Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Biokuro bei atliekų deginimo kogeneracinės elektrinės

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Seimas atmetė prezidentės veto dėl šimtamilijoninių valstybės projektų
    Lietuvoje minint Konstitucijos dieną Seimas atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir paliko galioti įstatymą dėl atliekų deginimo jėgainių, kuris, pasak ekspertų, gali prieštarauti Konstitucijai. Už prezidentės veto atmetimą balsavo ir premjeras Saulius Skvernelis. Opozicija dėl šio įstatymo žada kreiptis į Konstitucinį Teismą.

    Įstatymas uždraudžia atliekų deginimo jėgaines statyti arčiau nei 20 kilometrų atstumu nuo gyvenamųjų teritorijų. Šis įstatymas galiotų atgaline data, nors, pasak teisininkų, tai pažeidžia esminius teisės principus. Toks įstatymas gali užkirsti kelią valstybės jau vykdomoms statyboms ir taip atneštų šimtus milijonų nuostolių Lietuvos valstybei.

    Comment


      Pažeidžia esminius teisės principus, bet niekam neįdomu, niekas nieko nedaro?

      Comment


        Vienas didžiausių Seimo ir asmeniškai Skvernelio failų stumti šį įstatymą, įdomu kaip pavyks apsiginti, kodėl žlugdo strateginius objektus dėl siaurų privačių šilumos gamintojų intereso neturėti konkurencijos.
        Flickr

        Comment


          Opozicija sake kreipsis i Konstitucinis teisma del isaiskinimo ar tai nepazeidzia konstitucijos. Man cia toks stumimas be skrupulu del labai aiskios naudos vienai imonei.

          Comment


            Nesuprantamas noras sužlugdyti 400mln vertės JAU VYKDOMĄ projektą.
            Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
            Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

            Comment


              Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
              Nesuprantamas noras sužlugdyti 400mln vertės JAU VYKDOMĄ projektą.
              Maža to, projektą vykdo valstybinė bendrovė "Lietuvos energija". T.y. žlugus visus nuostolius vėl dengs eiliniai mokesčių mokėtojai. Tik tam, kad prieš Skvernelio trobą nebūtų elektrinės??

              Comment


                bent jau Kaune tai visi Ramuciai protestuoja, raso peticijas ir panasiai. Kas nores tokiu kaminu nuosvo namo pasoneje? Tai liecia ir Dainavos mikrorajona, bet ten vieni pensininkai tai tie tyli susiriete. Tik per rinkimus balsuoja teisingai

                Comment


                  Parašė liutass Rodyti pranešimą
                  bent jau Kaune tai visi Ramuciai protestuoja, raso peticijas ir panasiai. Kas nores tokiu kaminu nuosvo namo pasoneje? Tai liecia ir Dainavos mikrorajona, bet ten vieni pensininkai tai tie tyli susiriete. Tik per rinkimus balsuoja teisingai
                  O tos atliekų deginimo elektrinės (jeigu laikytis visų aplinkosauginių reikalavimų) tikrai yra tokios baisios kad aplink išmirs visa gamta ir oras bus neskanus?
                  Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                  Comment


                    Smarve

                    Comment


                      Parašė Sula Rodyti pranešimą

                      Maža to, projektą vykdo valstybinė bendrovė "Lietuvos energija". T.y. žlugus visus nuostolius vėl dengs eiliniai mokesčių mokėtojai. Tik tam, kad prieš Skvernelio trobą nebūtų elektrinės??
                      Tai cia ir yra didziausia problema! Kodel valstybine imone vykdo tipines privacios kompanijos veiklas? Tokias statybas turi vykdyti privacios kompanijos, kurios prisiima sau rizika. Dabar gaunasi taip, kad LE vykdo grandiozinius projektus kurie yra finansuojami is praktiskai monopolineje rinkoje surenkamu mokesciu. Prie viso to, antrines ir tretines LE imones nebera perkanciosios organizacijos - jos veikia visiskai kaip privatus UAB'ai.

                      Comment


                        Parašė liutass Rodyti pranešimą
                        bent jau Kaune tai visi Ramuciai protestuoja, raso peticijas ir panasiai. Kas nores tokiu kaminu nuosvo namo pasoneje? Tai liecia ir Dainavos mikrorajona, bet ten vieni pensininkai tai tie tyli susiriete. Tik per rinkimus balsuoja teisingai
                        Kaune situacija gal kažkiek kitokia. Vilniuje Gariūnuose pati vieta beveik ideali. Visa infrastruktūra yra, tik reikia sutvarkyti pagal šiuolaikinius gamotosaugos standartus.
                        Pats gyvenu ne taip toli, nematau problemų.

                        Comment


                          Parašė liutass Rodyti pranešimą
                          Smarve
                          Švedijoje degina atliekas - ten stipriai smirda?
                          Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                          Comment


                            Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                            Švedijoje degina atliekas - ten stipriai smirda?
                            Ten stovi skirtingo techninio lygio elektrines. Labai brangios. Cia stato labai pigias (be otkatu)

                            Comment


                              Parašė Sula Rodyti pranešimą

                              Maža to, projektą vykdo valstybinė bendrovė "Lietuvos energija". T.y. žlugus visus nuostolius vėl dengs eiliniai mokesčių mokėtojai. Tik tam, kad prieš Skvernelio trobą nebūtų elektrinės??
                              Kur stovi Skvernelio troba? Čia tada iš vis būtų žiauri ir primityvi korupcija.
                              Flickr

                              Comment


                                Parašė jpou Rodyti pranešimą

                                Tai cia ir yra didziausia problema! Kodel valstybine imone vykdo tipines privacios kompanijos veiklas? Tokias statybas turi vykdyti privacios kompanijos, kurios prisiima sau rizika. Dabar gaunasi taip, kad LE vykdo grandiozinius projektus kurie yra finansuojami is praktiskai monopolineje rinkoje surenkamu mokesciu. Prie viso to, antrines ir tretines LE imones nebera perkanciosios organizacijos - jos veikia visiskai kaip privatus UAB'ai.
                                Eletrinė nėra jokia tipininė privačios įmonės veikla, čia gana specifinis ir reguliuojamas (per pardavimo kainas) verslas, dauguma Europoje elektrą/šilumą gaminančios elektrinės priklauso valstybei. Beto, jei valstybinė įmonė sugeba įgyvendinti tokius projektus, kurie visuomenei duodą didelę grąžą, tik džiaugtis reiktų, ne verkti ir blokuoti. Čia pan. kaip LG, uosto ir pan. įmonių atveju.
                                Paskutinis taisė Lettered; 2018.10.25, 19:58.
                                Flickr

                                Comment


                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                  Kur stovi Skvernelio troba? Čia tada iš vis būtų žiauri ir primityvi korupcija.
                                  Smigliuose.

                                  Comment


                                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                    Kur stovi Skvernelio troba? Čia tada iš vis būtų žiauri ir primityvi korupcija.
                                    Smigliuose, praktiškai kitame Neries krante.
                                    Paskutinis taisė Sula; 2018.10.25, 20:11.

                                    Comment


                                      Parašė Sula Rodyti pranešimą

                                      Smigliuose, praktiškai kitame Neries krante.
                                      Premjeras kasdien į darbą važinėja 5 km žvyrkėliu?
                                      Flickr

                                      Comment


                                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                        Premjeras kasdien į darbą važinėja 5 km žvyrkėliu?
                                        Važinėja.

                                        Comment


                                          Butkevičius apie lūžio tašką jo ir valstiečių santykiuose: tada labai supykau ant Skvernelio
                                          – Grįžtant prie politinių aktualijų, Jūs pasijuokėte iš tų visų komisijų Seime. Tačiau tai nėra vienintelis dalykas, dėl kurio Jūs kritikuojate dabartinius valdančiuosius. Pavyzdžiui, Jūs balsavote prieš partijų finansavimo įstatymo pakeitimus, prieš kogeneracinių jėgainių stabdymą pasisakėte taip emocingai, kad net konservatoriai pakvietė prisijungti prie jų frakcijos. Negalvojate trauktis iš LSDDP frakcijos?

                                          – Nuo atsakymo į šitą klausimą susilaikysiu, dar nepasakysiu. Pirmiausia aš noriu pasakyti, kad ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių reitingai tapo svarbiau už sąžiningumą ir padorumą. Man tas negaliojo niekada.

                                          – Jūs kalbate apie „valstiečius“?

                                          – Ne, apskritai. Ta vertybė, kuri yra pas žmones susiformavusi. Jie nesupranta, kad tik lyderių komanda gali vesti valstybę sėkmės keliu. Jie supranta tik tai, kad lyderis gali būti vienas, o visi kiti turi būti į šalį patraukti.

                                          Aš pamačiau, kad kai kuriose srityse elgiamasi nesąžiningai. Nesąžiningai meluojama. (…) Mes dėl kogeneracinių jėgainių su EK dirbome beveik metus laiko. Su atliekomis yra tik trys variantai: saugoti, perdirbti arba deginti. (…) Visi sąvartynai turi būti Lietuvoje likviduoti kuo greičiau. Jie žmogaus sveikatai kenkia daugelį kartų stipriau, negu teršia kogeneracinės elektrinės.

                                          Antras dalykas, dabartinių Kaune ir Vilniuje elektrinių tarša yra daug didesnė už būsimas statomas kogeneracines elektrines, jos yra pačios moderniausios. Aš pats savo akimis mačiau, jos stovi Helsinkyje, Stokholme, Osle, Kopenhagoje, ten, kur aš buvau, nekalbant apie Vokietiją, kur man Miunchene pristatė visą programą apie tai. Bet mūsų dar tobulesnė yra. Tai kai aš matau, kad žmonės akivaizdžiai meluoja, matau, kad yra tam tikrų suinteresuotų grupių noro tenkinimas (...).

                                          – Dėl kogeneracinių jėgainių Jūs netgi kreipėtės į VSD?

                                          – Man neaišku, kur yra grėsmė? Aš neturiu atsakymo, tai aš tik matau tam tikrų interesų tenkinimą. Mums reikėjo labai stipriai kovoti, kad suvaldytume šilumos ir elektros sektorių Lietuvoje. (…) Mes turėjome tam tikrą informaciją apie tam tikras įmones, mes turėjome netgi bylas iki Europos Teisingumo teismo, kad mes čia vos ne išvarome tam tikrus šilumos gamintojus iš Lietuvos.

                                          Kreipiausi dėl to, kad NSGK komiteto pirmininkas (Vytautas Bakas – DELFI) išstojo ir tokią repliką metė, kad gal korupciniai įstatymai buvo. Kada taip pasako, tai aš parašiau VSD raštą. Esu tikrai 99,9 proc. įsitikinęs, kad to nebuvo ir tas neįmanoma, nes yra valstybės projektai ir neįsivaizduoju, kaip valstybė galėtų ta korupcija užsiimti.

                                          – Bet ir pats Saulius Skvernelis apie šiuos projektus yra taip pasisakęs.

                                          – Dėl to aš ant jo labiausiai ir supykau, nors jis pats yra buvęs toje Vyriausybėje. Ir čia man įvyko lūžis, galima sakyti, galvojant apie tam tikrą norą padėti, tada įvyko mano tam tikras atsitraukimas nuo tokio aktyvaus bendravimo koalicinėje taryboje, kuri yra Seime. Todėl, kad jautriai sureaguoju, jeigu žinau, kad tai yra netiesa, kad tai yra melas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X