Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Atliekų rūšiavimas ir tvarkymas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    [VLN] Atliekų rūšiavimas ir tvarkymas

    Vilniuje antžeminius konteinerius keičia požeminiai

    #2
    Ale jaučias, kad rinkimai artėja Anyway superinis daiktas būtų, jei tuos plastikinius pakeistų šitais.

    Comment


      #3
      Na, nežinau. Apie požeminius konteinerius buvo skelbta jau prieš porą metų. Tada buvo pradedami ruošti projektai jiems.

      Comment


        #4
        Kai paskutinį kartą buvo garsiai kalbama apie perėjimą prie požeminių konteinerių, porą tokių konteinerių įkasė ir mano kvartale. Po kokių metų sugrąžino plastikinius konteinerius, o požeminius užvertė žemėmis. Galbūt dėl to, kad pernelyg dažnai ir įspūdingai degdavo (kas keletą mėnesių).
        Tikėkimės šįkart pasiseks geriau.

        Comment


          #5
          Parašė kutas Rodyti pranešimą
          Kai paskutinį kartą buvo garsiai kalbama apie perėjimą prie požeminių konteinerių, porą tokių konteinerių įkasė ir mano kvartale. Po kokių metų sugrąžino plastikinius konteinerius, o požeminius užvertė žemėmis. Galbūt dėl to, kad pernelyg dažnai ir įspūdingai degdavo (kas keletą mėnesių).
          Tikėkimės šįkart pasiseks geriau.
          Na, pas mane kieme jie įrengti jau ko gero 2/3 metus, man asmeniškai tai labai patinka, užima mažai vietos ir mažiau išmėtyta aplink būna.
          http://www.efoto.lt/user/29794/nuotraukos

          Comment


            #6
            Parašė dainiauskas Rodyti pranešimą
            Na, pas mane kieme jie įrengti jau ko gero 2/3 metus, man asmeniškai tai labai patinka, užima mažai vietos ir mažiau išmėtyta aplink būna.
            Visiškai sutinku, tik mano stebėtu atveju nepasiteisino dėl vandalizmo.

            Comment


              #7
              Parašė kutas Rodyti pranešimą
              Visiškai sutinku, tik mano stebėtu atveju nepasiteisino dėl vandalizmo.
              Čia gal priklauso nuo rajono. Pas mus Naujininkuose problemų su vandalais lyg ir nebuvo.
              Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

              Comment


                #8
                Parašė dainiauskas Rodyti pranešimą
                Na, pas mane kieme jie įrengti jau ko gero 2/3 metus, man asmeniškai tai labai patinka, užima mažai vietos ir mažiau išmėtyta aplink būna.
                Galima foto?

                Comment


                  #9
                  Parašė digital Rodyti pranešimą
                  Galima foto?
                  Kadangi ne namuose, galiu įdėti šiuo metu nuotrauką tik koks konteineris yra,



                  Štai toks
                  http://www.efoto.lt/user/29794/nuotraukos

                  Comment


                    #10
                    Parašė dainiauskas Rodyti pranešimą
                    Kadangi ne namuose, galiu įdėti šiuo metu nuotrauką tik koks konteineris yra,

                    Atvaizdas


                    Štai toks
                    Man ir šis neblogai atrodo (ta prasme požeminis, ne tas spalvotas ), o ir panašu, kad pigesni įrengti. Ar nebūtų su naujaisiais problemos atidarant pvz žiemą?
                    Paskutinis taisė Mindzius-LT; 2014.11.20, 07:56.

                    Comment


                      #11
                      Jūs perskaitykit savivaldybės pranešimą iki galo, o tada jau apie įrengimo perspektyvas diskutuokit

                      Išanalizavusi konkrečias vietoves, kur tokius konteinerius Vilniuje techniškai įmanoma įrengti, Savivaldybė artimiausiu metu skelbs viešųjų pirkimų konkursą konsultantams, kurie vertins sukurto požeminių konteinerių tinklo įrengimo finansines galimybes.

                      Comment


                        #12
                        Žirmūnuose prie žiedo, norėjo įrengt pora tokiu veltui - kaip reklamą, ale po to apsigalvojo. Mat nėr ko čia.... O kas iš to, kai juos pleškina bomžikai. Ar ilgam?

                        Comment


                          #13
                          Matyt bomžai juos pleškina nebe pagrindo, į juos nepatogiau įlysti.
                          Po keletos pleškinimų pasiekia savo.
                          Paskutinis taisė mayro; 2014.11.21, 16:58.

                          Comment


                            #14
                            Man iškilo šiokių tokių abejonių ar renkant spalvas atliekų konteineriams buvo pasirinktas pats optimaliausias variantas.
                            Popierinės atliekos - mėlynas konteineris, dėl šito pastabų neturių, čia viskas OK.
                            Bet toliau: stiklo duženos - į žalią konteinerį, o plastikai - į geltoną konteinerį.
                            Ar nevertėtų sukeisti atvirkščiai vietomis: stiklo duženos - į geltoną konteinerį, o plastikai - į žalią konteinerį.
                            To motyvas sekantis: pagal nuo seno egzistuojančią tarptautinę praktiką yra priimta laikyti, kad geltona spalva yra ĮSPĖJAMOJI. O ĮSPĖJAMOJI spalva geriau tinka stiklo duženoms, kadangi su jomis reikia elgtis šiek tiek atsargiau negu su popieriumi ir kartonu.
                            Savo ruožtu, žalią spalvą dabar yra priimta laikyti kaip simbolizuojančią aplinkosaugą, gamtos tausojimą, ekologiją ir t.t., todėl atliekų tvarkyme žalią spalvą yra pageidautina naudoti kuo plačiau. Tačiau, bent jau mano nuomone, plastiko atliekų susirenka žymiai daugiau negu stiklo duženų, todėl ir dažniau naudojamiems plastiko atliekų konteineriams vertėtų suteikti žalią spalvą - tokiu būdu žalia aplinkosauginė spalva būtų gerbiama labiau.

                            Comment


                              #15
                              Žalia spalva - žalias (daugiausiai) stiklas. Geltona - plastikas - kažkas lengvo.

                              Nors ir nėra kažkokio patvirtinto standarto, tačiau daugiausiai pasaulyje (na, bent jau Europoje, kitur gal dar nerūšiuoja ) naudojami tokie deriniai ir toks spalvų derinimas (prie atliekų tipo).

                              Comment


                                #16
                                Na supratau, įtikinote. Lengvam plastikui - "lengva" geltona spalva, o sunkiam stiklui - "sunkesnė" žalia spalva.
                                Bet dabar aš pagalvojau apie kitų rūšių atliekų konteinerių žymėjimo spalvas.

                                Elektros ir elektroninės atliekos:
                                manau, kad šiam tikslui turėtų būti naudojama VIOLETINĖ spalva. Kolkas tokios paskirties konteineriai savo išskirtinės spalvos neturi.
                                Violetinė spalva tinka šiam tikslui, kadangi įvairios šiuolaikinės dujošvytės lemputės bei įvairios elektroninės lempos bei kineskopai gali švytėti įvairiomis vaivorykštės spalvomis įskaitant ir violetinę.
                                Yra net specialus atspalvis šiam tikslui - tai "electric violet". Tačiau šiam tikslui geriau naudoti "vivid violet" atspalvį, nes "electric violet" atspalvis yra panašus į mėlyną spalvą, todėl per klaidą kas nors sumaišys spalvas ir pradės mėtyti popierius vietoj elektroninių atliekų.
                                Apskritai paėmus, violetinė spalva yra labai šiuolaikiška spalva, tačiau ji yra labiau tokia globalinė (aukščiau už valstybių sienas) ir gana stipriai asocijuojasi su pasauline elektronikos pramone.
                                Gamtoje violetinė spalva sutinkama rečiau, Lietuvoje violetinė spalva irgi kaip ir neturi jokio išskirtinumo ar tradicijų - todėl tai yra dar vienas argumentas panaudoti violetinę globalinės pasaulinės pramonės modernių produktų atliekoms (elektronika), nes priešingu atveju sunku surasti argumentų, kad violetinė spalva galėtų būti naudojama kokiam nors kitam tikslui.

                                Comment


                                  #17
                                  Kodėl gi ne. Man violetinė irgi atrodo priimtina elektronikai žymėt.

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė amber13 Rodyti pranešimą
                                    Na supratau, įtikinote. Lengvam plastikui - "lengva" geltona spalva, o sunkiam stiklui - "sunkesnė" žalia spalva.
                                    Bet dabar aš pagalvojau apie kitų rūšių atliekų konteinerių žymėjimo spalvas.
                                    Sakykite, gerbiamieji, kam išradinėti dviratį? Europa viską seniai rūšiuoja ir visi ženklinimai (įskaitant spalvas) seniai harmonizuoti. Tereikia pasidomėti ir pritaikyti. Kas beje padėtų ir šalies svečiams susigaudyti.

                                    Comment


                                      #19
                                      /\ Taip ir yra padaryta

                                      Comment


                                        #20
                                        Vilniuje pradedamos montuoti atliekų rūšiavimo gamyklos konstrukcijos

                                        Comment

                                        Working...
                                        X