šiek tiek mažiau, reikia pasiplanuoti krovimus (ABRP appsas), bet ar tai kažkoks didelis galvos skausmas ir stresas - na ne. Bet esame skirtingi.

                  Be abejo nesiūlyčiau tokio automobilio kažkam, kas darbo tikslais kasdien po visą Lietuvą malasi, bet tai yra nišiniai atvejai ir yra daugybė žmonių, kuriems EV nesukeltų didelių nepatogumų su jų važinėjimo įpročiais. Ateiti į elektromobilių temą iš aiškinti, koks čia šūdas ir nišinis produktas, mano nuomone, nėra teisinga.
                  Tuo ir patvirtini, kad tai kol kas nėra visiems tinkama transporto priemonė. Malimasis po Lietuvą nėra kažkoks nišinis atvejis, jei automobilis naudojamas kaip darbinis gana nemažo žmonių skaičiaus.

                  Comment


                    Man tai toks klausimas pasistojo. Sakykim nuvažiuojat pas gimines/draugus/trečias puses kitam mieste su elektryčka. Prireikia pasikraut. Prašot laido ar ieškot viešos stotelės? Jei prašot laido, susimokat? Ar tiesiog kaip už elektrą arbatai niekas neskaičiuoja, taip ant sąskaitos nepasijaučia ir elektryčkę duot pasikraut?

                    Comment


                      Parašė Azure Rodyti pranešimą
                      Aš su 45 kWh baterija po Europą keliavau ir nepasakyčiau, kad didelis užsipisimas buvo (nuo Varšuvos apskritai ramu dėl infrastruktūros). Taip, lankstumo šiek tiek mažiau, reikia pasiplanuoti krovimus (ABRP appsas), bet ar tai kažkoks didelis galvos skausmas ir stresas - na ne. Bet esame skirtingi.

                      Be abejo nesiūlyčiau tokio automobilio kažkam, kas darbo tikslais kasdien po visą Lietuvą malasi, bet tai yra nišiniai atvejai ir yra daugybė žmonių, kuriems EV nesukeltų didelių nepatogumų su jų važinėjimo įpročiais. Ateiti į elektromobilių temą iš aiškinti, koks čia šūdas ir nišinis produktas, mano nuomone, nėra teisinga.
                      Ar nuo Varšuvos taip stipriai pagerėja krovimo infrastruktūra kad elektromobilis tampa pilnavertis nepriklausomai nuo kaip naudoji?

                      Comment



                        Sakyčiau kad EV jau tapo masinės rinkos reikalas.
                        2020 metų (apie 50k km):
                        • VW ID.4 kainuoja 20-25k intervale (mobile.de)
                        • Tesla Model 3 Long-range (gerom sąlygom iki 629 km vienu krovimu / WLTP), tai 25-30k intervale.


                        Kas ima su paskola, 20k paskola 7 metams gaunasi apie 300 eur/mėn.

                        Comment


                          Parašė Taj Mahal Rodyti pranešimą
                          Sakyčiau kad EV jau tapo masinės rinkos reikalas.
                          2020 metų (apie 50k km):[LIST][*]VW ID.4 kainuoja 20-25k intervale (mobile.de)
                          Gal galima nuorodą? man pigesnių nei 31k nerodo, net renkantis iki 100k km ridos.

                          -

                          Comment


                            Parašė gerietis Rodyti pranešimą
                            Gal galima nuorodą? man pigesnių nei 31k nerodo, net renkantis iki 100k km ridos.
                            Paspausk čia arba ant nuotraukos.
                            Nuotraukos apačioje atrodo kainos šuolis iki 27k, bet ten "gesponsert", t.y. reklama o ne atfiltruotas rezultatas.




                            Paskutinis taisė Taj Mahal; 2024.01.17, 16:43.

                            Comment


                              Supratau, aš žiūrėjau 2020 metų gamybos, kaip jūsų buvo parašyta. Tada buvo normalūs 150kW varikliai. O nuo 2021 matomai atsirado piguviniai 109/125 kW varikliai, atitinkamai ir kaina naujesnių mažesnė :-)
                              -

                              Comment



                                Turint geras elektros kainas, 100 km kelionės kuro (elektros) išlaidos žemiau euro.
                                Skandinavijoje pavasarį/ vasarą elektros kainos būna ir po 4 eurocentus už kWh (spot price)

                                Šiuo metu nuo 6 eurocentų iki 20 eurocentų, priklausomai nuo regiono, sutarties, kainų rišimo ir t.t.

                                Comment


                                  Turint blogas elektros kainas, 100 km kelionės kuro (elektros) išlaidos virš 16 eurų.
                                  UK viešose stotelėse kainos būna ir po 0,8 svaro už kWh.

                                  -

                                  Comment


                                    Parašė gerietis Rodyti pranešimą
                                    Turint blogas elektros kainas, 100 km kelionės kuro (elektros) išlaidos virš 16 eurų.
                                    UK viešose stotelėse kainos būna ir po 0,8 svaro už kWh.
                                    Tai kaip benzino ar dyzelio

                                    Comment


                                      Parašė gerietis Rodyti pranešimą
                                      Supratau, aš žiūrėjau 2020 metų gamybos, kaip jūsų buvo parašyta. Tada buvo normalūs 150kW varikliai. O nuo 2021 matomai atsirado piguviniai 109/125 kW varikliai, atitinkamai ir kaina naujesnių mažesnė :-)
                                      Aš ten parašiau iš atminties, būvau žiūrėjęs neseniai, bet ne prieš pat rašant žinutę.
                                      Tai techniškai ne 100% tiksliai.

                                      Bet ar tarp 150 kW ir 125 kW tikrai yra kažkoks esminis skirtumas?
                                      Be to, tie pigesni yra naujesni su mažiau ridos.

                                      Comment


                                        Parašė Taj Mahal

                                        Ar tarp 150 kW ir 125 kW tikrai yra kažkoks esmnis skirtumas?
                                        Neturiu supratimo, galimai skiriasi ir komplektacija. Neatidaro man mobile.de individualių automobilių nuorodų, negaliu palyginti.
                                        P.S. dar daug "pigiųjų" ID.4 pas vieną pardavėją, galimai kažkokia autonuoma išsiparduoda ar pan.
                                        Paskutinis taisė gerietis; 2024.01.17, 17:49.
                                        -

                                        Comment


                                          Per 2 dienas dvi naujienos vz.lt apie EV (iš tikrųjų jau senienos, jeigu sekate pasaulinę žiniasklaidą ):

                                          „Hertz“ parduoda 20.000 elektromobilių: vietoj jų pirks benzinu varomus modelius

                                          <...>
                                          Tokį radikalų žingsnį Stephenas Scherras, bendrovės vadovas, aiškina paprastai: elektromobiliai kenkia „Hertz“ finansiniams rodikliams, skelbia CNN. Nors jų priežiūra kainuoja pigiau, elektromobilių remonto išlaidos yra didesnės, be to, jie greičiau nusidėvi.
                                          <...>
                                          Plačiau: https://www.vz.lt/laisvalaikis/autom...#ixzz8P5l7tI00

                                          „Sixt“ išsiparduoda „Teslas“ ir perka 250.000 automobilių iš „Stellantis“

                                          <...>
                                          Dar praėjusių metų gruodį „Sixt“ pranešė, kad išparduoda iš savo automobilių parko „Tesla“ elektromobilius, iš dalies dėl to, kad amerikiečių gamintojo taikoma nuolaidų politika sumažino naudotų elektromobilių vertę.
                                          <...>

                                          Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logist...#ixzz8P5lvQvoC

                                          nuo.ma >>>

                                          Comment

                                          Working...
                                          X