Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruizinė laivyba

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Šiandien.

  Comment


   Laivas milžinas Klaipėdoje apsilankė šeštą kartą

   Į Klaipėdą šeštadienio rytą atplaukė kruizinis laivas „Costa Pacifica“. Šį sezoną čia jis švartavosi jau šeštąjį kartą ir tai ne paskutinis apsilankymas.

   Prieš septynerius metus pastatytu laivu į uostamiestyje atvyko 3518 turistų iš 43 pasaulio šalių. Daugiausia iš Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Austrijos.

   Daugiau nei 1500 turistų pasirinko ekskursijas po Klaipėdą, Kuršių Neriją, Palangą bei Ventės ragą. Planuojama, kad Kruizinių laivų terminale laineris bus iki 17 val.

   Tradiciškai turistų laukė pramogos Teatro aikštėje. Čia veikė mados mugė „Šopturgis“ bei šurmuliavo tautodailės meistrai.

   Laivas „Costa Pacifica“ yra 290 metrų ilgio ir 35 metrų pločio. Jis gali plukdyti beveik 5 tūkst. žmonių. Iš jų daugiau kaip 1000 įgula ir aptarnaujantis personalas.

   Laive yra keturiolika denių, 1504 kambariai, penki restoranai, trylika barų, baseinai, sporto ir sveikatingumo centrai, prekybos, vaikų ir paauglių zonos, lenktynių simuliatorius, 2000 vietų teatro ir koncertų salė, biblioteka, kino centras.

   Laineryje „Costa Pacifica“ nuolat skamba muzika. Ji kiekviename bare ar lifte – vis kitokia. Šiemet į Klaipėdą šis laivas atplauks septynis kartus.

   Comment


    Klaipėdoje lankysis 3 kruiziniai laivai

    Ketvirtadienį Klaipėdos uosto krantines papuoš net 3 kruiziniai laivai.

    Pirmasis ankstų rytą Klaipėdos centriniame terminale prisišvartuos jau antrą kartą į uostamiestį šį sezoną atplaukiantis kruizinis laineris "Nautica", kuriuo atvyks 675 turistai. Vėliau į uostą įplauks "Crystal Cruises" linijoms priklausantis "Crystal Symphony", kuriuo į Klaipėdą atvyks 881 turistas iš 36 pasaulio šalių. Didžioji dauguma šio laivo turistų - svečiai iš JAV, Singapūro, Tailando, Kinijos. Šis laivas bus prišvartuotas Kruizinių laivų terminale.

    Paskutinis kruizinis laineris "Berlin" Klaipėdos uosto centriniame terminale prisišvartuos po pietų. Juo į Klaipėdą atvyks 372 turistai iš Vokietijos. Šiam laivui bus įteiktas oficialus Klaipėdos uosto ženklas, kuriuo apdovanojami visi Klaipėdoje pirmą kartą prisišvartavę kruiziniai lavai.

    Teatro aikštėje svečių lauks liaudies amatų jomarkas.

    Comment


     Uostamiestyje – kruizinių lainerių desantas

     Vakar pro Klaipėdos uosto vartus vienas po kito įplaukė net trys kruiziniai laivai. Per vieną dieną tiek lainerių šiais metais Klaipėdą aplankė pirmą kartą. Šimtus turistų į miestą atgabenę laivai vienas po kito uostamiestyje prisišvartavo iki pietų ir miestą paliko tik vėlyvą vakarą.

     Pirmasis kruizinis laineris pro Klaipėdos uosto vartus vakar įplaukė dar tada, kai dauguma miestiečių rengėsi pradėti darbo dieną.

     Nė 200 m ilgio nesiekiantis laivas „Nautica“ Klaipėdos centriniame terminale prisišvartavo apie 7 val. ryto. Jau antrą kartą uostamiestį lankantis laineris šįkart atplukdė 675 turistus.

     Paskui jį apie 10 val. į Klaipėdą atplaukė pastebimai didesnis gražuolis „Crystal Syphony“. Šis 238 m ilgio laivas į miestą atplukdė 881 turistą iš 36 pasaulio šalių.

     Dauguma terminale prisišvartavusio laivo keleivių – svečiai iš JAV, Singapūro, Tailando, Kinijos. Laineris „Crystal Syphony“ uostamiestyje viešėjo iki 22 val.

     Popiet apie 14 val. dviem anksčiau atplaukusiems svečiams kompaniją palaikyti atskubėjo už pirmąjį lainerį dar mažesnis „FTI Berlin“.

     Šis 139,30 m ilgio laivas į uostamiestį atplukdė 372 turistus iš Vokietijos. Su Maltos vėliava plaukiojantis laineris uostamiestyje svečiavosi pirmą kartą.

     Laivo kapitonui tradiciškai buvo įteiktas Klaipėdos uosto ženklas, kuriuo apdovanojami visi pirmąkart į uostą atplaukę kruiziniai laivai.

     Gausų kruiziniais laineriais atplaukusių turistų būrį Teatro aikštėje tradiciškai pasitiko liaudies amatų mugė.

     Šių metų kruizinės laivybos sezoną jau būta kartų, kai į miestą vienas po kito atplaukė du laivai, tačiau trys apsilankė pirmą kartą.

     Du laineriai per vieną dieną Klaipėdoje prisišvartuos ir rugsėjo 1-ąją. Tądien į miestą atplauks kiek ilgesnis nei 176 m ilgio laivas „Astor“ ir 205,46 m „Albatros“.

     Šiųmetį kruizinės laivybos sezoną uostamiestyje pabaigs jį ir pradėjęs 193,34 m ilgio su Maltos vėliava plaukiojantis laineris „AIDA Cara“.

     Comment


      Dujos ateina ir į kruizinius laivus

      Kruizinės laivybos „Carnival Corporation“ grupė paskelbė, kad Vokietijos „Meyer Werft” ir Suomijos Turkų laivų statyklose statys keturis dujomis varomus kruizinius laivus.

      Jie pradės plaukioti 2019 ir 2020 metais. Po du laivus naudos grupės kompanijos „Costa Cruises“ ir „Aida Cruises“. Tai bus vieni didžiausių kruizinių laivų, kurie vienu metu galės imti iki 6,6 tūkst. keleivių.

      Į „Carnival Corporation“ grupę įeina kruizinės kompanijos „Carnival Cruises Lines“, „Cunard“, „P&O Cruises“, „Aida Cruises“, „Princess Cruises“, „Holland America Line“ ir „Seabourn“.

      „Carnival Corporation“ grupė su minėtais Vokietijos ir Suomijos laivų statytojais buvo pasirašiusi memorandumą iki 2022 metų iš viso pastatyti devynis naujos kartos dujomis ir dyzelinu varomus kruizinius laivus.

      Comment


       Klaipėdoje – kruizinis laineris "Silver Whisper"

       Šiandien Klaipėdoje lankysis kruizinis laineris „Silver Whisper“. Kruizinei linijai „Silversea Cruises“ priklausantis 186,00 m. ilgio laivas į Klaipėda atplukdys 379 turistus bei 295 įgulos narius.

       Šį kruizą po Baltijos jūros šalis pasirinko turistai iš 20 šalių, iš kurių didžioji dauguma – turistai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Naujosios Zelandijos, Kanados ir kt.

       Klaipėdos uoste daugiau nei 150 turistų pasirinko ekskursijas į Palangą, Juodkrantę, Klaipėdą, o taip pat ir pasivažinėjimą riedžiais bei „Švyturio“ alaus degustaciją.

       Laivas atvyko 08.00 val., išvyks 14.00 val.

       Comment


        Šio rytmečio svečias.

        Comment


         Šįvakar išplaukiant iš Klaipėdos.

         Comment


          Rugsėjo 1-ąją – du kruiziniai laivai

          Antradienį Klaipėdai švenčiant naujų mokslo metų pradžią čia apsilankys du kruiziniai laivai. Pirmasis jų uostamiestyje prisišvartuos ankstų rytą, o antrasis – vidurdienį. Du laivai į Klaipėdą atplukdys daugiau nei 1200 turistų.

          Pirmasis jų – laivas „Astor“ Klaipėdoje viešės nuo 6 val.

          Šis daugiau nei 176 m ilgio laivas pastatytas 1987-aisiais Vokietijoje. Laineris 1988 m. buvo parduotas Juodosios jūros laivininkystės kompanijai ir pavadintas „Fedor Dostoevskiy“, pavadinimą „Astor“ laivas susigrąžino 1995 m.

          Su Bahamų vėliava plaukiojančiu laivu į Klaipėdą atvyksta 477 turistai bei 276 įgulos nariai.

          Šiam laivui draugiją palaikyti apie 12 val. prie Klaipėdos kruizinių laivų krantinės prisišvartuosiantis laivas „Albatros“.

          Rugsėjo 1-osios vizitas – jau antroji šio milžino, kurio ilgis siekia daugiau nei 205 m, viešnagė Klaipėdos uoste šį sezoną.

          Į miestą šis didžiūnas atplukdys daugiau nei 750 Vokietijos turistų. 573 turistai pasirinko kelionių agentūros organizuojamas ekskursijas, kurių metu aplankys Kuršių Neriją, Klaipėdą, Palangą, degustuos lietuvišką alų bei išbandys dviračių takus.

          Tradiciškai, atplaukiančius kruizinius laivus Teatro aikštėje pasitiks liaudies amatų jomarkas.

          Comment


           Šįryt.           Comment


            Šiandienos 'Costa Pacifica' apsilankymas Klaipėdoje - paskutinis 2015 m. kruizinės laivybos sezone.

            Comment


             Uostamiestyje lankėsi kruizinis laineris „Costa Pacifica“

             Penktadienį Klaipėdoje lankėsi kruizinis laineris „Costa Pacifica“. Tai paskutinis šio laivo vizitas šį sezoną. 290,20 m. ilgio gražuoliu į Klaipėdos uostą atvyko 3171 turistas iš 38 pasaulio šalių. Daugiausia sulaukėme svečių iš Vokietijos – 2034, Australijos – 202, Prancūzijos – 163, Ispanijos – 157 bei Šveicarijos – 116.

             Į organizuotas ekskursijas po Klaipėdą, Palangą, Kuršių Neriją bei Šilutės kraštą išvyko virš 1000 turistų. Teatro aikštėje vyko liaudies amatų mugė.

             Spalio 5 d. kruizinį sezoną Klaipėdos uoste uždarys laivas „AIDA Cara“. Iki sezono uždarymo uoste sulauksime dar 6 kruizinių laivų.

             Comment


              Kruizinių laivų sezoną vertina teigiamai

              Įvairių kruizinių linijų susidomėjimas Klaipėdos uostu nemažėja. Šiemet į miestą iki kruizinės laivybos sezono pabaigos atvyks mažiau turistų nei pernai, tačiau jau kitais metais atplauksiančių laivų sąrašas sparčiai pildomas.

              Šių metų kruizinės laivybos sezonas, kuris dar tęsis iki spalio 5-osios, jau dabar yra vertinamas kaip vykęs.

              Nuo pat gegužės vidurio keliomis dešimtimis lainerių į uostamiestį atplaukė daugiau nei 53 tūkst. turistų. Iki sezono pabaigos šis skaičius, planuojama, išaugs iki 55 tūkst.

              Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkės Kristinos Gontier teigimu, šis sezonas buvo ne ką prastesnis nei praėjusių metų. 2014-aisiais miestą aplankė 57 tūkst. kruiziniais laivais atvykusiųjų.

              Beveik visi laineriai šį sezoną uoste švartavosi sėkmingai, būta tik dviejų nenumatytų atvejų.

              Gegužę kiek ilgiau, nei planuota, uoste stovėjo beveik 200 m ilgio laineris "Aida Cara". Porą dienų reikėjo laukti, kol bus sutaisyta jo elektronika.

              Liepą dėl smarkaus vėjo į Klaipėdos uostą įplaukti negalėjo 294 m ilgio ir 42 m pločio laineris "Mein Schiff 4". Tąkart laivas uostamiestyje turėjo prisišvartuoti pirmąjį kartą.

              "Tokie nesklandumai yra normalus kruizinės laivybos reiškinys. Išskirtinių incidentų šiemet nebuvo", – pasakojo K.Gontier.

              Jos teigimu, šiemet maždaug 65 proc. laineriais atplaukiančių turistų rinkosi keliones po Klaipėdą bei aplinkinius miestus, tačiau šalies didmiesčiai nebuvo tokie populiarūs. Tai siejama su gana aukštomis minėtų ekskursijų kainomis.

              Šiemet uostamiestį atrado nauja kruizinė linija "Aida". Jos laivai pradėjo šiųmetį kruizinės laivybos sezoną ir jį pabaigs.

              Jau įsibėgėjo ir kruizinių lainerių, planuojančių savo šturvalus į uostamiestį nukreipti kitąmet, registracija. Į Klaipėdą savo keliones numatė jau keturios dešimtys laivų. Šis sąrašas dar bus pildomas.

              Dauguma užsiregistravusių lainerių siekia arba viršija 200 m ilgį. Tiesa, bus ir itin didelių. Dar neįpusėjus birželiui pro Klaipėdos uosto vartus planuoja įplaukti 319 m ilgio "Celebrity Silhouette".

              Comment


               Parašė Tylus Rodyti pranešimą
               Jos teigimu, šiemet maždaug 65 proc. laineriais atplaukiančių turistų rinkosi keliones po Klaipėdą bei aplinkinius miestus, tačiau šalies didmiesčiai nebuvo tokie populiarūs. Tai siejama su gana aukštomis minėtų ekskursijų kainomis.
               Kas nors galėtų firmelėms paaiškinti, kad dirbti reikia ne su 100 proc. marža šiandien, o su truputį mažiau.

               Turistų kritimas 4 proc. tegu ir nedidelis, bet neigiamas dalykas. Mažiau turistų - mažiau dėmesio - mažiau reisų

               Comment


                Vakar.

                Comment


                 Klaipėdoje tęsiasi kruizinis sezonas

                 Rytoj, rugsėjo 17 d., Klaipėdoje lankysis kruizinis laineris „Seven Seas Voyager“. Tai ketvirtas šį sezoną laivo vizitas uostamiestyje. 207 m ilgio gražuoliu į uostą atvyks 700 turistų. Daugiausia sulauksime svečių iš JAV Didžiosios Britanijos, Kanados. Į organizuotas ekskursijas po Klaipėdą, Palangą, Kuršių Neriją, Kretingą bei Šaltojo karo muziejų Plateliuose išvyks beveik visi laivu atplaukę turistai – virš 630 asmenų.

                 Kruizinis laineris į Klaipėdą atvyks 12.00 val., planuojamas išvykimas – 21.00 val. Teatro aikštėje bus organizuojamas liaudies amatų jomarkas.

                 Spalio 5 d. kruizinį sezoną Klaipėdos uoste uždarys laivas „AIDA cara“. Iki sezono uždarymo uoste sulauksime dar 4 kruizinių laivų.

                 Comment


                  Vidudienį.

                  Comment


                   Šįryt.

                   Comment


                    Pirmadienio akimirka.

                    Comment


                     Tarp Europos lyderių – klaipėdietiška kompanija

                     Paskelbti su kelionėmis pasaulyje susiję Europos verslo lyderiai, tarp kurių yra ir Baltijos jūros regiono kompanijų.

                     Nominantus ir nugalėtojus kasmet pagal analitinės kompanijos „Travel Awards“ apklausą renka specialistai iš kelionių ir turizmo verslo. Prizai nugalėtojams ir nominantams bus teikiami Italijos Sardinijos mieste šiemet lapkritį.

                     ...

                     Iš jūrinės srities keletas nominacijų susieta su kruizine laivyba, geriausiais kruiziniais uostais.

                     Tarp Europos kruizinių linijų nuo 2008 metų lyderio pozicijų neužleidžia linija „Norwegian Cruise Line“. Ji valdo 14 kruizinių laivų, kurie išsiskiria ypatingai gražiais piešiniais ant bortų.

                     Gaila, kad laivai, kurių pavadinimas prasideda „Norwegian...“ („Norwegian Pearl“, „Norwegian Star“, „Norwegian Sun“, „Norwegian Sky“ ir t.t) neplaukioja Baltijos jūroje, bent jau nėra buvę Klaipėdoje.

                     ...

                     Tarp geriausių pasaulio kruizinės laivybos kompanijų minimos ir „AIDA Cruises“, „Celebrity Cruises“, „Silversea Cruises“, „Royal Caribbean International“, kurių laivai užsuka į Klaipėdos uostą.

                     Geriausiu kruiziniu uostu šiemet pripažinta Barselona. 2014 metais geriausiu kruiziniu uostu buvo Lisabona, 2013 metais – Stambulas, o prieš tai net keturis metus lyderiavo Baltijos jūroje esantis Kopenhagos ir Malmės jungtinis uostas.

                     ...

                     Kai kuriose nominacijose pirmenybė skirta ir Baltijos jūros regionui.

                     Nepaisant paaštrėjusių santykių tarp Rusijos ir Europos sąjungos perspektyviausia Europos turizmo kryptimi pripažintas Rusijos Sankt Peterburgo miestas. Šis Rusijos kultūros centras ir jo apylinkės su turtingais dvarais traukia ir trauks turistus.

                     Europos kruizinės krypties vystymo lyderiu yra įvardinama Venecija. Galbūt todėl, kad ji sugebėjo išspręsti konfliktą, kai į istorinį centrą buvo draudžiama įplaukti didesniems kruiziniams laivams.

                     Iš Baltijos jūros regiono perspektyviais kruiziniais centrais dar laikomi Oslas ir Kopenhaga-Malmė.

                     ...

                     Comment

                     Working...
                     X